ÏUÜ HET WAS TE VERWACHTEN HIJ ZAL NOG EENS HET VOORBEELD GEVEN EUROPA DE RUYSSCHER WEEKEND-END 15-16 oktober Gans dossier nieuw zwembad wordt in gemeenteraad besproken MOET ER 61 ZAAI OP? AUTOBEDRIJF solidair en loyaal AUTOBEDRIJF f A Nieuwe Gazet van Aalst - 14 oktober 1983 3 Saunazaak kan ideaal fitnesscentrum worden TRAITEUR PROVENCE Eh lieken Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Graag zouden wij U allen in ons midden mogen begroeten om samen met ons feest te vieren om «hem, die nog eens het voorbeeld zal geven» De Nieuwe Grote Golf 84. Onze deuren staan open van 9 u. tot Viert U mee Test U mee Toast U mee Wees bij de eersterr om hem te bekijken en er een proefrit mee te maken. Steenweg op (jent 87 9300 AALST Tel. 053/21.41.84 - 21.77 28 21.80.09 9 Onze Lieve Vrouwplein 18 9300 AALST Tel. 053/21.32.61 - 77.37.72 Een interpellatie van VU-raadslid Willy Van Mossevelde was een ideale gelegenheid voor de Aalsterse gemeenteraad én voor het publiek om meer te vernemen over de plannen van het stadsbestuur aangaande het nieuwe zwembad aan de Albrechtlaan, dat op 7 januari 1984 plechtig geopend wordt. Willy Van Mossevelde verwees allereerst naar de vergadering van de kommissie voor sport, jeugd en vrije tijd van 23 augustus jl. die het studiedokument van het stadsbestuur besprak en talrijke vra gen en opmerkingen formuleerde. Hier op kwam echter nog geen antwoord Vooreerst was er de exploitatierekening, waaraan men blijkbaar niet gedacht had De exploitatierekening was volgens de interpellant echter een ernstige basis om samen met andere faktoren, een verant woorde beslissing te nemen wat o m. het personeelsbestand betreft. Dit personeelsbestand is trouwens nauw verbonden met de aankoop van 1 of 2 schuurmachines. Eén schuurmachine. kostprijs 357.000 fr., spaart reeds 5 per soneelsleden uit. De speciale werkgroep opteerde in dit verband voor de aankoop van 1 machine en 6 personeelsleden voor het reinigen van het zwembad. Op de vraag naar de weerslag van een tweede schuurmachine van Willy Van Mossevelde antwoordde men niet. Dit was volgens hem nochtans een belang rijke besparing zowel op de personeels kosten als wanneer één der machines defekt is. Van Mossevelde vroeg vervol gens naar de stand van zaken aangaan de de concessie van het cafétaria. Naar aanleiding van het bezoek dat de gemeenteraad bracht aan het nieuwe zwembad, in afwezigheid van de ont werpers, ontdekte het oppositieraadslid naast de kleedkamers een ruimte van 12 op 25 meter, die de naam Sauna mee kreeg. Om financiële redenen zal deze sauna er niet komen. Maar Van Mosse velde vond het een ideale gelegenheid om dit als Fitness-center in te richten. Een andere plaats in het zwembad van 12 op 6 meter, dat als vergaderzaal voor zien werd. kon volgens hem gemakkelijk als plonsbad met kinderopvang ingericht worden. Ook het feit dat de ontwerpers op de rondgang door de gemeenteraad niet aanwezig waren, vond de interpellant spijtig, vb. omdat zij de nodige uitleg zou den kunnen geven hebben over de veel besproken kassa. Volgens een vroegere mededeling in de raad betrof het hier een vergetelheid. Nu blijkt echter dat zowel de kassa als de omroep- en geluidsinstallatie uit de ra ming gelicht werden om de prijs te druk ken, en overgebracht werden naar de post «meubilair» die afzonderlijk behan deld wordt. Vervolgens formuleerde Van Mossevel de voor het invoeren van glijdende uren bij het zwemmen, zodat men moet beta len naargelang de verblijfsduur in het bad zelf Tot slot wenste het minderheidslid te ver nemen wat er zal gebeuren met het oude bad. Het CBS steltvoor, in navolging van de speciale werkgroep het oude bad te verkopen, zonder dat het als zwembad mag geëxploiteerd worden. In dit ver band vroeg Van Mossevelde of de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij soms interesse vertoonde niet alleen voor het oude bad zelf, maar ook voor het achterliggende gebouwenkomplex. Ramingen In zijn antwoord wees schepen voor de sport Gilbert Bourlon (PW) erop dat de stuurgroep opteerde voor de verkoop van het oude zwembad. Wat de exploi tatiekosten van het nieuwe zwembad be treft werden volgens Bourlon de uitgaven geschat op 33,5 miljoen waarvan 23 mil joenvoor de wedden alleen. De inkom sten worden anderzijds geschat op 8,4 miljoen, waarvan 3 miljoen van het schoolzwemmen en 400.000 fr. van de abonnementen Het deficit wordt aldus geraamd op 25,1 miljoen. Per bezoeker zou het nieuwe zwembad aldus 114.09 fr. kosten tegenover 93,75 fr. voor het huidige, zijnde een meeruitgave van 21,34 fr. Wat het onderhoud betreft zou voor het technische gedeelte een kontrakt afge sloten worden met een gespecialiseerde firma. Zoals in het oude zwembad zou het andere onderhoud(kuisen. enz.) ge beuren met eigen personeel Volgens de bevoegde kommissie volstond één schuurmachine om de 1877 m2 te onder houden. Inzake de cafétaria deelde schepen Bourlon mee dat de aanbesteding voor de exploitatie plaats heeft op 19 oktober eerstkomende. Schepen van Openbare Werken Anny De Maght (PW) stelde van haar kant dat de ontwerpers niet aanwezig waren op de rondgang met de gemeenteraad in gevolge verhindering Anderzijds was zij van oordeel dat de stadstechniekers vol doende toelichting konden geven De schepen bekende dat de eerst voorziene sauna inderdaad niet uitvoerbaar was. Prircipieel zou de openstaande ruimte wel kunnen gebruikt worden als opvang- mogelijkheid voor kleine kinderen Ook zij was van mening dat één schuurma chine voldoende wasomdat niet gans de oppervlakte machinaal kan gekuist wor den. Nadat SP-raadslid Eddy Monsieur zijn kollega Van Mossevelde gesteund had in het voorstel tot het in konsessie geven van een fitnesscentrum in de voorziene sauna, bleef de interpellant erbij dat de aankoop van een tweede schuurmachi ne een belangrijke financiële winst zou betekenen Tot slot sprak burgemeester Uyttersprot er zijn spijt over uit dat Van Mossevelde het bezoek van afgevaardigden van de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij ter sprake gebracht had. Hierdoor wer den volgens de burgemeester potentiële kopers afgeschrikt. Tot hiertoe heeft het kollege echter nog steeds geen beslis sing genomen inzake het oude zwem bad. Op vraag van VU-fraktieleider Jan Caudron werd medegedeeld dat het ex ploitatieverlies 15 miljoen bedraagt zijn de 10 miljoen minder dan men voor het nieuwe plant (MP) Sint Jansstraat 5 (Houtmarkt) 9300 AALST 5 Tel. 053/21 49 38 'n zelle ze der naa ghielzeikes nimmer oever maoken Da was goed in den toyd va Jaan De Licht, van Baokelandt, van Ravachol of van Kartoesj... al pertank da't eiven eirg, of nog eirgeron 't werren en as aal die schaa jonges tegoorJa, 't es oever die benje da'k beizeg ben, woor da ze ting miljoeng ver oever hemmen ver den dienen die ze kaan doeng klessen Mor na 't ien gezeid gelèk as 't ander't es toch eirg zee. Dad es op ienegte monjen toyd da ze dor azoei mor zonder pinken ting mensjen kapot maoken cn woveir As ge de gazetten meigt geloeiven hemmen die sjarels nog gien droy miljoeng ba- ien gescheird plus nog 'n betjen drank en smoeirgerief... En doveir aal die moeir- den en zoeiveil mensjen in de mizeire... Dat de mensjen geer lanst de kanten van Halle. Noyvel en geer. meh de poepers zitten... dor 'n verschiet ek ni af. En dat er geer in de waopewinkels pekanst gie gewérken nimmer te kroygen es, dad 'n es oeik gi wonder. En tèn schroyve z'in de gazetten da. ze. sertoe 's vroydaos. spesjool de groeitworenhooizen gon bewaoken. Want 't es 't miest op ne vroydag da z'here slag sloon. Mor ja, die manen zeilen toch oeik de gazet leizen. En domei kenne z'here slag sloon. Mor ja, die manen zeilen toch oeik de gazet leizen. En domei kenne z'heren dag verleggen, of lanst nen andere kant beginne «weir- ken»... 't Es 't hoepen da't alhier nie 'n es In elk gevalzu lank as da ze die benje nie 'n stékken 'n zeilen de mensjen ni noyg gerést nimmer zen. Wa da'k wel noyg vin, dad es dat de prokureur tèn nog zeit dat er gien reiden es ver aal die waopes gon te koeipen. Ajja, zeit 'n, eh malheir es rap gekommen en ge zotj kennen nen «braven» inbreiker oeverhoeip schietenDa wist ek ni, dat er na al brave inbreikers zen oeik. As elk zen poeiten op 't zoyn haaft 'n zeilen der gien malheiren kenne gebeiren En 't zen ni die mensjen die heer naa. pier va schrik, verzing va waopes, die domei zeilen beginnen meh 'n ander te vermoeiren. Wie dat da vazin es, heid al lank zè geriefde gazetten stoon der alle daogen vol van. Ik vraog meh toch attoyd afwoor holen die manen aal die waopes En wa beziltj er de mensen toch den dag va vandaog. 'n Es 't er na nog gin mizeire genoeg in de wereld 'k Ben na toch ne kier krejeis of da ze die knols va ze leven zeilen tikken en hoeveil slachtoffers dat er iest nog zelle moete vallen. In elk geval, 't woor t'hoepen. En 'k gon den dienen die heer da kenne lappen heit. galant zen ting miljoeng. Al pertank dat den dienen oeik ghiel zeikes ginne geréste meniet nimmer 'n zol hemmen, want die soert hangt onien zee en die 'n perdonneiren ni Mosten de zjandarremen en de poleisje da spel ni miester kennen, 'n zolle ze 't leiger ten ne kier ni kennen oonspreiken hè Ge zetj missching lachen, mor tèn zol 't leiger toch nog ne kier iet nutteg doeng... En die parra's en kommando's zollen heer ne kier kennen op 'n ander manier ooitleven as dammen van heer, spoyteg genoeg, gewoein zen. Allemool ni zee, oeveraal hejje goei en slechte... mor toch. En 't woor metnienen eh goed antrennement ver de scheirpschitters. Woor of ni En da wiltj na oeik zjust likken 'k hem vandaog in de radio al twie kieren 't meziek g'hoeird van de Benje Bonnot en van Bonnie en Klaid... Of zolle ze in den Bei- Er-Tei na toch zu slim zen van op die manier meh de mensjen heer pasjotterbalen willen te speilen Doveir 'n onzien ek heer toch nog niPETJEN vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraalpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen 1 •v' Tevens voorstelling van de gloednieuwe Audi 100 Avant. Audi 80 Quatro

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3