De vlag zonder lading N.V. RING MOTORSIDE VIDTS - AALST DE ESCORT LASER. BIJ ELKE ANDERE AUTO IS ZO'N UITRUSTING ONBETAALBAAR. PACT en DE BLONDE AARDBEI escort mmmÊX ESCORT LASER,5 VERSNELLINGEN. VANAF 197.200 F.* Nieuwe Gazet van Aalst - 14 oktober 1983 7 And ré Van der Straeten uii Erembode gem ontving de hofdprijs van de CM- tombola uit de handen van de nieuwe Ring Motors baas dhr Willem De Vidts. (LG) In 't Kapelleken vierde vorige zaterdag de fanfare St -Cecilia (JC) Voor de vierde maal konden de Aalsterse karnavalisten profiteren van het uitzonder lijk aanbod van de AKV De Snottebellen die in hun lokaal De Sportwereld aan 't Stationsplein hun Nacht van den letenondgaven, Hot-dogs voor iedereen, naar hartelust met chouxcroute a volonté. gratis, jammer voor wie er niet bij was. de sfeer was tip-top. In Netwerk startte vorige zaterdag een kursus theaterfotografie. Een 15-tal deel nemers zullen van de heer Miel Verhasselt (onder het bord) lezen hoe kiekjes van theater moeten gemaakt worden en dit gespreid over drie zaterdagen. Voor theater groeperingen in Aalst is dit dé gelegenheid om zich een eigen huis-fotograaf aan te schaffen. De Koninklijke Harmonie St.-Cecilia bracht een golf muziek in het land van Aalst •<Tot Heil des Volkshield zaterdag jl. haar jaarlijks St.-Ceciliafeest. Tijdens de feestelijke rondgang even een bezoekje aan het Kastanjehof, (gi) Het «Zankheir» houdt elke vrijdagavond zangrepetitie in café "bij Potters" op 't Steven te Moorse!. Debuterende zangers en zangeressen zijn er steeds welkom. Uw wekelijkse muzikale verfrissing Bovendien muziek verlicht de zeden (gi) Het is best mogelijk dat uw dienaar niet voldoende naar mottebollen stinkt om de subtiliteit van de als «lekker homostuk» aangekondigde produktie te doorgronden... mea culpa (3 x). Zeker is het dat deze komedie aan mij voorbijgegaan is als een mooi schip met nog mooier vlag maar zonder lading. Dat zowel de reder (Pact) als de kapitein (A. Cogen) en de bemanning (Guido Van Hecke, Michel Christiaens Ulrich D'Haese) verarmd uit deze parade-reis op de baren van de homofilie terugkeren, is onvermijdelijk. Onvermijdelijk is het ook dat de meeste passagiers (toe schouwers), wegens onvoldoende diep gang van het schip bij gebrek aan lading, ernstige verschijnselen van zeeziekte gaan vertonen Ér zijn er zelfs die over boord sprongen. Hoe kan het toch dat ervaren toneelmen sen in zulk avontuur verstrikt geraken Een collectief onderzoek naar het gewe ten van Pact moet een antwoord op deze vraag kunnen geven Mijn persoonlijke mening doet weinig terzake, ondanks het feit dat enkelen erwel door geërgerd wor den. Maar mijn goed recht als toe schouwer te oordelen en zelfs te veroor delen is inherent aan de publieke open baarheid van een voorstelling Wat ik als niet geslaagd aanvoel moet daarom geen evangelie zijn Het is misschien één visie tussen vele andere, maar het is een visie Verantwoording Graag Primo het stuk. Wat ik gezien heb - de oorspronkelijke tekst is mij volledig on bekend zoals trouwens ook de schrijver Mino Bellei - is een doorsnee-goed praatstuk-komedie gebaseerd op een driehoeksverhouding. Het kan alleen de pretentie hebben situatiehumor te bren gen ondersteund door een soms vrij ba nale dialoog alhoewel niet altijd ont bloot van enige spirituele aksenten Dat de driehoeksverhouding zich af speelt in een homofiel gezin heeft waar schijnlijk geen andere bedoeling gekend dan het «komischer maken» van de reeds klassieke en afgezaagde «gij be driegt mij - ik bedrieg jou» situatie Er meer inzien en er meer willen inleggen is de oorzaak dat de eenvoudige lichte si tuatiehumor grootdeels de mist ingaat. Nergens en nooit, noch in tekst noch in houding wordt het homofiel zijn uitge legd. gebruikt als dramatisch gegeven of psychologisch benaderd. Nergens een tegenstelling heterogeen - homofiel Nooit is de specifieke problematiek aan gesneden er is geen problematiek. Dat dit nu juist de bedoeling van de schrijver geweest is. kan er niet in bij mij Dat homofielen identiek reageren als klassieke koppels blijkt inderdaad uit het stuk. Maar moest dit bewezen worden Wordt dit ooit met argumenten klaar ge maakt Ik heb ze althans niet gevonden. Duo Ik vrees zelfs niet de enige te zijn die weinig in dit stuk gevonden heeft Op basis van het afgeleverde produkt zou het mij hoegenaamd niet verwonde- van de drie heeft enige persoonlijke spontaniteit getoond Ik heb steeds de indruk gehad dat ze in een keurslijf ge wrongen zaten ongemakkelijk, onna- Michel Christiaens en Guido Van Hecke ren dat de regisseur ook gezocht heeft en niet gevonden. Maar waar ik desnoods een goed gebrachte, oppervlakkige ko medie nog durf te aanvaarden onder be paalde voorwaarden en omstandighe den daar schijnt A. Cogen geen vrede mee te nemen In de grond heeft hij gelijk Maar waarom hij dan de opdracht aan vaardt blijft een raadsel Vrienden dienst 7 Waar is de dienst Gezags- moeheid Gelatenheid tussen de loom heid van een utopisch collectief Of alles bij - en doorelkaar In ieder geval heeft hij een visie willen beklemtonen die er - mijn inziens - helemaal niet te vinden is. Hij heeft het stuk iets willen medegeven waardoor het misschien toch nog te red den vieleen betekenis een inhoud Het is mislukt Vergeef mij het brutale van mijn mening Dit stuk zal alleen geniet baar zijn als het gebracht wordt zoals het is volledig pretentieloos, inhoudsloos. Maar wel komisch geëxploiteerd in een pittige, visuele mise en scène. Tertio het kan niet anders uitgelegd worden dan aan de hand van het voor gaande Wat ik als een zekerheid bijna aanvoel bij Guido Van Hecke en Ulrich D'Haese. kan ik waarschijnlijk ongestraft extrapoleren bij Michel Christiaens dit was geen gemotiveerde vertolking Geen van de drie voelt zich betrokken, geen tuurlijk. vol onbegrip Ze hebben nooit kunnen waar maken wat niet waar was: De mooiste homofiel kan met meer ge ven dan hij heeft (zoais ook het mooiste meisje dat niet kan - dus toch inhoud Dat Guido en Ulrich ondanks alles toch nog teater-technisch. een aanvaardbare prestatie weggaven ligt waarschijnlijk aan de rijke ondervinding en talent. Al hoewel Guido toch een ernstige inspan ning moet ondernemen om ook bij intens akteren de uitspraak te verzorgen Te veel tekst gaat onverstaanbaar de mist in Michel scheen wel het meest onder de indruk. Versprekingen aan de lopende band wijzen op een onvoorstelbare in nerlijke spanning onvoldoende be- heersd Spijtig is dit een noodzaak sine qua non, Michel: om boven op talent ook nog een genietbare prestatie weg te ge ven is tekstzekerheid bij de zegging es sentieel. Over de diepere gestaltgeving van de vertolking wil ik niet verder uit wijden Er was er geen. Pact heeft me ontgoocheld. Omdat het Pact was. Pact heeft ons, toeschouwers, willen leren dat ook liefhebbers het bete re aankunnen Was dit dan misschien het bewijs door het ongerijmde 7 Ik ben bereid vlug te vergeten en te ver geven: één blonde aardbei maakt de len te niet. (N.S.) GEEN RAKETTEN zaterdag open. Albrechtlaan 50, 9300 AALST s- 053/70 23 15 - 70 23 16 Reken maar: 5-versnellingsbak standaard met de 1.11 motor, gelaagde voorruit, halogeen koplam pen, uurwerk, vloertapijt, aansteker, dagreisteller, bekleding van zetels en deurpanelen in Truro-stof, anti-slip GL stuur, extra wegbergvakjes in voordeu ren en dashbord. Voeg daarbij een steengoeie motor met een superlaag verbruik, en een anti- roestvvaarborg van 6 jaan Nu mag u de prijs schatten. Er is reeds een Escort Laser voor minder dan 200.000 E Kom 'ns kijken welke u wil: de 1.11, de 1.31 Sedan of de 1.3 1 Station Wagon. Ergens anders gaan is tijdverlies.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7