FRANCIS SME N? m #l U* i# m Laatste loodjes te zwaar voor Okapi Osiris - Pitzemburg77-66 nog slechts twee koplopers The Tower - Deinze: thuisploeg in een off-day Osiris Denderleeuw een gelukkige klub St. Antoon klopt De Hoorn Olfit alleen aan de leiding BBC Erembodegem - Bazel 4^,4 VxT' hoi -irvc:.Uy W— am Mk. M 1 1 1 1 1 1 1 1 1 HOUTEN RAMEN ZONNEWERING Dealer DELMAC ISOLATIE PVC en AL U-na men - dubbel glas VOORZETROLLU K Er sl VOOR7FTR AMFN 1 II 1 1 1 II 1 1 zaterdag 22/10/83: Okapi Home-In - Andenne eerste ploeg: 20u.30 Voorwedstrijd BELOFTEN te 19 uur 14 Nieuwe Gazet van Aalst 21 oktober 1983 iiiiiiici accivii trcri i f mml.o ci. o j.dd. 9 Okapi - Grivegnée60-57 (rust 29-33) Zoals verwacht en aangekondigd, had vorige week een ernstig onderhoud plaats tussen spelers en bestuur van Okapi. Hierbij werd de vraag gesteld waarom de ploeg niet tot betere prestaties komt. Volgens de spelers was de vorige ver liesmatch gewoon te wijten aan een «simpele» off-day. Tevens stelden zij in vraag of het niet beter zou zijn om hen vrijer en vooral inventiever te laten spelen en dus de opgelegde systemen met meer soepelheid te mogen aan wenden. Na de wedstrijd tegen Grive gnée zou men echter meer geneigd zijn te denken dat Okapi op cruciale momenten doorzettingsvermogen mist. Het heeft geen geloof in eigen kunnen. Dit alles geldt evenwel niet voor Her man Van den Broeck (19 ptn tegen 50 die zonder twijfel als uitblinker mag geciteerd worden. Na het eindsi gnaal zat hij dan ook in zak en as. Ook een grieperige Minnebo (14 ptn) speelde een goede match doch fla- terde tijdens de laatste 3 minuten door in het zicht van de ring 3 loopfouten te begaan. Deze laatste minuten, aange vangen met een 53-53 stand en met 8 ploegfouten werden verkwanseld door o.a. 2 domme duwfouten van Elias (6 ptn), waardoor Grivegnée zijn laatste 7 ptn uitsluitend scoorde uit vrijwor- pen. Ondanks het feit dat de Aalstenaars 10' voor het einde nog 8 ptn voor sprong telden (40-48) behaalden zij geen puntenwinst. De overige Okapi- punten werden aangebracht door Famaey 6, Schellinck 6, Van den Bosch 4 en Cornan2. Spijtig voor de klub moet Schmitt op doktersadvies nog 3 weken rust nemen, nadat hij op training weer kreeg af te rekenen met duizeligheid. Volgende week wordt Andenne, een der toppers uit de reeks partij gegeven. V.S.T.V. 3de klasse A Osiris zit in de lift, dat kan niet meer ontkend worden. Slechts H. Leupegem blijft hardnekkig in het spoor, doch heeft nog een redelijk zware kalender voor de boeg tijdens de eerstvolgende weken. De Denderleeuwse Aalstenaars speelden weerom een wedstrijd van formaat, bijna eerste klasse waar dig Als uitblinker van de match, indien er toch een moet gekozen worden, mag men ongetwijfeld Guy Lagring citeren. Hij akteerde konstant op een zeer hoog niveau, scoorde 23 punten en dit tegen een gemiddelde van 90 Maar ok Temmerman (22 ptn) en Lie- vens (19 ptn) toonden prachtige staaltjes basket en lieten zich niet pra men om aan klantenbinding te doen. Vervolgens heeft Osiris met Onge- naet, achteraan een rots in de bran ding. Ondanks 39° koorts was hij eens te meer de koning der verdedi gers. Ietwat minder presterend, maar toch nuttig waren De Geest en Van Hulle, waarvan eerstgenoemde, ondanks zijn 11 punten te vlug veel fouten maakte (cfr. vorige wedstrij den), terwijl Van Hulle na enkele prachtmatchen slechts aan een 0 op 5 shotgemiddelde kwam Mogelijk voelt hij de adem van Ronny Hendrickx in de nek, vermits deze de training her vat heeft. Men mag overtuigd zijn dat het talrijk opgekomen publiek, waar onder voor het eerst in jaren menige Okapi-supporter, tevreden en voldaan huiswaarts is gekeerd. Indien boven dien over de wedstrijd op Geramino Bornem nu nog in alle eerlijkheid wordt beslist voor de groene tafel, staat Osiris alleen en onaeslaaen aan de leiding. V.S.T.V. 1 ste provinciale Bij aanvang van het basketbalseizoen waren de verwachtingen bij The Tower Aalst zeer hoog ge spannen. In theorie zou de ploeg namelijk thuishoren in de kop van de rangschikking doch door tegenslagen en onoverkomelijke handicaps is de werkelijkheid wel enigszins anders uitgevallen. The Tower Aalst-Deinze, een wed strijd die normaal niet uit handen gegeven mocht worden, werd een fatale off-day van de ploeg. «Het was een echte krasseldag» dixit sekretaris Van Neyghem «waarbij de ballen uit de ring draaiden en er ook archi slecht gespeeld werd, behalve door Luc De Troyer Hij maakte 26 punten, maar in werkelijkheid waren dat er 28 aange zien een door hem gescoorde korf op luttele sekonden van het einde opge tekend werd bij de tegenstrever. Bij gevolg zou de uitslag 65-73 geweest zijn, zonder de flater van de officials. Omdat het kalf op dat moment al ver dronken was, werd er geen klacht ingediend». Opmerkelijk is wel dat een Lenoir (6 ptn) thuis niet tot een topprestatie komt (gekomplexeerd maar op ver plaatsing reeds enkele keren goed was voor een twintiger. Toch enige hoop voor The Tower, vermits voor de tweede maal op een paar weken een hunner gekwetsten, nl. Ludwig Van der Borght, eerlang kan gerecupe reerd worden. Hij speelde reeds een voldoeninggevende tweede helft met de reserven als spelverdeler, doch moet nog aan zijn fysieke konditie werken. Samen met Dirk De Schaep- drijver die het rustig aan doet, zullen zij beiden weldra op volle kracht hun ploeg hopelijk kunnen hogerop bren gen. V.S.T.V. In de schaduw van een formidabel presterende seniores-herenploeg die onbetwist aan de leiding van de rangschikking prijkt, boekten ook de dames van Osiris tegen een tot nog toe ongeklopt Waregem een nipte doch prachtige overwinning. Bij de rust zag het er, met een 20-28 stand voor Waregem, nochtans niet rooskleurig uit, doch onder impuls van Marleen Naessens (14 ptn), eens te meer op alle gebied «outstanding», kon Osiris Waregem bedwingen om tenslotte te winnen met 45-42. Men moest echter vechten voer de zege, vooral door keihard te verdedigen, wat weliswaar typisch is voor de ploeg, aangezien men steunt op een sterke fysische konditie waardoor de pres sing als een geducht wapen kan gebruikt worden. Het falende shot van de langgre speelster met o.a Rose- laer (1 pt) werd. mede door toedoen van De Moor (8 ptn) en Mortier (12 ptn) zeer goed opgevangen. Ook Hei- reman (4), Jansens (4) en Claessens (2) waren niet onverdienstelijk. Bijge volg een welverdiende overwinning voor de dames van Osiris. Een vermelding waard is de prestatie van de damesreserven, die tijdens de laatste drie seizoenen steeds ongesla gen bleven en ook dit jaar nog niet werden geklopt. Tevens zijn ook de kadetten en de pupillen meisjes nog ongeslagen, terwijl de jongens bij de miniemen en de kadetten monstersco res bereiken van respektievelijk 169- 33 en 133-47. V.S.T.V. Basketbal Aalsters liefhebbersverbond Na en evenwichtige partij met een erg spannend wedstrijdeinde is St. Antoon er tegen De Hoorn in geslaagd zijn titelambities te vrijwaren. Het bewees niet alleen zichzelf maar tevens de kompetitie een grote dienst. Meteen blijft er na vier speeldagen nog slechts één ploeg ongeklopt Olfit. Nog vermeldenswaardig bij de nederlaag van De Hoorn is het feit dat hierdoor een reeks van 41 kompetitie wedstrijden zonder nederlaag werd onderbroken. Hun laatste nederlaag dateert immers van 18 oktober 1981 Tegen Olfit werd het toen 81-65 In zijn jongste wedstrijd tegen St. Antoon nam De Hoorn aanvankelijk het initiatief. Het leidde vlug met 10-3 en 14-9. St. Antoon replikeerde echter gevat en kwam eerst vooral dankzij Bieseman terug tot 22-21 om onmid dellijk daarop langs Meuleman zelfs tot 22-31 uit te lopen. De Hoorn scha kelde over naar een «man to man» en kon aldus langs Van Der Speeten en Van Keymeulen aan de rust milderen tot 34-40. Toen de kampioenen na de rust een 14-2 plaatsten dacht ieder een de wedstrijd gespeeld. Maar enkele balverliezen en drie opeenvol gende gemiste pogingen van Van Ker- schaever werden door Bieseman en een sterk verrassende Kiekepoos afgestraft. Zo werd het 63-67 in de 17e min. In een memorabel matchein de kwam De Hoorn met nog 47 sekon den te spelen echter terug tot 69-70. St. Antoon kon toen gedurende meer dan 30 sekonden de match uitdribbe- len omdat na een niet volledig onder schepte voorzet door Van Keymeulen de bal opnieuw in handen kwam van St. Antoon en waarbij de 30 sekon- denklok opnieuw was teruggezet. Terecht of niet terecht Na de match waren de meningen verdeeld... CijfertaalDe Hoorn (31 op 68, 7 op 9 vw., balverlies 11, 18 fouten, 9 aan vallende en 27 verdedigende rebounds) Van Kerschaever 13, De Smet 8, Van Keymeulen 22, Van Der Speeten 8, De Schaepdrijver 8, Van Keer 6, Huylebroeck 4, Sterck. St. Antoon (28 op 68, 14 op 29 vw.. balverlies 6, 8 fouten, 9 aanvallende en 21 verdedigende rebounds) Biese man 28, Meuleman 15, Kiekepoos 12, Corthals 9, Seghers 4, Steurebaut 2. Leider Olfit van zijn kant had het tegen Cockpit Di Roma niet bijster moeilijk. Het kon een 8-2 achterstand vrij vlug ongedaan maken en bij 16-16 plaatste het langs Van Cromphout een 0-19. Meteen was het lokale lot bezegeld. Rust 22-32. Toch gaf Cockpit Di Roma zich nog niet helemaal gewonnen en langs een zeer goede Possé knaag den zij tot 36-42 aan de achterstand. Toen ontplofte Van Cromphout en die bleek ongrijpbaar. Uitslag 56-81 Puntenverdeling: voor Cockpit: Ras- schaert 8-2, Corthals 4-2, F. Van den Hauwe 2-2, G. Van Den Hauwe 6-2, De Wuffel 2-8, Possé 0-14, De Boitse- lier 0-2, Broothaers 0-2. Voor Olfit: Van Cromphout 10-17, V.D. Ghijlen 2-2, D'Herdt 9-16, Steen hout 5-8, V. Callenberghe 4-2, De Saedeleer 2-4. Snoepertje-Car Service was een ge- lijkopgaande partij waarbij de span ning tot in de allerlaatste sekonde aan hield. Door het stugge verdedigen lag de score aan de lage kant. Behalve de 8-2 en 18-11 stand konden beide ploegen elkaar ook na de rust (28-26) nooit meer dan drie punten ontlopen. Na de rust werd bij de thuisploeg Van Langenhove, reeds vier fouten voor de rust, lang op de bank gehouden. Hier door ontbeerde zij haar sterke man in de rebounds en kon inmiddels enkel Ravijts voor de punten zorgen. Na een 54-57 stand scoorde Ravijts nog twee korven, maar de laatste kwam net een fraktie van een sekonde te laat. Uit slag 56-57. Puntenverdeling: voor Snoepertje: Ravijts 10-12, Van Langenhove 4-8, Cooman 6-2, Gilbos 4-2, Kerkvliet 4-0, Verhulst 0-2, Troch 0-2. Voor Car ServiceLefèvre 8-6, Ver- moesen 2-11Bonner 4-6, Impens 3- 2, Geerinckx 2-4, Tembuyser 4-0, Borms 3-0, V.D. Bossche 0-2. Tejo Uitslagen van de 4e speeldag Diversi - Nachtwacht 50-51 Cockpit - Olfit 56-81 Snoepertje - Car Service 56-57 Terlinden - Paco Milou 33-57 De Hoorn - St. Antoon 69-70 De Villavrij Rangschikking: 1Olfit 8; 2. De Hoorn 6: 3. St. Antoon 6; 4. Car Service 6; 5. Paco Milou 4; 6. De Villa 2; 7. Cockpit 2; 8. Snoepertje 2; 9. De Nachtwacht 2; 10. Terlinden 2; 11Diversi 0. Vervlogen hoop en vervlogen punten door een gebrek aan afwerking, waren de nuchtere besluiten uit de nieuwe thuisnederlaag van het in lagere regionen vertoevende BBC. Erembodegem. De enige verontschuldiging die men zou kunnen inroepen was wel de afwezigheid van basisspeler Patrick Barré, die in de loop van de week ge kwetst raakte bij een ongeval. Vooral de eerste spelperiode was van een laag gehalte. Er werd slecht ver dedigd en men kwam tot een bescha mend shotgemiddelde van 8 op 39. Bazel nam vanaf de eerste minuten het heft in handen en liep konstant verder uit tot 19-37 bij de rust. Na de koffie eo mogelijks een opwarming van de oefenmeester, werd overge schakeld op manverdediging. Aldus kwam tijdens de eerste 10 minuten de verdediging een weinig beter uit de verf en bereikte men ook aanvallend een beter resultaat met een 15 op 33 shotprestatie. Zodoende kwamen de BBC-ers terug tot op 10 punten (37-47), doch naar het einde toe diepte Bazel tegen nagenoeg 50 scorend, de kloof weerom verder uit. Voor bestuur en spelers valt uit deze wedstrijd slechts te onthouden dat invaller Cobbaer met 10 punten en een 3 op 5 shotprocent de beste spe ler van Erembodegem was. OKAPI 82/27/04 MMESBïC. SSiCSfcS Supporters allen op post TAPIJTSUPERMARKT

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14