ra.iamMJ.w r DELENS Gazet van Qalst x4 OPTIEK op zaterdag 22 oktober woensdag 26 oktober zaterdag 29 oktober verwacht St. Maarten uw kleintjes van 14 tot 17 uur. Gratis foto en geschenkje. NIEUWSTRAAT 60 AALST 'i Koördinatie tussen hospitaal en kliniek komt Clementine Baeyens vandaag honderd jaar van de grond St.-Maarten SPEELGOED - HOBBY Geraardsbergsestraat 8 - AALST Tel. 21 86 92 Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst f'J Y Ff alle verse vis diepgevroren vis bereide vis en -schotels jan goossens vlaanderenstraat 6-9300 aalst tel: 053/785328 2 Nieuwe Gazet van Aalst 21 oktober 1983 Vervolg van blz 1 «Een vruchtbare vergadering», glunder de na afloop raadslid De Winter, die inza ke het nieuw ziekenhuis leidend ambte naar is. Minister De Wulf benadrukte dat men in een stad als Aalst noodzakelijker wijze tot een koördinatie en samenwer king met het O.L.Vrouwziekenhuis moet komen, en dat de besprekingen hiertoe gestart zijn. Dit zal o.m. betekenen dat sommige zeer gespecialiseerde en dure diensten slechts in een van beide zieken huizen. in onderlinge afspraak, zullen in gericht worden. Belangrijk is ook dat de Minister zich ge wonnen verklaarde voor spoed inzake de afwikkeling van de dossiers Zoals be kend is gemeenschapsminister De Wulf inderdaad een van de financiers van het projekt Burgemeester Uyttersprot preciseerde een stadsdelegatie het O.L.Vrouwzie kenhuis inderdaad bezocht heeft maar dat dit nog maar als een beleefdheids bezoek kan beschouwd worden. Een «ijsbreken» als het ware. Dat zal trou wens ook eerstdaags aan het hospitaal gebracht worden. Namens de Medische Raad achtte dr. Goossens zich enorm gelukkig met wat hij het «geschenk» van Minister De Wulf noemde. Ook dankte hij zowel de Minis ter als de burgemeester voor de koördi natie met de kliniek, waarop reeds jaren lang aangestuurd was. zonder resultaat evenwel. Op het eerste zicht eigenaardig was de korte mededeling van OCMW-raadslid Dierickx In naam van zijn fraktie (de S.P.) die tot de oppositie behoort, stelde Zo ziet het er dus uit. (gi) Vervolg van blz i (een zaak op de Moorselbaan naast het slachthuis) Intussen verhuisden ze naar het appartement op de Ninovesteenweg, vlakbij de Haring, maar toch net in Erem- bodegem. Een drukke verkeersweg is dat. en toch wagen moeder en dochter elke dag een tweetal wandelingen, tot aan het Houten Hand of tot bij het park en de sportvelden. Goed te been is ze dus nog wel en op moeilijkheden met het gehoor en zicht na, is ze inderdaad nog een krasse bejaarde dame Wat doe je als je honderd bent Lezen of TV-kijken is er met meer bij, wel nog een dagelijkse wandeling, familiebezoeken en rusten. Met tegenzin soms. want vroeger had ze altijd wat om handen ter wijl dat nu heel moeilijk is geworden Die gedwongen inaktiviteit vindt ze min der prettig, «maar ze heeft een goed ka rakter», zegt haar dochtgr_«Ze is altijd zwijgzaam geweest eigenlijk, en ook nu nog verlopen er soms uren voor ze iets zegt. Een beetje zwaarmoedig ook mis schien: ik kan me niet meer herinneren wanneer ze voor 't laatst gelachen heeft Maar vergeleken met sommige andere bejaarden, die ouder en «ambetanter» worden, is ze een schat. Ik ben blij dat ze nog bij ons is». Daar is de hele familie en vriendenkring het blijkbaar mee eens. De feesten voor de jarige werden echter wel opgesplitst, opdat het «niet te veel ineens» zou wor den. Vandaag dus in familiekring, later met burgemeester en entourage Van de burgemeester verwachten ze trouwens nog iets speciaals... Bij de recente sta king kwamen de pensioenen niet toe en moesten moeder en dochter Baeyens naar het postkantoor van Erembodegem om ze zélf op te halen. De dochter ging alleen, maar met de identiteitskaart van haar moeder Ze kreeg het pensioen van de honderdjarige met mee De klein dochter voerde hen dan beiden naar het postkantoor, waar de postbeambte toen ook nog verwachtte dat de oude vrouw eigenhandig zou tekenen voor ont vangst. We legden in dit artikel al uit dat dit voor haar moeilijk is geworden uit eindelijk werden het een paar krabbels. Nu hoopt men dat de burgemeester zou 'kunnen fiksen dat. wanneer zich nog eens zo'n probleem voordoet, de dochter van de jarige met een volmacht naar het Erembodegems postkantoor zou mogen En of Clementina al die vieringen plezie rig vindt «Ba nee,» zucht ze, want ze stelt rust meer op prijs. Hoewel... van daag zou dat toch misschien anders kunnen uitpakken In elk geval wenst on ze redaktie haar ook hartelijk proficiat (nk) hij dat men overeengekomen was «te vermijden wat met het kultureel centrum door anderen gebeurd was», nl vanuit de oppositie het projekt tegenhouden. De S P. (waartoe ook beide ministers beho ren) zal m.a.w. loyaal aan de verdere afwerking van het ziekenhuis meewer ken. Werkbezoek aan het nieuw Stedelijk Ziekenhuis, (gi) Vervolg van blz. 1 moest men wachten tot wanneer hij op een podium had plaats genomen om de goede Sint te kunnen bekijken. Toen trok hij in een open koets door de handelsstraten, kregen de kinde ren op de Grote Markt een prulletje en de kous was af. Uit de hemel Nu wordt het anders. Het stedelijk feestkomitee heeft getracht meer kleur te geven aan dit kinderfeest. Wanneer de rijkswacht of een privé- firma meewerkt zal St.-Maarten met een jet-helikopter landen op het Espla nadeplein (de aeroklub Ter Kluizen be schikt eveneens over een helikopter maar deze is veel te licht om tussen de huizen te landen). Stipt om 15 uur landt St.-Maarten op de oude Kolen- markt. Pieten Daar zullen heel wat Zwarte Pieten hun baas vervoegen. De diverse jeugdverenigingen zullen hun mede werking verlenen. Stoetsgewijze trekt de bonte groep door de voornaamste winkelstraten van het stadscentrum. Sint-Maarten gezeten op een witte schimmel. Op de Grote Markt aangekomen, zal St.-Maarten plaats nemen op zijn troon terwijl terug de jeugdverenigin gen voor een beetje animatie zullen zorgen. Liedjes zullen gezongen wor den en wie weet komen er nog geen plezante aktiviteiten op het pro gramma. Alle kinderen zullen van de leden van het feestkomitee een vlag getje krijgen. De wimpeltjes in de stadskleuren en versierd met een St.- Maarten werden zelf gemaakt door het feestkomitee i.s.m. de stadsdiensten. Liever fruit Het spreekt van zelf dat een dergelijk plan geld kost. Een helikopter huren kost vlug een paar duizenden franken. Daar vroeger een stukje speelgoed werd gegeven waar de kinderen na een uur niet meer naar keken, heeft men gedacht de kinderen een lekker stuk fruit in de plaats te geven. Hier bespaart men wat en uiteindelijk krij gen de kinderen van hun familie toch speelgoed genoeg. De hemelbus Een ander nieuw initiatief is de kleur- wedstrijd. Het stadsbestuur liet een tekening drukken die aan alle Aalster- se scholen zal bezorgd worden. Wan neer de leerlingen deze prent heb ben gekleurd kunnen wij deze in de vernieuwde hemelbus stoppen. Wel licht zal deze op de Grote Markt geplaatst worden. Zo te zien een resem positieve ver nieuwingen. De middenstanders wer den aangezocht zich eveneens achter dit initiatief te scharen. Het is nog te vroeg om de resultaten hiervan te ken nen. We hopen enkel dat we nu geen tientallen Sinten zullen ontmoeten op 5 november. Wat is er mooier dan een kinderdroom Het is al veel te vlug voorbij zodat we daar geen handje moeten toesteken Bekend werd nog gemaakt dat alle huidi ge hospitaaldiensten zullen verhuizen naar het nieuwe ziekenhuis, dus ook de materniteit die volgens een aanvankelij ke beslissing van het Ministerie van Volksgezondheid in het oude ziekenhuis zou moeten blijven (gelet op de recente bouw) Men heeft dit dus kunnen tegen gaan. wat de werking zal ten goede ko men Over een aantal kontroversiële punten, door advokaat Bogaert recent in de pers gebracht, wil de OCMW-raad ingaan op een uitvoerige perskonferentie volgende maand. Hier werd dan ook nog niet over uitgewijd. Wel werd reeds aangestipt dat het hospitaal wat bepaalde diensten be treft (bv. plastische chirurgie, mikro-chi- rurgie en reumatologie) een unieke plaats bekleedt in Vlaanderen, ook al is daar vrijwel nooit reklame voor gemaakt. «Ook in oude gebouwen kunt ge aan goede geneeskunde doen», aldus dr. Goossens. Wat de toekomst betreft van die oude ge bouwen is nog geen beslissing getroffen. Wel staat vast dat ze niet zullen afgebro ken worden In ons volgend nummer krijgt U verslag van de rondleiding in het nieuwe zieken huis (de ruwbouw, tenminste) naast een aantal meer tecnhische gegevens. Het is inmiddels een positieve vermel ding waard, dat het OCMW zijn - terecht of ten onrechte - besmeurde faam wil oppoetsen, middels o.m informatie aan de pers. (P D.) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3. Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/7762 94 Burelen open van 16 lot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z w Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 Ir 6 maanden 550 Ir 3 maanden 300 fi Prijs per nummer: 25 tr. i j I open: van dinsdag tot zaterdag van 9-12.30 uur/14-18 uur op vrijdag tot 19 uur ook op zondag van 9-12.30 uur niGUCJDG- Onafhankelijk weekblad voor Groot Aalst - Een wtjar- - - Jaik wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden: 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente: Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2