a 3.999BF voor een HP-10C. Een prijs om niet langer bij na te denken. BLANCQUAERT uioon SERAV inRitHTinc Wijk Horebekeveld verder uitgebreid met 204 huizen Het is weer de tijd van de ka-ka-karnavalkwis Aalsterse Gilles in Parijse zomercavalcade MOET ER G1 ZAAT OP? Anny Dierick blijft op haar plaats in gemeenteraad VRIJ IN UIT Geraardsbergsestraat 74 HEWLETT' Packard' ;^3s,ss TBSsj! wi m m yn w sa nol oci;cBil0B m m m mi m m mi Kantoor inrichting Vrijheidsstraat 41-43 053/2140 82 AALST k MOLENSTRAAT 70 AALST 21 76 08 Nieuwe Gazet van Aalst - 21 oktober 1983 - 3 De sociale woonwijk Horebekeveld, nabij de Boiermelkstraat te Aalst, groeit stilaan uit tot een apart dorp. Momenteel wonen er reeds 1006 personen, waarvan 580 kinderen. De Samenwerkende Maatschappij van Goedkope Woningen, die de wijk opricht, start weldra met de bouw van 204 nieuwe eengezinswoningen. Op dit ogenblik telt Horebekeveld reeds 214 huizen, waarvan 18 bel-etagewoningen met 4 slaapkamers, 162 woningen met 3 slaapkamers, 24 woningen, specifiek gericht naar gezinnen met mindervaliden en 10 woningen bestemd voor bejaarden. De voorziene uitbreiding wordt gerealiseerd in 4 of 5 fasen. Sedert 1 september werd de eerste fase aangevangen met een reeks van 45 woningen. De dossiers voor een tweede en derde reeks zullen binnen een paar weken aan de bevoegde diensten overgemaakt worden. Het dossier voor de infrastruktuur, zoals wegen, riolering en waterleiding voor de uitbreiding van de wijk is ook klaar. Deze werken worden op 10 november e.k. in aanbesteding gegeven, terwijl de start van deze werken voorzien is in het voor jaar 1984. Speelplein Het urbanisatieplan voor Horebekeveld voorziet drie speelpleinen, waarvan het grootste met een oppervlakte van onge veer 75 a. gelegen is in de eerste reeds gebouwde fase. Ingevolge bepaalde misverstanden en administratieve moeilijkheden gebeurde de aanleg van dit speelplein nog niet. Onderhandelin gen tussen enerzijds schepen voor leef milieu en grondbeleid Doorns en ander zijds Ludovic Moyersoen. Voorzitter van de S.M. van Goedkope Woningen heb ben uiteindelijk tot een goed resultaat ge leid, waardoor het dossier nu in de goede richting zit. Indien alles verder een nor maal verloop kent, zullen ook deze wer ken in het voorjaar 1984 kunnen aange vangen worden. Al deze werken betekenen niet alleen dat 204 gezinnen weldra een moderne en aangepaste woning zullen kunnen be trekken tegen betaalbare huurprijzen, maar ook werk voor vele bouwvakkers Kandidaten zijn er ondertussen genoeg voor deze woningen, vermits de bouw maatschappij ruim 450 aanvragen bezit. Renovatie Ook op het vlak van vernieuwbouw en stadsrenovatie heeft de bouwmaat schappij plannen De centrale zones van Aalst, gekenmerkt door een oude behuizing, vertonen im mers de neiging opnieuw een bevoor rechte residentiële vestigingsplaats te worden Deze hervorming van oude wij ken valt samen met tal van andere fakto- ren. zoals het schaarser worden van be schikbare bouwterreinen aan de rand van de stad. de haast niet meer te be talen prijs van de bouwgronden, de steeds stijgende vervoerkosten, enz. Om jonge gezinnen de gelegenheid te geven zich in Aalst te vestigen zal de Maatschappij van Goedkope Woningen zowel op het vlak van de stadsrenovatie als van de nieuwbouw in de toekomst verder aktief blijven (MP) Wij durven nu reeds beweren dat over enkele dagen de literatuur over het Karnavalgebeuren in Aalst vrij zeldzaam zal worden. Alle karnavalisten zijn immers in hun blokperiode de karnavalkwis staat voor de deur. Op vrijdagavond 28 en zaterdagavond 29 oktober wordt in een co-produktie van de Dekenij Koolstraat en AKV Schiet reg't oever het Karnavalkwistornooi ge organiseerd. De esbattementen zullen plaats hebben in de feestzaal van het HRITO. Welvaartstraat te Aalst. De vraag is wie na Dekenij Koolstraat (1973). de Kornissesloipers (1974- 1982) De Gaa Lowies (1975). de Kaloe- terkabassen (1979), de Matotten (1980) en de Sjiepeerekes (1981zijn naam aan het palmares zal kunnen toevoegen. De Aalsterse Gilles is waarschijnlijk één van de weinige karnavalgroepen die er in slaagt om door te dringen tot in het buitenland. Zo namen zij in september deel aan «Les Fêtes des Vendanges» in Bagneux nabij Parijs. Met een bijna voltallige groep 82 deelnemers werd op zondagnamid dag 18 september opgestapt aan de jaarlijkse internationale folkloreop- tocht. Naast een dertigtal plaatselijke groepen, defileerden verenigingen uit Brazilië, Bulgarije, Portugal, Spanje, Uruguay en België. Deze optocht kende een massale toeloop van onge veer 25.000 kijkers en dit op een omloop van 1200 m. In de loop van de voormiddag hielden onze Aalsterse Gilles nog een optocht met de bezems. Tevens werd, voor het uitgebreid diner, kennis gemaakt met dhr. burgemeester Henri Ravera en met enkele schepenen. Bij deze gele genheid werd een uitwisseling gedaan van herinneringsgeschenken. Na het optreden van de Gilles drukte dhr. J. Elasri, direkteur van de dienst Kuituur en Feestelijkheden, de wens uit dat zij bij een volgende gelegen heid opnieuw van de partij zouden zijn. (PVB) Het prijzenpakket voor deze kwis is niet van de poes (het lokaal van de Schieve), nl. 25.000 gedevalueerde frankskes. Verwacht wordt dat het een zeer boeien de strijd zal worden tussen de verschil lende Aalsterse brains. Naar verluidt zou enige wiskundige en natuurkundige ken nis dit jaar niet te versmaden zijn. Hoe bereken je immers de draagkracht van een combinatie betonijzer-telefoonboek- blaadjes-verf Om nog te zwijgen van de problemen bij het vaststellen van de maximale hoog te en breedte van de praalwagen Kortom de jury zal het ook niet zo gemak kelijk hebben, al hebben zij hun karnaval- sporen al eerder verdiend. Pol De Peape, Willy Van Mossevelde, Albert Verbestel en mevrouw September-De Wolf krijgen nu reeds kippevel bij de gedachte aan hun moeilijke en verantwoordelijke op dracht. En opgelet, karnavalisten, ook hier worden steekpenningen niet aanvaard Vermelden wij tenslotte nog dat Antoine Van Der Heyden als presentator zal fun geren Ook hem wensen wij sterkte bij zijn prinselijke opdracht. (PVB) Nog alle daogen kaan ne mensj boylieren, as 'n mor zen oeiren en zen oeigen oepenhaaft Azoei, gelèk as verleide weik, da'k dor in de gazetten iet leisden da'k echt nog nie 'n wist en woor da'k echt va verschoet. 't Gink oever de manier van de prei te betolen van de mensjen die on de post zen. Ongezing da'k ik noeit in de post ni gewerkt 'n hem'n kaan ek er ni oever meiklappen of da't woor es of ni en as ek lieg awei ten liegen de gazetten oeik... As ek ne kier goe bepeis da'k ik, binsjt de leste ting joor da'k ba mennen boos gewerkt hem, hoeip en aal ienen dag thoois geweist hem - en da was ten nog omdat 'n hoy zelf gezeid hooibleif ne kier nen dag thoois en mokt dagge teige meiren geneize zet - en dat er volgest de statestieken van de post moe gereiked werren op zesentwintjeg daogen ziekte per maan en per joorOf werren der door allien mor ziekelèkke onveerd Meh de konzjeidaogen es 't nog 'n groeier sirk. Door zjongleire ze mei meh kompensoosjedaogen. inhooldaogen en wa weit ek nog allemol mier. Nie echt, 'k hem irriand gekost die teige moy zoy 'k hem nog zuveil daogen da'k moen pakken, wa gon ek dor allemol meh beginnen 't Es ver allemaan zuveil ni. En tèn. dad es nog de groeisjte klop allemol die prims Degein die binnen- dinsjt hemmen kroygen ne prim omdat de die die booitendinsjt doeng, alhier en adoor drinkgeldj kroygen Ik 'n hem op moy weirk noeit gin drinkgeldj gekreigen, 'k zol meh afvraogen va wie en woveir... De die die geldj moeten verhandelen, kroygen dor ne prim veir. Mor de die die gie geldj 'n moete verhandelen kroygen ten oeik ne prim omdat d'ander hem oeik kroygen.En allemool kroyge ze ne prim ver eiken dag da z'op heer weirk zen. kwestje van die zikte daogen te vermin deren. Woor haaf het op hè Asek dad allemol leisden, peisden 'k op den dienen die dad allemol moet ooitreikenen ver te weiten hoeiveil dat den dienen en hoe- veil dat den andere moe kroygen... Da moe nogal nen annekesnest zen, peis ek. Mor ja. de kompjoeter es 't er goe veir en as 't er 'n missink es 'n heiget nimmani gedoon, 't es de kompjoeter zen faat. 'k Vraog meh na toch af worom da ze dad allemol zul ingewikkeld maoken en die mensjen nie 'n betolen gelèk as op 'n ander Mor ja, worom gemakkelèk maoken as 't moeielèk oeik goot En tèn weite men ghiel zeikes alles nog ni. Wie hooi der dor verom da verozjelken ooitgevonnen van allemaan es geloyk ver de wet 'k Gon meh hier agaa nog eh pintjen aftrekken en oever iet anders peizen want op den dier zol a da beginne stiegeren Oever iet anders geklapthejje verleide weik gin schooi g'had. meh denne windj Ikke, gelikkeglèk ni veil. Allien nen blommenbak omveir gevloegen woor da no ienegte schoein zjeraanijoms heer devoeiren stonten in te doeng. En in mennen hof 'n groeite plastikke doeis gevonnen, woor dat er eerde in geweist hooi en woraf da 'k nie 'n weit va woor ze aal meh ne kier gekommen es Oeik iveranst ooit de gebiere zee, mor 'k goon na toch ni van deir tot deir go kasjen ver te vraogen es da van ajjer hè Wa dak weit es dat er op sommegste plosjen koers was achter véstpènnen, want menier Dewindj hooi der nogal ne kier zen schavers onderge- zetj Meh zekken klodden meige ze wegbleive zee. 'k kaan da missen Men pintjen ni PETJEN m vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen Dr Dierick uit Meldert. die namens de Volksunie verkozen werd op de Volks unielijst. maar achteraf ingevolge haar stemming van de OCMW-raadsleden, uit de partij gestoten werd. zal voorlopig haar plaats in de gemeenteraad tussen VU-leden Willy Van Mossevelde en Jan De Neve mogen behouden. Volgens hetgeen burgemeester Uytter- sprot op de perskonferentie mededeelde zijn de plaatsen in de raadszaal immers niet wettelijk bepaald. Indien Anny Dierick dus op haar huidige plaats wenst te blij ven, mag zij dit doen. Zij zelf zal er dus moeten over beslissen of zij van de ene naar de andere zijde van de raadszaal zal willen verhuizen Het resultaat van het onderhoud dat de burgemeester hieromtrent met haar zal hebben, zal misschien merkbaar zijn op de volgende gemeenteraad van eind ok tober. (MP) □BnOD ;3BNOB in "E M fc wLETT'PACK A kO Je houdt het niet voor mogelijk hoe verstandig zo een "HP-calculator voor studenten" is. Met één enkele toets lost hij al je wiskundige problemen opvan goniometrie en logaritme tot statistieken, alles in voorgeprogrammeerde funkties. En voor nog ingewikkelder vraagstukken kan je hem zelf ook programmeren, want hij heeft een geheugen- register. Reken maar dat je wiskundige cijfers erop vooruit zullen gaan. Nu kan je de HP- 10C kopen voor 3-999 BF* een prijsje om het nieuwe jaar in te luiden. Waarom zou je dan nog urenlang je hersens pijnigen Loop snel even langs. Liefst vóór eind november, dan krijg je bij elke HP- 10C ook nog een mooi sweat-shirt kado. BTW inbegrepen. Het zal onze lezers wellicht ook niet zijn ontgaan dat de RTT her en der in Aalst nieuwe open-kaptelefooncellen heeft neergeplant m'aar.er zit geen telefoontoestel in. Is het de bedoeling om het als schuilhokje te gebruiken Van mensen die het kunnen weten werd vernomen dat eerlang de toestel len ook zullen geïnstalleerd worden, en dat met dergelijke cellen wordt gepoogd het vandalisme en diefstallen van de geld bakjes in te tomen. Bur ger. wees waakzaam, de telefoon kan je leven redden. Bovendien lijken de nieuwe paaltjes voor de hondenbezit ters een ongeëvenaarde attraktiepaal te zijn. een nieuwe euvel voor de RTT is geboren... (JC) Huwelijkslijsten Geschenken

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3