V GOOD/YEAR COPPENS CALLEBAUT CALLEBAUT Serviezen promotie Wilde duiven zullen gevangen worden HUIS HUIS Tennishalle aan Affligemdreef volledig wettelijk Verbond dekenijen geeft ongunstig advies Moeders uit Aalst en Hofstade betrokken bij onderzoek aan Leuvense Universiteit tl - V1& Huwelijkslijsten vind je overal ~Cf. !/P, ;y Originele huwelijkslijsten vind je zeker bij Kom eens een kijkje nemen Keizerlijk Plein 36A Aalst Tel. 053/77 17 21 S AUTOBANDEN good/year De nieuwe All Weather band van Goodyear. De enige band geschikt voor vier seizoenen. 4 Nieuwe Gazet van Aalst 21 oktober 1983 m De koncentratie van verwilderde duiven is zeer groot in Aalst. De aanwezigheid van be paalde bedrijven zoals Amylum en De Wolf Cosijn zal hieraan zeker niet vreemd zijn. Reeds meerdere jaren werd daarom o.a in de adviesraad van leefmilieu gewezen op de nefaste gevolgen van een teveel aan wilde duiven voor monumenten en gebouwen in de stad. Het probleem kwam trouwens reeds ter sprake in de gemeenteraad en ook de adviesraad van Volksgezondheid boog er zich reeds over en drong aan op maatregelen Op 26 september jl. besliste het sche penkollege dan ook een medewerker van de groendienst opdracht te geven voor het vangen van verwilderde duiven. De ze medewerker is lid van het Belgisch Verbond ter Bescherming van Vogels en van de Dierenbescherming. Hij kreeg de opdracht omdat hij deze op een verant- De nieuwe privé-tennishalle, die gebouwd werd aan de Affligemdreef, bevindt zich in een zone, die op het gewestplan ingeschreven is als zone voor dagrekreatie. Dergelijke zones zijn specifiek be stemd voor rekreatieve, toeristische en verblijfsakkomodatie, en als dusdanig was er geen enkel wettelijk bezwaar dat de tennishalle er opgericht werd. Op 16.8.1983 verleende het stadsbestuur dan ook de aangevraagde bouwvergunning aan een privé-persoon, waarvan men op de jongste perskonferentie de naam niet wou geven. De bouwheer zelf had hiertegen immers bezwaren geuit. woorde en menselijke wijze kan uitvoe ren Na verkenning van het probleem op ver schillende plaatsen in de stad, zullen bin nenkort duiven worden gevangen Op geschikte tijdstippen zullen tevens nes ten worden opgezocht en de eieren ge schud, om te beletten dat het aantal dui ven opnieuw aangroeit. Dat alles gebeurt volgens de instrukties van de dienst leef milieu In een persmededeling vestigt het Kollege van Burgemeester en schepe nen er nogmaals de aandacht op dat het probleem ontstaat omdat talloze mensen vogels voeren in alle seizoenen. Echte dierenliefhebbers doen dat als het sneeuwt en als de vogels dus geen voed sel meer kunnen vinden. Bij vriesweer hoort er zelfs een kommetje water bij. Maar op alle andere ogenblikken bewij zen ze de vogels de beste diensten door ze kompleet met rust te laten en ervan te genieten zonder meer. (MP) Duif is dood. Dit eksemplaar dat zon dagmorgen op de Grote Markt lag. moet zich geen zorgen meer maken om de maatregelen die het stadsbe stuur zou treffen in de zaak Verwil derde duiven». gi Vestiging grootwarenhuis Moorselbaan Pardoes in het prachtig landschap aan de Affligemdreef werd een kast van een gebouw ingeplant: een overdekte tennishall, moet dat nu echt daar (JC) Blijkbaar is het stadsbestuur zich wel bewust van de belangrijke ingreep van het nieuwe bouwwerk op het land schap. Daarom zal me er op toezien dat de tennishalle omgeven wordt door een dicht groenscherm, zoals op de plannen voorzien werd. Bij dit alles weze nog vermeld dat de nieuwe halle geen gevolgen zal heb ben voor de aanleg van het nieuwe fietspad langsheen de Affligemdreef, die de verbinding moet mogelijk maken tussen de Brusselsesteenweg en Meldert. Hierover beloofde het schepenkollege weldra meer informa tie aan de pers te bezorgen Tot slot stelde burgemeester Uytter- sprot dat het stadsbestuur de gewest plannen wenst te respekteren. Ander zijds mocht naar zijn mening het privé- initiatief op het vlak van de sport niet belemmerd worden. De stad moet ter zake enkel aanvullend werken, zelfs al houdt een overaanbod aan tennishal len een gevaar in voor konkurrentie met de stedelijke sporthallen. (MP) In onze vorige editie meldden wij U de geplande baan. De Beheerraad van het Verbond Dekenijen een ongunstig advies te formuleren. De Beheerraad van het Verbond Deke nijen Aalst is steeds bekommerd om de belangen en noden van de kleine en middelgrote ondernemingen te Aalst. In dit opzicht belangt de even tuele vestiging van een grootwaren huis aan de Moorselbaan hen even eens aan. De Beheerraad is van oordeel dat het Stadscentrum en de aanpalende Dekenijen reeds voldoende verzadigd zijn, zodat de verbruikers in ruime mate aan hun trekken komen. Een nieuw grootwarenhuis is volgens het Verbond dan ook totaal overbodig. Verkeersproblemen Naast de louter ekonomische, heeft de Beheerraad nog andere bezwaren. Zo wordt gevreesd dat de eventuele inplanting nieuwe verkeersproblemen zal stellen. De vestiging van een groot warenhuis tegenover een school, en vlak bij een belangrijk kruispunt kan voor heel wat verkeersmoeilijkheden zorgen. De veiligheid van de school gaande jeugd kan door dit nieuwe pro- inplanting van een grootwarenhuis aan de Moorsel- Aalst besliste tijdens zijn zitting van 29 september jekt zeker in het gedrang komen. Stedebouw De Beheerraad van het Verbond vraagt zich tevens af of de inplanting kan voldoen aan de Stedebouwkun- dige voorschriften. Kan men zo maar binnen een bebouwde kom een super markt optrekken Er wordt dan ook gevreesd dat de reglementering ter zake met voeten getreden wordt. Vol gens het Verbond zou men er beter aan doen beschikbare bouwpercelen te voorzien voor handeldrijvende middenstanders. Ongunstig advies Om alle bovenvermelde redenen is de Beheerraad van oordeel dat de inplan ting van het grootwarenhuis aan geen enkele behoefte voldoet. Daarnaast levert zij het gevaar op dat de geves tigde KMO's het slachtoffer zullen worden van een mogelijke inplanting. Bijgevolg geven zij een totaal ongun stig advies. (PVB) De plaats van de moeder in de opvoeding wordt momenteel bestudeerd door het onderzoekscentrum Vrouw en Opvoe ding van de Katholieke Universiteit Leu ven. Over het ganse Vlaamse land wor den moeders ondervraagd over hun taak als moeder en hun ervaringen met hun kinderen. Dit gebeurt met de steun van Minister Rika Steyaert (Ministerie van Welzijnszorg en Gezin) en het Centrum voor Bevolkings- en Gezinsstudieën Uit de bevolkingslijsten van Aalst en Hof- stade worden door loting een aantal moeders aangeduid. Deze willekeurig gekozen vrouwen zullen in de loop van volgende maand een brief in de bus krij gen waarbij zij uitgenodigd worden voor een gesprek. Het onderzoeksteam dankt nu reeds ai vrouwen die willen meewer ken. Alles wat de moeders vertellen, wordt met de grootste discretie behandeld. Vol ledige anonimiteit in de resultaten van het onderzoek wordt verzekerd. Dit on derzoek wordt geleid door vier vrouwen alle doctor in de opvoedkunde en werk zaam aan de K.U. Leuven Dit zijn Dr. Agnes De Munter, Dr. Mariette Helle mans. Dr. An Hermans en Dr. Lieve Van- de meulebroecke. Wie informatie wenst over dit onderzoek kan zich wenden tot de directeur van het centrum Dr. Agnes De Munter. Vesa- liusstraat 2, 3000 Leuven. iTfyyy M S verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentrale der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24.62 (vlak bij de kliniek)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4