27 oktober opening van BEENHOUWERIJ RONALD Selektieve glasophaling wordt vervangen door containers Stad Aalst wil zelf Terlindenvijver opkuisen Natuurgebied Gertsjens grondig aangepakt Vlaanderenstraat 2 AALST S 053/78 44 54 Onder de Belforttoren i bt 68 AALST Teh 0 (rechtover «Trapkes op») Specialiteiten van runds- varkens- kalfsvlees Lams- en paardevlees Bereide vleeswaren Uitgebreid kaasassortiment Belegde broodjes Traiteurdienst Nieuw muzieklessen in Meldert IMr-nslr?- Nieuwe Gazet van Aalst - 21 oktober 1983 - 7 In de meeste Belgische steden gebeurt de selektieve glasophaling niet meer door de reinigingsdienst, maar door prive-firma's die containers ter beschikking stellen van de gemeenten. Ook in Aalst werd voor deze oplossing gekozen en dit niet alleen omdat de glasscherven nogal wat schade veroorzaakten aan de vuilniswagens zelf, maar ook omdat men de jongste tijd tal van ongevallen had met personeelsleden van de "vuilkar". In Moorsel zijn er ook drie voorzien namelijk in de omgeving van het ge meentehuis. aan de Hollestraat en Ra- venakker en tussen Houten Kruis en Kruisabeel Erembodegem tenslotte wordt bediend door vier containers één op het dorps plein één in Terjoden één aan de Dom Modest van Asschelaan en aan de school in de Groenstraat. (M P.) Om de kosten te drukken en toch verder het glas apart te laten ophalen werd kon- takt opgenomen met verschillende fir ma's van glascontainers. Op basis van een dossier van de technische diensten van de stad worden deze nieuwe contai ners op belangrijke strategische punten geplaatst. Meteen wordt vanaf 1 novem ber eerstkomende de glasophaling door de stadsdiensten zelf, straat per straat afgeschaft. Met een privé-firma is een akkoord afge sloten om gratis de nodige containers te plaatsen en daarna regelmatig op te ha len. Bij het bepalen van de plaatsen waar de containers zullen worden neergezet werd een norm "1 container per 2.500 inwoners gehanteerd In totaal zullen al dus 39 containers over heel Groot-Aalst worden opgesteld. Belangrijk om melden is ook dat de stad zelf ervoor zal zorgen dat de omgeving van deze nieuwe containers niet snel verandert in een soort stortplaats, en dit door het regelmatig kuisen en ophalen van al die voorwerpen die niet in de con tainer kunnen, zoals kartonnen dozen, enz In Aalst komt er een container op volgen de plaatsen Park Kasteel Terlinden. Volksplein. Guldenboomplein. Hoek Val De Saedeleerstraat-Vilainstraat, Bau- wensplein Vredeplein. Hoek Capucin- nenlaan-Beekveldstraat, Parking Kerk hof Watertoren. Parking Pontstraat, Hoek Jan Jeliestraat-Engelstraat, Poli tieke Gevangenstraat. Parking Moorsel- baan (Oud Slachthuis), Hoek Dompel straat en Binnenstraat Hoek Krekelstr en Guido Gezellestraat, Hoek Klater baan en Bergekouter. Immerzeeldreef Hoek Hof ten Bergestraat-Langestraat, Haverveld, Rozendreef. Hoek Achter weg en Moorselbaan en Kannunik Colinetplein In Meldert is een container voorzien op het dorpsplein, alsook in Baardegem. In Hofstade en Gijzegem komen er twee in Hofstade op het dorpsplein en aan het Babbelaar-kruispunt, in Gijzegem aan de Parking van de Kerkstraat en aan de nieuwe wijk Mimosastraat. Nieuwerkerken krijgt er drie, namelijk op het dorpsplein, aan Edixvelde en Mael en Herdersem één aan het oud kerkhof. Drie monumenten bij hoogdringendheid te klasseren 0e vervuiling van de vijver van het Kasteel Terlinden kwam reeds herhaaldelijk in het nieuws. Eerst werd gewezen op de vervuiling, die afkomstig was van een riool, welke afvalwater van aanpalende verenigingslokalen in de vijver stortte. Het vorig stadsbestuur zorgde er nog voor dat deze bron van vervuiling verdween door de riool af te leiden naar de Raffelgemstraat. In september 1982 werd vervolgens een plan opgemaakt voor beschoeiings- en reini- gingswerken van de vijver, waarvan de kostprijs geraamd werden op 1,5 miljoen. Gezien dit geld ontbreekt wil schepen van openbare werken De Maght de op- kuis van de vijver op een andere manier aanpakken. Zij denkt hierbij aan het weg nemen van het drijvende rottende vuil door eigen stadspersoneel. Meteen zou den ook de oevers een opruimingsbeurt krijgen. Om de vijver echt te reinigen moet echter het slib verwijderd worden. Op dit ogen blik onderzoekt men of dit werk kan ge beuren met eigen stadspersoneel en ma teriaal. o.a. met de kolkenzuiger. Klassering Uit wat burgemeester Uyttersprot op de jongste perskonferentie verklaarde, kan opgemaakt worden dat de plannen tot verkoop van het kasteel Terlinden tot het verleden behoren. Aanvragen tot aan koop waren er wel, maar het schepenkol lege ging hier niet op in De bedoeling is nu wel het kasteel Terlin den en het aanpalende park zo snel mo gelijk te laten klasseren met het oog op het bekomen van subsidies bij restaura tiewerken aan het gebouw. Ook het stadhuis en het Oud Hospitaal staan op de prioriteitslijst voor klassering van het Aalsters stadsbestuur Meteen zal men ook voor deze gebouwen subsi dies kunnen bekomen bij de restauratie ervan. (MP) Anderhalf jaar geleden werd in dit weekblad het feit aangeklaagd dat het stadsbestuur van Aalst het natuurgebied De Gerstjens, gelegen op de grens van Aalst en Erembodegem, ernstig venwaarloosde. Beloften tot regelmatig onderhoud bleken, toen niet nagekomen te zijn. Nu wil men blijkbaar het gebied, dat in 1976 aangekocht werd door het toenmalig zelfstandig Erembodegem, eens duchtig onder handen nemen. De Beenhouwersbond overhandigde vorige week de opbrengst van hun barbe cue (begin september in het stadspark) aan verscheidene Aalsterse caritatieve instellingen, waaronder Levensvreugde, (gi) Herinneren wij eraan dat de Gerstjens in het gewestplan ingeschreven staan als parkzone en aangekocht werden met de belofte er de bestemming aan te geven van openbare groene ruimte voor pas sieve rekreatie. Op 1 september bracht een afvaardiging van het schepenkollege samen met een ingenieur en een landschapsarchitekt van het Groenplan, een bezoek aan het Domein Ronsevaal en de Gerstjens. Op basis van de gegevens, die toen opgete kend werden, besliste het schepenkolle ge in zitting van 26 september jl. tal van werken uit te voeren. In de periode 1983-1984 zou het vuil uit de vijver gehaald worden, een sluis her steld worden en de gracht uitgegraven die ligt tussen het domein van Cammu en de verkaveling Ronsevaal. De grasvlakte rond de vijver en in de boomgaard zou men tweemaal per jaar maaien met afvoer van het maaisel. Ook de populieren worden gesnoeid; eerst de jonge nadien de oudere. Beslist werd eveneens van niet langer over te gaan tot het systematisch rooien van grote spar ren op de stadseigendom. Het dode hout zal verwijderd worden uit de treurwilgen achter de vijver, terwijl men er eveneens aan denkt vuilnisbakjes en rustbanken te plaatsen in het park. Tot slot zullen de bestaande wandelwegen begaanbaar gehouden worden. In de komende vijf jaar zullen de popu lieren, naargelang ze kaprijp zijn, gelei delijk aan gerooid worden en vervangen door inheemse hoogstammige loofbo men. De dode fruitbomen zullen syste matisch gerooid worden en'vervangen worden door notebomen. die op deze plaats beter aarden. Tot slot zullen ook de hagen gesnoeid worden langsheen de Dender en de Ger- stenbaan. (MP) Advokaat André-Emiel Bogaert, die de jongste tijd herhaaldelijk in de aktualiteit kwam, werd niet weerhouden als ondervoorzitter van de nieuwe adviesraad voor ruimtelijke ordening, om reden dat het stadsbestuur van oordeel was dat deze funktie deontolo- gisch niet te kombineren was met zijn funktie van advokaat. Op dit vlak is meester Bogaert immers herhaaldelijk betrokken partij, hetzij als verdediger van de stad, hetzij als verdediger van de belangen van een privé-persoon, die de stad aanvalt. Schepen Bogaert wil dat de bevolking zelf gemotiveerde suggesties formuleert inzake besparingen op het financiële vlak Om deze reden kan elke inwoner via een «suggestiebox» mededeling geven van bepaalde vaststellingen, voorstellen formuleren voor besparingen, enz Elke suggestie wordt apart onderzocht op zijn bruikbaarheid, rekening houdend met het feit dat het rendement van het perso neel, de kwaliteit van de uitgevoerde stadswerken en de diensten aan de gemeen schap van uitzonderlijk belang zijn en prioritair blijven in het huidige beleid. Ondertussen werd volgens de schepen van financiën reeds duidelijk dat, ondanks de aangroei van de schuld met één miljard onder het vorig bestuur, zijn operatie «bis- touri» reeds vruchten afwerpt. Het personeel wordt regelmatig betaald, de fakturen van de leveranciers worden vlugger geregeld dan vroeger en het OCMW krijgt vlugger de beschikking over haar toelagen. De arscnatting van de belasting op de fietsen blijft voorlopig behouden Als de achterstallige schuld van de stad zal afgelost zijn, kan er gedacht worden aan een versoepeling, eventueel vrijstelling van deze belasting. Het staasDesiuui i ieert de vraag van de Meldertse dorpsraad positief beant woord om een Afdeling Meldert op te richten van de Akademie voor Muziek, Ballet en Toneel. Vanaf 9 november wordt kosteloos door gediplomeerde leerkrachten muziekon- otrrwijs gegeven. Vanaf 8 jaar kan men er het eerste jaar notenleer volgen. Na dat eerste jaar wordt de studie van een in strument mogelijk De lessen worden gegeven elke woensdagnamiddag in de lokalen van het gemeentehuis. Dorp 15. m/>1 brv aitvAiws SWEDISH DESIGN

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7