FRANCIS SMET Home*jjrc: Sint-Maarten bracht een veldloop... Wint ZNA eigen tornooi Met vlotheid van kermiskoers Alosta3 op 4 in eigen huis Wandelen na de afwas, als Eendracht niet speelt I I I I II I I I HOUTEN RAMEN ZONNEWERING Dealer DELMAC ISOLATIE PVC pn ALU-r»mpn diihbpl ci|»q VOORZETROLLU K FM A/nOR7FTRAMFN immerzeeiareei j hals i - i ei. iuoj jc i .dd. l l l l l I I I I I zaterdag 19/11/83 Okapi Home-In - Leuven eerste ploeg: 20u.30 Voorwedstrijd BELOFTEN te 19 uur Supporters allen op post 14 Nieuwe Gazet van Aalst 18 november 1983 Interscholensport Met de organisatie van de traditionele interscholenveldloop lijkt het Aalsterse Sportcomité goed op gang te komen. Dit eerste evenement onderstreepte het recreatieve karakter van de schoolsoort. Er was een tijd dat de interscholenveld loop voor jongens plaats had op 11 no vember in de voormiddag Een ietwat moeilijk tijdstip, want op dat moment is de jeugd onzer stede gewoonlijk druk doen de met het uitpakken van allerhande prachtige en vooral dure geschenken gebracht door DE kindervriend van Aalst en omstreken St.-Maarten De meisjes kwamen dan enkele dagen latér aan de beurt op 15 novembereen voor de me dewerkers van A.C. Eendracht Aalst moeilijke datum Vorig jaar werd aan de ze problemen een mouw gepastbeide veldlopen hadden plaats op 11 novem ber in de namiddag. Daardoor werd ook de concurrentie van de jaarmarkt een stuk kleiner. Vorige vrijdag werd voor de tweede maal dergelijk draaiboek gehan teerd en de resultaten waren meer dan bevredigend Zowel wat het aantal deelnemers als wat de publieke belangstelling betreft was deze interscholenveldloop zeker een vol treffer. Vooral bij de miniemen en bij de kadetten viel het grootst aantal deelne mers te noteren. Deze interscholencompetities kunnen zowel in Aalst als daarbuiten rekenen op een ruime belangstelling vanwege de di verse scholen Zowat alle Aalsterse scholen waren paraat met hun leerlin gen. Daarnaast waren er ook heel wat deelnemers uit Ninove. Zottegem en Denderleeuw De bestuursleden van Eendracht Aalst zagen dan ook heel wat ongerept talent voorbij draven, zodat zij binnenkort waarschijnlijk een recrute- ringsactie zullen voeren. In het verleden is reeds vaker gebleken dat men in der gelijke wedstrijden ware kampioenen kan ontdekken Hoe verdienstelijk de prestaties van de toppers ook moge zijn, toch gaat onze waardering ook uit naar zij die deelne men zonder kans op overwinning of me daille. Het zijn deze jongens en meisjes die het recreatieve karakter van de schoolsport onderstrepen ledereen moet - of zou moeten - kunnen deelnemen Bij atletiek is dit zeker moge lijk en heeft iedereen de kans zijn presta tie te verwezenlijken - hoe miniem die ook is. Bij andere competities is dit min der het gevalhet beste elftal, het sterk ste basketteam de massa blijft langs de lijn Een spijtige zaak Het is misschien wel een taak voor het sportcomité om andere sportvormen. buiten de competitie, te propaganderen in het schoolmilieu. Een uitdaging waar mee men de eeuwenoude competitievor- men kan doorbreken Wie zei daar ook dat deelnemen belangrijker is (PVB) Vacante betrekking Kaatsploegen gezocht Het Kaatsverbond «De Dender» meldt dat voor de volgende competitie een aantal nieuwe ploegen gezocht worden. Wie belangstelling heeft kan zich wenden tot dhr Freddy Nijs. Kreupelveldstraat 6 te 9300 Aalst (tel 77 48.07) Men kan ook inlichtingen bekomen tijdens de alaemene veraaderina die od 25 november Dlaats heeft in het lokaal café 't Fonteintje. Boskouterstraat 21 te Erpe (tel. 21.58 78) (VB) Zondag 20 november heeft in het Stedelijk zwembad het jaarlijkse waterpolotor- nooi van ZNA plaats. Vanaf 13 u. kon men o.a. Beveren, Wetteren, Menen, Waregem en Aalst aan het werk zien. De duur vftn de matchen wordt beperkt tot'2 x 7 minuten. Aalst, onder leiding van zijn nieuwe trainer, Guy Guynot, heeft zich reeds positief laten gelden. Op 13 november bemachtigde de ploeg de wisselbe ker op het tornooi in Zaventem met vier overwinningen op vier matchen. Voordien kregen ook Strombeek en Wetteren reeds een Aalsterse overwinning te incas seren bij een vriendschappelijk treffen. Match van de week: Rijkswacht - Vedetten 9-6 Vorige zondag had op het terrein van Oranja Erpe een unieke voetbalwedstrijd plaats die heel wat Aalstenaars buiten de stad kon lokken. De Vriendenkring van de Rijkswacht-Aalst gaf er partij aan een pleiade van wielervedetten. Voor de luttele som van 50 fr. kon men eens twee elftallen buiten hun normale werkterrein bedrijvig zien. De voorbe reidingen tot deze match bleken in orde te zijn, want vrijwel alle aange kondigde wielervedetten waren pre sent om hun voetbalkwaliteiten aan de man te brengen. Louis De Pelsmaec- ker kondigde vooraf aan dat de benen van deze spelers voor heel wat mil- joentjes verzekerd waren. Of de rijks wachters van dezelfde faciliteiten gebruik konden maken werd niet ver teld. De vedettenploeg bestond uit Jerry Blondel (als zanger de vreemde eend in het doel), P. Sercu, Sprangers, Vanderaerden, F. Pirard, P. Lerno, R. Colman, R. De Vlaeminck, J. De Nul, L. Van Impe en L. Peters, De meer dan 700 toeschouwers waarschijnlijk een record in Erpe, waren getuige van een sportieve partij amateurvoetbal, gekruid met heel wat doelpunten. Bij de vedetten was het vooral Roger De Vlaeminck die indruk liet als vrij schopspecialist. Voor het overige maken weinig renners mochten ze geen nieuw merk op de kop tikken Op 11 november hadden de interscholenveldlopen van mei jes en jongens plaats. Petanque Nadat de finales van het wintertornooi, dat qua deelname en respons een vrij behoorlijk succes kende, beslecht waren werd vorig weekend tevens de vierde kompetitiedag afgewerkt. Bovenaan de klassering blijft de ereploeg bekoren terwijl 1A in een gewijzigde opstellen de overwinning in eigen kamp hield. Alosta 1B van haar kant kon het thuisvoordeel niet in winst omzetten, daar waar 3B haar eerste punten uit de brand sleepte tegen het bezoekende Gent. Het negende door P.C. Alsota inge- Alosta. Het lijkt er dan ook op dat 1A richte wintertornooi behoort tot het verleden. Bij het heren en gemengd bleef de logica geëerbiedigd. De tri- plette van Le Cambre-Backaert-Van Der Biest en de ingevallen Gemenick bewees nog steeds de beste te zijn en de Gentenaars Van Renterghem-De Cock-Thielemans dienden zich met een eervolle tweede plaats tevreden te stellen. Bij de dames ging de zege naar Schorpioen met Van Der Strae- ten-Rimbaut-Boone dat Verbroedering met Cretel-Van Leur-Van Renterghem met 15-10 cijfers achter zich wist te houden. In een uitermate sterk bezet tornooi dat overigens uitgroeide tot een sportief en financieel succes waren voor de lokalen geen podium plaatsen weggelegd. Uit de bestuurskring vernamen wij dat bij de volgende editie van het winter tornooi zal geopteerd worden voor een gewijzigde formule, die enkel zou openstaan of voor doublettes of voor gemengde triplettes. Alosta ere - Singel 8-1 Ten gevolge van een verwaarloosde kalenderwijziging door de bezoekende sekretaris kwamen de Antwerpenaars 40 minuten te laat op het terrein. Alosta vatte de wedstrijd toch aan niettegenstaande reglementair een 9- 0 forfaitscore verantwoord leek. De eerste ronde werd afgesloten met 2-1 voorspel. In de tweede ronde werd een 5-1 vastgelegd zodat op de over winning zeker geen smet kleeft. De enige verliespartij werd geboekt door triplette Van De Meerssche. De inzet was er maar de samenhang werd verstoord door een te krampachtige pointage van de eerste pointeur Calle- baut. Al bij al blijft de ereploeg de pun ten opstapelen en is ongetwijfeld in staat een rol van betekenis te spelen in het titeldebat. Alosta 1A - Heirnis 5-4 Nadat in de tweede ronde twee ver- liespartijen opgetekend werden kon het roer enigszins omgegooid worden en tekenden wij na ronde twee een 3-3 stand op. De triplette Van Belle-Wau- ters-Van Vaerenbergh had tot dan toe een niet aanzienlijk aandeel in de pun- tendeling. In de derde ronde gingen de bezoekers weliswaar verbeten drukken, maar die pressing kwam net iets te laat. Heirnis had en kreeg geen vat op de triplettes Van Den Steene en Impens en diende finaal de duimen te leggen voor het sterk akterende definitief de juiste kadans beet heeft. Het feit dat ploegkapitein Van Den Steene zijn ploeg duchtig door elkaar geschud heeft en laat aantreden in een gewijzigde opstelling begint dui delijk haar vruchten af te werpen. Alosta 1B - Gent 3-6 Voor de tweede keer heeft Alosta 1 B een wenkende thuisoverwinning moe ten prijsgeven. Alosta ging op de prachtige ouverture van de eerste ronde (2-1) niet door. Zij toonde in de tweede ronde te weinig stootkracht om het bezoekende Gent te verontrus ten. De inzet was er wel maar de samenhang tussen pointage en schut ters niet. Gent vond in de tweede ronde aansluiting en zette haar ach terstand om in een 2-4 voordeel. Gent had in de derde ronde de wedstrijd definitief in handen en maakte bij een 3-5 stand een einde aan alle Aalsterse illusies. Alsota leverde bewonderens waardige weerstand maar bleek uiteindelijk te weinikg stootkracht te hebben om de (eerste) ploeg van Gent te bedreigen. De insiders waren in hun commentaren de mening toege daan dat de overigens weinig spor tieve. ingesteldheid van met name De Mey kon ingeroepen worden als ver zachtende omstandigheid voor de opgelopen nederlaag. Alosta 2Abye Alosta 3B - Gent 6-3 Gent stuitte op een voortreffelijk akte- rend Alosta dat na de nederlaag op Heirnis met geweer van schouder veranderde. Gent had het aardig lastig tegen Alosta dat na de eerste ronde een 2-1 voordeel liet noteren. Het overwegend jonge geweld van Alosta bracht in de tweede ronde het veld- overwicht tot uitdrukking door een kloof van twee wedstrijdoverwinnin gen te slaan, balans 4-2. Ploegkapi tein Jacobs ging vervolgens de experi mentele toer op door de vaste pionnen Poriau en Van Mol, die overigens een voortreffelijke indruk nalieten, te ver vangen door respektievelijk de debu tanten De Meyst en Boriau. De thuis ploeg bleef in de derde ronde verder de wet dikteren en behaalde daarmee een eerste verdienstelijke zege. (JMC) Kalender voor zondag 20 november 83 Alosta ere - Knokke Heist Alosta 1A - Mistral Apollo - Alosta 1A Boenng - Alosta 2A Meetjesland - Alosta 3B Dat kan W.S.V. De Kadees richt enkel wandelingen in als Eendracht Aalst niet thuis speelt, en nooit vroeger dan 14 u., zodat ieder op zijn gemak kan middageten en afwassen. Het winterwandelseizoen wordt nu zondag ingezet, met 6 km. doorheen de Osbroek (zie onze rubriek «Starten»). In totaal willen de Kadees zeven prachtige uitstapjes realiseren in eigen streek (groot-Aalst en Lede)Wie 4 van de 7 tochten meewandelt, krijgt gratis de jaarkalender '84 van W.S.V De Kadees Nog interessant is dat wie over geen vervoer beschikt, steeds terecht kan aan het Beukenhof (Langestraat) 30 minuten vóór de aanvang Men kan dan steeds meerijden. De afwas blijft dan gewoon staan tot na de wandeling De deelname in de kosten is miniem 25 frwaarvoor je dan nog gratis koeken koffie of andere versnaperingen krijgt. Inlichtingen bij Dirk Van Mol. Vrijheidsstraat 53. Aalst, (p d.) OKAPI TAPIJTSUPERMARKT

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 14