Metafysische komedie over homofilie NetwerK DE LEEUW KUNSTPARADIJS -ywwm, 23 oktober: Circus van Moskou Steenweg Aalst-Ninove 6 9470 Denderleeuw Tel. 053/66 86 45 Wegens verbouwingswerken is de meubelafdeling tijdelijk gesloten. De keukenafdeling blijft open. Tejater 80 met De Trap Joseph Van Canegem en zoon p.v.b.a. f 't Soete Huijs 16 Nieuwe Gazet van Aalst 18 november 1983 DEZE WEEK IN RESERVATIE 9 -17 uur de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 De lolligsten onder de pro-rakettenbeweging zullen wel een verband gezien hebben tussen de massabetoging in Brussel en de aanwezig heid van het Circus van Moskou terzelfdertijd in Gent... Vanuit hun standpunt kon dit geen toe val meer zijn... Nu, de nieuwe James Bond, «Octopussy», kan hen dan nog een aardige in spiratiebron zijn voor verdere Rus-onvriende lijke fantasiën. Maar je moet hoedanook die «Octo pussy» één ding meegeven 't zit heel goed in mekaar. Zo goed zelfs dat we eraan twijfelen of de Rus niet te dom is om zon listig aanvalsplan uit te dokte ren. De laatste James Bond met Roger Moore in de hoofdrol komt inderdaad brandend aktueel uit de hoek; geen futuristische ruimtestations of onder zeesteden meer, maar gewoon «de koude oorlog boven de spiritusvlam». Een duivels plan van een dito Sovjet, Orlov, om Europa op te hitsen tot een zijdige ontwapening (waarna dus de welbekende invasie) heeft een profes sioneel net van kunstvervalsers inge schakeld om zijn projekt te financie ren. Natuurlijk moet onze James zich weer uit de sloffen schieten om de wereld van zijn ondergang te redden... Hiertoe lenen zich zowat alle vervoermiddelen, tot luchtballon, liaan en krokodil toe. Jawel, een Bond zou zich zelfs in Belgiè weten te behelpen als 't nog eens staking is Natuurlijk mocht ook het vrouwvolkje met ontbreken. Met zo n exemplaar dat de gevleugelde naam «Octo pussy» meekreeg, kan Bond het natuurlijk niet nalaten om zijn lidmaat schap van de vrijgezellen-Bond weer even waar te maken. Vrij gezellig wordt het trouwens wanneer dat vrouwmens op een eiland lijkt te wonen met alleen maar haar «octo- ppesjes» De humor via de flegmatieke uitspra ken van droge komiek Roger Moore is een konstante in de 007-reeks, en ook deze keer zitten er pareltjes van woordspelingen in de dialogen verwe ven. Jammer genoeg lijken ze nu nogal moeilijk vertaalbaar te zijn geweest naar de ondertitels, want heel veel leuks en ondeugends gaat verloren op de reis van Engels naar Nederlands. Doch ook de visuele grapjes vallen in kwantiteit een beetje tegen, al halen ze wel steeds het publiek op de hand als ze plots opdui ken. Origineel is ook de aanwezigheid van de tennisspeler Amritray, die als handlanger van de goei zeer grappig uitgespeeld wordt. Soms moet je 't wel beseffen dat hij zowat zichzelf speelt om voluit van de dubbelzinnigheden te kunnen genieten, maar kom... Hij krijgt hier de prijs van de tofste octo- poesjanel uit de film Hoeft het nog gezegd De stunts en de trukages zijn weer ongelooflijk (de lijst stuntmannen op de generiek is ook lang genoeg). Alles bij mekaar is deze «Octopussy» zeker geen tegen valler geworden, al ziet Roger Moore er soms werkelijk al als een oude vent uit. De beste uit de reeks is het niet, maar hij rangschikt zich toch gemak kelijk bij de klasse «lekker amusement voor allen», tenzij je wel een aanstoot gaat nemen aan het aktuele en ten- densieuze onderwerp (Reagan en soortgenoten zullen dit een sublieme propagandafilm vinden Maar 'k zal moeten gaan stoppen want mijn inktvisje is hier ver leeg. (LDC) Programma JH Dido: «Dr. Strangelove» (St. Kubrick), met Peter Sellers en George C. Scott, een van de eerste films over een ver gissing met dé bom, za. 19 nov., 20 u., Oude Heirbaan, Erpe. Palace 1. «Octopussy» (KT): zie bespreking. 2. «De lift» (KNT): Nederland in de lift naar de eerste divisie van de thrillers, goed 3. «The return of the Jedi» (KT)«Star Wars» en «The Empire, strikes back» waren de heenwedstrijden, dit is de return, maar dit eindigt op een gelijk spel sterk overroepen dus. 4. «An officer and a gentleman» (KT): stilaan de E T.-recette van de Palace aan 't worden met zijn 12 weken. In Gent loopt hij er al 36, korrosje dus Feestpaleis 1. «Octopussy» (KT): zie bespreking, in Dolby-Stereo, 160 fr. 2. «Dracula in Oberbeieren» (KNT): billenklet- sen in Lederhosen met bloed in halfli- terpmten, zeker 3. «Vigilante» (KNT): een wraakbrigade gaat de bevolking beschermen tegen straatterreur. Bloed van 't vat dan maar toonzaal: open alle dagen van 10 tot 20 uur; ook zaterdag en zondag tot 18 uur maandag gesloten. Zaterdag 19 november om 20.30 u. The New Orleans Roof Jazzmen Toegang 200 frleden jazz Netwerk. Voorverkoop 150 fr Zondag 20 november - om 11 u. aperitiefkoncert met Danny D'haene. fagot: Joris Van den Hauwe hobo Frank Hendrickx, dwarsfluit. Toegang 60 fr.; leden en WK 50 fr Gratis kinderopvang. - om 20 u «Liefdesgeschiedenis van de eeuw» door de Nieuwe Komedie Toegang 150 fr.; leden en voorverkoop 120 fr. Donderdag 24 november om 20 u. Concert Jeugd en Muziek «Les Enemis Confus». Inkom 30 jaar100 fr. 30 jaar 150 fr. Leden Jeugd en Muziek gratis Vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 november, telkens om 20 u. «KILPRENO». een one-mansact door EDDY VEREYCKEN Inkom 140 fr - 100 fr voor CJP - 60 f en leden NETWERK Abonnees Tej. '80 gratis. Org Tejater '80 Maandag 28 november om 20 u Cursus Stepdansen o I v Paul Codde Donderdag 1 december om 20.30 u. Voorstelling van de film «Maria Danneels» DOOR ROBBE DE HERT. Inkom 120 fr - 100 fr. leden en voorverkoop Lieve Colruyt stelt in Netwerk een deel van haar werk tentoon Sociale fotografie, demonstraties, manifestaties en ook de dagelijkse problematiek komen hier aan bod. (JC) Paul Codde leert enkele geïnteresseerden opnieuw hoe men moet stepdansen in Netwerk. (JC) ofc allmilmö dealer In feite is dit stuk één striemende aanklacht tegen de onverdraagzaamheid. Zijn vormgeving komedie kan alleen een stijlfiguur zijn om de tematiek tea- traal over te brengen naar een groter publiek. Zowel de moeilijkheid als de waarde van De Trap ligt in de juiste dosering van uiterlijk vertoon en innerlijk beleven. Ronny Rombaut en Luc Van Den Broeck. (JC) Tejater 80 heeft dit waar gemaakt. Zoniet volmaakt dan toch aanvaard baar goed. Zoniet op alle voorstellin gen dan toch op de laatste. De grote verdienste gaat uiteraard naar de twee vertolkers, Luc Van den Broeck als Charlie en Rony Rombaut als Harry. Beiden zijn er in geslaagd de gevaar lijke en voordehandliggende gemak- kelijksheidsoplossing te omzeilen nergens en nooit behaalde de kome diestijl de bovenhand op het innerlijk beleven. De rake analyse van het gegeven door de regisseur Roger de Wilde zal hierbij wel een essentiële rol gespeeld hebben; zelfs in het eerste deel, voelbaar het zwakste, zou de benadrukking van het visuele geen oplossing geboden hebben om de toch wat lange introductie minder ver velend te maken. Hier zouden alleen exceptionele talenten de zaak kunnen redden hebben. Daarom vind ik het een waardering waard dat geen toege vingen gedaan werden, zelfs als hier door het niveau van de vertolking beduidend lager lag dan in het tweede gedeelte, waar de volledige waarde van tematiek en metafysieke benade ring ervan grandioos ontvouwd wordt. Deze benadering is een echte uitnodi ging tot studie en het spijt mij het stuk maar éénmaal gezien te hebben Wat een ragfijne en toch brutale tekening van de opstandige verlorenheid van het homofiele koppel De manier waarop de schrijver de schrijnende verdrukking van de homoseksualiteit ten tonele voert, niet door een recht streekse aanval en beschuldiging van de maatschappij maar als éen verant woorde grond van uitleg in zijn perso nages, is grandioos te noemen. Dat vertolkers van enige waarde en dat zijn Luc en Rony dan toch hierin een rijke bodem vonden om fijn teater te brengen, gevoelig, menselijk, symbolistisch en toch realistisch, blijft het bewijs dat teater zonder inhoud larie is en voor mij zelfs onmogelijk, terwijl een inhoudelijk stuk op zichzelf al bestaat en alleen maar vraagt naar een begrijpend regisseur en enkele eerlijke vertolkers om gewaardeerd te worden. Tejater 80 schijnt zich volle dig bewust op dit pad te bevinden. Des te beter voor ons. (N.S.) Voeren Faience Gevelsteen Tapijten ToonzalenBiezenstraat 55 9540 Burst (Erpe-Mere) Tel. 053/62 31 82 Open alle dagen van 8u.30 tot 19 uur zaterdag van 9 tot 1 2 uur zondag op afspraak Eigen plaatsingsdienst. I.co de Bethunclaan 45 Gentseslraat 70. AALST Tel. 053/21 47 26 Rijke keuze aan antieke en landelijke meubels in eik, olm, fruithout en alle soorten den: o.a. vitrine-, boeken- en kleerkasten, commodes, dressoirs, tafels, stoelen en banken, bedden, enz... uw dienst elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, behalve op zondag. Jwvwnw'ijc, \\\\\\Vvvvw^&5|S frgq .tu i imtTrinrmr v TTiTTngrmn IiTTTTU2"*Tr"T*< Gentsestraal 155, Aalst Tel. 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde Tel. 02/251 81 66 DOORLOPENDE TENTOONSTELLING van schilderijen, etsen, litto R. Bckaert, N. Verheyden, J. Verulpen, M. Mellebaut, Bévort, Brouwer... e.a. Alle inlijstingen op maat; ook aluminium. 83/148 p

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16