HETREKLAAMBLAD Inlevering bejaarden en personeel burgerlijke stand EDDY Begrafenissen ARIJ S Storten Overzicht van de binnenlandse pers 053/21 08 88 Soete TAXI Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT Van Wambekekaai 7 Hoogstraat 17 Zorg nu zelf voor uw vuilniszakken ill) TYPO- EN OFFSETDRUKKERIJ NIEUWSTRAAT 19-125, LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 O De belangrijkste drukkerij uit het Land van Aalst. Neem nu een abonnement op de Nieuwe Gazet van Aalst 1.000 fr. voor 50 weken leesgenot. 6 Nieuwe Gazet van Aalst 25 november 1983 Y TROUWEN IN DE LENTE '84 Huwelijkslijsten en geschen ken die ande.rs zijn Open elke dag van 10 tot 12 Sen van 14 tot 19 uur, behalve/ ^op zondag. V TH- 053/21 47 26 Geboorten te Aalst van 7 tot en met 12 november '83 Nathalie Sonck Erembodegem Kapellestraat48; Bru no Coppens, Aalst, Majoor Charles Claserstr 12; Sybil Marcoen Herdersem, Kouterbaan 32; Caroline Dohogne, Aalst, Nieuwstraat 12; Tom Vermeiren, Erondegem, Alfons Van de Maelestraat 67; Heidi Lim- pens, Nieuwerkerken, Kantonstraat 76. Huwelijksafkondigingen te Aalst op zondag 13 november '83 Patrick Londoz. Edegem Marienlaan 13; Chantal Tuy- bens. Aalst. August Marcelstraat 15; Erwin Goubert, Erembodegem. Beukenlaan 48, Karme De Boeck. Nieuwerkerken, Restertstraat 30A, Peter Baeyens. Aalst, Gentsesteenweg 178: Mane-Paule Maes- schalck, Aalst. Korte Lindenstraat 30; Daniel Jacob. Aalst Meuleschettestraat 11, Inge De Smedt Aalst. Dirk Marlensstraat 93; Patrick Van Accoleyen, Aalst, Moorselbaan 487; Chantal Verwee, Gent, Aannemers straat 147 Voltrokken huwelijken te Aalst van 7 tot en met 12 november '83 Herman De Sadeleer, Aalst Eugeen Bosteelstraat 19: Simonna Buggenhout. Aalst. Eugeen Bosteelstraat 19, Rudi Lardennois, Aalst Dirk Martensstraat 64 Carine Van Wayenbergh. Aalst. Kreupelveldstraat 30; Bart Coppens. Herdersem Lange Haag 20; Anne Van der Stockt. Herdersem, Grote Baan 27; Rafael Pedre- gosa-Carillo. Aalst Osbroekstraat 2, Betty Seghers Aalst, Nieuwbeekstraat 127. Een unieke witte bruidswagen en old timer. Ceremonie Bed.enmg Bra.,s Overlijdens te Aalst van 7 tot en met 12 november '83 Clementia De Saedeleer gepensioneerd 88 jAalst Alfons De Cockstraat 71wed Camillus Maesschalck, Joel Uytterhaegen. bediende 50 jAalst, Boudewijn- laan 116, echtg. Georgette De Vulder, Alfons De Schrijver, gepens 78 j Gijzegem Denderweg 19. wed. Maria Van derCruysen; Frans De Neve. gepens.. 81 jAalst Denneboomstraat 5. wed Rosalia De Brauwer, Mathildis Ghyssens. gepens 85 jNieuwer kerken Bergstraat 18. wed Theophildus Soetmck Maria Van der Biest, zonder beroep. 84 jHofstade. Kammenstraat 28. bus 2. wed Philemon Van Sande. Ludovicus Van Weyenberge, gepens. pastoor, 81 j Moorsel Konijnaardeweg 1ongehuwd, zoon van Au gust Van Weyenberge en van Rosalie Van den Bos sche: Julia Marcoen, zonder beroep. 75 j Moorsel Waverstraat 70c, echtg Berend Wobben; Georges Bultez huisbewaarder, 57 jAalst, Eikstraat 6, echtg Norma Van Branteghem; Remi Temmerman, gepens 85 j. Gi|zegem Denderslraat 12. echtg Maria De Paepe. Maria Van der Cammen, gepens 86 jHer dersem. Beekkant 2. wed Oscar Coppens Palmyre Lievens, gepens 79 jNieuwerkerken. Kantonstraat 2. wed Oscar Renneboog. Omer De Schryver ge pens ,71 jNieuwerkerken Edixveldestraat 101wed Julia Claessens O 9300 Aalst Tel. 21 29 44 Vervolg van blz. 1 SP-fraktieleider Hooghuys noemde het een goede zaak dat de omslachtige be deling van de zakken wegviel. Er zal een nieuw reglement moeten opgemaakt worden waarin vermeld staat welke zak ken de bevolking mag gebruiken. Vol gens Hooghuys zouden zelfs dozen mo gen gebruikt worden voor zover deze geen 30 kg. wegen De vermindering met 250 fr. vond hij wel wat weinig. VU-raadslid Jan De Neve verklaarde verrast te zijn door het voorstel van het schepenkollege omdat dit nergens be sproken werd Naar zijn mening werd de filosofie, die aan de basis lag van het vroegere systeem totaal verlaten. Vroe ger was men van mening dat wie veel vuilnis meegeeft, ook veel zakken dient te gebruiken en eventueel bijkomende dient aan te kopen Dit was het principe van «de vervuiler betaalt». Met het nieu we systeem zal een handelaar, die twin tig dozen buitenzet slechts evenveel be talen als een oudje dat om de veertien dagen een vuilzak meegeeft. Schepen van leefmilieu Doorns (PVV) preciseerde hierop dat het reglement nog dient opgesteld te worden. Raadslid Goossens (CVP) verklaarde geen mo ment het voorstel van het schepenkolle ge te betreuren. Volgens zijn partij waren de grote gezinnen de grootste slachtof fers van het huidig systeem, en hiertegen werd dan ook in het verleden herhaalde lijk geprotesteerd. Schepen Doorns merkte wel op dat de gratis bedeling voor dit jaar nog steeds verder loopt. Danny Denayer (VU) van zijn kant was van oordeel dat er geen Vrijdag 25 november 20 u St.-Jozefscollege Kaasavond Org Teledienst. 20 u in De Nieuwe Madelon. Grote Markt, AalstDebatavond «Een weg uit de cri sis». Org. Vrienden van de VUB. 20 u in H. Hartkring, Dr. De Moorstr Aalst «Wij spelen moord...» door Toneel kring Nieuw Leven - Regie A. Cogen. 25 nov t e m 4 dec. - Jonge Kerk Baarde- gem - Meldert Missie- en Ontwikkelings expositie. Zaterdag 26 november 17 u in De Nieuwe Madelon, Grote Markt, Aalst St.-Elooifeest van Intercom. 18 u in stadsfeestzaal, stadhuis. Aalst Akademische zitting en toekenning van Mamixring. Erepenning aan H. Candries. FeestredenaarJ. Meskens. hoogleraar architektuur. Gevolgd door receptie om 19 30 u in Belfortzaal, Grote Markt. Aalst. 20 u. H. Hartkring, Dr De MoorstrAalst «Wij spelen moord...» door toneelkring Nieuw Leven - Regie A. Cogen. 20 u in Parochiezaal. Moorselbaan. Aalst «Jeugd», Blijspel v.CA Puget door To- neelgilde Hoger Op. Regie L. Matthieu. 20 u in Zaal, Zonnestr., AalstDia- en fototentoonstelling der Chiromeisjes en jongens. Pannekoeken en versnaperin gen Te Lede Bezinningsdag vr katechisten en kernbegeleiders - St.-Anna. Zaterdag 26 en zondag 27 Gastrono misch weekend in de Ardennen. Inschrijvingen en inlichtingen bijCleem- put Marcel, Asserendries 79, Aalst. 20 u in Jeugdhuis Kreja, Driesleutelstr. Aalst optreden van «Black Nepal». Inkom 70 F., CJP. III. voorverkoop 60 fr. Zondag 27 november 15 u in St.-Martinuskerk Dekanale ge bedsdienst voor H Jaar - E P. Matthieu 20.30 u in Stadsschouwburg. Vredeplein «Black Jack», film van Loach GB '79. Org. filmklub «Antrakt». p.v.b.a. R. QUINTIJN D. PRAET Uitgevers van «HET REKLAAMBLAD VAN LEDE» Wekelijks in meer dan 13.000 bussen in Groot-Lede en aanpalende gemeenten. O Alle handels- en publicitaire drukwerken in één- of meerkleurendruk. OCMW-begroting goedgekeurd op gemeenteraad ■f Het Aalsters OCMW blijft volop in de aktualiteit. Zopas diende de gemeenteraad zich trouwens uit te spreken over de begroting 1984, waarvan de stadstussenkomst volgend jaar zal oplopen tot 95.324.569 fr. sprake was van belastingverlaging, daar men 1500 fr. moet betalen zonder zak ken en de aankoop van bijkomende zak ken aan een partikulier méér dan 250 fr. per jaar zal kosten. Niemand had het over een verhoging of een verlaging van de huisvuilbelasting, aldus schepen Doorns, enkel over een wijziging. Land van Aalst Even later stelde PVV-raadslid Lorie dat de belasting op het huisvuil volgens hem zal moeten stijgen, ingevolge de stijgen de stortkosten Op dit ogenblik kost het storten van huisvuil in het interkommuna- le stort te Vlierzele 1650 fr per vracht maar deze prijs zal moeten opgetrokken worden tot 2000 fr per vracht. Dan wordt er nog geen rekening gehouden met de speciale milieuheffing, die weldra ten voordele van de OVAM (Openbare Afval- maatschappij) zal geheven worden. Vol gens Lorie kosten de 2800 vrachten van de stad Aalst op het stort van Vlierzele dit jaar 4,6 miljoen. Volgend jaar zal de prijs hiervan stijgen tot 5.6 miljoen Het raadslid wees erop dat uit vergelij king met andere stortplaatsen en manie ren (zoals IOK. Haviland, Interleuven DDS) het storten te Vlierzele nog de goedkoopste oplossing was. Rekening houdend met het feit dat de gemeenten zullen verplicht worden om 75 van het stortkosten te verhalen via belastingen was Lorie van oordeel dat de belasting op het huisvuil eerder dien de verhoogd te worden dan verlaagd. Toch stemde de meerderheid, ook Lorie. in met de voorgestelde verlaging en het nieuwe systeem (MP) Schepen van financiën Etienne Bogaert merkte op dat veel lasten op het OCMW zelf afgewenteld worden. Via begrotingswijzigingen zal men proberen nog bezuinigingen door te voeren. Door de invoering van de onderhoudsplicht voor de geplaatste bejaarden wordt anderzijds de finan ciële toestand van de rusthuizen ver licht. Namens de Volksunie wees Willy van Mossevelde erop dat in tegenstelling met vroeger het ziekenhuis nog amper voor 27 procent tussenkomt in de terugbetaalde personeelslasten. Op de totale personeelsuitgaven betekent dit een vermindering van 35 naar 19 procent. De stad dient via haar toela gen in feife hiervoor op te draaien. De verhoging van de dagprijs in de rusthuizen van 450 naar 650 fr. per dag en de invoering van de onder houdsplicht vond de VU-woord- voerder positief. Van Mossevelde stelde wel vragen bij de verhoging van de telefoonkosten van 110.000 fr. naar 250.000 fr. en naar de voorziene opbrengst van 12 miljoen uit de ver koop van het patrimonium. Gaat men misschien het ziekenhuis zelf verko pen, zo vroeg hij zich af. Tot slot wenste hij meer informatie over het «gebarreerd» personeelslid en over de «Mattheuspassie». Volgens SP-raadslid Roger D'Hondt werd een truuk gebruikt om de uitgaven van het stedelijk ziekenhuis te beper ken. Naast het overhevelen van lasten naar de stadsbegroting, heeft het OCMW-bestuur volgens hem een ver plicht saneringsplan ingediend dat voorziet in 14,3 miljoen besparing op de wedden van het verplegend perso neel, 5,2 miljoen op het administratief personeel en 2,1 miljoen in de bij drage van de werklieden. Voor deze 21 miljoen besparing verliezen onge veer 75 tijdelijken. tewerkgestelde werklozen, stagiairs en kontraktuele personeelsleden hun baan. Volgens de SP-woordvoerder steekt dit schril af tegen de povere 0,3 procent inleve- Maandag 28 november 20 u Jebron - 2de avond voor huwenden 20 u in Maria Mediatrix. Affligem «Die trich Bonheuven». 20 u in Feestzaal van het Stadhuis te AalstCeciliaconcert. Org Koninkl Harmonie «De oude Garde». Donderdag 1 december 20 30 u in Netwerkcentrum, Ridderstraat 28. AalstRobbe De Hert stelt voor «Maria Daneels», film naar roman van Maurice Roelants. ring van de artsen. Anderzijds wees ook hij erop dat de wedde van de ge schorste direkteur verder loopt, alsook van het diensthoofd van het labo. Deze affaire blijft bij het gerecht en het Hoog Komitee van Toezicht maar aanslepen. Hij vroeg of het juist was dat de CVP-PVV-meerderheid onderzoekt om de betrokken direkteur weer in dienst te nemen met een andere taak, en drong aan op een verklaring van het OCMW inzake de recente aantijgingen. De heer D'hondt vond de toepassing van de onder houdsplicht tot de nieuwe dagprijs van 650 fr. een diskriminatie, daar zij die meer kunnen betalen of waarvan de kinderen voldoende inkomsten of bezittingen hebben niet meer moeten betalen, alhoewel de werklijke kost prijs in de rusthuizen hoger ligt. De SP werd hierop door PVV-er Redant wel in het nauw gedreven toen bleek dat de socialistische raadsleden van het OCMW de onderhoudsplicht eerst hadden goedgekeurd, maar nadien onder partijdruk op hun stappen waren teruggekeerd. (MP) U weet het zo onderhand wel al, dat door de dokters Goossens en De Waele (voorzitter en sekretaris van de Medische Raad van het hospitaal) klacht neergelegd is tegen Pol De Paepe, die in dit biad op 14 oktober als panoramist bepaalde praktijken in het hospitaal aanklaagde. Zowat alle kranten meldden dit feit op hun nationale bladzijden, op dinsdag 13 november. Door onze medewerker Pol De Paepe (die op de volle steun van de redaktie van dit blad kan rekenen) is met een aantal kranten schrif telijk kontakt opgenomen met het oog op een aantal noodzakelijke recht zettingen. Bij de feiten, en dus objektief, bleef Het Laatste Nieuws, onder de titel «Artsen dagen Aalsters weekblad voor de rech ter». Gemeld wordt dat de «medische raad de passage een regelrechte aanval acht op de beroepsethiek, de persoonlij ke integriteit en de menselijke moraal van de geneesheren van het ziekenhuis», maar het blad neemt zelf geen stelling in. De Standaard, De Gentenaar en Het Nieuwsblad (voorpagina hier) namen het argument van de «konkurrentiestrijd tus sen beide Aalsterse ziekenhuizen» voor eigen rekening «Voor wie vertrouwd is met plaatselijke toestanden, zal dat mis schien nog kunnen geklasseerd worden als de ietwat bitsige neerslag in de lokale pers van de konkurrentiestrijd tussen de twee grote Aalsterse ziekenhuizen Een verband wordt ook gelegd met de zaak «De Clercq tegen Metro», de affaire van affiches die namens het Vlaams Blok werden verspreid en de omstreden aan pak van een aantal vrije radio's. Telkens zou het gaan om «de beroeps-etiek van de journalisten of van de would-be-jour- nalisten». Het Volk meende eveneens dat het «tra ditioneel is dat enige animositeit» heerst rond de ziekenhuizenkonkurrentie. De Gazet van Antwerpen verwijst naar (niet nader genoemde) «ingewijden» om de «krasse uitlating» in ons blad een «uit loper van een wat ongelukkige konkur- rentie» te noemen. In De Morgen wordt over een «gelegen- heidsjoumalist» gesproken. Men heeft het over 32 artsen die klacht indienen, evenwel zonder de 30 overige namen aan te halen De Morgen (zowel als de Gazet van Antwerpen trouwens) stelt dat de opgang van de kliniek in tegenstelling tot het hospitaal het gevolg is van de administratieve faciliteiten van het res- pektieve statuut, zonder gewag te maken van andere oorzaken Het is duidelijk (voor wie de verschillende artikels naast mekaar legt) dat de enige inspiratiebron telkens de advokaat van de klachtindie ners is geweest Panoramist In zijn antwoorden (ondanks gelijkop- lopende inhoud, verschillend qua op maak van krant tot krant) eist Pol De Paepe («de Panoramist») alle verant woordelijkheid op Elk verband met een ander ziekenhuis wordt ontkend. Wel stelt hij dat vooraf de affaire van de tijdelijk geschorste dokter Frans Matthieu hem inspireerde. Ook stelt hij vast dat het precies beide aankla gende dokters «een zekere vorm van konkurrentie» betrachten, waarbij hij verwijst naar hun brief aan het bijzonder komitee op 8 september jl. Indien we ons niet konkurrentieel kunnen op stellen...» en Toch moeten we abso luut over nieuwe apparatuur kunnen be schikken om te kunnen konkurreren...». Hij schrijft voorts dat beide dokters zelf in die brief van 8 september pleitten voor afbouw van de tewerkstelling, terwijl door het OCMW aan de pers verweten wordt «door een georchestreerde kampagne de werkgelegenheid van tientallen men sen in het gedrang te brengen» Betreurd wordt nog dat het in de pers vernoemde citaat uit zijn verband gerukt werd. en dat geen acht geslagen werd op het hieropvolgende artikel van 28 okto ber, waarin precies deze gewraakte zin met verontschuldigingen werd terugge trokken «In de plaats van zich zo ziekelijk op te winden in een affaire die ze reeds aan hangig maakten bij het gerecht, zouden de twee hospitaalgeneesheren beter doen de beoordeling ingevolge de gel dende déontologie over te laten aan de Rechter in een serene atmosfeer» aldus Pol De Paepe Beheerraad Als u dit leest, heeft ook de beheerraad van de v z.w Aalsterse Informatie (uitge ver van dit blad), d d. 24 november zich beraadden over de klacht tegen wat een persmisdrijf genoemd wordt. Volgende week meer daarover (pd)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 6