FRANCIS SMET PETEX Kollektief Internationale Nieuwe Scene te Aalst Première voor Vlaanderen Nightcap No big business...? DE LEEUW KUNSTPARADIJS 1 1 1 II 1 1 1 1 HOUTEN RAMEN ZONNEWERING Dealer DELMAC ISOLATIE PVC en ALÜ-ramen - dubbel glas VOORZETROLLU K FM VOORZFTRAMFN Blue Thunderbliksems ELEKTRISCHE DEKENS Manta en Inventom DONSDEKENS LOT VAN DEKENS: van 30 tot 50 qoedkoper Tel. 21 26 15 Moorselbaan 55, AALST goed 10 Nieuwe Gazet van Aalst 2 december 1983 miiitri acciui trtr<«9 y tri - jéSm m lil de warmste, de veiligste, de zuinigste het meest bekende Duitse merk. internationaal gekontroleerd. overtrek en fluw. GRATIS enorme keus wol of synthetisch VELDAbedden en lattenbodems tegen interes sante voorwaarden MATRASSEN alle kwaliteiten 20 Korting. C S C. De Rank brengt in samenwerking met een aantal andere culturele verenigin gen de Internationale Nieuwe Scène naar Aalst. Op woensdag, 7 december 1983 te 20 uur in de zaal Madeion Grote Markt, te Aalst krijgt u de kans om kennis te maken met dit uitzonderlijke gezelschap in één van haar beste kreaties «k Gaf kontent mijnen eersten kreet op dees draaiende planeet- In dit liedprogramma wil de Nieuwe Scène een overzicht geven van haar werk via het lied. Ze willen een idee geven van de politieke keuze die hen al die jaren gedreven heeft om dit poëtisch politiek volkstheater te maken De stijl die in de voorbije 10 jaren ontwikkeld werd ontleent elementen aan de traditie van de Comedia dell' Arte, het werk van Dario Fo en de volksmuziek. De verschillende stappen in ons werk waren een belangrijke ervaring voor het verder uitbouwen van een theater dat bevrijd is van burgerlijk artistieke keurslijven en konsekwent een politieke keuze maakt In deze voorstelling wordt gebruik gemaakt van bepaalde regie-elementen uit vorige spektakels. Geplaatst in een andere theatrale kontekst krijgt het geheel wel een ander en nieuw karakter. Aan de basis van deze nieuwe samenstelling liggen thema's die uitgewerkt werden vanaf Mistero Buffo tot in De Herkuis. 'mvAxww <3 c im .in 11 ui nu iihttt"nrrmgiTninirmimaygi Gentsestraat 155, Aalst Tel. 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde Tel. 02/251 81 66 DOORLOPENDE TENTOONSTELLING van schilderijen, etsen, litto R. Bckaerl, N. Verheyden, J. Yerulpen, M. Mellebaut, Bévort, Brouwer... e.a. Alle inlijstingen op maat; ook aluminium. Of John Badham zich voor «Blue Thunder» liet inspireren door het chanson «Vliegt de Blauwvoet, storm op zee», is lang niet ze ker. Wel mag je er donder op zeggen dat die beruchte Blue Thunder méér stormschade aanricht dan het ontstuimige windei dat vo rig weekend de pannen van het dak speel de Frank Murphy (Roy Scheider) wordt als helikopterpiloot van de stadspolitie inge schakeld om een prototype te testen Dit gepantserde beestje zal Los Angeles zogezegd moeten behoeden voor terro- ristenakties-a-la-Mónchen tijdens de Olympische Spelen. Deze «Blue Thun der» is uitgerust met de meest gesofis tikeerde komputersnufjes en bewape ning waardoor het hele land perfekt in haar privé-leven kan gekontroleerd én gekorrigeerd worden Natuurlijk komt daar gedonder van, want die Murphy en zijn co-piloot zijn nu niet bepaald te dom om te helpen donderenZe ontdekken dat hun opdracht heel andere doeleinden omvat, en trachten het complot (vanuit Washington zelf) te bedonderen. Dit tot groot ongenoegen van kolonel Cohrane, een Vietnamerikaan die er nog met Mur phy een oude vete op na houdt, en hem liefst zou zien opdonderen Het nieuws dat hij gelikwideerd moet worden komt Frank voor als een donder slag bij heldere hemel, en wanneer hij bekomen is van het in Keulen te horen donderen, kaapt hij als de bliksem de «Thunder» en neemt hij geen (rostor-) blad voor de mond Zeker nadat zijn jonge collega reeds op z'n donder kreeg In een spetterende fi nale waarbij zelfs een paar Amerikaanse F-16-vliegtuigen al een vlot en handig als de Belgische exemplaren neerstorten en de «Blue Thunder» een ware kogel- tjesdans mag opvoeren blijkt Frank zijn vrouwtje (een wentelteefje nodig te hebben om de vrije wereld nog eens te redden. Voor wie tuk is op een aktiefilm vol tech nologische snufjes, maar de fantasietjes van het James-Bond-genre net niet zo leuk meer vindt, is deze flitsende «Blue Thunder» op 't lijf geschreven Met een paar antagonist-akteurs om u tegen te zeggen (Roy Scheider en Malcolm Mc Davell), prachtige nachtopnamen (een beetje «Blade Runner» achterna?) en een minimum aan humor, groeide deze aktie-thriller uit tot één van dé musts in 1983. Griezelig is ie ook nog, want in de startgeneriek lees je dat «alle in deze film getoonde hardware en bewapeningssys temen momenteel in de USA in gebruik zijn». Wat ook niet zó leuk meer is En waar mee «1984» al veel dichterbij ligt dan de kalender laat vermoeden Met spanning wordt het ook uitkijken naar «War Games» een andere ophef makende nachtmerrie van John Bad ham want als die even goed is als «The Blue Thunder» dreigt er onweer in de ranglijst van grote regisseursnamen Programma JH Ypsion «Game of death», klassieker in karatefilm op zo 4 dec.; 20 u. JH Leeuwerik «Nine to five», kantoorkol der met Jane Fonda op zo 4 dec.; 20 u. KFL «Nightmoves» (A Penn). op ma. 5 dec.; 20.15 u., Palace. Palace 1 «Blue Thunder» (KT); zie bespreking 2 «De schachten stormen ten aanval» (KT); Franse lolbroekerij met Michel Galabru 3 «Ocotpussy» (KT); met de beste Bond wel 'n goeie 007 op 010 4 «Yellowbeard» (KT) ;Britse humor waar leden van Monthy Python een aandeel in hebben Tevens laatste film met Marty Feldman Feestpaleis 1 «Octopussy» (KT); more James Bond with Roger Moore nog steeds in beide bioskoopzalen Hier met Dolby-klanken Maar misschien hebben ze in de Palace dan weer leukere reklamefilmpjes 2 «Catherine» (KNT); het intieme leven van de Catharimsten Dat zal welNa «Catharine chérie» nu «Catherine tout court» Maar wellicht even kort van (kle- dmgsstof 3 «Geweld in de vrouwengevangenis» (KNT) arm arm Aalsters publiek (2e week Tijdens een groots opgezette FEESTAVOND WEEKBLAD «VOOR ALLEN» in de zaai «De Marbol», Grote Markt te Geraardsbergen qaan Aalstenaar N0RBERT DE WINNE en INA BAL in première met een «Poëtische klank- en lichtevokatie tegen de waanzin van de oorlog» onder de titelZIJ DIE ACHTERBLIJVEN... Skript en scenario zijn van de hand van Norbert De Winne. Ina Bal. dochtertje van de Roel en Georgette, uitbaters van «De Nieuwe Madeion» draagt de kinder poëzie voor. EVERT HORN staat borg voor de tech niek. In een verhaaltrant wordt de waanzin van de oorlog op een lyrische, maar indrin gende en aanklagende wijze ten gehore gebracht. De klankband werd samengesteld met muziek van o.a. Massenet, James Gal- way. Beethoven Neil Diamond. Gounod. Wagner en eigentijdse geluiden, waar onder het geluid van een nucleaire ont ploffing. Zonder het schokkende einde hier te wil len verklappen kunnen wij wel kwijt dat de eindsekwensie een striemende aan klacht is tegen geheel de maatschappij, tegen ons allen, tegen de gehele mensheid die de waanzin van de oorlog steeds heeft gekultiveerd «omdat de mensheid niet heeft bijgeleerd Diploma-uitreiking in 't Apostelken voor de kursisten 1983: AmbulancierLucienne De Bruecker, Aalst: Viviane De Schrijver, Hekelgem: Marie-Jeanne Lelie. Meldert; Marijke Sonck, Lede. E.H.B.O. Wim Annaert, NieuwerkerkenAnnie Boone. Aalst: Dirk Cooreman. Smeerebbe-Vloerzegem: Nancy Daeleman, Lede: Ivan De Backer, Nieuwerker ken: Marie-Jeanne De Groote, Herdersem: Victoire De Wit, Baardegem: Martin Jacobs, Lede: Jürgen Lambrechts, Lede: Alfons Matthijs, Erpe-Mere; Eric Meert, Lede: Hilde Muylaert, Haaltert: Leo Petit, MoorseI: Chris Philips, Erembo- dege; Rita Philips, Erembodegem: Marie-Rose Raes, Herdersem: Alfons Roe- landt, Aalst: Nicole Roseleth. Affligem; Paulina Ruyssinck, Baardegem: Monica Sonck, Hekelgem: Rosemarie Van Caeckenberghe, Hofstade: Ariane Van Impe, Haaltert: Omer Van Melkebeke, Mere: Gi Van Moesieke, Erembodegem; Hans Van Nieuwenborgh. Aalst: Linda Van Sinay, Aalst: Filip Veldeman, Kerksken; Bea Vereecken, Gijzegem; Peter Mollaert, Aalst. Vorig jaar verscheen een compilatie-LP, No Big Business I met uit sluitend Belgische debuterende groepen. Dit initiatief kende behoorlijk succes en weekte voldoende positieve reakties los om er een tweede aflevering van op de markt te brengen. Deze uitgave is al een tijdje ver krijgbaar en wij durven ze je warm aanbevelen. Maar wat voor ons vooral van belang is, is dat de Aalsterse formatie Nightcap de groeven van één nummer op deze LP heeft volgespeeld. goeie 250 fr. in de winkels terecht kan komen. De tien groepen op NBB II werden om de volgende redenen gekozen. Er moest zeker een idee van vernieuwing van hun muziek uitgaan. Zonder dat het 10 groe pen zijn die het aanschijn van de pop muziek zullen veranderen, kan men min stens stellen dat ze allen wel aanvoelen dat we weldra in 1984 zullen aanbeland zijn Verder mocht er niet tegenop gezien worden om met beperkte middelen (4- track studio) te werken. Het moesten dus begeesterde muzikanten zijn die liever muziek maken dan er ongelooflijke theo rieën over te verkondigen. NBB II werd dus in eigen beheer uitge bracht alleen voor de distributie werd beroep gedaan op Himalaya, omdat het anders niet tenvolle haalbaar zou zijn de plaat tot bij het grote publiek te brengen. Dirk De Troyer. (HG) Initiatiefnemer van het geheel is Ludo Camberlin (te bereiken langs Vlietstraat 24, 3030 Heverlee. en telefonisch 016/ 25.72.99) die zelf ook muzikaal betrok ken is bij A Blaze Colour. Over Nog Big Business II wist Ludo ons het volgende te vertellen Het opzet van het projekt was een Dlaat te maken met beginnende groepen en te bewijzen dat die groepen niet noodzakelijk de hielen van de platenbazen hoeven te likken om tot bij het grotere publiek te geraken. Voeg daarbij nog het feit dat een heuse LP, weliswaar met een behoorlijk risico op financieel verlies, nog altijd aan een Nightcap brengt op de LP het nummer «My guest» Bij de rest van de groepen steken ze qua muzikale opvatting schril af maar zij weten zich zeker te hand haven in het geheel Voordat 1983 de pijp aan 1984 geeft, zal hun nieuwe single zeker en vast te ver krijgen zijn De nieuwe LP van White Light zal een van de volgende dagen ook in de winkel liggen Het nieuwe jaar zal echter op 7 januari 1984 een eerste hoogtepunt kennen met een muzikale gastronomie van eigen bo dem «Buffet Froid Dïnatoire» Het is dus zeker opletten geblazen, deze krant heeft je echt nog wat te bieden...! P.BB.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 10