Tj T? ST.-JORIS EURO TRICOT Moorselbaan 78 Aalst Eendracht kan nu ook een vuist maken Halve ploeg onbeschikbaar Aalsterse ploegen halen 9 op 12 Zware afstraffing voor Eendracht Meldert Wapens Munitie VERZEKERINGEN Leider laat steekje vallen Herdersem flatert AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT Stationsstraat 1, Aalst MEERT UW PARTNER IN VOOR- en TEGENSPOED Geraardsbergsestraat 50, AALST Nieuwe Gazet van Aalst - 2 december 1983 - 11 U.E.F.A.-junioren K.V. Kortrijk - Eendracht Aalst: 3-3 De Aalsterse ü.E.F.A's zijn zich blijkbaar aan hel herstellen in de competitie. Reeds vorige week werd legen Beerschot een pontendeling afgedwongen en ook zondag hield wit-zwart K.V. Kortrijk op eigen veld in bedwang. Tweemaal werd een ogenschijnlijk verloren situatie rechtgezet De eerste twintig minuten nam de thuisploeg volledig voor haar reke ning. Kortrijk was in die periode vooral gevaarlijk met afstandschoten en met het hoofd op hoekschoppen. K.V. kwam dan ook verdiend op voor sprong halverwege de eerste helft. Bij een doorbraak op links belandde de bal bij de plaatselijke midvoor, die door doelman Tombeur foutief gestopt werd. De strafschop werd staalhard in het dak van het doel geknald 1 -0. Na dit doelpunt bleef Kortrijk nog gevaar lijk en op het half uur verdubbelde het de stand. Libera Marc Van Oost leed balverlies. Vanop links werd de bal voordoelgecenterd, waar een Kortrijk- se aanvaller de bal pal op doelman Tombeur trapte. Diens geloste bal werd door goedgevolgde thuisspeler over de doellijn gewerkt: 2-0. Een eerste echte kans kreeg Eendracht op de 35ste minuut. Bij een aanval, opge zet op rechts, belandde de bal bij Eddy Vermoesen. Deze trapte de bal op de rechterpaal. De teruggekaatste bal moest door Kris De Saedeleer enkel nog in het lege doel getrapt wor den, maar hij klaarde het nog de bal op de doelman te trappen. Intussen bleef Kortrijk niet bij de pakken zitten. Tot tweemaal toe daagde een Kortrijk- se speler alleen voor Tombeur op, maar de Eendrachtdoelman liet zich niet veschalken. Op de 43ste minuut lukte Eendracht toch een tegendoel punt.Bij een individuele actie rolde Eddy Moerman met wat geluk de ganse Kortrijkverdediging op en bracht de stand op 2-1 Meteen de ruststand. Damesvoetbal 1e nationale Begijnendijk - Kamillekes Aalst: 6-0 Zoals verwacht ging Kamillekes Aalst met zware cijlers de boot in bij Begijnendijk dat toch wel tot de top van het damesvoetbal gerekend mag worden. Aalst hield tot aan het kwartier stand, maar toen Trees Van Geert de bal te kort terugspeelde lag de weg naar een riante zege voor de thuisploeg open. Zes speelsters vervangen kan geen enkele ploeg en dit bleek voor Kamille kes eveneens een onoverkomelijke hindernis. Greta Van Hauwermeiren wegens bronchitis, Veerle De Wint geplaagd met een spierletsel, Nicole Verhofstadt die een examen moest afleggen, Ann Bouduin wegens knie letsel en Ingrid Van De Neucker die evenals Ingrid Claessens een enkel in het gips heeft dienden vervangen te worden door Gina Van Der Steen, Nadine Aelbrecht, Marina Van Belle, Marie-Anne Van Den Steen, Hilde De Neve en Hilde Daelemans. Deze meisjes deden het verre van slecht en men mag wel stellen dat de thuisploeg verdiend won, maar dat de score toch wel wat overdreven uitviel. Kamillekes kwam enkele malen dicht bij de eerreddende treffer, maar een uitstekende plaatselijke doelvrouw was bij de pinken. Ann Eeckhout was eens te meer de gevaarlijkste Aalsterse aanvalster. Bij een van haar spektakulaire rushes werd ze zodanig ruw neergelegd dat de scheidsrechter haar belaagster van het veld stuurde. Doch met tien tegen elf bleef de thuis ploeg de wedstrijd verder controleren. Het provinciaal elftal verloor met het kleinste verschil op het veld van Loke ren. Liefst vijf speelsters van het jeugdelftal werden opgesteld. Regine Meuleman en Gerda Lievens kregen de beste kansen, maar konden ze niet benutten. Het enige doelpunt kwam tot stand na een slecht ontzetten van Pascale Van Damme die nochtans een goede partij weggaf. Onder impuls van een uitstekende Josette Van Den Steen joeg Kamillekes de gelijkmaker nog na, maar de Lokerse verdediging gaf geen krimp. Programma voor 3/12 en 4/12 Scherpenheuvel - eerste elftal, te 14u.30 Kuurne - Jeugdelftali Provinciaal elftal - Doornzele, zondag te 14u.30 JVL Overzicht derde provinciale E. Houtem - Edixvelde 1-2 De thuisploeg kwam verdiend op voor sprong in de 10e min., door een deli cate penalty. Nadien namen de gasten het roer in handen en nog voor het halfuur maakte Van Impe gelijk. Door het beter kombineren slaagde Edix velde er in extremis nog in om de winst af te dwingen. Appels - Terjoden 12 Gelijkbpgaande 1e periode waarin de gastheren door een doelpunt in de 20e min. de stand openden. Terjoden ging drukken en nog voor de koffie maakte Kerkhof de stand gelijk. In de slotmi nuten kreeg Terjoden een terechte penalty en Houben zette de elfmeter- trap feilloos om wat meteen de volle buit betekende voor Terjoden. S. Moorsel - Erembodegem 0-3 Vander Veken knalde de bezoekers na een halfuur spel met een knap af standsschot op rozen. De 2e helft leverde eenrichtingsvoet- bal op en Buggenhoudt en Coman leg den de eindstand vast. Erembodegem had in Moorsel af te rekenen met 11 goede doelmannen. Baardegem - SK Welle 2-0 Na een inhoudloze 1e helft nam Baar degem het initiatief in handen en via treffers van Van den Bremt en Coster dwongen de thuisspelers een ver diende overwinning af. Lebeke - Meldert 5-3 Een te persoonlijk ingesteld Meldert heeft op Lebeke zijn eerste seizoenne derlaag geleden. Lebeke liep uit tot 4- 0. Sas kon voor rust de stand nog mil deren maar na de rustperiode zette Lebeke de 5 op het bord. Roelandt en Sas konde de nederlaag niet meer verhinderen. Lebbeke - Doggen 2-2 Weer hebben de Doggen een veilige voorsprong uit handen moeten geven. De Greef voor rust en Veldeman op penalty na rust zetten de veilig gewaande voorsprong op het score bord. Een kwartier voor affluiten maakten de gastheren een dom tegen doelpunt en in de slotseconden een nog dommer doelpunt. Wel dient gezegd dat de bezoekers het zonder Karasu dienden te stellen die (voorlo pig) weer naar Turkije is. (PVDS) Het eerste kwartier van de tweede helft was weer voor Kortrijk. Maar Eendracht hield goed stand. Het kwam zelfs op gelijke hoogte. Na een combinatie Ferrera-Moerman zette deze laatste de bal voor vanop rechts. De Kortrijkste rechterflankverdediger ging onder de bal door en Kris De Sae deleer rondde met het hoofd af: 2-2. Eendracht zag dat er duidelijk meer in zat, maar kreeg al vlug het deksel op de neus. Ferrera verloor de bal op het middenveld. Kortrijk zette snel een aanval op en de pas ingekomen Kort- rijkse aanvaller schoot de bal in één tijd tegen de netten van Tombeur: 3- 2. De wedstrijd leek gespeeld, maar drie minuten vóór tijd werd het toch nog 3-3. Op voorzet van Dirk Raes trapte Van Boxtael de bal in één tijd in de winkelhaak. Een mooi resultaat voor wit-zwart De ploeg: Tombeur, Raes, Van Oost, Temmerman, Baeten, Corthals (Van Den Steen), Vermoesen, Moerman, Ferrera. De Saedeleer en Van Boxtael. (Robby) Tweede provinciale B: Eendracht Meldert - S.V. Temse3-6 Het... regende... doelpunten op Een dracht Meldert, vorige zondag. Doel punten, maar voor Eendracht dan wel langs de verkeerde kant Tegen een wervelend S.V. Temse keek geel-blauw al bij rust tegen een niet meer te overbruggen 0-4 achter stand op. Na rust trapte Temse de for faitscore op het bord en Meldert schoot wakker. Eerst Eddy Van Dries- sche, daarna De Vos en Boeykens gaven Eendracht nog een sprankeitje hoop. Maar het waren uiteindelijk de bezoekers die het laatste woord had den. 3-6 een zwaar verdikt (Robby) Voetbalkalender van zondag 4 december 1938 Aftrap te 14u.30 tenzij anders ver meld Tweede nationale: S.K. Tongeren - Eendracht Aalst (zaterdag, 3 december om 20 uur) Tweede provinciale B: F.C.Wieze - Eendracht Meldert Derde provinciale D S.K. Aalst - Sint-Antelinks Eendracht Nieuwerkerken - Sporting Heldergem Wilskracht Moorsel - Osta Meerbeke Wilskracht Gijzegem - S.K. Herder- sem Vierde provinciale F F.C. Edixvelde - Westrem Vierde provinciale G S.K. Erembodegem - Juventus Schoonaarde S.K. Terjoden - Schroevers Moorsel Doggen Erembodegem - Keyboys Iddergem Wilskracht Hofstade - V.J. Baarde gem T.K. Meldert - S.K. Welle U.E.F.A.-junioren Eendracht Aalst - A.A. Gent (zaterdag, 3 december om 14u.30, terrein S.K. Aalst). Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-12 u en13-15u 30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST g 053/77.33.77 Tel. 053/21 22 02-70 00 15, Eendracht Aalt - Overpelt zondag 8 januari 1984 De wedstrijd E. Aalst - Overpelt kon zondag niet doorgaan omdat door het stormweer een gedeelte van het dak van de zittribune op het terrein was terechtgekomen. De match zou woensdag gespeeld worden, maar na overleg met Overpelt werd de wedstrijd verschoven naar zondag 8 januari omdat heel wat spelers van Overpelt zich tijdens de week moeilijk kunnen vrijmaken. Eerder op het seizoen besliste het stadsbestour reeds een nieuwe tribune te laten bouwen. Er zal met de aanvang van de nieuwe tribune nu wel vroeger begonnen worden dan voorzien was. Gelukkig dat de tribune het zaterdagnacht begaf. Men mag er met aan denken hoeveel slachtoffers zouden gevallen zijn moest iets dergelijks zondagnamiddag gebeurd zijn. (JVL) Overzicht derde provinciale D Eendracht Nieuwerkerken heeft op de dertiende speeldag een punt van zijn voorsprong moeten prijsgeven aan zijn naaste concurrent S.O.S. Schellebelle. dat meteen tot op één punt van de leider nadert. Eendracht speelde 0-0 gelijk op het veld van Osta Meerbeke. dat vorige week reeds S.K. Aalst op eigen terrein in bedwang hield. Een weinig geïnspi reerd Nieuwerkerken moest meestal het initiatief laten aan een goed spe lende thuisploeg. Eendracht zelf schiep maar weinig «open» doelkan sen. Doelman Johnny De Naeyer speelde een. knappe wedstrijd. Slechts eenmaal was hij verslagen, maar de Meerbeekse aanvaller trapte naast. Heidergem een taaie brok S.K. Aalst, zonder de geopereerde Karei de Jaegher en de gekwetste Johan Spanoghe, heeft niet zonder moeite de beide punten uit Heldergem meegenomen. Een geestdriftige thuis ploeg maakte het S.K. in de eerste helft meer dan lastig. Halverwege de eerste helft kwam het zelfs op voor sprong. Een vrijschop belandde ach ter doelman Luc D'Herde in het net. Toch kon S.K. de situatie nog voor rust rechtzetten. Gary De Kinder scoorde de gelijkmaker. In de tweede helft ging de wedstrijd evenwichtig op en het was weer Gary De Kinder die op zo'n twintig minuten van het einde de eindcijfers vastlegde 1 -2. Nipt maar verdiend voor S.K. Herdersem S.K. Herdersem behaalde zondag een krappe 3-2 zege tegen V.C. Ede. Geel- blauw liep in deze wedstrijd uit tot 2-0. Hendrickx scoorde de beide doel punten. De bezoekers uit Haaltert kwamen terug in de wedstrijd na een omgezette strafschop. Toch liep S.K. terug uit tot 3-1 met een doelpunt van Bracke. Net vóór affluiten kwam Ede terug tot 3-2. Te laat echter om Her dersem nog te verontrusten Hattrick van Patrick Verleyen Wilskracht Gijzegem knoopte zondag terug aan met een overwinning. Op het voorlaatst geklasseerde Sint-Ante links werd met 3-4 gewonnen. Reeds vroeg in de wedstrijd scoorde Patrick Verleyen tweemaal. De thuisploeg vocht terug en kwam op gelijke hoogte van Wilskracht. Maar nog voor rust nette Verleyen zijn derde treffer van de dag. De wedstrijd ging verder gelijkgaand op en Eric Wauters scoorde nummer vier voor Gijzegem. Op de 70ste minuut kwam Sint-Ante links nog op 3-4, maar daar bleef het bij. Schellbeile te sterk voor moedig Moorsel Wilskracht Moorsel heeft de schade nog enigszins kunnen beperken tegen titelkandidaat Schellebelle. 3-1 werd het op Schellebelle en daarmee kwam Wilskracht er eigenlijk nog goed van af. De 1-0 ruststand was in feite nog gevleid voor paars-wit. Na rust liep Schellebelle uit tot 2-0. Een moedig kampend Moorsel kwam nog wel op 2- 1 toen een thuisspeler zijn eigen doel man verschalkte. Moorsel kreeg nu even hoop, maar met een derde en laatste doelpunt beslechtte de thuis- ploeq het trieste lot van Wilskracht. (Robby) Katholieke Sportfederatie Patro Herdersem ging bij Denderhou- tem eerder onverwacht de boot in. De thuisploeg haalde het met het kleinste verschil. Beide elftallen akteerden ver der onder hun normale peil en eigen lijk verdienden geen van beiden een punt. De rust werd met een brilstand bereikt. Een kwartier voor tijd maakte Jozef Stockman een onnodige fout en de vrijschop werd prachtig binnenge- knald, Patro gooide na deze opdoffer nog wel alles in de aanval maar echte doelkansen kon men nauwelijks creë ren. (JVL) EEN «TRICOT«-GESCHENKEN FESTIVAL WAAR KEUZE EN KWALITEIT DE PRIJS OVERTREFFEN rlcot-kado

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11