A A A A A A A A A A A AAA AAA AAA A 4^4-Home*in c A FABER Coach Gust Acke scoort 0 op 10 voor psychologie BBC St. Antoon vestigt nieuw rekord: 154 p. BBC. wint bij tweede gerangschikte Batavo The Tower Aalst Were di St. Niklaas 61-76 Op de valreep Hestia de Luxe zaterdag 3/12/83: Okapi Home-In - Fleurus eerste ploeg20u.30 jfy Voorwedstrijd BELOFTEN te 19 uur Supporters allen op post VERGEET NIET TIJDIG JE ABONNEMENT TE HERNIEUWEN MARCOEN E. (BALOU) RADIA (V.D. Berghe Fl.) Kuis HENDRICKX L. De romantische gashaard met speelse vormgeving, met gietijzeren binnenwerk, dus OERDEGELIJK. Alle toestellen zijn voorzien van thermostaat, zodat u de last van koude voeten kunt vergeten. 3 JAAR TOTALE WAARBORG Al onze toestellen zijn gekeurd en aangenomen door de gasmaatschappij. Nieuwe Gazet van Aalst 2 december 1983 13 Lier - Okapi59-69 Speler Famaey, vorige week heropgevist na interne strubbelingen en zelfs goed voor een applaus- vervanging tegen Pepinster, moest om onbegrijpelijke redenen tegen Lier zijn basketplunje verslij ten op de bank. Het resultaat was dat hij twee minuten voor tijd vertrok en waarschijnlijk met de Belgische Spoorwegen huiswaarts is getogen in plaats van met de spelersbus. Ondanks de tus senkomst van de psychologisch flaterende coach, aan wie Famaey na een lang onderhoud noch tans verklaarde de dinsdagtraining te zullen bijwonen, was de betrokken speler dinsdagavond in geen velden te bespeuren. Waarschijnlijk zijn de stukken nu niet meer te lijmen, temeer daar vol gens bepaalde supporters zijn verloofde haar veto zou gesteld hebben tegen verder spelen met Okapi. Desondanks zou Famaey, ondanks alle voorgaanden, toch wat meer persoonlijkheid moeten tonen en zich als klubspeler wat meer moeten engageren. Dan is het niet uitgesloten dat de ploeg, en dat is niet de coach alleen, nog op hem een beroep zal kunnen doen, wat heel wat mensen zal plezieren en hopelijk niet in het minst hemzelf. De wedstrijd zelf was niet schitterend. Een erbarmelijk slecht Lier en goed Okapi leverde in de beginperiode een 10-28 voorsprong op voor de Aalste- naars. Vooral onder impuls van een sublieme Van den Bossche (10 op 13 en 4 op 4 vrijworpen) en ook van een zeer goede Minnebo (8 op 14) kon deze voor sprong tot aan de rust praktisch gevrijwaard blijven (16-32). Na de kof fie begon Lier terug met zijn basis- ploeg en hervond opeens zijn schot vaardigheid zodat de voorsprong van een concentratieloos spelend Okapi stilaan wegsmolt. Vooral de vleugel spelers waren zeer zwak, wat een reden te meer was om Famaey van de bank te halen, maar neen, Gust bleef koppig Elias opstellen. Tien minuten voor tijd was de Aalsterse voorsprong geslonken tot 5 puntjes, maar dank zij enkele prachtige staaltjes van Van den Bossche en Minnebo kon Okapi terug uitlopen om de wedstrijd te be sluiten met een 10-puntenvoorsprong. Zeer zwak spelen deed ook Van den Bossche (1 op 7), doch deze kon als verontschuldiging inroepen dat hij door een griepaanval gedurende de ganse week niet tot trainen was geko men. Verder wensen wij met Okapi en met Famaey dat de verzoening er nu defi nitief moge komen en dat de ploeg de ingeslagen weg van de 2 vorige weken verder kan bewandelen. (VSTV) Basketbal liefhebbersverbond St. Antoon, de produktiefste ploeg van het verbond, maakte van de komst van hekkensluiter Terlin den gebruik om een nieuw rekord te vestigen. Uitslag 154-35. Met deze mosnterscore werd het nog niet zo oude rekord van De Hoorn (64-146 op 27.3.83 tegen De Klok) naar de geschiedenis ver wezen. Tussen Cockpit Di Roma en De Villa werd het een zeer evenwichtige eerste helft. Langs Possé, Rasschaert en G. Van den Hauwe ging de thuisploeg het best van start (14-8), doch onder druk van een sterk spelende Van Driessche namen de bezoekers de leiding. Nadat De Wuffel en G. Van den Hauwe Cock pit toch nog op 22-15 hadden gebracht, kwam Troch op de proppen (24-25). Onder impuls van Van Dries sche, Van der Haeghen en een verras sende Ghijsbrecht leidde De Villa aan de rust met 32-39 cijfers. Ferre Van den Hauwe die tijdens de eerste 20 min. ver onder zijn mogelijkheden was gebleven hervatte zich even en kon zijn ploeg nog een tijdje in het vaarwa ter van De Villa houden. Een bevlie ging van De Wolf en opnieuw Ghijs brecht zette de Cockpitters totaal uit koers (42-59). Tijdens de slotminuten kwam Rasschaert nog even op de proppen maar hij vond te weinig steun óm De Villa nog te kunnen bedreigen. Maakten de punten voor Cockpit Di RomaF. Van den Hauwe 10, De Wuffel 10, G Van den Hauwe 7, Broothaers 2, Rasschaert 19, Corthals 2, Possé 8, De Boitselier en Biebaut. Voor De Villa: Van der Veken 4, Ghijsbrecht 12, Cornells 4, De Wolf 16, Van der Haegen 10, Van Driessche 23, Troch 19, De Kegel. Paco Milou kon tegen 't Snoepertje slechts tot in de 9e min. weerstand bieden (18-16). Onder impuls van Verhulst 21 p. tijdens de eerste helft maakte de thuisploeg toen de definitieve kloof en in de 18e min. bij 46-16 was alles reeds geweten. Na de rust (51 -24) kregen we hetzelfde spel- beeld. Paco Milou, bij wie enkel Teer- linck en Beeckman voor wat verweer konden zorgen, kon nooit iets van zijn achterstand goedmaken, 't Snoe pertje kon gerust beroep doen op zijn bankzitters. Car Service kon slechts tijdens de eerste vijf min. de schijn verwekken het De Hoorn lastig te zullen maken. Maar bij een 7-10 stand namen de kampioenen resoluut de leiding over (15-10) om nadien nooit meer bedreigd te worden. Vooral het trio Van Keymeulen, Huylebroeck en Van Kerschaever maakten het schone weer. Langs Borms, Lefèvre en f .u f r~7~\ C,\ 7""\ f~~\ f jj f CT •V J V—V J V J V J V J V J V OKAPI 'mm*. TAPIJTSUPERMARKT Impens kon Car Service nog enigszins een tijdje aanklampen maar aan de rust mochten de bezoekers alle hoop opgeven (48-34). Na de rust snelde de Hoorn nog verder van zijn tegenstan der weg en haalde moeiteloos een hoge score. Vooral tegen Van Key meulen was weer eens geen kruid gewassen. De Hoorn Sterck 4-0, Huylebroeck 12-4, Thijbaert 0-1, V.D. Linden 0-0, Van Keymeulen 16-24, De Schaepdrijver 4-4, Coen 0-4, Van Kerschaever 12- 5. Car Service: Borms 10-6, Lefèvre 10-4, V.D. Bos sche 0-0, Bonner 0-2, Impens 8-10, Tembuyser 0- 2, Vermoesen 6-8. Uitslagen van de 9e speeldag: St. Antoon - Terlinden 154-35 Cockpit - De Villa 58-88 Snoepertje - Paco Milou 85-61 Olfit - Diversi 98-57 De Hoorn - Car Service 90-66 Nachtwacht: vrij. Rangschikking: 1Olfit 16 p.; 2. St. Antoon 14 p.; 3. De Hoorn 12 p.; 4. Snoepertje 12 p.; 5. Car Service 10 p.; 6. Cockpit 8 p.; 7. De Villa 8 p.: 8. Paco Milou 4 p.; 9. Diversi 2 p.; 10. Nachtwacht 2 p.; 11. Terlinden 2 p. (Tejo) Batavo - BBC. Erembodegem 60-72 Voorwaar een hele prestatie van de Erembodegemse dicaps de tweede uit de klassering op eigen terrein Een tekort aan spelers noopten de Erembodegemse verantwoordelijken ertoe om de reservenwedstrijd te laten afgelasten. Er waren namelijk slechts vier basisspelers van de eerste ploeg aanwezig. Bijgevolg moest een beroep gedaan worden op een drietal reservespelers, wat niet belette dat BBC. op alle gebied zijn tegenstan ders overtroefde. Zowel qua shot als jongens die ondanks niet onaanzienlijke han- een pandoering gingen geven. qua rebound waren zij de beteren, zodat het vijftal Marcoen, De Mange- leer, Nevens, Triest en Cobbaer een onbetwistbare overwinning behaal den. Samen met topscorer Marcoen (22 ptn) scoorden ook De Mangeleer, Nevens en Triest in de dubbele cijfers wat vooral een vingerwijzing is voor de kollektieve sterkte van deze ploeg. De afwezigen hebben weer eens ongelijk gehad. (VSTV) Ondanks de 21 punten van De Troyer was St.-Niklaas te sterk voor de Aal- stenaars. Een achterstand van 9 pun ten aan de rust, werd tijdens de tweede spelperiode verder uitgediept tot volle 16 punten. Men mag echter niet wanhopen en de ontgoocheling was dan ook met dermate groot, aan gezien met St.-Niklaas een titelkandi daat moest partij gegeven worden en het bijgevolg een eerbare nederlaag werd. Dirk de Schaepdrijver werd voor twee weken op rust gesteld. (VSTV) Osiris-Union80-79 Slechte wedstrijd van een te zegeze- ker Osiris met desondanks een nipte maar toch kostbare overwinning, ver mits leider Boom de puntjes in leper moest laten. Aldus komt Osiris mee aan de leiding met evenwel nog een replay in het zicht tegen Geranimo Bornem. (VSTV) LEES... staatsnieuws in het Staats blad, nationaal nieuws in uw dag blad, streeknieuws in de Nieuwe Gazet van Aalst Ondanks de krisis geen prijsverhoging 1 jaar 1.000 fr. Plaatselijke verdelers Koolstraat 42, 9300 Aalst 053/21 41 13 prinsj karnaval Binnenstraat 36, 9300 Aalst sr 053/21 54 01 Ter Licht 5, 9451 Kerksken ■s 053/21 62 96 GASRADIATOREN - CENTRALE VERWARMING De prachtige kleurfolders zijn bij onze verdelers verkrijgen.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13