Stuif 'ns in bij Van Bakvisromantiek met grijze baard Spelemeien in de stad Het laatst gespeelde Netwerkse Aperitiefconcert VAN DER WAERDEN BIEDT MEER Joseph Van Canegem en zoon p.v.b.a. Jazeker, stuif 'ns in bij VAN der WAERDEN. Want VAN der WAERDEN steelt de show in Denderleeuw en omstreken. Met een schitterend vernieuwde showroom die mag gezien worden. En U komt dat ook kijken! Want Van der Waerden houdt veertien dagen lang open huis. Een feestelijke, gezellige openingsveertiendaagse, waarin wij U bij een drankje en een kleine attentie alles laten zien. Alles wat U voor een gezellige moderne inrichting van uw home nodig hebtinge richte keukens met topapparatuur, badkamers, woonmeubilair, stijl meubelen, decoratie. Veertien dagen feest dus bij Van der Waerden. Komt U ook meevieren de eerste veertien dagen van december INTERIEURVERZORGING Komplete interieurinrichting VAlWJfCipR üpk^fDEIM MEUBEL- KEUKEN- BAD ARCHITECTUUR 16 Nieuwe Gazet van Aalst 2 december 1983 HOGER OP met «JEUGD- Hoger Op doet effectief aan jongerenbeleid. Men kan dit alleen maar toejuichen. Maar of deze produktie het beoogde doel dient, durf ik in twijfel trekken. Waarschijnlijk heeft «Jeugd» in lang ver vlogen tijden wel enige «gelukkige da gen» gekend Maar dan zolang geleden dat niets of niemand nog in staat kan zijn de meters stof waaronder het bedolven ligt weg te blazen. Wat misschien vroe ger als «vrolijk», «speels», «plagend», «sentimenteel», «verliefd», «dagdro mend» enz overkwam, wordt nu als be lachelijk, gezocht, tergend, kinderlijk, achterlijk en onzinnig aangevoeld. Ge lukkig maar dat onze jeugd de korte broeken van de drie stuivers roman ont groeid is en met wat meer zin voor werke lijkheid doelbewuster en minder dom de moderne wereld bewandelt Een derge lijke miskraam van hopeloos verouderde schoolromantiek laten opvoeren door dy- namieke en tanlentvolle jongeren kan al leen voor gevolg hebben dat ze verstar ren en alle begrip voor moderniteit verlie zen. Wat zéér, zéér spijtig zou zijn. Beter zou het zijn die nieuwe krachten geleide lijk aan in volwaardige produkties te ge bruiken. omringd door ervaren spelers en onder leiding van bekwame, ondervin- dingrijke regisseurs. Op die manier zou het aanwezige talent niet alleen kunnen ontwikkeld worden maar zou ook hun kijk op wat toneel is en zou moeten zijn in de moderne context van het leven aange scherpt kunnen worden en ontplooien tot een visie die morgen de betekenis en verantwoording van het liefhebbersto neel moet worden Want talent hebben die jongeren wél Reeds in vroegere produkties kwam dit tot uiting Vera Matthieu. bijvoorbeeld, barst van talent Het wacht alleen op de «right man» om tot volle ontwikkeling te komen. Ook Annick Daem en An Ghijsels bezitten de nodige gaven om mits doel bewuste aanpak, waardige vertolkers te worden Hetzelfde kan gezegd worden van de mannelijke castJan Pauwels. Danny De Boeck en Mark Poppe Allen waren ze verdienstelijk: de microbe is er Daarom gaan we graag in op het verzoek van de regisseur Lut Matthieu en ver geven we de zichtbare plankenkoorts en schoonheidsfouten zoals we ook met voldoening het immense enthousiasme en de met te stuiten ijver willen bevesti gen. Maar wat we niet kunnen vergeven en niet willen vergeven is de totaal onver antwoorde keuze van dit stuk; het is een aanfluiting van alles wat de jeugd nu ein delijk geworden is: het is zinloos verloe deren van talent in verstarrende ouboi- heid Het is «jeugd» met een lange grijze baard waarbij Vader Abraham nog als vernieuwer overkomt jammer, jam mer (N S Toneelgilde Hoger Opbrengt Jeugd(Gelukkige Dagen) van Claude André Puget, op de planken in de Parochiezaal aan de Moorselbaan. Vijf jonge, onervaren acteurs die samenwerken met een groentje als regisseur zorgen er voor dat U met afgematte lachspieren weer naar huis toe keert(gi) In 1981 werd, naar een idee van het Stadsbestuur, Aalst in Vlaanderen in het licht gegeven. In dit eerste gedenkboek, dat een regionale bestseller werd, ging de gedachte naar bezienswaardigheden, gebouwen, monumenten, open bare instellingen, arbeid, (abrieken, Carnaval, Sint-Maarten e.a. Met Aalst. Spelemeien in de stad wil de auteur Jos Ghysens andermaal zijn ver bondenheid met de omgeving beklem tonen, er verder op ingaan, en vooral de aandacht vestigen op gewone dagelijkse bezigheden, handel en wandel, én bewoners belichten die representatief zijn of in de belangstel ling staan Alledaagse taferelen nauw verbonden met het leven zelf, in beeld gebracht door Mark De Vilder; onderstreept door passende noten, beschouwingen, commentaar, waarin historische gegevens zijn verwerkt met vaak nog niet eerder gepubliceerde bijzonder heden. Defileren: kermisvieren, vakantiege noegens, parkvermaak, auto's, pun kers, verliefden, marktbezoekers, dancings, afgewisseld met: boeren, bakkers, beenhouwers, melkmannen, schoolkinderen, politieagenten, de burgemeester, de deken, ministers, dokters en apothekers, atleten, kun stenaars, filmsterren, dichters, volks figuren, enz. Een verhaal, zomaar, in de tweede helft van 1983. Aalst. Spelemeien in de stad. opnieuw een bibliofiele uitgave met allure, is een realisatie van het Genootschap voor Aals- terse Geschiedenis. Het boek telt ca. 160 blz. met 100 foto's. Formaat21 x 28 cm. Datum van verschijnen: ca. 15 december 1983. Prijs: 980 fr. Er kan ingetekend worden bij de boekhandel of bij het Genootschap, p/a Guido Saey, Termurenlaan 24, 9440 Erem- bodegem. Pr. 000-0572139-33. Pijnlijke constatatie voor een recentieschrijven na een heerlijk aperitiefconcert bij het om- en weerdraaien van het programmablaadje, bij het intikken van de eerste lijn ontbreken waarachtig de naam van groep en uitvoerders. Van de affi che dus maar gegapt: Fagot: Danny D'Haene; fluit: Frank Hendrickx; hobo: Joris Van den Hauwe. Dat heb je met die jonge genieën, ze klikken ineen en uiteen als lego-blokjes. Die mannen ruilen van partner met een vaart waar je bleek van wordt, het heeft dus gewoonweg geen naam. Een fluit, een fagot, een hobo. Het blaadjes, opa-fagot rustig keuvelend, klinkt als krentenbrood, het vloeit als grenadine over een zomers zonijsje. Met een verbluffende zin voor nauw keurigheid, detailwerking en melodie behandeling hollen ze van een brave Andriessen, vol kasseisteenhobbe- lende wisselmaten en giechelende af- snoepers, over een technisch-moor- dende Bachiana Braziliera (nr 8) voor fluit en fagot, naar een toverhoed vol zondagse Mozart. Trio uit de serenade 1 tot 5 staat er, kijk eens aan, wat die man allemaal geschreven heeft, we moeten maar eens dringend een nieuwe katalogus gaan opmaken. Maar verrukkelijk klinkt het wel, ze halen het onderste uit de fotocopy- Alhoewel, ik (en zij ook vermoed ik) best zin had in nog een portie extra zoete nootjes. F.C. de fluit steeds een mondvol babbe lend, en de hobo als wolkje boven de notenbalk drijvend. Vooral het menuet is zo ontstellend mooi, dat ik mijn oren wijd open wil gooien en vragen om nog eens vol te gooien. Danny D'Haene speelt even solist in een repetatief-klinkend stukje van de Engelsman Ridout, en dan onder in vloed van de om vertering schreeu wende aperitieven hakken ze het pro gramma middendoor. De drankzucht haalt het dus op de solo-fagot en Mozart wordt in der minne met een keurig eindlint gestrikt. Noodgedwongen op dus maar naar de consumptie. Voeren Faience Gevelsteen Tapijten ToonzalenBiezenstraat 55 9540 Burst (Erpe-Mere) Tel. 053/62 31 82 Open alle dagen van 8u.30 tot 19 uur zaterdag van 9 tot 12 uur zondag op afspraak. Eigen plaatsingsdienst. Keukens met Siemens-apparaten, Siemens, gevoel voor perfektie. Openingsuren alle dagen van 10 tot 12 en van 14 tot 20 uur. Stijl modern design Kopie Antiek Inrichting met aktieve begeleiding Volgens plan dankzij eigen creatief-studio eigen binnenhuisarchitecten Uitvoering door gespecialiseerd personeel Steenweg op Ninove 6 - B 9470 DENDERLEEUW1- Tel 053 66 86 45

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16