DELENS Gazet \>an Qalst OPTIEK Storm gaat Aalst met ongemerkt voorbij NIEUWSTRAAT 60 AALST Nieuwe glascontainers een sukses Ook LiJA vernieuwd r~7~A Neem nu een abonnement op de Nieuwe Gazet van Aalst 1.000 fr. voor 50 weken leesgenot. alle verse vis diepgevroren vis bereide vis en -schotels jan goossens vlaanderenstraat 6-9300 aalst tel.: 053/78 53 28 Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst 2 Nieuwe Gazet van Aalst 2 december 1983 Vervolg van blz. 1 echter schrijnender is, is dat dit euvel, veroorzaakt door lekkende leidingen of rioleringen, reeds drie jaar gekend is door de dienst Openbare Werken. Merkwaardigerwijze werd maandag «reeds» met een onderzoek naar de oorzaak van deze lekkage gezocht. Wat een stad lijden kan Schaderegeling Wanneer kan de schadelijder aan spraak maken op vergoeding Daar de verzekeringspolissen tegenwoor dig zo individueel gedifferentieerd zijn, is het best dat de betrokkene eerst even zijn kontrakt en de verschillende clausules en voorwaarden grondig doorneemt. In de eerste plaats wor den alleen onroerende goederen bij schaderegeling vergoed, tenzij het anders in de polis werd bepaald. Alle roerende goederen die niet tot het gebouw zelf behoren zijn niet verze kerd. Dus ruiten, antennes, afvoerpij pen, goten, vlaggemasten, enz. wor den niet gedekt. Als een boom op je De tribune dinsdagmorgen. De dakbedekking was volledig verwijderd. (HG) Geen comfortabel en veilig schuiloord voor supporters en ver slaggevers. Overigens beschikt de club over een noodtribune van de stad nadat een windhoos in 197 de staan- tribune van het stadion vernielde. De stad Aalst beloofde toen reeds nieuwe staanplaatsen op te richten. Dit pro bleem fungeert al geruime tijd als heet hangijzer in de gemeenteraad en lokte menige interpellatie uit vanuit het kamp der socialisten. Boven al het tumult van de raadszittingen weer klinkt echter één noodkreet. Het club bestuur vraagt geen mastodont van tribune, maar wel de nodige akkomo- datie om hun nationaal elftal de kans te geven door te breken naar de top klasse. Of de storm van het laatste weekend de knoop zal doorhakken is nu de vraag Plantsoendienst In het stadspark werden elf bomen door de hevige rukwinden neerge haald, zodat ook de plantsoendienst de volgende dagen flink werk moest leveren. Ook een deel van de afsluiting van de aangrenzende kousenfabriek «Du Pare» moest er aan geloven toen een doorrotte abeel omwaaide. Alles zins zullen de mannen van de «groen- dienst» hun handen vol hebben aan het verwijderen van een omgewaaide zware beuk uit het park van het kas teel Terlinden. Gelukkig dienen ze de stam enkel in mootjes te zagen. De kasteelheer zal er zich wel over ontfer men. Waterschade Niet alleen de stormwind maar ook de wateroverlast zorgde voor enkele pro blemen. Waar de wind gaten in de daken had geslagen, had men natuur lijk ook te kampen met lekkende zolde ringen In de feestzaal van het stad huis tokkelde de regen deuntjes op de piano De belfortkelder, waar op het ogen blik een schilderijententoonstelling wordt gehouden, liep eens te meer onder Met man en macht moesten de doeken in allerijl van de water- spuiende muren gehaald worden. Wat huis valt, wordt je vergoed door je ver zekering als je een globale polis (brand-blok-storm-schadepolis) on derschreef, en het je eigen boom is. Is het een boom langs de openbare weg dan betaalt de verzekeringsmaat schappij van de staat, d.i. de OMOB, de schade. De vergoeding bedraagt tien procent van het verzekerde kapi taal van je huis. Negentig percent van de bevolking is verzekerd tegen stormschade. Meestal houdt de polis een vrijstelling in. Dat wil zeggen dat de verzekerde zelf opdraait voor een vast deel van de schade. Dit is een bedrag van ongeveer negenduizend frank. De uitbetalingstermijn van de schadeloosstelling bedraagt volgens de verzekeringsmaatschappijen amper een maand. Wees er vlug bij (IVC) «Vanaf 1 november staan er 39 glascontainers opgesteld in Groot Aalst. Maak er gebruik van aldus de oproep van de Werkgroep Leefmilieu Aalst in haar jongste info-krant. De Aalsterse bevolking heeft blijkbaar niet op deze oproep gewacht, want naar wij zelf konden nagaan zijn de nieuwe helgroene glascontai ners, die begin november jl. hun intrede deden een waar sukses. den gooien. Daar waar de nieuwe glascontainers in het stadscentrum zelf bijna op iedere in het verleden zou de reinigingsdienst opnieuw wekelijks de ophaling van pa pier moeten kunnen zorgen, en dit op een vaste datum (vb. woensdag) Meteen zou de bevolking terug intensiever van deze dienst gebruik kunnen maken, en zou zij terzelfdertijd ook milieubewuster worden (MP) Zo zagen wij aan ae voet van de waterto ren een container staan, die reeds bar stensvol is. en waar de inwoners ver plicht zijn hun lege flessen naast te zet ten Dit bewijst meteen dat er een inten sievere kontrole zal nodig zijn van de stadsdiensten om de containers op het gepaste moment te vervangen door nieuwe, die ditmaal leeg zijn Een probleem dat zich eveneens stelt is het feit dat de glascontainers met steeds even gemakkelijker toegankelijk zijn. Zo mo:t men bv nabij het politiekommissa- riaat ovci een bloemenperk om de ope ningen in de container te bereiken Men mag dus geen schrik hebben voor vuile of natte voeten om zijn flessen kwijt te ge raken. Ook het feit dat de openingen zo wat 1.70 m van de begane grond verwij derd zijn kan voor een aantal mensen van kleine gestalte problemen opleve ren. Anderzijds wordt aldus wel verme den dat kinderen om het even wat (vb. lege blikjes drank) in de vergaarbak zou- hoek van de straat aanwezig zijn is het opvallend dat de deelgemeenten zich voorlopig met minder moeten tevreden stellen. Sommige deelgemeenten be schikken slechts over één container, ter wijl een gemeente zoals Erembodegem er slechts twee op haar grondgebied staan heeft. Misschien wacht het stads bestuur hier af welke de respons is van de nieuwe maatregel bij de bevolking. Anderzijds is het een feit dat de contai ners pas zeer suksesrijk zijn voor zover de inwoners geen te grote afstand moe ten afleggen om een container te berei ken Hoe meer containers, hoe vlugger men er gebruik zal van maken. Tot slot lijkt het ons noodzakelijk dat het stads bestuur nu zij met langer de taak op zich neemt om zelf voor de selektieve opha ling van het glas te zorgen de aparte ophaling van papier zou verhogen. Zoals open: van dinsdag tot zaterdag van 9-12.30 uur 14-18 uur op vrijdag tot 19 uur ook op zondag van 9-12.30 uur niCUCOGL Onalhjnkekik week Wad «OOI Groot Aalst - Een ukwvt Jl»mu wkvnut# In navolging van het PVV-Jongerenbe- stuur kreeg sinds 18 oktober ook het Li beraal Jeugdwerk Aalst ook een nieuw bestuur. Deze koepelorganisatie van li berale jeugdorganisaties heeft voortaan Luc Hofman als voorzitter Maken verder deel uit van het nieuwe bestuur En/vin De Saedeleer, Hilda Van Lishout, Luc De Waegeneer. Guy Hofman Carine Meert Johan Stijlemans, Betty Lambrecht en Michel Vanderstraeten Aldus zijn verte genwoordigd de Liberale Jong-mutua- listen jeugdatelier Klakson, Jongeren- service, de PVV-Jongeren en het Libe raal Vlaams Studentenverbond De nieuwe ploeg begon reeds met een vernieuwde lay-out van het tijdschrift Blauwjonk. Helaas met afschuwelijk zwarte fotovlekken U verneemt nog wel hoe goed de nieuwe bezem zal keren in de blauwe jeugdwereld (pd) Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas Geraaidslieiusestraal 44/3 Aalst Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Burelen open van 16 tut 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v z w Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas. (kraaidsbergsestraat 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 Ir 6 maanden 550 tr 3 maanden 300 tr Prijs per nummer: 25 fr. JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. O Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer Gemeente Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst T

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2