VU *N De Nieuwe Gazet van Aalst sprak met Wisken in «Bij Wisken» S.P. tegen onderhoudsplicht rusthuizen ACW wil adviesraden meer inhoud geven Info-namiddag werklozen i - Wordt Waals bendeleider 8001331cnfederaal burgemeester van Vlaamse gemeente Nieuwe Gazet van Aalst 16 december 1983 7 geweest, en af en toe duikelt er nog wel een binnen. Kind aan huis was hier Ro ger De Vlaeminck. die vele anderen meebrachtJempi Monseré, Torres, Bellini Gimondi, Godefroot. enz... Roger De Vlaeminck zorgde voor de beste her inneringen «Dat was een echte speelv- vogel. Maar een heel sympathieke jon gen: een van de weinigen die nooit ver geten is dat hij van werkmensen is voort- Binnen enkele weken gaat café «Bij Wisken» aan de Zeshoek zijn laatste jaargang in. Het kafee blijft er wel, daar zal Alfons Buyl voor zorgen, maar Wisken en Remi gaan dan naar hun «huizeken». Volgend jaar, Kerstmis 1984 stappen zij achter de toog vandaan. We dronken er een glas en deden een... babbel. Wisken komt er rond voor uit«We hebben miserie gehad, gelijk iedereen, maar veel plezier ook. Maar ons café zullen we wel missen - we zijn hier al twintig jaar, ziet ge». Gimondi Verhalen heeft Wiske genoeg. Een kafee die jarenlang vergroeid is met de volks mensen en met de sport biedt stof ge noeg. Een kaartersklub, een spaarklub, stamkafee van het vrouwenhandbal ge weest, jaren wielerwedstrijden georgani seerd met «De Sportvrienden», en ooit ook lanceerbasis van wereldkampioene Nicole Van Den Broeck. Wielrenners zijn hier jaren goed bevriend gekomen. Die gewoon kan doen tegen gewone mensen. Op een dag bracht hij Gimondi mee binnen en met een paar andere koureurs zaten ze geus te drin ken. De Vlamingen lieten natuurlijk in hun glas altijd een paar centimeter staan, en Gimondi verstond dat niet Hij heeft dan die «stertjes» uitgedronken over de ge volgen moet ik geen uitleg geven, maar 't zal wel de moeite geweest zijn om hem de dag nadien in Ronse te zien rijden Bij Jos Ghijsen Een avontuur waar ze destijds de radio mee haalde, in een programma van Jos Ghijsen, was het volgende «Op een avond kwam hier een proper tiepke bin nen. die vroeg of hij eens mocht tele foneren naar zijn verloofde in een kliniek in Antwerpen. Goed, zeggen wij. en dat duurt een kwartier, een half uur, drie kwartier... We wisten niet hoeveel dat ging kosten, maar kwamen overeen dat het ongeveer 380 frank zou geweest zijn. Een beetje later kwam de de telefoon rekening en daar stond op «Internatio naal automatisch gesprek» voor een be drag van tegen de 5000 fr. AmaiWij geloofden dat eerst niet en zijn uitleg gaan vragen bij den RTT. én daar zegden ze ons dat er op die avond drie kwartier gebeld was naar Montréal in Canada. Dan viel onze frank. Naar de rijkswacht geweest, maar we konden niet ontdek ken wie dat manneke geweest was. Dat geval is dan op een of andere manier in een gazet geraakt, en een paar dagen later belde omroep Hasselt, later Jos Ghijsen zelf, of we naar de studio in Has selt wilden komen voor een interview over dat geval. Ik zeg, alla, ik kan geen ABN klappen, ik vloek te veel en daarbij, die rekening is toch al betaald. Maar hij drong aan. dat hij precies dat dialekt wil- De S.P. blijkt toch een duidelijk standpunt te hebben omtrent de recente invoering van de onderhoudsplicht in de rusthuizen ze is ertegen. Toch leven er onderhuidse meningsverschillen in die partij, zoals blijkt uit lektuur van het partijblad Voor Allen. Dierickx de tegenargumenten op een rij tje. Hij laat er geen twijfel over bestaan Op 2 december stelde Luc De Blieck daar als verslaggever van de gemeenteraad dat Roger D'hondt (in zijn interpellatie hierover) «enigszins in eigen naam ge sproken had». De week daarop schreef R.D. (Roger D'hondt dat het tegendeel waar is. Op het partijbestuur werd welis waar een uur lang gediskussieerd, maar een meerderheid van de leden verwierp uiteindelijk de onderhoudsplicht. Zowel de OCMW-als gemeenteraadsle den hebben dezelfde houding aangeno men. Argumenten In een mededeling aan de pers zet Eddy dat de onderhoudskosten bij plaatsing van bejaarden volgens zijn partij volledig moeten gedekt worden door de ziekte verzekering en/of de gemeenschap. Het wordt onlogisch geheten dat mensen, die regelmatig hun bijdrage hebben betaald, de kosten voor plaatsing en opvang in een bejaardentehuis behoeven. Dit ge beurt wél als ze in een ziekenhuis opge nomen worden Dierickx - de noodzaak om bloedverwanten (meestal kinderen) financieel aan te spreken is beschamend voor de behoef- tigen; - de alimentatieplicht treft de maatschap pelijk zwaksten, want de welstand van de eventuele alimentatieplichtigen die zich in bescheiden mate hebben opgewerkt wordt erdoor beknot: - de hulpverlenende instantie, die ver haal uitoefent, schaadt haar helpende funktie door haar als repressief ervaren daad; - wegens de veroudering van de bevol king zal plaatsing, waarbij geneeskundi ge hulp nodig is, toenemen. Pensioenen zullen zelden volstaan. Op grond van de huidige wetgeving zullen alimentatie plichtigen niet-onbelangrijke sommen dienen neer te leggen (N.v.d.r van de andere oppositiepartij, de V.U., is vanuit haar verkiezingsplat form bekend dat ze vóór de onderhouds plicht is) (pd) In het jongste nummer van de Volksmacht staat een belangrijk standpunt van het ACW-bestuur, afdeling Aalst, naar aanleiding van de studie namiddag, ingericht door de stad Aalst, in samenwerking met de ad viesraad van de 3de leeftijd onder het thema «Het beeld van de Derde Leeftijd». In dit artikel wordt letterlijk vermeld «Inspraak-medebeleid is voor onze ar beidersbevolking zeer belangrijk Het ACW-bestuur van de afdeling is zeer aandachtig en stimuleert alles wat zich op dit vlak afspeelt «Artikel 143» is in werklozenmiddens erg berucht en gevreesd Het betreft de «langdurige werkloosheid» die tot schorsing kan leiden, en dit vrij willekeurig zoals de ervaring leert. De term stamt uit de periode dat 2 jaar werkloosheid inderdaad langdurig was, maar nu wordt maar liefst 1 op 3 mannen, en 3 op 5 vrouwen ermee bedreigd. De Culturele Centrale van het ABVV. meer bepaald hun Werklozenwerking. richt op maandag 19 december om 13.30 u. (in het Volkshuis, Houtmarkt 1) een info- namiddag in Wat is abnormaal langdurige werkloosheid Wat doe je vóór de schorsing Wat met mutualiteit, kindergeld, pensioen na de schorsing Wat kun je tegen de sanktie doen Hoe terug uitkeringsgerechtigd worden 9 Ook andere vragen over werkloosheid kunnen hier een antwoord krijgen. N B. Er is vrijstelling van stempelkontrole voorzien (pd) •f Jw de hebben, en dan offreerde hij de helft van die rekening te betalen en gratis 1e klas-ticketjes naar Hasselt. Wij daar naartoe vaneigens Ik verschoot nogal een stuk als ik zag dat dat voor een bom volle zaal was. «live». Enfin, we zijn daar goed ontvangen geweest, en als 't aan mij was heb ik dat verhaal nog ne keer verteld. Op een bepaald moment vroeg Jos Ghijsen dan of ik daar niet van ver magerd was, van heel dat spel. Ik ben niet van de smalste, dat ziet ge wel maar vroeger was 't nog een stukske erger. En dan heb ik hem geantwoord «Jon gen. oi'k ik hier menne veirige soutieng meigebrocht, ik oi der aan mè iene kop al een groete moesj van kennen moa- ken» En domei lag dé zoal plat van 't lachen en Jos Ghijsen oeik. achter zenne mikro» De 3000 fr die we dan van de BRT gekregen hebben, voor de telefoon hebben we dan gegeven voor de gehan- dikapten» moet wel zeggen dat ze feitelijk te weinig aandacht had voor haar supporters, maar met mij heeft ze altijd goed ge staan Behalve die éne keer dat ze Remi uitgelachen heeft, omdat hij op bede vaart naar Praag voor haar had gebeden, en haar nadien een medaillon had gege ven Dat ging mij ook te ver. Maar toch, dat jaar 1973. als ze kampioen van Oost- Vlaanderen. van België én wereldkam pioen is geworden - dat was schoon, on- 1973 het hoogtepunt voor «De Sportvrienden» van café «Bij Wisken». Triomfstoet met Remi Goossens en wereldkampioene Nicole Van Den Broeck, met ontvangst op het Aalsterse stadhuis. Het ongeschreven boek «Wat ge op zo'n 20 jaar allemaal tegen komt. daar zou ik een boek over kunnen schrijven», zegt Wiske nog Het gesprek belandt weer bij de sport Over Ward Ernst, over het dameshand bal waar ze nóg enthousiast over is. over de koersen die Remi organiseerde met Het Laatste Nieuws (met aankomst aan de Zeshoek), over Nicole «Ze kwam van Meise Nicole Van den Broeck Hoe dat de mensen hier meege leefd hebben met dat meiske, da's niet te gelovenZe hebben daar voor ge spaard. voor gesupporterd, vanalles. Ik gelooflijk. Dat was het hoogtepunt voor onze klub «De Sportvrienden» Fons Buyl komt het café binnen, en Remi zegt«Dat is onze trouwste medewerker zie dat moogt ge ook schrijven» Fons wordt de volgende uitbater «Hij zal dat goed doen» zegt Wisken, d'as zeker. En we zullen hier nog dikwijls komen, als klant. Want mijn klanten, ons vrienden, zou ik anders veel te veel missen Maar we worden oud, hee, volgend jaar 55, Remi is al met pensioen - en zo'n werk kruipt in uw kleren. Nog één jaarke. maar ons mensen zullen we altijd gaarne zien. Zo zijn we (kn Het ACW steunt en stimuleert elke aktivi- teit die erop gericht is de stedelijke ad viesraden meer inhoud te geven», (einde citaat). Dit standpunt lijkt ons zeer belangrijk in het licht van de jongste perikelen rond een aantal stedelijke adviesraden, zoals kultuurraad, jeugdraad, feestkomitee, enz Op de jongste gemeenteraad stelde SP- raadslid Dolores Baïta aldus voor dat de stemgerechtigde afgevaardigden van de politieke partijen, die in de adviesraden zetelen, niet langer stemgerechtigd zou den worden, naar analogie met het de kreet op de kulturele raden. Zij wenste tevens dat de voorzitter, ondervoorzitter en sekretaris zouden verkozen worden door de raden zelf Zonder veel kommentaar, en enkel met de verklaring dat de werking van de ad viesraden gebeurde ingevolge een voor af opgestelde optie van het schepenkol lege werd het voorstel van het opposi tielid, door de CVP-PVV meerderheid te gen de SP-minderheid verworpen. De VU-fraktie onthield zich bij deze stem ming maar weigerde kommentaar te ge ven over haar onthouding. (MP) Het Willemsfonds organiseerde een operette-avond in de G Bank. Hel koor van Sl -Anna Laat blijde weergalmen verleende ook haar medewerking (JC) De lijst wetsovertredingen, geweldplegingen op personen en eigendommen, brutaliteiten, intimidaties, politieke provokaties enzovoort, van zijn Action Fouronaise beslaat een halve krantenbladzijde Hijzelf kent geen woord Nederlands en hij is ook niet zinnens het ooit te leren Maar Nothomb, Waal en Minister van Binnenlandse Zaken in deze PSC-PRL- CVP-PVV-regering van de gewezen flamingant Martens, vindt dat allemaal niet erg. Niets staat in de weg dat monsieur José Happart op 31 december 1983 automatisch burgemeester wordt van de Limburgse gemeente Voeren, zo vindt deze Charles-F.-N.-M.-P. Nothomb uit de rue du Paradis n° 1 te 6720 Habay-la-Neuve Schaamtelozer kan het niet Maar even schaamteloos was de houding die op 3 februari 1983 in de Kamer aangenomen werd door drie volksvertegenwoor digers uit ons eigen arrondissement Aalstde CVP-ers Van Wambeke en Wil- lems en de PVV-er Van Renterghem. Zij omzeilden de motie van het Lim burgs VU-kamerlid Gabriels door de zgn. «eenvoudige motie» te steunen. Zodoende keurden zij de houding van de regering goed in deze wansmake lijke zaak. Eén dag later ondertekende de Koning het Besluit waardoor ben deleider Happart op 31 december 1983 burgemeester kan worden van Voe ren. Als deze schande werkelijkheid wordt lopen er in het arrondissement Aalst in elk geval drie medeschuldigen daarvoor rondVan Wambeke, Willems en Van Renterghem Happart kan hen op 1 januari 1984 een bedankingsbrief sturen In het Frans, natuurlijk Waar is de tijd toen een zekere Wilfried Martens pekeieren ging gooien tegen de muren van het Frans paviljoen op de Wereldtentoonstelling GRATIS De Volksunie, als politieke uitdrukking van het Vlaams-Nationalisme, heeft een eigen kijk op de maatschappelijke en ekonomische problemen van deze tijd Men noemt dathet sociaal-ekonomisch profiel van de partij Een samenvatting van onze opvattingen en standpunten om Vlaanderen uit de hedendaagse krisis te halen, staat beschreven in de brochure «De uitweg» (30 blz.). Wil U dit boekje hebben Stuur een kaartje naar: Volksunie, arrond. Aalst, p/a Het Gulden Vlies, Esplanade, 9300 Aalst. Het wordt U gratis toegestuurd ADVERTENTIE

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 7