t ST.-JORIS the best onc^ uiillocx video club £0 5^,d Benefietmatch Luc Sonck Moorselbaan 78 Aalst Videofilms 100 fr./3 dagen een kompleet sukses Snooker te Aalst Winnik verovert de beker, maar S.K. de harten Wapens Munitie V.K. Aalst gaat een moeilijke terugronde tegemoet De videoclub die weet wat video is AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT Zakenkantoor FRANS DAELEMAN-DE WOLF Kasteelstraat 6 NIEUWERKERKEN 77 10 00 ZELF BOUW- KEUKENS Nieuwe Gazet van Aalst 30 december 1983 - 11 Finale Beker van de Denderstreek S.K. Aalst - Eendracht Winnik: 2-3 Vorige zondag betwistten S.K. Aalst en Eendracht Winnik op het veld van V.C. Sint-Livinus-Houtem de finale om de beker van de Denderstreek. Het werd een prachtwedstrijd waaraan de vrij talrijk opgekomen toeschouwers op deze Kerstdag beslist veel plezier zullen hebben beleefd. Op het eerste kwartier na was het klasseverschil tussen beide teams (Winnik derde geklasseerd in de tweede provinciale B en S.K. Aalst eveneens derde geklasseerd in de derde provinciale D) nauwelijks te merken. Beide ploegen startten in een voor zichtige 4-4-2 en het waren de geel- biauwen uit Denderwindeke die het vlotst van start gingen. Vooral de lin kerflank van de S.K.-verdediging kreeg het in de beginfase moeilijk. Het eerste echt gevaar ontstond in de elfde minuut. Bij een Winnikse coun ter werd de bal in laatste instantie door een Aalsterse verdediger wegge werkt, maar uit de daaropvolgende hoekschop scoorden de tweede pro- vincialers toch. Een schot van de Win nikse middenvelder, Johan De Nayer, week af op het been van Stefaan De Grijse en doelman Luc D'Herde was meteen verslagen: 0-1. Winnik, dat technisch misschien wel de betere ploeg was, verdiende deze voor sprong op dat ogenblik wel. Op de 20ste minuut was het ei zo na 0-2. Wil- fried Van Royen leed balverlies op het middenveld. De daaropvolgende voor zet werd gemist door André Moreels, maar met een schitterende reflex wist Luc D'Herde Winnik van een tweede treffer te houden. Nadien ging S.K. Aalst ijverig op zoek naar de gelijkma ker. Deze kwam er in de 23ste minuut. Winnik leed balverlies in eigen verde diging. Wilfried Van Royen maakte hier handig gebruik van om Karei De Jaegher te bedienen en deze laatste liet de Winnikse portier (invaller voor de onbeschikbare Freddy De Saede- leer) geen schijn van kans1 -1 S.K. trok zich aan deze gelijkmaker op en Winnik kreeg het nu bepaald lastig. In de 29ste minuut trapte Wilfried Van Royen (erg bedrijvig de eerste helft) pal op de Winnikdoelman na een te korte terugspeelbal. Vier minuten later bediende weer Van Royen gepast Gary De Kinder, maar deze trapte te egoïstisch meters naast, terwijl De Jaegher duidelijk in een betere positie stond dan hijzelf. Jammer. Op de 35ste minuut was er dan nog een knappe save van de Winnikse goallie nodig om De Jaegher van een tweede doelpunt te houden bij een hoekschop van Van Royen. Het bleef dus bij en 1 - 1 ruststand na een bijzonder geslaag de eerste helft. In de tweede helft werd er alsmaar harder gespeeld (dikwijls op het randje van het vuile af). Een echte cupmatch dus. Net als in de eerste helft startte Winnik het best. Weer kwam het vrij vlug op voorsprong. Na zeven minuten trapte Bart De Bruyne een hoekschop voor Winnik en deze werd moeiteloos door Johan De Naeyer binnengekopt. Meteen zijn tweede doelpunt. S.K. was dus weer op achtervolgen aangewezen. De oranje-groenen voerden wel de for cing, maar kregen geen echte kansen. Enkel een kopbal van Rufin Van Den Eynde op hoekschop nipt over en een loeier van Karei De Jaegher op de vuisten van de Winnikse portier nadat de ganse verdediging zich op een hoge, verre bal had verkeken, waren het vermelden waard. In de 32ste minuut werd Peter Van Der Straeten hard aangetrapt in het Winnikse strafschopgebied en even later vervangen door Enrique Rivera. Bij diens eerste balkontakt bracht de opportunistische Karei De Jaegher de stand terug in evenwicht: 2-2. Het beloofden dus nog tien spannende minuten te worden en verlengingen waren op dat ogenblik zeker niet uitge sloten. S.K. Aalst drukte verder en was duidelijk de betere ploeg (wie was ook weer de tweede provincialer Indien er nog een ploeg tot scoren zou komen moest het Aalst zijn... dacht men Daar besliste een andere Aal- stenaar in het andere kamp, Bart De Bruyne (door Eendracht Aalst voor 1 jaar uitgeleend aan Winnik), echter anders over. Vijf minuten vóór het einde trapte hij een voorzet gepast naast doelman D'Herde binnen, nadat één van zijn medespelers aan de hoekschopvlag drie S.K.-spelers aan de klap had gehouden. Daarmee be kroonde hij zijn eigen prestatie (een niet opvallende, maar wel verstandige wedstrijd) en behoedde hij zijn ploeg voor verlengingen. Toch wel een zwaar vonnis voor S.K. Aalst dat zeker de sympathie van het enthousiaste publiek had verworven (Robby) De ploeg: Luc D'Herde, Peter Roeland, André Moreels, Stefaan De Grijse, Rufin Van Den Eynde, Peter Van Der Straeten (75ste min. Enrique Rivera), Rudy De Moor, Wilfried Van Royen, Hugo Verbestel, Gary De Kinder en Karei De Jaegher. MOORSELBAAN 86 AALST 053.ZI 2475 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-1 2 u. en 1 3-18 u. zaterdag 8-12 u. en 13-1 5u3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 €onnM Alle soorten verzekeringen Pers. hyp. leningen, jo Kasbons Spaarverrichtingen enz. Gratis inlichtingen. STEEDS TOT UW DIENST Op tweede kerstdag werd er ten voordele van Luc Sonck, die op 9 oktober betrokken was in een ernstig verkeersongeval waarvan hij nog steeds herstel lende is in het ziekenhuis, een benefietmatch georganiseerd door het bestuur van F.C. Edixvelde voor wie Luc dit seizoen uitkwam. Met keu en krijt rond het groene laken, weliswaar geen snooker maar wel het overbekende tapbiljarten, in het café Tielt, De Ridderstraat Aalst. Deze match werd zowel op sportief als op financieel vlak een enorm sukses. Voor de wedstrijd werden er reeds tweeduizend kaarten verkocht en de match zelf werd door zowat een vijf tienhonderd man bijgewoond. Heel wat vedetten gaven voor deze match volledig gratis hun medewer king. Wel viel te betreuren dat Van Himst, Merckx en Jurion die nochtans hun woord gegeven hadden te komen, hun kat stuurden. Lucien Van Impe en zijn maats waar onder Sercu, Vanderaerden, Maer- tens, Van Den Haute, e.a. haalden het onderste uit de kan om de oud-inter nationalen met oud-Eendrachters het moeilijk te maken. André De Nul en Bert Michiels waren echter niet te houden en tilden hun ploeg naar een veiliqe 3-0 voorsoronq Frank Van Impe scoorde met de hulp> van Horvat een tegentretter en na ae rust werden de renders verder op ach terstand geplaatst door toedoen van dezelfde De Nul en Michiels. Toen Freddy Maertens in de fatale zone in de grond trapte gaf scheids rechter De Schrijver, die zich uit stekend aan het gebeuren aanpaste, strafschop. Freddy nam Horvat zelf tegenvoets. Van Den Haute liet num mer drie, maar liet de kans op een vierde treffer bij een tweede straf schop echter liggen. De Waegeneer scoorde nog voor oud- Eendracht en Van Den Haute en Van Den Bogaert legden de eindcijfers vast. (JVL) Ondanks de afwezigheid van Ceulemans en andere Dielissen was het kruim van de biljartwereld afgezakt naar het café Tielt, om het de plaatselijke vedette van «De Kat» moeilijk te maken. Niet minder dan 37 wielertoeristen van W.T.C. Den Blok namen deel aan dit kampioenschap. Zelfzeker betraden de aanspraak makers op de titel het biljartterrein met de eigen keu onder de arm. Voor de meesten was deelnemen belangrijker dan winnen, hun grootste zorg was dan ook de kamp te beëindigen zonder kleer- of andere scheuren. Lotensgeval moesten de deelnemers 2 partijen afwerken en alleen deze die 2 maal het pleit konden winnen gingen ver der naar de 1 /4 finale. Werd er bij de aanvangswedstrijden soms stuntelig rondgelopen, in de laatste beslissende partijen kon men werkelijk genieten van de biljartsport. In de troos ting haalde Maurice Van De Velde het van Nicolaas Mattheus en in een span nende finale won Freddy Adem het pleit van Camiel Smekens. Alois Van Den Bremt. ref van de avond gaf ons volgende uitslag 1Adem Freddy; 2. Smekens Camiel; 3. Van de Velde Maurice; 4. Mattheus Nico; 5. De Bleser Willi; 6. Van Laethem Etienne; 7. Cleemput Marcel; 8. Cooman Eric; 9. Bogaert Celine: 10. Van Den Bremt Alois; 11. Adem Mike; 12. Van Delsen William. Na afloop van het petanque, sjoelbak en biljart ziet de stand voor de «Bloksporter» eruit als volgt 1De Priick Annie. 52,5 punten; 2. Van Delsen Wilfried, 41,5 punten; 3. Cooman Jozef: Cooman Eric: Adem Freddy 40 punten; 6. Matthijs Omer; Hoebeeck Paul; Smekens Camiel 35 punten: 9. Van den Bremt Gunther; Van De Velde Maurice. 30 punten Volleybal ul-MUlbLt NAVERKOOPDIENST FABRIEKSGARANTIE ALLE BEKENDE MERKEN STERK VERLAAGDE MEENEEM PRIJZEN De heenronde in het volleybal zit er net zoals voor de meeste andere balsporten op en men is aan de winterstop begonnen. Meteen een ideale gelegenheid om die eerste ronde van V.K. Aalst even te overlopen. alle merken STEEDS DE LAAGSTE PRIJZEN Inbouwtoestellen STUNTPRIJZEN en licht beschadigd PRIJZEN BUITEN KONKURRENTIE zeer hoge kwaliteit eenvoudige J plaatsing laar garant Ie „n^^zers s Ninov6$t8#fTW8g 116, AALST-Erwnbodegem - Tel. 053/77.30.27 Grondwetlaan 81 (Potult), SINT-AMANDSBERG - Tel. 091/51.49.99 OPENINGSUREN^^ van 14 u. tot 19 u. - zaterdag van 10 u. tot 17 u. - zondag en maandag gesloten. V.K. Aalst, duidelijk met titelambities dit seizoen, startte het seizoen met een 3-1 overwinning tegen Veurne, maar verloor de daaropvolgende uit wedstrijd met 3-2 op het zwakke Ber gense Saint-Ghislain. Nadien herstel de V.K. zich echter en begon aan een zegereeks van zes opeenvolgende wedstrijden, met als hoogtepunten de thuiswedstrijden tegen Lichtervelde en White Star Sint-Amandsberg (mis schien wel de knapste ploeg uit de reeks) telkens met 3-1 en de uitwed strijd op het uit derde gedegradeerde Sialco Menen, eveneens een ernstig titelkandidaat (2-3). V.K. was op dat moment medeleider en de stemming was dan ook opperbest. Toen kwam de ontnuchtering met een nederlaag, weeral tegen één van de mindere goden uit de reeks, nl. Assenede. En dit net vóór de schok tegen Juvenes Zele dat plots alleen leider werd. Tegen dit Zele werd op onbegrijper- lijke wijze bij een 2-1 voorsprong en een 13-8 in de vierde set de wedstrijd uit handen gegeven en uiteindelijk met 2-3 verloren. Het leek erop dat V.K. de titel wel definitief kon vergeten. Op de elfde en laatste speeldag van de heen- rónde verloor leider Zele echter aan huis en alles meteen te herdoen. V.K. kwam terug tot op 1 punt van Zele en het ondertussen mee opgerukte Sint- Amandsberg. V.K. deelt een derde plaats met Menen en het ziet er naar uit dat deze vier clubs zullen strijden om de titel. Die titel zit er zeker in. V.K. beschikt over een erg talentrijke kern. Spelers als Raymond De Geyndt verleden week nog de absolute uitblinker in de wedstrijd op Meteors Erwetegem in het kader van de beker van Oost- Vlaanderen uitslag 0-3 en dit tegen een tweede klasser Mare Phi lips, Chris lemants en Romulad Pas- kiewitz worden V.K. benijd door tal van clubs Ook in eigen jeugd heeft V.K. goede spelers opgeteerd. Den ken we maar aan Paul Philips (die misschien te weinig zijn kans krijgt), de gebroeders De Schrijver en de jonge Pascal Boeykens. V.K. zal deze spelers nog hard nodig hebben want het programma van de terugronde is loodzwaar, met uitwedstrijden op Sint- Amandsberg en Zele en een thuiswed strijd tegen Menen. In de maand januari speelt V.K. slechts eenmaal thuis (tegen Saint-Ghislain) de rest zijn uitwedstrijden. Spartelt V.K. de maand januari goed door, dan kan het zeker nog promoveren (Robby)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 11