COOL'S GAS FHANvIS SMET Opleiding tot monitor- jeugdverantwoordelijke Het jaar van de hoop Bent U prijsbewust JA AH AA H88" mW 1 1 1 1 1 1 1 1 1 HOUTEN RAMEN lzonnewering Dealer DELMAC ISOLATIE j PVC en iü.li-ramen - dubbel glas VOORZETROL LU K FM Immerzee ld reef 3 1 AALST - Tel. (053)2 1 5. 7 VOOR7F7 RAMFN luxe afslagbon 7.500 fr Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen, medicinale gassen Nieuwe Gazet van Aalst - 30 december 1983 - 13 wonnen zowel de schiftingen als de finale en promoveren daardoor naar eerste afdeling. Op individueel vlak behaalden de wit- zwarten 6 individuele en 4 aflossings- titels. Greet De Vuyst (400) en Gode- lieve Roggeman, Marie-Jeanne De Ridder, Inge Eemans en Linda Troye- kens (4 x 800) haalden het bij de dames. Bij de heren gingen de schildjes naar Stefaan Van DerStichelen (hoogsprin gen), Guy Van Boxstael (verspringen), Dirk Ledegen (polsstokspringen en hinkstap), Bart Meganck (1500), Alfons Schelfthout (4 x 100), Jozef De Roock (4 x 100 en 4 x 400), Paul Van Den Abbeel (4 x 100), Francois Cornelis (4 x 100 en 4 x 400), Jan De Waegeneer (4 x 400), Erik Cop- pens (4 x 400), Geert De Moor (4 x 1500), Peter Lissens (4 x 1500), Geert Verdoodt (4 x 1500) en Geert Van Durpe (4 x 1500). Ook op nationaal vlak konden de Aal- stenaars enkele malen bekoren. Er werden 7 individuele titels behaald. Dirk Ledegen was zowel in de acht- kamp als in het polsstokspringen de beste Belgische scholier. Bart Meganck werd overtuigend winnaar van de 1500 voor kadetten. De ove rige titels werden behaald door vetera nen, als is hun prestatie niet minder verdienstelijk. Gustaaf Ledegen wou niet onder doen voor zoonlief en won de 110 m. horden. Francois Cornelis was snelst over 200 m. en Fons Schelfthout gooide verst met de dis cus. Godelieve Roggeman hield het bij de 800 meter. Dankzij hun degelijke prestaties wor den Gustaaf Ledegen, Guido Schelft hout, Danny Roelandt, Dirk Ledegen en Martine De Pauw geselekteerd voor deelname aan internationale ont moetingen. Clubrekords Ook vorige zomer werden heel wat rekord aan diggelen gelopen of ge sprongen. Zo bracht Dirk Ledegen het klubrekord polsstokspringen in 5 beurten tot 4m.55. Nu Dirk de belang rijke overgang maakt naar de juniores wordt het afwachten of hij deze gun stige tendens verder zal kunnen blij ven volgen. Stefaan Van Der Stichelen sprong zich eveneens in de belang stelling door zowel het ver- als het hoogspringen een duw in de goede richting te geven (respektievelijk 7m.07 en 2m.08). Wilfried Chiau ver beterde de veteranenrekords over 3,5 m. en 10 km. En hier beperken wij ons tot de meest in het oog springende verbeteringen. 1984 Wat het nieuwe jaar A.C. E. A. zal bren gen is ook voor ons nog niet bekend de kristallen bol laat het wel eens afweten. Feit is echter dat de aanleg van een nieuwe piste een extra stimu lans kan betekenen om de atletiek in het Aalsterse, zo nodig, opnieuw aan te zwengelen. In dit jaaroverzicht brachten wij U enkel de meest opvallende resultaten en prestaties. Veel belangrijker zijn echter de prestaties van de vele ano- niemen die slechts sporadisch de krantenkolommen halen. Het zijn zij die een club leefbaar houden en zor gen voor de clubgeest. NGvA hoopt dat zij ook in 1984 van de partij zullen zijn. (PVB) Aktiviteiten WTC Den Blok Bowlingzondag 15 januari te 14 uur in de zaal «De Kat», Vredeplein Aalst. Wandelen: zaterdag 21 januari te 19 uur, avondwandeling naar Herder- sem, bijeenkomst café 't Hoeksken. Afstand 9 km. Bakschieting: vrijdag 27 januari te 19u.30 in het café 't Hoeksken. Wandelen: zondag 5 februari te 9 uur, vertrek café 't Hoeksken, met auto's naar Aaigem voor een 8 km. wande ling. Elektronische spelen: vrijdag 10 februari te 19u.30 in het café t Hoeksken. Wandelen: zondag 19 februari te 14 uur, vertrek café 't Hoeksken, met auto's naar De Ster St. Niklaas. Af stand wandeling 8 km. zaterdag 10 maart te 14 uur, vertrek 3de industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053/67 11 40 VerkoopdienstEdwig Willockx Dirk Ledegen, Bart De Vuyst, Luc Van Schoor en Bart Neckebrouck. Deze scholieren behaalden mooie resultaten. (JC) Aan alle Aalsterse jongeren van zestien jaar en ouder wordt tijdens de maan den februari, maart, april en mei van 1984 de gelegenheid geboden om een monitorsbrevet «attest jeugdverantwoordelijke» te behalen. Dit brevet, erkend door het Bestuur voor Jeugdvorming, dat door het Ministerie van de Vlaamse Gemeen schap afgeleverd wordt, kan je enkel in je bezit krijgen wanneer je deze cur sus volledig volgt en daarna een stage meemaakt. Je bent echter niet verpiicnr de volle dige opleiding bij te wonen, je kan ook café 't Hoeksken, met auto's voor wandeling op Mijlbeek Aalst, gevolgd door zwemmen in het nieuwe Aalster se zwembad. Kaarting: vrijdag 16 maart te 20 uur in café 't Hoeksken. Wandelenzaterdag 24 maart te 14 uur, bijeenkomst aan het station van Aalst, voor een kroegentocht in het Brus selse. Algemene vergaderinghuldiging der clubkampioenen, bloksporters en lau reaten op vrijdag 6 april te 20 uur in het lokaal café 't Hoeksken. Wielertoerisme1e rit van 30 km. naar Papegem op zondag 8 april, te 9 uur, in het lokaal, café 't Hoeksken. Dia-avond: vrijdag 13 april te 20 uur in het lokaal café t Hoeksken. diamon tage van de wandelingen seizoen 83- 84. inschrijven voor één of meerdere wee kends. Voor de volledige opleiding werden echter zes weekends en twee woensdagen voorzien met volgende planning en thema's: Weekend 1 van 4-5 februari: verwel koming en binnenhuisspelen; Weekend 2 van 18-19 februari: E.H.B.O. en volksdans: Weekend 3 van 17-18 maart: kin derpsychologie en milieu-exploratie; Weekend 4 van 24-25 maart: groepsdynamica en creatieve ateliers; Weekend 5 van 28-29 aprilpoppen maken, poppenspel, verantwoordelijk heden: Weekend 6 van 19-20 mei: werking jeugdraden en evaluatie. Op woensdag 18 april worden nog binnenhuisspelen en op woensdag 9 mei zang voorzien. Op voornoemde zaterdagen word je verwacht van 9 tot 12 uur en van 13 tot 1 7 uur en op de zondagen van 9 tot 12 uur. Op woensdag gaan de aktivi teiten door van 18 tot 21 uur. Deze kursus grijpt plaats in het Stede lijk Trefcentrum, Driesleutelstraat 49- 53 te Aalst. De prijs voor de volledige opleiding bedraagt 500 fr. Tevens word je verzocht om ten laatste 14 dagen voor het begin van de opleiding ingeschreven te zijn. Atletiek Het afgelopen jaar was voor Atletiekclub Eendracht Aalst vrij belangrijk. Er werden vrij behoorlijke resultaten behaald, maar het Stadsbestuur leverde toch de mooiste prestatievoor de tweede maal werd de aanleg van een nieuwe atletiekbaan goedgekeurd. Normaal zal dit projekt in 1984 afge werkt worden, zodat men dan een nieuwe impuls in het Aalsterse atletiekwereldje mag verwach ten. Hoop doet leven, ook bij Atletiekliefhebbers. De Aalsterse delegatie in Viterbo (Italië) tijdens het Europees veldloopkampioen schap: Godelieve Roggeman, Linda Troyekens, Inge Eemans, Anne en Els Van Hols- beeck. Vacante betrekkingen Zoals overigens de meeste clubs heeft ook Eendracht te maken met een dalende belangstelling voor de atle- tieksport. Vooral in de jeugdreeksen en bij de dames laat deze tendens zich voelen. In Aalst zou de rekrutering via de scholen zeker beter moeten verlo pen. Door de gebrekkige samenwer king gaat vaak heel wat atletiektalent verloren. Op dit vlak is een taak weg gelegd voor de respektievelijke lera ren lichamelijke opvoeding. Sporto- rièntering zou toch één van hun essentiële taken moeten zijn. Veelal blijft het echter beperkt tot éénrich tingsverkeer naar één bepaalde sport. In cijfertaal uitgedrukt, zag A.C.E.A. het aantal aktieve leden van 263 dalen naar 240. Ook het aantal nieuwe aan sluitingen bleef beperkt tot 57 tegen over 94 het jaar voordien. Ook de atletiekwereld blijft niet ge spaard van transfertperikelen. Aalst werd daar als niet zo kapitaalkrachtige klub het slachtoffer van. Vorig jaar verliet Annemarie Van Nuffel de klub die haar bijstond op de weg naar de top. Zij koos voor de wenkende geld biljetten van het Limburgse AV Toe komst. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen werden nog meer ontslagen genoteerd. De zusters Els en Ann Van Holsbeeck weken uit naar Vlierzele, Guy Van Boxstael verkoos Exelcior (Brussel) en Geert Pas opteerde voor Daring Leuven. Danny Roelandt vroeg eveneens zijn ontslag, doch zijn nieuwe klubkleuren zijn nog niet bekend. Veldlopen Wat het veldlopen betreft werd het een heuglijke winter. 5 atleten brachten 27 overwinningen aan. Zowel Godelieve Roggeman, Pascal Poelman als Bart Meganck mochten 7 maal op het ere podium plaats nemen. Roggeman haalde ook de provinciale titel naar Herdersem. Pascal Poelman en Bart Meganck deden het haar na. Bart Meganck deed echter nog beter door in Hechtel ook de nationale titel te veroveren. Pupil Gunther Lanckman (4) en Pierre Callebaut (1) waren de overige triomfators. Op interclubvlak konden Willem De Cock, Frans De Wolf en Jerome Van Der Gught het provinciaal klassement voor veteranen-C in de wacht slepen. Internationaal gezien was er de deel name van de damesploeg aan het Europese kampioenschap voor clubs in Viterbo (Italië). De Aalsterse ploeg met Godelieve Roggeman, Inge Eemans, Anne en Els Van Holsbeeck en Linda Troyekens werd er tiende. Bart Meganck nam deel aan de Beker der Vriendschap te Brumath (Duits land) waar hij, ondanks de oudere konkurrentie zesde werd. Indoor Wat de indoorresultaten betreft kun nen wij kort zijn. Enkel Dirk Ledegen kon zich in enkele ontmoetingen laten gelden als de beste polsstokspringer van zijn kategorie (scholieren). Dirk werd in Hoboken trouwens nationaal kampioen met een jump over 4m.21 Deze toenmalige rekordhoogte kon hij later verbeteren tot 4m.55. Zomer Op interclubgebied was Eendracht niet zo succesrijk. De dames werden tijdens de schiftingen te Gent met een vierde plaats verwezen naar de degra datiereeks. Een vierde plaats in deze wedstrijd te Obourg was niet vol doende om het behoud te verzekeren zodat zij volgende zomer in derde afdeling zullen acteren. De heren traden in de schiftingen aan met een door forfaits gehavende ploeg zodat zij laatste wérden. In de degra datiematch werd echter alle hens aan dek geroepen zodat deze match vlot gewonnen werd. Aalst blijft daardoor in tweede afdeling. De veteranen waren echter het succesrijkst. Zij 1 1 I I l i - „I nnze

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 13