AALST Van der Waerden steelt de show zij die van de noot een deugd maken Aalst, spelemeien in de stad DE LEEUW KUNSTPARADIJS SPELEMEIEN IN DE STAD ft'V- Joseph Van Canegem en zoon p.v.b.a. WWr> 'n Sneeuwitte Kerst... VAN DER WAERDEN BIEDT MEER neem eens een kijkje in onze nieuwe show-room ••ruitte.. 16 Nieuwe Gazet van Aalst - 30 december 1983 FOTO'S: MARK HE VILI)KK Strove ce° (V Voeren Faience Gevelsteen Tapijten Toonzalen: Biezenstraat 55 9540 Burst (Erpe-Mere) Tel. 053/62 31 82 Open alle dagen van 8u 30 tot 1 uur zaterdag van 9 tot 12 uur - zondag op afspraak. Eigen plaatsingsdienst. Het kerstconcert van het jaar les enemis confus en het Malufi-kwartet Les enemis confus en het Malufi-kwartet heten ze dus. De eerste zijn straat oud, de laatste splinternieuw. Tezamen zongen en speelden ze de Margareta- kerk van Baardegem vol herderkens en kindekens teer, en ik mag nu de zoet gevooisde noten in woorden gieten. Ik dacht eerst, ik slik het zuur door en luid alleen de kerstballen, ze kunnen het tenslotte ook niet helpen, ze heb ben zich waarschijnlijk ook blauw grijs geërgerder. Maar het is toch godgeklaagd 20 volle minuten zijn ze al aan het proberen een kerstsfeer te knutselen als, kriepkriep de deur van de kerk nog altijd vrolijk openschuren- scharniert, en klingklang het wissel geld klettert, en snoefkloef de late intreders hun aanwezigheid insnuiten. Ik denk, nu gaan de deurwachters tij dens de noten de ketting aanhangen, maar nee hoor, treed binnen ridders van het onmogelijke uur, nu zijt welle kome op het kerstconcert dat uw afwezigheid op prijs stelde. Daar zal geween zijn en geknars der tanden. Les enemis confus moeten het me maar vergeven dat ik geen punten meer uitdeel. Ze zijn gewoon schitte rend en al is hun muziek geen pure kerstvertelling, het blijft zwemmen in akkoorden en sferen van engelenre traites. Het Malufi-kwartet dus maar: 4 man nenstemmen uit het BRT-koor, of zoals Carla Walschap het ooit zei, wat is er mooier dan zo n samenkomst. Ze zingen kerstliederen uiteraard, en om de goedgemeente te plezieren, ver moed ik, stoppen ze er van allerlei kunnen en waarden in. Eén ding is zeker, hoe meer spiritualachtige mee zingers ze laten aanrukken, hoe meer reclame ze voor onze Vlaamse kerst liederen maken De vergelijking tussen die twee gaat gewoon met op, het blijft een défilé van Grand Cru s waar af en toe een paar Amerikaanse frisdrankjes tussen gesukkeld zijn. Als we als waarde schaal de stilte in de kerk nemen, dan is het zonder meer duidelijk uit welke kribbe het ideale programma voor zo n avond dient genomen. Een kerstlied is een functioneel lied, waarvan de beoogde gevoelens allemaal onder de noemer «ontroering» vallen, en als dat niet bereikt wordt, dient het hakmes bovengehaald te worden. Natuurlijk klinkt hun samenklank verbijsterend nieuw, natuurlijk ligt het griezelig- perfekte nu al te bolsteren, natuurlijk liggen onze verwachtingen en eisen dan zo hoog dat je alleen maar ooo's na afloop zou willen slaken, en meteen zitten we bij de kern van de zaakze zijn nu al beter, de tijd zal hen best maken. Ondervraagd naar hoogtepunten Het is duidelijk dat zowel de vocale als instrumentale effectstukjes het altijd doen, maar vooral is er de schoonheid van de solostem die je hart omver- x zingt, de eenvoud die al wat kunstig en opgeklopt en opgefokt is vergeten doet, en dan bovenal de bewerking van Stille Nacht die Vic Nees (in de kerk aanwezig) voor hen schreef. Deze tot op de graat en draad versle ten melodie, die uitgeschuurde en uit gekipte akkoordenreeks, dé dikste onder de smartlappensoezen. krijgt hier ineens een klank waarvan je zegt, is het dat, is het werkelijk dat Geen wonder dat het al zoveel jaren mee gaat, want achter de naar emotie bedelende armoezaaier schuilt een rijkdom waarbij alleen het woord «eeu wig» past. Waarbij maar dat was U zeker al opgevallen het treffend is dat, als we voor een keer niet het mooiste kerstlied hebben, we hier in Vlaande ren wel voor de mooiste bewerking gezorgd hebben. F.C. ^WWWW 'q C *v* irill, lllllnn I.Ill II .1 iirud Gentsestraat 155, Aalst Mechelsestraat 52, Vilvoorde Tel. 053/21 19 21 Tel. 02/251 81 66 DOORLOPENDE TENTOONSTELLING van schilderijen, etsen, litto R. Bekaerl, N. Verheden. J. Verulpen. M. Meilehaul. Bévort, Brouwer... e.a. Alle inlijstingen up maal; nuk aluminium. «Black» mag dan wel «beautiful» wezen, maar «sneeuwwit» is toch ook niel mis. Het bewijs hiervan levert deze weken Walt Disney zaliger, met zijn onnavolg bare animatie-epos «Sneeuwwitje en de zeven dwergen». In de Palace werd het dan toch nog een witte kerst... Tekenfilmfreaks worden er bovendien nog getrakteerd op een extraaije van recentere makelij«Mickey's kerstfeest» een vertekenfilming van een verhaal van Ch. Dickens. Rond'het thema van de vrekkige eend Scrooge, die op Kerstnacht plots tot inkeer wordt gebracht door een handvol geesten, passeren zowat alle Disney-vedetten de revue... Een twintig tal minuten moderne Disney i.p.v. een vergeelde documentaire over de zoeloe- dansen van oude Belgen in Australië: da's aardig meegenomen. Hoewel er toch weer stro. »an de knikker is in Aalst draait ook ervan de Nederlandstalig gesynchroniseerde versie. Al eens een Donald Duck Nederlands horen kwek ken Sorry, maar om de leesbaarheid van de ondertitels voor de allerkleinsten te omzeilen, kon men hem evengoed Chinees laten praten.Het oor wil ook wel wat... DEZE WEEK IN RESERVATIE 9 -17 uur PltT WERIV de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 Hetzelfde geldt helaas voor de hoofdfilm zelf«Sneeuwwitje». Vooral in de liedjes is de typische Hollandse wanklank niet om aan te horen, laat staan om te ver staan... Opvallend is het feit dat ook de opschriften in de beelden zelf (bijv.het toverboek van de heks) vernederlandst zijn. Welke zin deze aanpassing mag heb ben is vrij onduidelijk als men het argue- ment van die onleesbare-ondertitels- voor-kleuters voor ogen houdt... Voor de rest is en blijft «Sneeuwwitje» echter een mijlpaal in de filmgeschiede nis. Op technisch vlak moet het voor die tijd (1937 zowat de waarde van een hedendaagse «E.T.» hebben. Zó afge werkt in decor en bewegende beelden dat het helemaal een frustratie-voor-'t-leven wordt als je nog niet in staat bent een behoorlijk mannetje op papier te zetten. Ook qua humor en karaktertekening (vooral voor de dieren) is deze prent iets aparts. De dwergen hebben ook elk hun typische uitdrukkingen en eigenschap pen, en voor wie nog openstaat voor een sprookjeswereld die langs deze weg tot leven komt, zal het een waar genot zijn de zeven bijslaapjes van prinses «Snow- white» te zien klungelen... Het verhaal zelf moet je wellicht al ken nen... 't Gaat niet over een waspoeder dat witter dan wit wast, noch over een meisje zonder enig spoor van een zwart oorlogsverleden. En wie zo rond deze tijd liever een «sneeuw»-witteke tot zich neemt, zit ook verkeerd... Twee jaar geleden gaf het Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis, met mede werking van Filip Tas, een gedenkboek over Aalst uit. In «Aalst in Vlaanderen» lag het aksent vooral op de belangrijke gebouwen, bezienswaardigheden van de stad, terwijl tevens aan de instellingen, de openbare diensten, de arbeid, de fabrie ken, de vroomheid en hel plezierige volksleven aandacht werd geschonken. Met Aalst, Spelemeien in de stad wilden Jos Ghysens en Mark De Vilder speciaal dagelijkse, gewone dingen beklemtonen, die zelden ophef maken die ons toch zo nauw omringen, én stadsgenoten begroeten voor wie zij belangstelling hadden of die zij representatief vonden. Tot zover een deel van de inleiding van het pas ver schenen boek van Jos Ghysens en fotograaf Mark De Vilder. Het werd een knap fotoboek, voorafgegaan van gegroepeerde legendes. Of het een geschiedkundige waarde heeft weten we niet maar in het jaar 2083 zal men toch heel wat opsteken van hoe het er allemaal uitzag in Aalst. Mooi uitgegeven, prachtige foto's. Voor zij die van hun stad houden, aanbevelens waardig. Woensdag 4 januari '84 - 20 tot 22 u Aanvang cursus Filosofie met als thema «Vervreemding». De samenstelling van de cursus zal hoofdzakelijk afhankelijk zijn van de huidige vragen en twijfels. Niettemin wordt een systematisch overzicht geboden met de bedoeling wegwijs te raken in een complexe wereld van vervreemdende effecten Cursusgeld 1500 F voor 10 lessen, te storten op rek. nr. 001-0987137-44. Inl Netwerksecretariaat, tel 78 89 81 elke werkdag van 9 tot 17 u Wellicht is het voor velen persoonlijk ook een historische prentde eerste die ze ooit in de bios zagen, ver in hun prille jeugdmemoire. En voor de nieuwe gene raties zouden we ons op die leeftijd ook geen betere inwijding kunnen indenken... (LDC) Feestpaleis 1. «Jaws 3-D» (KT): ai, ai, weeral zoveel aktrices naar de haaien Blijf kwik, eet meer vis 2. «Bomber» (KT) met Bud Spencer, Jerry Cala, Mike Miller. Bomber zijn vuisten zijn hard als staal... 3. «Octopussy» (KT): maar die kat kwam weer. ze kon niet langer wachten. Hoewel Bond nu stilaan wel bondig mag inbinden. Palace 1. «Sneeuwwitje» (KT)nee, géén reklame voor een wasprodukt van Jan Theys, wél de klassiekerd onder de teken films de originele Walt Disney uit 1937, zij het met een Nederlands ge sproken klankband. 2. «Sophie's choice» (KT): eerste keus 'n Film met een (Meryl) Streepje voor op de rest. Aanrader 3. «Never say never again» (KT)zie bespre king. 4. «Blue Thunder» (KT): in afwachting van het grootse nucleaire gedonder van John Badman (War Games) hier nog zijn knappe helikopterfilm. Vrij in en uit elke weekdag van 10 tol 12 uur en van 14 tol 20 uur; zaterdag en zondag: van 10 lot 12 uur en van 14 tot 18 uur; maandag: gesloten. Inderdaad, Van der Waerden steelt de show. In onze totaal vernieuwde showroom laten wij u zien wal moderne, verant woorde interieurinrichting bete kent. Want Van der Waerden is specialist in interieurverzorging en -architectuur. «Jong wonen» bijvoorbeeld is een uitgebreid gamma living- meubelen dat elk interieur siert, ook datgene waarnaar U al zolang uitkijkt.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 16