DELENS Gazet \>an £|abt OPTIEK bijr~~7MIM Aalst investeert 364 miljoen in 1984 16 nieuwe voertuigen worden aangekocht Ónder de Belforttoren v*. NIEUWSTRAAT 60 AALST Ickerlyc EINDEREEKSVERKOOP 1' 2 Nieuwe Gazet van Aalst - 30 decemner i9öd Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie 't Soete Huijs Tussen mooie oude meubelen en zachte klassieke muziek, een rijke keuze van hedendaagse feestgeschenken die jong en oud gelukkig maken. W J nieuccxL. KINDEREN, TIENERS, JONGE DAMES Geraardsbergsestraat 44 AALST Vanaf woensdag 4 januari tot - 50 vo Als men de buitengewone begroting van de stad bestudeert, die zopas door de gemeenteraad werd goedgekeurd, krijgt men de indruk dat Aalst volgend jaar zal investeren dat het een lieve lust is. Zomaar eventjes 364.104.000 fr. worden in de begroting voorzien, waarvan men weliswaar 158.508.000 fr. als toelagen hoopt terug te krijgen. Er rest nog zowat 205,5 miljoen als stadsaandeel. Daar meerdere uitgaven echter zullen gefinancierd worden met de opbrengst van de verkoop van onroerende goederen zal er in totaal nog voor 141,5 miljoen moeten geleend worden. Als daarvan nog eens de som van 1,5 miljoen afgetrokken wordt van de voorziene doorlening aan het OCMW voor de aanleg van de omgeving van het nieuw ziekenhuis, komt men toch nog tot 140.044.000 fr. die door leningen moeten gedekt worden. Men krijgt bij deze miljoenendans de in druk dat het geld in Aalst niet opgeraakt. Gelukkig voor de belastingbetaler wor den niet altijd alle investeringen ook ef- fektief uitgevoerd zoals voorzien. Ook over de voorziene toelagen kan men zich dikwijls vragen stellen Stadsherwaardering De meest opvallende en meteen de zwaarste post in de begroting is onge twijfeld deze voorzien voor de stadsher waardering. Voor de herwaardering van de rechteroever wordt zomaar eventjes 55.972.000 fr. gepland. Hiervan zou 33 583.000 fr. gesubsidieerd worden door de staat, zodat er nog 22.389.000 fr. ten laste blijft van de stad. Wat wil men daar allemaal aanvangen Tenslotte kan men zich de vraag stellen of schepen Doorns zijn wensen niet voor werkelijk heid houdt Naar o.a bekend werd via de krant van Werkgroep Leefmilieu Aalst, die een interview citeert met Burgemees ter Cools van Antwerpen, heeft nog nie mand een subsidie gezien. En de her waarderingsprocedure is ingewikkelder dan men denkt Zal de Vlaamse Rege ring zomaar de voorgestelde herwaarde ringsgebieden erkennen en subsidi ëren Ook voor de linkeroever De Ridderstraat en De Keyzerstraat wordt een belangrij ke uitgave voorzien van 26 miljoen waarvan 15,6 miljoen zou moeten ge subsidieerd worden door de staat en er 10,4 miljoen ten laste blijft van de stad. Voor deze post alleen reeds werd er dus al een uitgave voorzien van 81,9 miljoen Ook het herinrichten van het Dorpsplein te Baardegem staat in de begroting inge schreven voor een bedrag van 4,5 mil joen, waarvan 1,8 miljoen toelagen. Dit oude projekt van schepen De Neve schijnt inderdaad realistischer en reali seerbaar in 1984. Kultureel Centrum De tweede grote post in de buitengewo ne begroting zijn de uitgaven voor het kultureel centrum Alleen reeds voor de afwerking van de eerste fase voorziet men 30 miljoen, waarvan 18 miljoen zou gesubsidieerd worden door de staat. De meerwerken en herzieningen aan de technische uitrusting zullen 1,5 miljoen vergen, deze aan de centrale verwar ming 3,5 miljoen, deze aan de elektrici teitswerken 500.000 fr en deze aan de scènebelichting 100 000 fr., alles samen goed voor 5.6 miljoen Een nieuwe schadevergoeding aan een aanpalende eigenaar zal de stad nog maals 1.8 miljoen kosten. Hopelijk zullen deze uitgaven tot gevolg hebben dat de bevolking nu eindelijk eens zal kunnen gebruik maken van dit srestfcieus en duur orojekt waarvan 1.5 miljoen subsidie) en overla- gingswerken in de Langestraat te Aalst (5 miljoen waarvan 3 miljoen subsidie) Gebouwen In dezelfde sfeer dienen de projekten gezien tot aanpassing en vernieuwing van gebouwen Aanpassingswerken aan daken en kroonlijsten van administratieve gebou wen zullen 1,6 miljoen kosten, de afwer king van het stadhuis zal 1 miljoen ver gen. Voor aanpassingswerken aan het stempellokaal in de Hoveniersstraat werd 500.000 fr. voorzien en voor restau ratie van het huis De Bolle werd zomaar eventjes 5 miljoen ingeschreven, waar voor men 1,5 miljoen subsidies hoopt te krijgen Bij dit alles komt nog 3,5 miljoen voor aankoop van diverse materialen die door het stadspersoneel zelf zal gebruikt wor den om de stadsgebouwen te onderhou den De stedelijke werkhuizen zullen op hun beurt voor 3 miljoen materialen kunnen aankopen, en de aankoop van uitrusting en materieel voor diezelfde werkhuizen vergt 1,5 miljoen Ook aan de stadsscholen wordt verder ijverig gewerkt. In totaal voorziet de be groting hier 5,625 miljoen waarvan alleen reeds 2,5 miljoen voor het aanpassen van de centrale verwarming in de stads school in de Binnenstraat Het aanpas sen van het gebouw op het Vredeplein zal 75.000 fr mogen kosten en in Erem- bodegem wordt 800.000 fr aan de ge meenteschool geïnvesteerd namelijk 600.000 fr voor aanpassingswerken en 200.000 fr voor het vernieuwen van het sanitair De wijkschool aan de Tinnenhoek te Moorsel krijgt 2 miljoen, zijnde 1 miljoen voor de aankoop van materialen voor de oprichting van een polyvalente zaal en 1 miljoen voor het vernieuwen van de centrale verwarming. De overblijvende 250.000 fr. worden voorzien voor aan passingswerken aan de school in Edix- velde. Ook de centrale verwarming in de Aka- demie voor Schone Kunsten wordt ver nieuwd (wat 2,5 miljoen zal kosten) In de Akademie voor Muziek. Ballet en Toneel wordt voor 500.000 fr. aanpassingswer ken verricht en voor de afdeling Meldert van deze akademie wordt 80.000 fr. meubilair aangekocht. De investeringen aan stadsgebouwen gaan verder met een bedrag van 4.5 mil joen voor werken aan de Keizershallen. Hier hoopt men wel 1,5 miljoen subsidie te bekomen Aanpassingswerken aan centrale verwarming, elektriciteit en branddetektie in deze Keizershallen zal een bijkomende uitgave van 1 miljoen vergen Kerken Zoals ieder jaar moet de stad ook belang rijke bedragen verlenen aan de kerkfa brieken voor restauraties. De hoofdbrok zijnde 2,5 miljoen gaat naar de 2de fase van de restauratiewerken aan de H. Hart- kerk Herzieningen en meerwerken aan dezelfde kerk zullen een half miljoen kos ten. Éénzelfde bedrag wordt voorbehou den voor restauratiewerken aan de kerk van Baardegem De kerk van Hofstade vergt 700.000 fr uitgaven, waarvan 400.000 fr als saldo van de glasramen en 300.000 fr. voor werken aan de elek triciteit. De reeks gaat verder met 300.000 fr als saldo der restauratiewer ken aan de St.-Jozefkerk te Erembode- gem en éénzelfde bedrag voor restaura tie van de St.-Jobkapel. 250.000 fr wordt voorzien voor restau ratie van het orgel van de St.-Jozefkerk te Aalst en 200.000 fr voor meerwerken bij de restauratie van de begijnhofkerk. De overblijvende 100.000 fr. dient om het saldo te betalen van de restauratie van het kerkinterieur in Nieuwerkerken (MP) Teikenjare opniejw wordt ook een bom geld uitgegeven voor wegenwerken In 1984 voorziet men hier een uitgave van 64,3 miljoen, waarvan gelukkig bijna de helft zijnde 30 3 miljoen zou moeten ge subsidieerd worden door de hogere overheid De grootste uitgave wordt hier voorzien voor de eerste fase van het herstel van de Klaarhaag en Kokerij te Meldert ledereen, die ooit al eens op deze weg reed zal weten dat deze verbeterings- werken niet te vroeg komen. Het projekt is trouwens reeds jaren oud Op een to taal van 19 miljoen zou hier 10,8 mil joen moeten betaald worden door de overheid. Ook de Eerdegemstraat te Baardegem wil men volgend jaar aanpakken voor een bedrag van 12 miljoen Ook hier hoopt de stad op 7 miljoen subsidies. Derde belangrijkste post in de wegen- werken betreft de aanleg van het Bosveld te Aalst (nabij de Botermelkstraat). Hier zal men 8 miljoen moeten uitgeven, en hoopt men op 5 miljoen subsidies Nog andere projekten staan op stapei, zoals wegen- en rioleringswerken in de Eikstraat te Aalst (2 miljoen waarvan de helft te subsidiëren)verbeteringswerken aan de Driesstraat te Aalst (2,5 miljoen Eén van de meest opvallende details uit de buitengewone begroting betrof de talrijke nieuwe wagens, die de stad volgend jaar wil aankopen. Nochtans was er vroeger altijd veel kritiek vanwege de CVP-oppositie tegen het groot aantal voertuigen waarover de stadsadministratie be schikte. Nu deze partij in de meerderheid zit zijn deze bezwaren blijkbaar verdwenen. In de post algemene administratie wordt de aankoop voorzien van een personen wagen, die 600.000 fr zaP kosten Krijgt het schepenkollege misschien een nieu we auto om vervoerd te worden Voor de stedelijke werkhuizen wordt 1 nieuwe vrachtwagen met kipbak aange kocht voor een bedrag van 2,5 miljoen, 2 bestelwagens, die samen 1.6 miljoen zullen kosten en 2 lichte bestelwagens, waarvan de kostprijs samen 660.000 fr zal vergen. De politie van haar kant krijgt 2 combi dienstvoertuigen (prijs 1,3 miljoen) wat ons een noodzakelijke investering lijkt. Bij de stedelijke wegendienst wordt 1 nieuwe graaf-laadkombinatie voorzien (prijs 2,2 miljoen), 1 nieuwe vrachtwagen met kipbak (2.5 miljoen), 2 bestelwagens (1,6 miljoen) en 2 lichte bestelwagens (samen 400.000 fr De dienst parken en plantsoenen mag volgend jaar 1 nieuwe bestelwagens ver wachten en 1 lichte bestelwagen (samen 1,02 miljoen) Ook de reinigingsdienst krijgt een nieuwe huisvuilwagen. Deze kost wel 3,5 mil joen Was het maar recyclagegeld.. (MP) Over het OCMW verdedigde het schepenkollege op haar perskonferentie nogmaais haar standpunt dat de gemeenteraad de huidige problemen niet mag bespreken. Men waarschuwde zelfs voor sankties voor al diegenen die nog achtergrondinformatie over de zaak Dr. Mathieu zouden publiceren, gezien de OCMW-vergaderingen geheim zijn Over het apart vergaderen van de frakties in het nieuwe feestkomitee werd door schepen Vinck verteld dat dit geen nieuwigheid is. De schepen zelf is tegen dergelijke aparte vergaderingen gekant. Onrechtstreeks kon men wel vernemen dat er op dit ogenblik enkele moeilijkheden zijn binnen het komitee, maar dit werd normaal beschouwd bij elke koalitiewijziging Inkomsten en uitgaven van de jongste week van de vrijetijdsbesteding Uit de afrekening blijkt dat er een verlies geboekt werd van 127.984 fr., maar dat men anderzijds heel wat materialen aankocht, die opnieuw kunnen gebruikt worden bij latere tentoonstellingen. Interessant zijn de nieuwe toeristische brochuurtjes die de stad publiceerde aangaande het Belfort, de St.-Margaretakerk van Baardegem en het Waterkasteel van Moorsel Vanwege schepen van openbare werken De Maght kreeg de pers nog een afschrift van de briefwisseling die zij voerde met VU-raadslid Denayer aangaande de herstelling van een reinigingswagen Saviem en aangaande de installatie van liften voor minder- validen in het stadhuis en het belfort. Voor de feestzaal van het stadhuis ligt een oplossing in het verschiet op langere termijn, wanneer men de linker- en rechtervleugel zal restaureren. (MP) Redaktie. publiciteit en abonnementsdienst: Roel Van de Plas Geraardsbergsestraat 44/3. Aalst. Automatisch antwoordapparaat tot 16 uur Tel 053/77 62 94 Burelen open van 1b tot 18 uur en van 19 tot 21 uur Verantwoordelijke uitgever: v.z.w Aalsterse Informatie - Roel Van de Plas. Geraardsbergsestraat 44/3. 9300 Aalst Prijs abonnement: jaar 1 000 fr 6 maanden 550 fr3 maanden 300 fr Prijs per nummer: 25 fr. Leo de Bethunclaan 45 Genlsestraal 70, AALST Tel. 053/21 47 26 uw dienst elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur, behalve op zondag. Onainankehk «eekoud voor Groot Aalst - in> JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten- ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer: Gemeente; Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 2