DE BACKER [Ui Prijzenregen voorzien op komend driekoningenfeest breidt uit Erembodegemse industrie MOET ER 61 ZAAT OP? Appelsien voor Hooghnys, citroen voor 0CMW- raadsleden Ze, petjen BOEL LEON Oude Vismarkt 7 (achter Sint-Martinuskerk) AALST s 053/77 12 23 Vrij in en uit. Alle materialen voor: Kunstschilders Tekenaars Grafische ontwerpers Beelden kunstenaars Boeken Cantecleer Craade Verdeler Mecanorma. Uitgebreid papiergamma. Geschenken en wenskaarten. I Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT INTERMENSELIJK Nieuwe Gazet van Aalst - 30 december 1983 3 (gevestigd in de 1ste in het afgelopen jaar. KUNST als KA DO schilderijen en monoprints vanaf 2.000 fr. exclusieve wenskaarten 4 voor 6.00 fr. Hoj>eweg56 EREMBODEGEM Tel. 053/77 02 21 Op 22 december hield het Aalsters Karnavalverbond samen met een vertegen woordiger van de NV Amylum een perskonferentie ter gelegenheid van het in aantocht zijnde Driekoningenfeest. Wat deze karnavalstart zo speciaal maakt, is het feit dat Amylum op dit feest voor 130.000 fr. materialen zal verloten onder de aanwezige karnavalgroepen. Op zaterdag 7 januari gaat in de St. Annazaal het 4de Driekoningenfeest door. ingericht door het AKV. Alle kar navalgroepen, hetzij aangesloten bij het AKV, het AVK alles voor karna val of. niet aangesloten, hebben reeds een uitnodiging gehad voor dit feest. Tot nog toe telt men een totaal van 36 ingeschreven groepen Onder deze karnavalisten wordt een prijzenpot verloot van 130.000 fr. in materialen o.a. slijpmachines, laspos- ten, enz. De groepen moeten wel met ten minste 10 leden aanwezig zijn om voor een prijs in aanmerking te komen. De voornoemde 130.000 fr. wordt ter beschikking gesteld door de NV Amy lum, die het nodig vond om via deze schenking haar blazoen wat op te poetsen. Amylum meent immers zelf in Aalst enkel als milieuvervuiler gekend te zijn. Ook de produkten die deze NV produceert komende doorsnee Aalste- naar weinig bekend voor, daar het hier gaat om grondstoffen. Naast de 130.000 fr. die dus tijdens het Driekoningenfeest zal verdeeld worden, zal Amylum nog 100.000 Bel gische franken ter beschikking stellen tijdens de karnavalviering zelf. Een Amylum-jury, onafhankelijk van de traditionele karnavalcommissie, zal aanmoedigingspremies uitreiken aan de deelnemende groeoen. Amylum gaat het niet laten bij de financiële ondersteuning van het Aal sters karnaval, maar wenst ook in de toekomst aan andere sociale, cultu rele of sportieve gebeurtenissen de nodige aandacht te schenken. (ID) Aankoop munten, goud en zilver aan dagprijs. Tel. 091/22.81.38 of 091/31.25.42 Een nieuwe werk ha lie in het 3e industrieterrein, (hg) Wie even een rondrit maakt door de Erembodegemse industriezones, wordt onmiddellijk getroffen door de belangrijke bouwaktiviteiten op dit ogenblik. Op termijn kunnen deze aktiviteiten de plaatselijke tewerk stelling nog verhogen. Als buitenstaander is het niet altijd gemakkelijk te achterhalen wat er allemaal verandert en bijkomt op de industriezones van Erembodegem. Na wat zoekwerk, ontdekten wij dat o.a. de Gates industriezone) belangrijke investeringen uitvoerde Op de 2de industriezone, waar o.a Re- socub en Edmont Gloves gevestigd zijn, zagen wij een bedrijfsruimte, die inge nomen werd door Mercedes Benz. Blijk baar gaat het hier specifiek over de be drijfswagenafdeling van deze firma. In dezelfde omgeving vestigde zich de fir ma Free Dress in de vroegere gebouwen van de firma Hom. Zoals verwacht gebeuren de belangrijk ste wijzigingen in de 3de industriezone, meteen de grootste en belangrijkste van de drie. Hier bevestigde zich o.a. het me- taalkonstruktiebedrijf Leys, en de firma Cools Gas. Ook naast de firma Action Technology Belgium, die rubberdichtingen en plastiektubes maakt, wordt met man en macht aan een nieuwe bedrijfsruimte gewerkt. Ook naast de bekende farmaceutische firma Wellcome ontdekten wij een nieu we werkhalle. Blijkbaar gaat het hier om de herlokalisatie van de Besteldienst Her man PVBA, De Coninckstraat te Aalst, die zopas een aanvraag indiende voor het uitbaten van een garage voor 15 voertui gen, een ondergrondse mazouttank en een werkplaats voor het herstellen en onderhouden van voertuigen. Ook de firma Industrial Merchandising Ser vice (bekend via de Mister Minute win kels) vroeg toesfëmmïng tot het omvor men en uitbreiden van een bestaand machinekonstruktiebedrijf waarbij de ge zamenlijke drijfkracht van de machine in de fabriek zelf zal verhogen tot 647 KW. Ook op de langverwachte uitbreiding van de 3de industriezone is men naast het reeds vermelde Cool's Gas bezig met de oprichting van een nieuwe fabriek. Deze ongeveer 5 ha. grote uitbreiding werd trouwens specifiek voorbehouden voor KMO's en ambachtelijke bedrijven. (MP) Gates Erembodegem (hg) zoy de kleinen neivest moy. door stoot er oeik nog 'n hoyleg hooizeken... Aajoot, zoy'k, woor hè Want 'k was zjust on't peizen oever de fakteur die ien van deis daogen nog zennen nievejoor moe kroygen De «jonges van de meskeire - naa zegge ze «van de reinigingsdienst» - de die hemmen al geweist. Ze woren der vroeg boy en ze n woren m in staokink Doboy zen der nog abonnementen en lidkoorten womei da z'oeik attoyd afkom- men rond nievejoor... Woor moen 't ek allemol bleiven holen Waffer hooizeken, vroeg ek. Awei door zé, Petjen, zoy de kleinen verom, 'n hoyleg hooizeken En hè weis meh nor azoei ien van die krebbekes gelek as 't er meh deis daogen links en rechs rechtgezetj zen. Dad 'n es gin hoyleg hooizeken, jongen, zoy'k; dad es eh krebbeken Mor ja, die kadeien den dag va vandaog 'n kennen gin olsjters nimier en 'k most 'n 't hem in 't schoei vloms zeggen. Mor 'n betjen noding was 'n toch weiral beizeg over die hoyleg'hooizekes. 'k Hem op den dier de poyp on Mèrten gegeiven, mor 'k most er onder de boon toch attoyd verom op peizen Hoe dikkes 'n werd er ni gezeid hoyleg' hooizekes afbreiken En 'k ben thoois gekommen en 'k ben ne kier gon sniffelen. En wad hem ek gevonnen Awei, looistert Va klansj-af hem ek attoyd g'hoeird en gepeisd da Késtdag op de voyf-en- twintjegsten december viel. En dat da den dag was worop da 't Kinjeke Zjiezes geboeren es, geer iveranst in eh staleken in Betlejem En dat da domei ien van de groesjte fiesten was van de Keirk. En naar mor iest, as ek zoeiveil aver geworren ben. moen ek konstateiren dat er dor toch iveranst iet es da nie 'n klopt. In den Boybei stoot er zwert op wit dad in dienen toyd de herderkes 'n snachs meh heer lèmmekes in 't veldj loyn. En as ge da nimmer 'n wist, looistert mor ne kier nor de kinjeren die a deir platloeipen meh «mag ek eh lieken zingen Awei, in december es da geer in Palestina oeik wintjer. 't Reget en 't es kaad. En d'herder- kes zitten meh heer lemmekes op staal't Er stood oeik nog boy dat da geer veirviel op de moment dat de Romoynen 'n volkstellink ginken haven. Z'hemmen dad hier oeik al gedoon, mor da was iet anders. De Joeden mosten doveir van enje en veir ba-ienkommen en meh dat er in dienen toyd nog gien ottos, transj of ottobissen bestonten, was da ni te doeng ver aal da volk in 't pitje van de wintjer de boon op te stieren hein. En de Joeden 'n woren ten al ni aal te goe gezindj op de Romoynen... 't zol der geer zeikes nogal teige- gezeiten hemmen En tèn die droy keiningen die in de mieste krebbekes tissen den os en den eizel zitten. Die 'n zen dor oeik op heer plosj ni zee. Want in den Boybei stoot er oeik dat de die mor gekomme zen as Maria en Joezef al in 'n hoys woendjen. Want meh die steire boeven here kop 'n zen ze ni direkt nor Betlejem gegoon. mor ze zen iest verzaldj gerokt ba Herodes Die der heer agaa op ooit- stierden ver gon te zing woor dat da Kinjeken geboere was. Wa dat er wel woor es, dad es dat er ba de Romoynen van de zeivetindjen tot den voyf-en-twintjegsten december oeik fiesten vielen. Wa woren de saturnaliën de fiesten van de on- oeverwinnelèkke zonne. 't Es den biskop va Roeime die in 't joor 354, den dotom van 25 december oevergepakt heit ver der Kestdag van te maoken Ge kentj er va peizen wa dagge wiltj Mor dad hem ek on de kleinen allemol nimmer gezeid. PETJEN vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoufstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen Naar jaarlijkse gewoonte sprak de Persbond van de Denderstreek in haar jongste vergadering opnieuw haar waardering uit over de houding van de politici uit de Aalsterse regio, dit ten overstaan van vrienden, politieke tegenstrevers en de bevolking in het algemeen. De appelsienprijs werd voor 1983 toegekend aan Edgard Hooghuys. SP-fraktie- leider in de gemeenteraad omwille van de manier waarop hij zijn fraktie leidt, de prerogatieven van de gemeenteraadsleden verdedigt, zijn bondige en gevatte tussenkomsten in de gemeenteraad zonder daarom de tegenstellingen op de spits te drijven». De citroenprijs werd toegekend aan de Aalsterse OCMW-raadsleden «omdat zij terwijl er zich een reeks belangrijke problemen stellen, vele vragen van de bevol king, al dan niet onder druk. onbeantwoord laten». De Persbond heeft terzelfdertijd ook een figuur van het jaar 1983 verkozen met name Siegfried Van Nuffel, sekretaris van de Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender en Schelde (Raldes). Van Nuffel zet zich nu reeds 10 jaar met zijn vereniging in voor de verbetering van het leefmilieu in de gewesten Aalst en Dendermonde Hierbij ontziet hij geen gevestigde waarden, zoals politici, industriëlen enz wan neer zij daden stellen, die niet verenigbaar zijn met de doelstellingen van het leefmilieubehoud. In het afgelopen jaar kwam Siegfried Van Nuffel en Raldes menigmaal in de belangstelling o.a. via de uitbouw van een milieucentrum te Aalst, via standpunten inzake de stadsherwaardering te Aalst en de aanleg van een nieuwe hoogspan ningslijn naar Dendermonde en evenzeer met pogingen tot uitbouw van een samenwerkingsverband tussen de leefmilieuverenigingen van de Denderstreek. Traditiegetrouw'heeft de pers binnenkort een interview met deze figuur van het jaar (MP) Babbelaarstraat 109 9308 HOFSTADE Je kan het piekeren stopzetten. Je kan rustiger leven dan overspannen of depressief te zijn. Je kan meester worden over je lichamelijke rust én over je geestelijke rust. Je kan jezelf blijven in élke stress-situatie De RELAXATIE-TRAINING doet je vanaf de eerste ontspannings-oefe- ning aangenaam en rustig leven. De eerstvolgende RELAXATIE-TRAINING start op 9 januari en loopt over zes achtereenvolgende maandagavonden. te Aalst in kleine groep met 6 basis-ontspanningsoefeningen op 3 cassetten. Voor-inschrijving is nodig en de informatie-brochure is telefonisch aan te vragen op het nummer 053/21 91 89, elke dag tussen 9 en 13 u. en tussen 17u.30 en 18 u.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 3