BEL NU NOG Ghislaine Leefmilieuproblemen aktueel Leo de Bethunelaan31 Aalst Keizerlijk Plein blijft keizerlijk SPECIALITEITEN QUARTZ-ZONNETUNNEL 12 beurten =2.200 Fr. 053/785609 DAMES- HEREN KAPSALON JE WEET MAAR NOOIT BRUSHING Stevig en toch natuurlijk! MECHEN MET PAPIER Hierop zijn we tier! Net wat U zoekt! KLEUREN Doeltreffend ONTKRULLEN BHlIllil Naar een aktief beleid voor bejaarden 4 - Nieuwe Gazet van Aalst - 30 december 1983 Op de maandelijkse perskonferentie van het stadsbestuur kwamen opnieuw heel wat leefmilieuproblemen ter sprake. Van de aanwezige Burgemeester Uyttersprot en de schepenen De Maght en Doorns kon men aldus vernemen dat de vroeger besproken straatveegdienst ondertussen van start ging. Na een inwerkperiode zullen de straatvegers wel dra een vertrouwd beeld vormen in het Aalsterse centrum en in Erembodegem. Hierbij kan de bevolking aktief meewerken door er zelf voor te zorgen dat de voetpaden rein gehouden worden. Wat de glaskontainers betreft werd gewezen dat het schepenkollege een kontrakt kon afsluiten met een privé- firma uit Limburg, omdat de gemeen teraad op 21 maart 1983 haar delega tie verleend had voor dergelijke aan gelegenheden. Schepen De Maght was trouwens van oordeel dat het plaatsen van kontainers een aktie van dagelijks beheer is. Inzake de nieuwe tennishall aan de Affligemdreef werd vernomen dat het proces verbaal van de bouwovertre dingen overgemaakt werd aan de Pro cureur des Konings en aan de dien sten van Stedebouw. Nu wacht men op het stadhuis op het standpunt van deze diensten. Ondertussen wordt er wel op aange drongen dat het voorziene groen- scherm rond de tennishall aangeplant wordt. Deze zal bestaan uit streek eigen struiken en uit hoogstammige loofbomen. WLA Een aantal feiten aangebracht door de bekende Werkgroep Leefmilieu Aalst en waarover wij reeds vroeger onze lezers informeerden werden eveneens besproken. Inzake het dunnen van het vogelbestand in het stadspark deelde schepen van leefmilieu Doorns mee dat hieraan volop gewerkt wordt in samenwerking met De Wielewaal, Aviornis en de Werkgroep Bomen Park. Over de handel van dieren door stads- personeel deelde schepen De Maght van haar kant mee dat er een onder zoek gevraagd werd aan de diensten. Ondertussen uitte zij haar verontwaar diging over de tekst verschenen in de jongste WLA-info, welke wij reeds ver leden week in dit weekblad publiceer den. Volgens haar was er echter niets onregelmatigs bezig. Ook de klachten over de jacht in Groot-Aalst vond men overtrokken. Bij mistig weer zijn wel bijzondere kon- trole's nodig door de politie, maar het stadsbestuur is van oordeel dat jagers noodzakelijk zijn om het jachtbestand onder kontrole te houden en om mis bruiken (vb. stropers) te vermijden Groen Ook over andere milieuproblemen werden persberichten gepubliceerd Aldus vernemen wij dat Aalst in over leg met de Rijksdienst voor Monumen ten en Landschappen een minutieus beheersplan opmaakte voor het stads park, dat als landschap geklasseerd is. In de Gerstjens werden door een aan tal DAC-mensen reeds heel wat wer ken uitgevoerd, gaande van het snoeien van jonge populieren en een meidoornhaag, het opkuisen en begaanbaar maken van alle wegen, het hermetselen van een sluis, en het maaien van een boomgaard. Later zul len in dit prachtige natuurgebied, dat deels stadseigendom is een vijftal banken geplaatst worden, een aantal vuilnisbakjes, de gaten in de mei doornhaag gedicht worden, een paar sassen voorzien om het gebied ontoe gankelijk te maken voor brommers, fietsers en paardrijders, het plaatsen van edukatieve borden enz. In de begroting 1984 is ook een som voor zien voor het boren van een put in de Gerstjensvijver. Begin 1984 starten diezelfde mensen met de aanleg van het wandelpad ron dom de Osbroek dat in 1984 ook gro tendeels zal onteigend worden. In het kader van een natuureduka- tieaktie werden door de dienst leefmi lieu geleide edukatieve wandelingen georganiseerd in Aalsterse natuurge bieden, ten behoeve van onderwijzers en onderwijzeressen. Deze krijgen dan informatie om hun klassen zelf te kunnen gidsen in de natuurgebieden. Wat de geurhinder van Amylum en De Wolf-Cosijns betreft vernam de pers dat een ambtenaar van het Ministerie van Volksgezondheid eerstdaags sta len zal nemen van de luchtverontreini ging. Dit kadert in een reeks onder zoeken die zullen gebeuren i.v.m. de algemene luchtverontreiniging in het stadscentrum. Een tiental immissie- metingen op verschillende tijdstippen staan op het programma. Van de analyse zal een globaal rapport wor den opgesteld. Een kontinue meet post wordt niet opgesteld omdat dit enkel gebeurt wanneer het gaat om giftige of rechtstreeks ongezonde komponenten, wat volgens het Minis terie in Aalst niet het geval blijkt te zijn. Ook de vernieuwing van het Aalsters station kwam nogmaals in het nieuws. Een aantal gegevens werden reeds vroeger door meester A.E. Bogaert bekendgemaakt, maar wel vernemen wij dat de NMBS ook voorziet de dienst-onderdoorgang toegankelijk te maken voor de reizigers, mits het vooraf plaatsen van roltrappen naar de perrons. De perronluifels zullen ook worden vernieuwd. (MP) Het huidig stadsbestuur is niet van plan het typisch beeld van het Keizerlijk Plein te laten verloren gaan. Men denkt er trouwens sterk aan het geheel te laten klasseren. Dit belet echter niet dat heel wat heren huizen ondertussen binnenin getransfor meerd worden Het betreft hier o a de huizen nrs. 34,38,40-42 en 69. Ook voor het hoekhuis met de Korte Zoutstraat werd een bouwaanvraag ingediend, maar vóór een beslissing te treffen vraagt het stadsbestuur telkens het advies van de Kommissie voor Monumenten en Landschappen. Ook het wegdek van het plein zelf wil de stad zo vlug mogelijk herstellen, maar de plannen kunnen voorlopig niet uitge voerd worden omdat de begrotingswijzi ging van de stad nog met goedgekeurd is Gebeurt dit wel vóór het einde van het jaar, dan zal vlug met de werken kunnen gestart worden Anders moet ook de bui tengewone begroting 1984 herzien wor den Ook nog andere bouwdossiers zullen be langrijke gevolgen hebben op het stads beeld Zo werden bouwaanvragen goed gekeurd voor de gebouwen op de Hop markt nrs 13 en 36 De parking aan de Kattestraat zal voorlo pig wel behouden blijven daar er nog steeds geen nieuw dossier ingediend werd door de Federale Verzekeringen uit Brussel. Enkel voor een aanpalend ge bouw in de De Ridderstraat werd een dossier op het stadhuis ontvangen. (MP) De glaskontainers hebben sukses. Zie de resultaten na Kerstmis. Krisis Ja, maar dan niet in de keelgaten... (JC) Teleshop werd overgebracht naar de Pontstraat. Een ruime plaats om de tweedehands klederen op te bergen. (JC) Op 30 juni 1983 werd de adviesraad voor de 3e leeftijd geïnstalleerd. Het is de bedoeling de sociale politiek ten bate van de grondleggers van onze welvaart zoveel mogelijk af te stemmen op de leniging van de behoeften die zij ons zelf via hun adviezen kenbaar maken. Tijdens de «Seniorenweek 1983» heeft de stad, in samenwerking met de adviesraad, een studiedag belegd, waar meer dan 100 geïnteresseerde aanwezigen aan deel namen. Die studiedag werd gevolgd door een enquête bij de deelnemers over twee problemen 1Informatie van onze bejaarden 2. het gebrek aan overleg tussen de organisaties, diensten en instellingen die zich met onze oudenwordende medemensen bezig houden. De resultaten van die enquête worden onderzocht en dienen mee als basis voor onze verdere actie. De adviesraad zelf is ook niet stil gebleven en er werden aan stadsbestuur reeds adviezen verstrekt overde noodzakelijkheid voldoende rustbanken te plaatsen langs wandel- en fietspaden in onze stad. de veiligheid van de wandelaars en fietsers te verhogen en de kaarthuisjes nieuw leven in te blazen. Zijn eveneens besproken het probleem van de verkeersveiligheid van uit de bril van de zich langzaam voortbewegende weggebruikers, evenals het probleem van de vrijetijdsbesteaii :g in de meer landelijke gedeelten en dorpen van onze stad. We menen te mogen besluiten met de wens adviesraad voor de 3e leeftijd, maak van 198s ':at jaar van uw definitieve doorbraak Ter linden op kerstmisavond. Alleenstaanden en eenzame mensen werden er opgevan gen, vertroeteld. Een prachtig initiatief. (JC)

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 4