Maandag bios-koopjesdag CVP-grieven uit Nieuwerkerken PELZEN COPPENS Weer brandweer-eretekens itelijk bontbedrijf met fabrieksprijzen. Maatwerk Modieuze snit Verwerking in eigen atelier Alle pelsherstellingen De specialist in pelsgarni turen en pelsmantels, pelsvesten in alle pelssoor ten. Verlate kerstnovelle de geboorte van een straat naam Nieuw Stedelijk Ziekenhuis Biblioteek SJV-P* Verkiezing Prins Karnaval 1984 Pelzencentrum p.v.b.a. Dorp 29 053/77 49 62 9440 EREMBODEGEM-AALST Nieuwe Gazet van Aalst 30 december 1983 - 5 U kon het onlangs nog uitvoerig lezen in de nationale pers: zo'n 80- tal bioskoopuitbaters uit het hele land zouden vanaf 9 januari de «bios-maandag» invoeren. Op die dag wordt een gevoelige korting (zo'n 30 gegeven op de normale prijs van een biosticket... Wij als de bliksem gaan informeren of ook Aalst van deze (vrije) maatregel meegeniet... De heer Wauters van de Palace wees die mogelijkheid voor zijn zalen onmiddel lijk van de hand «Neen, daar doen wij niet aan mee Er zijn trouwens ook niet zoveel uitbaters die de maatregel gaan toepassen. De idee is uit Frankrijk over gewaaid en daar zijn ze er zowel in ge slaagd om het bezoek op maandag wat op te schroeven. Maar... dat had dan ook zijn weerslag op de cijfers voor dins dag en woensdag, begrijpt U Zoiets heeft toch weinig zin We vragen hem of hij niet meent een (jongere minder begunstigde groep hiermee eventueel naar de bios te kunnen lokken. Tot grote vreugde van onze brandweerlieden (niet alleen Willy Alloo die er in de gemeenteraad uiting aan gaf) kon dit jaar de St.-Barbara- viering weer doorgaan. Op 11 december waren ook buitenlandse brandweerdelegaties (uit Boblingen, Pontoise en Louvres) afgezakt. Na de plechtige hoogmis in de St.-Martinus- kerk, opgeluisterd door de brandweer muziekkapel, sprak de burgemeester in het stadhuis een rede uit. Hierop werden eretekens uitgereikt aan Erekapitein Omer Bosteels (zilveren medaille in de orde van Leopold II), Erekommandant Emile De Vidts (officier in de orde van Leopold II), Ere-Eerste Sergeant Cle mens Paepe (gouden medaille in de orde van Leopold II), Luitenant Joseph Sonck (ridder in de orde van Leopold II), Brandweermannen Marcel Van Rossem, Gustaaf Ringoir en Xaveer Uyttersprot (zilveren medaille in de orde van Leopold II), Brandweerman Alfons Nieulandt, Korporaal Alfons Persoons, Brandweer man Prosper Van der Veken en Korpo raal Alfons Daeleman (Burgerlijke medaille 2C klasse) en Luitenant Karei Ruyssinck (Burgerlijk Kruis 2e klasse). Om 13u.30 werd tenslotte een feestdis aangeboden, (pd) «Neen, uit ervaring weten we dat als men een film wil zien, men komt en ervoor betaalt. Onze tarieven liggen nu op 140 of 150 fr. voor de gewone produkties, en 160 fr. voor de speciale films. Het huidig reglement bepaalt dat we normaal maxi maal 150 fr. mogen vragen en voor 25 °Io van ons totaal aanbod per jaar een iets hogere prijs (max. 180 fr.). Van de grote kassuksessen worden we door de verdeei- huizen wel wat verplicht om ze «in de prijzen» te laten vallen...». De exploitant van «*t Feestpaleis» zei nog geen inlichtingen gekregen te hebben van bovenaf. Het enige wat hij ervan wist had hij net als wij uit de krant vernomen. Veel reakties kon hij dus nog niet geven. Op onze vraag of hij daar wel iets in zag, luidde hel antwoord«Tja, misschien doen wij daar wel eens aan mee. Maar dat moet eerst wel nog eens besproken worden». De prijzen in zijn zalen zijn analoog met deze van de Palace: 140 fr. «normaal» en voor 1 uitzonderlijke film op 4 eens 160 fr., vooral dan voor de prenten die als 'n première naar Aalst gehaald worden. «In grotere steden vraagt men voor een première toch ook algauw meer». Noch in het Feestpaleis noch in de Palace denkt men er ook aan om reduk- ties via een studentenkaart in te voeren. Dhr. Wauters relativeert meteen ook het gebruik ervan in de grotere steden («dat geldt er niet op de spitsuren») en argu menteert zijn mening: «Dat zou wat worden Studenten, bejaarden, werklo zen, gehandikapten... dat is op den duur allemaal niet meer bij te houden. Boven dien is het technisch gezien voor de kas sierster bijna onmogelijk. We zitten nu al met zoveel soorten tickets...». Ook de uitbater van het Feestpaleis ziet zoiets niet zitten. Vergeet dus alle reduktie-dromen voor onze stad. Voor wie gratis reist ligt Gent wel niet ver af, en daar is blijkbaar wel een en ander op dat gebied mogelijk (Stu dentenkaarten zijn er continu «geldig» en bejaarden, gewetensbezwaarden e.a. worden al even gunstig bejegend. Bv. in Decascoop. Bepaalde complexen in Gent doen ook mee aan de maandag-biosdag- maatregel...). (LDC) Het college van burgemeester en schepenen zal in de komende maand januari een onderzoek laten uitvoeren in verband met de toekenning van een straatnaam. De nieuw ontworpen straat in kwestie loopt van de Albrechtlaan naar de Bergekouter. Meter Willems en peter Uyttersprot stellen als benaming «Bergemeersen- laan» voor. Heeft U originelere ideeën, bezwaren of andere opmerkingen i.v.m. deze be slissing, dan kan U deze schriftelijk aan het schepencollege mededelen. Voor verdere inlichtingen betreffende deze naamkeuze, kan U de nodige stukken inkijken op de Dienst Bevol king, Kattestraat te Aalst, gedurende de gewone werkuren. (ID) Minister Mare Galle deelde ons mede dat zijn kollega Roger De Wulf, ge meenschapsminister van Gezond heidsbeleid, volgende dossier heeft goedgekeurd aansluiting elektriciteit op TV/FM distributienet; plaatsen stoomleiding; aanleg brandlijn; elek trische installatie (77.111.161 fr. zon der BTW); en centrale verwarming verluchting en klimaatregeling (91.126.296 fr. zonder BTW). Eddy Dierick, SP-fraktieleider in de OCMW, onderstreept dat de SP zich verder zal blijven inzetten voor de snelle realisatie van het nieuw Stede lijk Ziekenhuis. Wijzigingen in de openingsuren van de biblioteken in de Kattestraat. Vanaf 1 januari is de biblioteek open onder de middag maar de dinsdag- en donderdag avond is de biblioteek gesloten. Al zien we ons inkomen steeds meer en meer «inlopen» toch wilden we voor 't stadsbestuur nog wat cadeautjes kopen Een cadeautje eerst voor Annie De Maght een tiket naar Londen waar d'andere «ijzeren» haar al verwacht. Voor schepen Borms is er een reis naar Zweden, om er te proberen de toekomstige Nobelprijzen literatuur bij voorbaat te censureren. Vinck, Bourlon en Schepen Remi sturen we als levend model naar d'Academie. Al moeten ze daar ook stillekes zitten en zwijgen, ze zullen er zo vlug niet onder hun voeten krijgen Doorns krijgt een lidkaart van Raldes thuis besteld, zo weet hij ook wat daar over stadsherwaardering wordt verteld En De Pauw is vast ook heel content met zijn gratis jaarbeursabonnement. Bogaert zijn cadeau, daar wachten we nog mee: 't schijnt dat hij er al een kreeg van ergens in 't OCMW, en Uyttersprot wensen we veel goede moed om al zijn beroepen te kunnen doen zoals *t moet. Wat we u, beste lezer, wensen is toch zonneklaar: een héél, héél erg gelukkig nieuwjaar perversje -jj iiiniSSl r% Zo ziet de St.-Annabrug er nu uit. De passerelle is er niet meer. Hij was door en door rol. Al wat men er nog kon mee doen was.afbreken. Een vertrouwd stadsbeeld is verdwenen, (hg) Op 10 december organiseerde ae CVP-sektle Nieuwerkerken een ledenfeest. Bestuursvoorzitter, Willy Baele, stuurde ons een verslag van deze samen komst, waaruit wij het volgende distilleerden. Burgemeester Uyttersprot, die even eens op dit ledenfeest aanwezig was, maakte een balans op van het gemeentelijke leven te Nieuwerkerken sinds de laatste verkiezingen. Dat er bij de Nieuwerkerkenaars ech ter nog een flink aantal grieven op de maag liggen, blijkt uit volgende pun ten. In de Kwalestraat zijn heel wat werken hoogst noodzakelijk. Een onberijd baar fietspad, een gedeeltelijk verzo pen rijbaan en verzakte rioolroosters zijn niet bepaald een garantie voor vei lig verkeer. De Dwarsstraat wordt bij regenval grotendeels tot een modderpoel her schapen en in de Kerkmeersstraat klaagt men over verzakte betondallen en met onkruid overwoekerde voetpa den. In de Laarsstraat is het inderdaad aangeraden laarzen te dragen, daar deze straat het zonder afwaterings geulen moet stellen. Waar in de Hazelaarstraat geen riole ring te bespeuren valt, liggen de riool- roosters op het Dorpsplein al jaren gebroken. Kopers van 2 percelen bouwgrond, gelegen in de Kerkhof- straat, wachten sinds 1982 op elektri citeit, water en riolering. Terug naar de natuur' ware mis schien nog de beste oplossing voor deze grondeigenaars. Volgens de Nieuwerkerkse CVP-sek- tie komen ook de kleinsten van hun gemeente nauwelijks aan bod. Zo hebben het speelplein en de braaklig gende terreinen aan de oude brouwe rij achtereenvolgens sluikstorting, on kruid en motorcrossers te verduren gehad. Een vermanende vinger wordt opgestoken naar de veldwachter en politie. Een stelselmatige opvulling van de val lei van de Zuidbeek levert steeds meer gevaar op voor overstroming. Dat er bijgevolg hektaren landbouwgrond moeten onteigend worden öm toch elders een wateropvangbekken te maken, wordt evenmin in dank afge nomen. Illegale reliëfverhogingen en bouw werken, toegelaten door korrupte ambtenaars, teisteren eveneens deze vallei. Het 'Rijdent', een geklasseerd natuur gebied werd reeds bedacht met stort- praktijken en met het opslaan van afbraakmateriaal. Ook in deze zaak schijnen heelwat neuzen te bloeden Om het geheel af te ronden verwijst W Baele nog naar gebrekkige verlich ting in meer dan 1 straat en naar slecht onderhouden wandelwegels of paadjes. Volgens de CVP-voorzitter Baele be schikt de stad nochtans over vol doende personeel om deze projekten met een minimum aan materiaal te ver wezenlijken. Wij hopen voor hem dat de stad tot eenzelfde besef komt ID De prinsenverkiezing heeft plaats op zaterdag 11 februari vanaf 19 uur in de Keizershallen. Alle kandidaturen dienen per aangetekende brief te wor den ingediend voor 1 januari. Hopelijk zijn er voldoende kandidaten. Gezocht voor onmiddellijke indiensttreding: journalistieke medewerkers voor de Aalsterse deelgemeenten (behalve Erembodegem) en sport. Basisfree-lance. Zich wendenredaktie-adres.

De Gazet van Aalst | 1983 | | pagina 5