L NA/V-OEN DBA0& Ik, Anna Csillag, Aalst in de greep van "Het Land van Coitha" 10 Nieuwe Gazet van Aalst 6 januari 1984 Ons deftig hoekxken uit een zedig boekx- ken «De wind die maar niet wou vallen» door de gebroeders Draakmans I Hoofdstuk 10 CSILLAG en C'% Buda-Pesth. Algemeen Detot voor Belgie NORBERT DEKEYN ALLE OEVERIENKOMST MÉ BESTONDJE PERSoWnOSJES ÉS JUST MOR TOEVAL* *'T MOST IENSJ WOOR ZEN Onze kontaktannonces Ik weet alleen dat gij Kornél heet alswan- neer gij bij mij thuis Sinte Maarten zijt weesten spelen na het gepensionneer- denfeest. Ge beloofdet nadien nog eens binnen te wippen maar ge kwaampt met meer opdagen. Had ik misschien te nijg aan uwen baard getrokken Ge hebt nog één kans om als stoere koning enigte drie-kobibgenliedjes bi) mij te komen zin gen. Vergeet uw ster niet mee te bren gen: ene die kan draaien met een koor deken. Ik zal mijnen kerstboom totdan laten staan met mijn pinklichtjes die nog altijd aan en uitgaan en miinen misteltoe laten hangen. Kom nog deze week want mijnen kerst boom hangt al over zijnen helles en be gint al gralijk te ruiven er is zelfs al eenen bol Tfgerezen De Bokma staat koud maar het onthaal zal warm rijn. n 315 356/112 Wie is de chef Toen 't mensenlijf werd geschapen wilde elk onderdeel ervan (de) chef zijn. De kop sprak vermits ik commande ren kan en denken moet voor d'andere delen, aan mij om chef te zijn. De voeten zeiden echter zonder ons komen we geen stap vooruit, aan ons om chef ten zijn. De handen wierpen op wie doet 't werk en verdient de centen ter lafenis van 't vege lijf Wij Aan ons die post van chef. Ook het hart, de ogen, de oren en de longen pleitten, elkeen pro domo sua, om chef te zijn. 'T holleken echter kwam als laatste aan de beurt en eiste met klem zijn rechten op, wat d'andere lichaamsde len deed schaterlachen. Hierop maakte 't kleinood zich kwaad en sloot zich hermetisch af. O wee De kop zwol van d'hoge koorts, d ogen werden glazig en lod derig, de voeten slepen zich moei zaam voort, de handen hingen loom en slap, 't hart sloeg over, de longen piepten. En wie nu chef werd, kan iedereen wel raden. Moraliteit de kop is dikwijls maar in schijn het brein (medegedeeld) Ook het feit dat den slecht befaamden flasher van Meldert weder in gank is geschoten in het Meldertse Kravaal- bos is van allen grond ontbloot en berust op waanvoorstellingen van al te emotionele lezers van het bewuste boek. In elk geval is het einde van deze onverwikkelijke belangstelling nog niet voor morgen, tot ontsteltenis van onzen zedenmeester die niet weet welke klacht 't eerst aanhoren en daardoor totover zijn oren in 't werk zit en dat dan nog in de nieuwjaarspe riode. Hopelijk hoeven wij ten derde male, 't naaste maand, niet meer op deze opgeschroefde affaire te moeten terugkomen, maar wij geloven er niet veel van. Vervolg van ons feuilleton Dit verhaal ware staartloos gebleven had Madame Scherlock geen bevlieging gehad om nog ter elfder ure te gaan neuzen in haar brie venbus. Daar lag waarempel een "tarjeta postal" te blinken, een postkaart uit verre streken, en subiet was haar opgevallen hoe som- migen, eens 1 land uit, hunnen tongval bij 't schrijven verbasterden. Ze las Een beschaamde boekenliefhebber die incognito «het land van Coithagelezen heeft en verslag uitbrengt van zijn bevindingen bij een lid van de nog te benoemen zuiveringsraad die reeds taln ke bladzijden uit het boek heeft gescheurd Bij het ter perse gaan kwamen we aan dejaarspremie) van de bevolkings- dienst vernamen we met ontzetting dat reeds verschillende vaders aan gifte kwamen doen van een vrouwe lijke boreling met den naam Coitha opgaven, alhoewel de meters geheel anders bleken te heten en met reden ontstemd zijn. Ook was er een geluk kige vader die deze naam voor zijn zoon in zijn trouwboek wou laten schrijven. Onze zegsman echter, steeds in de weer zijnde en nog Latijn hebbende gestudeerd, wist hem diets te maken dat het mannelijk equivalent "Coithus" was, wat hij met enige tegenzin aanvaardde Ge moet niet vragen welk beklagens waardig lot deze onschuldige kinde ren nog te wachten staat met alzo eenen naam. 't Heeft effenaf genen naam Ook bij de Aalsterse reisburo's is een merkwaardige belangstelling waar te nemen voor een vakantie-trip naar het land van Coitha, dat naar beweerd wordt, een redelijk warm klimaat heeft Daar dit land echter niet was opgeno men in de vakantieprogramma's keer den de geinteresseerden voorlopig terug van een kale reis. Onze inlichter, die het desbetreffende boek zelf had verslonden wist ons te vertellen dat het land van Coitha een maharadjarijk is dat ergens gelegen is in een vrij ontoegankelijk dal in het Himalayage- bied. Alhoewel onafhankelijk is het niet aangesloten bij de Verenigde naties en heeft geen ambassadeur in den weet dat de eerste reisfolders al klaar liggen op de reisburo-togen. Enkele persoonlijke anekdoten bewij zen de onsmakelijke Coitha-rage die momenteel onze qeliefde stad in den greep heeft. Zo was er eenen ferventen belotter, reeds een plusser, die niet kwam opdagen op cj wekelijkse kaartavond ten huize van eenen vroegeren schoolvriend. Toen de drie medespelers, teneinde raad en het wachten beu, hem per auto naar de reden van zijn afwezig gedrag kwamen vragen, troffen zij hem ten zijnent aan, diep verzonken in het land van Coitha. Met vereende krachten hebben ze hem er moeten uittrekken en ter kaart tafel dwingen. Waar gaan we naartoe als ons ook nog werd geseind dat menig ouder, het boek ter hand nemende, verplicht wordt aan hunne opgroeiende adoles centen explicatie te vragen over som- migte woorden en zinsneden die zij, evenals den modernen wiskunde, nooit vroeger ten schole hebben geleerd. Uit slechtingelichte bron vernamen wij dat het bekende etablissement 't Land van Riem in 't gat van de Markt zijn naam wou veranderen in 't Land van Coitha". Een trouwe pannnekoe- keneetster heeft echter ter plaatse zelf geïnformeerd waar men het tenstel- ligste logenstrafte. "A la Senora Scherlock Maria, Sakkerloot, of sterker nog Caramba Kaboel met zijn kristallen-bol-instinct mag gerust naast bekende zieneressen lig gen. Het slimme windbeest had ons, Draakmansen gebroeders, storm voors peld en zie we hebben het zwierig aan onze molen. 'T één tempeest in, 't ander uit. Vraagt de foto palabers No Wij zijn hier Caraibische kusten aan 't afschuimen, van het ene eiland onder de wind naar 't andere boven.de wind. Hoe we hier verzeild geraakten Ja sla ons nu dood Op 't banket van den baron had den we ne goeie gang aan van dat "Ventouse-brouwsel" geslabberd tot we de peer van ons leven ophadden. Kwaden turf was 't alleszins want we sliepen onze roes uit tot godweet hoeveel keer de wij zer rond. En toen onze kater begon te wijken, que sorpresa Al zwalpeieren gezien zwal pend op nen boot Zo was't. En aldus halfpenne nog zaten we ons te vergapen op een casquete alpino, nen berree alpin zoals ze 't onzent zeggen. En 't was mil- jaar den Dolf die eronder stak Den Dolf Nog zo ne galjardo die ten kastele met de noorderzon verdween. Ook hij had ooit parelchance gehad Nen habaladoer of babbeltuit is de man hier niet hoewel hij dat trekken en sleu ren aan 't roer met de droogste kwinksla gen afwisselt. Waarlijk, 'n echte rata maritima Hier hield madame Scherlock even op, het voorhoofd de tijd latend om rimpels te trekken te meer daar het schrijfsel ver der één en al schemering werd. Een of ander op hol geslagen baar, door Aidos opgezweept, moet plotsklaps man met pen bedritst hebben want de letters zwommen nu in malkanderen. Toch kon Maria er nog 't volgende van maken "En voor de rest, senora, begin nu weer niet te piekeren tot kot in de nacht over los motivos van al ons gebagger hier. Als uwe frank hiermee kan vallen, wel, wij duiken waaghalzend naar pareloesters, madame Wat een gedacht, zegt ge. Goed, maar daarom moet ge zo geen gip trekken. Wij doen dat niet uit de zotten Lees luidop en luister naar uw eigen stem onzen burgervader Cellino Pau wels Tricolor gaf er bonken op en deed een formidabele bestelling miles de ostras con perlas Nero's systeem had ferm in zijn been gebeten Of het nu banketten gaat regenen Dat hangt af van weer en wind. Of den ajui nenworp soms een grotere grabbel- waarde krijgt En gij gelooft dat Of parels wel op parels zullen vallen Goede vraag, senora, maar met ne losse kop gesteld. Kent ge Cellino tot op den draad 7 Nee Wel, die heeft ze rap door, los kornuitos, met al hun trukken van de foor. En daarbij wij houden hier een oogsken in't zeil Adios y 1000 salutos ventosos de noso- tros, los Draakmanses con Adolfo." Einde 'k heb mijn reusachtig-Loreley-haar van 175 centi meters lang verkregen door het gebiuU. gedurende 14 maanden, van de pommade welke ik ?cli uilgevonden heb. I )eze pommade i< hel eenige middel om het haar te doen groeien, om hei uitvallen te voorkomen en om de hoofdhuid te versterken /.ij brengt bij de mannen tcne schoone cn sterke baard ic voorschijn. Reeds na een kort gebruik geeft zij aan het haar en aan de baard een na uurlijkc overvloed en glans, /.ij belet het grijs- worden l"t in de verste ouderdom. PRIJS PER POT t» I RANKIA. 57. Wolvengrachtstraat, Brussel. (i,,) We kunnen er ook niemendal aan doen dat we, noodgedwongen, nogmaals moeten terugkomen op het Land van Coitha. De wedervarens van dit beruchte boek hebben inderdaad voor heel wat deining gezorgd in vele middens en nog het meest daar waar we dit het minst zouden verwachten. Zo heeft de Vereniging ter bevorde ring van het Vlaamse Boekwezen het lef met vreugde te vernemen dat de Aalsterse bevolking zich weer met brio aan het lezen heeft gezet, getuige daarvan de geweldige vraag naar dit werk in de plaatselijke boekhandels, waar ontelbare exemplaren in de kabassen verdwenen, en dan nog in geschenkverpakking Bij de desbetreffende uitgeverij waar van de naam ons intussen is meege deeld maar die wij om morele redenen niet vernoemen, is voor de moment een herdruk van de persen aan 't rol len, alzo het ijzer smedende terwijl het heet is. Deze ongezonde belangstelling is zelfs, naar het schijnt, aan den weet gekomen van de Zweedse schrijve- laars die terug hun koppen bij elkaar hebben gestoken om een vijfde ver volg aaneen te flansen. Ook de planton van dienst op de kabelmast Erembodegem kon zijn ogen niet geloven, niet bij het lezen van het boek, maar bij het aanschou wen van een aanzienlijke daling der TV-kijkcijfers de laatste tijd in het envi- ronnement en ook al toe te schrijven aan den heersenden leesdrift. Van een stadspersoneelslid (met ein- Hier een pas verschenen reisfolder van het land van Coitha waarvoor een plot selinge toeristische belangstelling is ontstaan in onze gewesten. ons land. Desalniettemin werden op een ik en een gij betrekkingen aangeknoopt langs duistere kanalen om de toeris ten naar ginder te kunnen versassen.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10