FRANCIS SMET Gezond van lijf en leden Parels uit de poliiieprocessen Een ongewilde dronkenschap Meneer de politieker Waarom u kwellen Nee, buurmans' gras is lang niet zo mooi als het mijne Nieuwe Gazet van Aalst 6 januari 1984 11 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immerzee ld reef 3 1 AALST - Tel. (053)2 1 .66.79 "HOUTEN RAMEN ZONNEWERING .ISOLATIE - VOORZETROLLU -VOORZETRAMEN- K :n Medische Rubriek door DOKTER TISTAERT Excibitionist De Nieuwe Gazet van Aalst zoekt MEDEWERKERS sport algemeen nieuws Toen een eerbiedwaardig stadsgenoot door zijne echtgenote was uitge stuurd om commitsies te doen kwam hij na een uur, al zwijmelend met enen benevelden geest en wartaal uitkramend, terug thuis alwaar zijne vrouw hem kwaadaardig en met reden ontving. Zij veronderstelt, en hoe zoudt ge zelf zijnTUat naar man zijne commitsies in den steek latende de nieuwe wet op de verkoop van sterk alcoholische dranken in de café's in de praktijk had toegepast Zoals men weet houdt deze wet in dat de flessen korten drank in de Horeca-eta- blissementen vanonder den toog mogen worden gehaald en op een étagèrken gezet in het bereik van eenieders blikken, mits een soort roerende voorheffingsbe lasting. Daarenboven bleek de man in kwestie nog vergezeld en ondersteund door twee onbekenden die onder ede verklaarden dat madam ene verkeerde intentie had en haar echtgenoot geen greintje schuld had aan deze uit de hand gelopen situa tie. Hij had namelijk enigte met Nieuwjaar uitgedronken lege flessen in den glas container op de Kat geworpen en had kurieuzen mostaardpot als hij was, zijn hoofd in het gat gestoken om te zien hoe ver de container al vol was. Alzo sloegen zwaar alkoholische dampen in zijn ge zicht en ontnamen hem bijkanst het be wustzijn, waardoor hij circa vijf minuten in deze benarde toestand gekluisterd bleef. De twee onbekenden hadden hem na rijp beraad uit zijn benarde positie verwijderd Z-AQfcAN Ck£?£l ?0fUen.<-—2 I Cavia k Wat de wantrouwen/ke echtgenote ver keerdelijk dacht maar waar zij gerat ne- venst was en hem huiswaarts geloosd, na zijn adres in den binnenkant van zijn hoed te heb ben gevonden. Eerst dacht de vrouw nog dat het opge maakt spel was, maar nadat zij er zich terdege van overtuigd had dat zijnen asem alcoholvrij rook en ze zijn enkel en papieren geld had geteld viel zij erin Eind goed, al goed maar 't heeft nen gan- sen dag geduurd eer den vermeenden dronkaard terug op zijn spel was en hij zal het in 't vervolg wel laten zijn neus en hoofd nog in de zaken van 't stad te ste ken Een van de onbekenden Nota van de redaktie Wij verontschul digen onze lezers dat wij het vervolg van de reeks «OPGELET MET DE MODER NE GEDRAGINGEN» heden niet kunnen brengen. Dokter Tistaert heeft zich namelijk ge weldig verslikt bij het innemen van zijn dagelijkse dosis vitaminen. Het was zo danig dat zijn ogen vol water schoten en zelfs zijn rechterhand ervan wist zodat hij in de onmogelijkheid verkeerde zijn arti kel te vervolgen dat die dag binnen moest. U hebt het tegoed voor de volgen de keer. Intussen drukken wij hier een wijze raad van hem af die wij nog in reserve hadden en goed uitkomt met de tijd van het jaar. De redaktie HOEDT U VOOR VALLINGEN! Inderdaad, hoedt U voor vallingen en verkoudheden Vermijdt de trokken^ ep de plotselinge afkoelingen Roei U niet bloot un Uw bedstede, zelfs niet zonder dat ge't weet Blijf niet staan kommeren op straat bij vriesweer en windkracht 7 Ga liever een café binnen en bestel er iets hartsver- sterkends maar doe uw palto uit binnen en hang hem aan de kap stok en doe hem weer aan als ge weggaat of 't effekt valt er van weg Loop U niet in 't zweet en blijf vooral daarna buiten niet staan trutselen als het geen weer is Ge moet de verkoudheden niet gaan zoeken, zij zoeken U al zelf genoeg en somswijlen geraakt g'er niet meer van af Ik neem het voorbeeld van een zekere heer Andropov, een inwoner uit Moskou die vandezomer onbewust zijn voordeur had laten openstaan terwijl zijn achter deur zich in diezelfde positie bevond. Hij kreeg een zware verkoudheid op zijn donder, waar hij nu, vijf maanden later nog steeds mee opgescheept zit, alle hoestflessen ten spijt. Ik kan het niet genoeg herhalenVer mijdt de trokken Dokter TISTAERT Twee dingen kunnen U misschien toch kwellen Gezond blijven, d'as 't een, ziek vallen, d'as 't ander. Blijft ge gezond, kwel U niet, g'hebt het beter dan een ander. Valt ge ziek, ja, twee dingen kunnen U misschien kwellen Of ge geneest, kwel U niet. g'hebt het beter dan een ander Of ge sterft, amai, twee dingen kunnen U misschien kwellen Of ge vaart ten hemel, kwel U niet, g'hebt het beter dan een ander Of ge daalt ter helle, och God, daarom geen snottebellen Handjes geven aan al de vrienden d'as 't een en 't ander Gewis, geen tijd te over om U te kwellen. Klassieke muziek (of wat er voor doorgaat) in 1883 Overzichten van het jaar lijken voor de maker op het schrijven van cursiefjes. Als je er een hele lade bij elkaar gehaald hebt, denkt iedereen dat ze als floeren konijnen uit je mouw in de krant vallen. In feite zijn ze met zweet en veel heen-en-weer-geloop door de kamer doordrenkt. En vooral is er de voortdurende vrees om toch maar niet in herhalinq te vallen. Alhoewel, hoemeer je de conclusies van de vorige jaren herleest, hoe gegronder de herhaling van de herhaling zou zijn... Canticorum uit Moorsel zat als eerste in het pakket. De mutatie onder handen van de nieuwe dirigent is blijkbaar gelukt. De drang om te zingen bleek gelukkig groter dan de rest. Cantate Domino, op dit ogenblik weer op reis naar Israël zorgde voor een lang speelplaat met Vlaamse kerstmuziek. In april zongen ze de St.-Jozefkerk vol met Handels Messiah. Vooral merkwaardig omdat zelfs de solisten uit de stad gere- cruteerd waren. De 14-daagse aperitiefconcerten, met veel te lage toegangsprijzen laten de meest diverse combinaties en disciplines aanrukken. Dure artiesten die even later voor oliedure prijzen zonder probleem volle zalen halen, staan hier verbaasd naar een reeks wachtende stoelen te kij ken. Jenny Spanoghe bijv. die er een suite voor viool van Gistelinck creëerde zal nu wel weten wat Aalst-carnavalstad betekent. Stephan De Jonghe-Stichting. 2 keer in de bres. In mei met de bekroonde pia nisten die vorig jaar een prijs kregen. In november met studiebeurs-gelukki gen Vooral de 4 Aalstenaars die het reci- 10 oktober 1882, agent Mortier op dienstronde in de Hovenierstraat, zijn getuigenis... ...dat hij... bevonden heeft eenen persoon die hem alsdan onbekend was, de genaamde Bocque Carolus oud 30 jaren, werkman te Aalst Keijzerstraat, die zich bevond te midden der hovenierstraat bezig met zijn gevoegd te maken (pissen) en verschillende persoonen, zoo vrouwvolk als mannevolk hem nabij passeer den. dat hij tot Bocqué naderde en hem zegde «ik verzoek u van op eene zoo wijze hier geene schandalen te geven, gaat in een pissyn pissen, en dat op dit aanzoek Bocqué hem de woorden toestuurde «gij moogt met mij mede gaan naar het pissyn, om het mij te wijzen, maar gij hebt er toch geene zaken mede dat hij, agent Mortier gebood aan dezen persoon hem te volgen naar de permanentie om aldaar zijnen naam te kennen, het welke Bocqué weigerde en hem eenen slag met de hand op het hoofd toebracht, waarvan zijne politiemuts ten gronde gevallen was, verders dat Bocqué geheel den weg al danssende en zingende met hem voortging spotsgewijze zegde «gij hebt mij nu maar als ik wil dan kunt gij mij toch niet krijgen. de beschuldigde verklaart later dat hij in bedronken staat was en hierdoor zich niets herinnert aangaande de klacht ten zijnen laste gedaan. Hevige verkoudheden gaan gepaard met geweldige niesbuien die de omstaanders en zeerste doen opschrikken en die aanleiding geven tot het betrappen van de .waal. Personen met zware verkoudheden schuwen dus het best alle openbare gelegenheden en houden thuis de kamer, desnoods maanden aan een stuk. Heb je een vlotte pen schrijf ons dan een briefje Redaktie: Geraardsbergsestraat 44/3 9300 AALST tal naar een verbijsterend niveau optilden lieten even het beloftevolle licht in de sur- plassende muziekwereld aanrukken. De Symfonische Kring «Door Een dracht Groot» haalde met Octaaf Boone als dirigent en huiscomponist hoogte punten uit de pure amateurswereld. Een bewerking van Ofeo Negro en les Pré ludes brachten het summum van inzet en doordrijving. Voor dit jaar wordt van Boones' hand de creatie van een groot werk voor orkest, koor en alt-solo ver wacht. Het Festival, dat om allerlei redenen tot 3 concerten afgezwakt werd, bracht vooral koormuziek. Merkwaardig genoeg zorgden ze voor het minste concert van het jaar (mijn voorkeur het Rias-kamer- koor) en... de grootste middelmaat. De problemen van de organisatoren (ruimte, logies, honoraria, reservaties, program ma) zijn elk jaar weer immens, maar ook gewone kost voor alle organisatoren die even de gewone grenzen willen verleg gen. Een veelgehoorde opmerking is dat de stad pas in de Festivalpot mag kijken nadat de grote steden hun bord gevuld hebben, iets wat dan naar verwante aan biedingen en programma's leidt. Aan de naam en het werk van Hedwig Meert, die ons zo tragisch in januari ont viel. en wiens droom het ooit was om Aalst tot het centrum van kamerorkest vergelijking uit te bouwen, werd tot ver bazing van velen geen woord gewijd. Orgelcyclus (de 13e al) met vooral de verbazende inprovisaties van Van Ingelgem als hoogtepunt. Peter Thomas met zijn 2e solo-orgel trip in de verre kerk van Mijlbeek. Jeugd en Muziek, ook al veel te goed koop, ook al met alternatieve aanbiedin gen. Tanden bijten dus en overgebleven programma's mee naar huis nemen. Capella Bydgostiensis op jaarlijkse in vitatie van Azymuth. Klassiek en degelijk. Het ANZ-concert in december, met ko ren die moeten zwijgen als ze willen zin gen, giechelende orkestleden en solisten die hun vel proberen te redden Het grapjasconcert van het jaar. En het Malufi-kwartet, kerstballen, knabbeiakkoorden en Vlaanderens toe komstige grootheid. Aftellen naar nog. En het grote gebrek aan actieve deel name van de randgemeenten. Na jaren concertlopen valt het steeds meer op dat hun inbreng meestal bestaat tot het lenen van de parochiekerk Plaatselijke groe pen (als die er zijn) draaien bij voorkeur het parochiezaaltje-criterium. Waarbij het nog meer gaat opvallen dat muziekliefh ebbers zo vlug tevreden zijn over eigen prestaties, zeer kritisch staan tegenover andere, weinig weten over wat er buiten het eigen tuintje ge beurt, en niet zelden de zware taak op zich voelen om elk voor zichzelf de kui tuur te torsen. Een typische kunstenaarsziekte overigens. F.C. Aankoop munten, goud en zilver aan dagprijs. Tel. 091/22.81.38 of 091/31.25.42

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11