Éi 'm 'n Shampoo tegen pellicule, graag*.. NetwerK Van der Waerden steelt de show Tel. 053/77 92 48 A. VAN DURPE zetelgarnierder Pl™ 12 Nieuwe Gazet van Aalst 6 januari 1984 De Haai society... DEZE WEEK IN neem eens een kijkje in onze nieuwe show-room *PWiÉb» VAN DER WAERDlNJBlEDT MEER] vakkundig herstellen verkoop antieke zetels Pontstraat 37, AALST Tel. 77 1^.25 WASAUTOMATEN ELECTRO Alle herstellingen Alle wisselstukken Zonnestraat 86, AALST of een terugblik op het commerciële filmgebeuren in Aalst. De populairste hel den van het witte doek in 1983, de refiekties van het Aalsterse kijkgedrag... 11» i Allereerst natuurlijk de top-20, in een rangschikking naar het aantal weken (tussen haakjes) dat de prent de zalen hier teisterde... 1) E.T. (13 w.) 2) Octopussy (5 8 w.) 3) An officer and a gentleman (12 w.) 4) Annie (9 w.) 5) De vlasschaard (8 w.) 6) Tootsie (7 w.) De lift (7 w.) 8) Blue thunder (6 w.) Poltergeist (6 w.) Rambo-First Blood (6 w.) Young doctors in love (6 w.) 12) Superman 3 (5,5 w.) 13) Return of the Jedi (5 w.) Porky's 2 (5 w.) Gandhi (5 w.) 16) De Boezemvriend (4 w.) Le gendarme et les gendarmettes (4 w.) Van de koele meren des doods (4 w.) Cat people (4 w.) L'as des as (4 w.) The meaning of life (4 w.) Never say never again (4 w.) Hierbij werden de prestaties van Octo pussy in beide zalen opgeteld, en werd de week dat Superman slechts s'avonds draaide voor een halve gere kend... Opmerkelijk is het feit dat zaal Palace 16 van deze 23 topfilms voor rekening nam, en Feestpaleis slechts 7Al mocht die zaal dan wel op rekordrecettes rekenen voor "E.T.". In totaal passeerden er liefst 123 pro- dukties de Aalsterse revue 64 daar van werden geprojekteerd in de Palace, 59 in het Feestpaleis. Niet zo'n groot verschil dus toch, ondanks de 4 zalen in de Palace, waar de films echter ook automatisch langer gepro grammeerd werden... Genres... Aalst scheen vooral storm te loDen voor de spektakelfilms (63,5 weken voor 22 films), de lachfilm (63 weken voor 24 films) en de romantische- serieuze prenten (51,5 weken voor 21 films). Op enige afstand volgen de (griezel of) thriller (41 weken voor 15 films) en de (sex of) erotische films (36 weken voor 18 films)... Heel wat min der aan bod kwamen de science fictionfilms (23 weken voor 6 films), de politiefilms (13 weken voor 8 films), de tekenfilms (10 weken voor 6 films) en de musicals (muziekfilms) (15 weken voor 4 films)... interessant is het ook om eens te kij ken naar de programmatietrend van beide zalen. Geheel gelijklopend is die wel voor s.fspektakel- en. politiefilm, en ook de cijfers voor de lachfilm zijn te ver gelijken 13 stuks in 't Feestpaleis, 11 in de Palace... Het opmerkelijkste verschil uit zich echter in het erotische genre van de 18 produkties in die stijl programmeerde Feestpaleis hier van 15 stuks, en Palace slechts 3 Op zoek naar de compenseerende film soort in die laatstgenoemde bios, ont dekten we er dubbel zoveel thrillers als voor het Feestpaleis (10-5), bijna driemaal zoveel romantische-serieuze prenten (15-6) en een verpletterende zege in het tekenfilmgenre (6-0) In de muzikale films haalt het Feestpa leis echter het laken naar zich toe (3- 1). Haast je... Want de film zou wel eens na een week programmatie kunnen verdwij nen... Zoals met meer dan één van onze favorieten gebeurde, trouwens... In het romantische-serieuze genre is dat schering en inslag liefst 13 van de 21 films hielden het slechts één week uit, ondanks hun dikwijls uitste kende kwaliteit... Vlug moest je ook zijn bij de s.f., de politie-, en de teken films, want daarvan vlogen liefst 50 na één week uit de zaal. Ongelooflijk maar waar het genre waar je gerust een weekje mocht ris keren om te wachten, was... de erotis che film slechts 4 van de 18 kon je op die manier al na één week missen O ja, alle muziekfilms draaiden mins tens twee weken te Aalst... Bij de spektakelfilm en de thriller bedraagt het wachtrisiko zo'n 25 Mis schien een leidraad bij het volgen van de programmatie in 1984? Missing Er is vanuit de hoek van de filmclubs (vb. Antrakt) heel'wat kritiek geweest op de biosexploitanten, en het ziet ernaar uit dat cinefielen inderdaad beter bij hen terecht kunnen dan bij de commerciële ketens. Waar bleven immers klinkende namen als "Yol", "Identificatione di una donna", "La notte di San Lorenzo", "Five days, one summer", "Le beau marriage", enz... Niet commercieel genoeg wellicht We zijn benieuwd voor 1984. Haalt "Zelig" (Woody Allen) Aalst, en zoja, hoeveel weken Of moet ook die plaats ruimen voor "Superman VII" Filmprogrammatie JH De Spin (Haaltert)"Coup de tor chon" op vr. 6 jan.; 20 u. JH Ypsilon "De dolle kever"op zo. 8 jan.; 20 u. K.F.L."Excalibur" (J. Boorman) (1980) op do. 12 jan.; 20.15 u. (Palace). Palace 1. "Breathless" (KNT)Ameri kaanse remake van A bout de souffle", met een tegenval lende Richard Gere en een truttige Valérie Kaprinski. Soort Bonnie en Clyde in roc kerstenue en altijd op de vlucht. 2. "Never say never again" (KT): Sean Connery in the re-Bond. 3. "Sneeuv vitje en de zeven dwer gen" (KT): Walt Disney op z'n best, helaas in een vrij bekakte nederlandstalige (onverstaan bare) versie. 4. "Sophie's choice" (KT): nog steeds de beste keuze Met Meryl Streep en haar oscar prestatie. 1. "Jaws 3" (KT): Zie bespre king. 2. "Battletruck" (KT)beschaving met schaafwonden na een atoomoorlog, een soort Mad Max met andere prentjes. 3. "Bomber" (KT)Met Bud Spencer, zijn vuisten hard als staal. Laten we hopen niet dat van Wallonië of 't zal een flauw beestje zijn. Knock-around- the-clock dus..., Vis op 't menu, deze week! Het moest ervan komenin "Sneeuw witje" zongen de dwergen reeds van "Haai ho, haai hoen in "Never say never again" voerde Bond er al een reklamespot voor uit"Jaws 3" ("De zomer van de (West-)Vlaamse Gaai" Het verhaal v.d. overgroeide kabeljauw-met-kunstgebit is blijkbaar nog niet uitgemolken om er boter bij de vis voor de kassahaaien mee te produce ren. Deze aflevering, van Alan Landsburg, heeft al lang niets meer van de originele, gehaaide en sublieme Spiel- bergversie. Nu mag het visje zijn tandpasta-smile tonen in een "diepzee-pretpark". De diskussies tussen ekologen en haaiendoders laaien natuurlijk weer hoog op, maar viswijf biologe Kay kan toch verhinde ren dat men haar "killer" naar de haaien helpt. Met alle gevol gen van dien... Tussenin spelen zich nog wat Dallas-achtige intriges af, waarbij de hartstochtelijkste ontboezemingen op de kritiekste momenten opgevist worden. Of zag u daar geen (vis-)graten in Van akteurs is er trouwens ook nauwelijks sprake... Enkel Louis Gosset jr. (de sergant uit "An officer and a gentleman") lijkt her kenbaar, maar hij is wel veel zwakker in de rol van pretpark manager. De haai zelf lijkt mechanischer dan ooit, en kan slechts tijdens enkele scenes echt imponeren. (Dan nog 't meest nadat hij tot viskroket- ten gebombardeerd werd...). De verder trukage van afge- sabbelde lichaamsdelen en leuk verminkte lijken komt ook al niet zo denderend fris uit de verf, en de hiermee gepaard gaande shok-effekten zijn kopieën uit vorige haaienfilms. Nee, het is niet onze bedoeling om "Jaws 3" voor rotte vis uit te maken, maar erg briljant vinden we hem niet... Voor de kassa zal dit wel weer een goudvisje zijn, te oordelen naar het sukses, maar naar ons gevoel is het eerder een blikken visje (een bliekje Flauw en overbodig dus, want dat haaien aaien uw gezon dheid kan schaden, leerden we al uit de eerste twee delen. Nee, we zeggen geen "Jaws" tegen het leven, zelfs al wordt de klankband toepasselijk -in haai-faai en in Dolby stereo uit gegalmd... En dat het een "drie- dimensiefilm" zou zijn Ach, daarvan valt enkel de lengte dimensie via de langdradig heid op, en voor de rest die drie dimensies van deze film er zelfs drie teveel... RESERVATIE 9 -17 uur de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 ZATERDAG 7 JANUARI om 15 u.: Theater Taptoe met «De Krantenjongens». Een meespeelspektakel met acteurs en verscheidene poppenspeltechnieken. Het verhaal is eenvoudig twee jongens - Freek en Luk - sollisiteren bij een krant. Hun vriendschap komt in het gedrang doordat slechts 1 van de twee de job kan krijgen. Zo moeten zij een aantal proef reportages maken - met hulp van de toeschouwers - waarbij ze in de gekste situaties belanden... Theater Taptoe brengt dit nieuwe stuk met veel fantasie en tal verwijzingen naar actuele situaties. Toeg. 70 F, 50 F voor abonnement groepen. Org. De Weide Chiro Serskamp i.s.m BJV. ZONDAG 8 JANUARI van 9.30 u. tot 12.30 u. Start cursus Grime o.l.v. Annemie Cooyman. Er zijn 6 lessen voorzien. Inschr. en Reservaties Centrum Netwerk, tel. 78.89.81 WOENSDAG 11 JANUARI om 20 u.2de les Cursus Filosofie met als thema «Vervreemding» wegwijs raken in een complexewereld vol vervreemdende ef fecten. Cursusgeld 1500 F voor 10 lessen Vrij in en uit elke weekdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 20 uur; zaterdag en zondag: van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur; maandaggesloten. ,FEV>vMa05 Inderdaad, Van der Waerden steelt de show. In onze totaal vernieuwde showroom laten wij u zien wat moderne, verant woorde interieurinrichting bete kent. Want Van der Waerden is specialist in interieurverzorging en -architectuur. «Jong wonen» bijvoorbeeld is een uitgebreid gamma living meubelen dat elk interieur siert, ook datgene waarnaar U al zolang uitkijkt. Feestpaleis

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12