Het stormde in 1983 (in een glas water) Moet ergi zaat op rm SERAV Afscheid Jef Callaert St.-Gudulavrienden - Moorsel Seintjes ont vingen wij van Ja, joot, jaomen. Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Politieke aanwervingen bij de post Nieuwe Gazet van Aalst 6 januari 1984 3 Als U deurwaarder wordt, lezer, stellen we een hitparade samen. Ik breng willekeurig een aantal deuntjes en melodietjes uit 1983, U zoekt de eventuele orde van belangrijkheid. Misschien vergeet ik wel die absolute topper die U nog jaren aan '83 zal herinneren, maar dat vergeeft U mij gerust, geachte. Vooruit maar. Zoals op de beste gemeenteraadszitting een glas (spuit)water vóór ons, op een veilige afstand, want soms stormt het er in We beleefden het dat alle gemeente raadspartijen in het schepenkollege ver tegenwoordigd waren. Het oude kollege bleef (tengevolge van een klacht van Willy Alloo over de kiestelling) wat lan ger aan, maar burgemeester werd (net vóór karnaval) dan toch Raymond Uyt- tersprot. Hij volgde tegelijk Louis D'Haeseleer en Eddy Monsieur op. Laatstgenoemde mocht een paar maand "waarnemend burgemeester" zijn. Het ei van Colombus is nu ook door de Aalsterse bakkers ontdekt. Ajuin taart... Het recept werd een eerste keer uitgeprobeerd op 4 september, op de 6de Kunst- en Ambachtsmarkt. Deze werd trouwens lekker opgefrist met o.m. volksspelen en een stadhuisrestaurant. De N.V. Amylum breidt verder uit op de terreinen aan de Van Wambeke kaai. Ettelijke bouwvergunning is aange vraagd, terwijl de produktie grotendeels omgeschakeld wordt van maïs op graan. In de marge de Amylumkommissie (met leefmilieu-zorg-doelstelling) is heropgericht. Ook in de marge Amy lum köncfigt irr eèrr nieuwjaarsbrief aan dat karnaval '84 gesponsord wordt, kwestie van het blazoen op te poetsen met een feestneus en konfetti. Er werd een stedelijke dienst thuisver-. zorging voor zieke én gehandikapte kin deren opgericht. Waarmee een eigen tijdse behoefte oryjerkaiyi wordt. Uit de stadsbibliotheek is 1 titel (van pornografische inslag, naar gezegd wordt van horen zeggen) verdwenen. Een storm van protest, waardoor het zgn. Land van Coïtha meteen een flink stuk bekender werd. Er kwam eenrichtingsverkeer in de Boterstraat en Korte Nieuwstraat. Alle logica wordt hiermee getard, naar niet alleen onze bescheiden mening. Het O.C.M.W.-labo boekte wellicht enkele mijoenen fr. winst (her juiste saldo is uiteraard nog niet gekend), wat normaal, maar nieuw is. De kontekst is U welbekend sinds het diensthoofd dr. F. Matthieu geschorst werd (in het belang van een gerechtelijk onderzoek dat nooit een echt onderzoek schijnt geweest te zijn) is apotheker-bioloog E. De Bie waarnemend diensthoofd met hetzelfde personeel. Men beleefde het dat over datzelfde O.C.M.W. een aantal problemen (schan dalen) door advokaat A.E. Bogaert bekendgemaakt werden, wat eerst krach tig genegeerd werd en naderhand tot een "mea culpa" leidde van de O.C.M.W.- raad. Wat doet hopen op beterschap, maar in de begroting '84 niet zo direkt te zien is. Wiens keel niet tezeer is toegesnoerd door de verzwaarde financiële (gemeente)lasten, juicht om de terugge vonden financiële orthodoxie de tering wordt naar de nering gesteld. Schepen E. Bogaert blijkt kordaat te zijn. In elk geval tonen drie in december uitgegeven toeristische brochures (over belfort, St.-Margarethakerk Baardegem en Waterkasteel-Moorsel) aan dat ook op minder luxueus papier degelijke infor matie kan geboden worden. Met een Limburgse firma werd in het College overeengekomen dat zij ons glas uit (dit jaar opgerichte) containers mogen halen. Voor de stad minder ver lies. Voor de firma winst. Voor de bur gers geen maand wachten meer op de glasophaling, maar wel 'n eindje lopen naar een helaas nog al te vaak overvolle glascontainer. De diskussie in en buiten de gemeenteraad is nog niet ten einde. Schepen Doorns sprong op de kar van de stads- en dorpsherwaardering. In eerste instantie wordt in Klein-Aalst (rechter- en linkeroever) geherwaar deerd. Stuurgroepen werden opgericht. Als dit bv. niet treffend is waar 20 jaar geleden nog plannen bestonden om van de De Ridderstraat een brede boulevard te maken (wat tot verkrotting leidde uite raard), wordt zo'n straat nu letterlijk geherwaardeerd. De nacht van 26 op 27 november stormcie het. In gans Vlaanderen, zodat ook de tribune van Eendracht Aalst er moest aan geloven. Op 31 december kon U voor de aller laatste keer duiken in het stedelijk zwem bad aan de Kapucijnenlaan. Jaren gele den (toen het geld nog op Uw rug groeide) werd besloten tot een nieuw zwembad aan de Albrechtlaan. Dat opent nu op 7 januari, maar om het oudé open te houden (en de nodige werken eraan uit te voeren) naast het nieuwe is geen geld meer. Met het badwater wordt dus ook het oude zwembad weggegooid, of liever verkocht. Op de valreep werd op de gemeente raad principieel beslist tot een welzijnso- verlegkomitee. U mag hopen dat het de volgende jaren tot een gekoördineerd sociaal beleid komt tussen gemeenteraad, O.C.M.W. en Aalsters Sociaal Overleg (mutualiteiten, hulpverleningsorganisa ties, enz.). De adviesraden hebben voortaan de twijfelachtige eer een schepen als voorzit ter te hebben en afgevaardigden van poli tieke partijen officieel in hun midden te hebben. De adviezen kunnen alleen maar aan belang winnen "Aalsters Accent" is de naam van het nieuwe driemaandelijks stads- informatieblad. Normaal zouden er in Uw verzamelmap reeds twee edities moe ten zitten Op initiatief van de politie (die zeer verveeld zit met alle gestolen fietsen en brommers, waarvan de eigenaar dikwijls zelfs de kleur niet meer kent) zijn fiets en brommeridentiteitskaarten gratis uit gegeven. U vult dat kaartje in, en houdt het zo mogelijk langer bij dan Uw rijwiel gestolen wordt. Voor onze werklozen is beterschap beloofd. Werk krijgen ze natuurlijk niet, ook geen menswaardig inkomen uite raard. Wel zal de paardestal in de Hove niersstraat, dat sinds mensenheugenis als doplokaal dient, eerlang tot het verleden behoren. Aan de Affligemdreef werd begonnen met de bouw van een tennishall, wat wet telijk kan (afgezien van de twee geverba liseerde overtredingen), maar wat een aanslag is op een der laatste open ruim ten van Aalst. Waarmee U met schaar en lijm Uw eigen top-20 (flop-20) kan samenstellen. Géén inzendingen naar de redaktie, a.u.b., want we zitten van onder tot boven in 1984! (pd) Op 1 februari 1984 gaat dhr. Jef Callaert, afdelingschef van de diensten Burgerlijke Stand, Bevnlking, Militie, Sociale dienst en werklozendienst, met pensioen. Jef Callaert gaat met rust Op donderdag 22 december 1983 na men de leden van het College van Bur gemeester en Schepenen en zijn colle ga's van hem afscheid. Na een toespraak van de heer Burge meester, waarin zijn werklust, be kwaamheid, en rechtvaardigheid werden beklemtoond, schetste schepen Van Vaerenbergh in 't kort zijn loopbaan Dhr. Jef Callaert trad op 12 juli 1943 in dienst van de stadsadministratie en op 1/1/48 werd hij tot opsteller bevorderd. 10 jaar later werd hij onderbureauchef en op 1 /7/58 werd hij bureauchef in de be- volkingsdienst. Op 1 november 1981 werd hij tot afde- In Moorsel werd een algemene hobbyruilklub gesticht. De bedoeling ervan is het ruilen van munten, prentkaarten, postzegels, sigarenban- den, doodsprentjes enz... De stichters houden er wel aan het hob bykarakter te benadrukken. De vergaderingen gaan door elke 2de en 4de zaterdag der maand vanaf 14 tot 18 uur in het Parochiehuis. Statiestraat 3 te 9390 Moorsel. Het bestuur is als volgt samengesteld VoorzitterJozef De Luyck Pijgerstraat 47 te 9390 Moorsel Secretaris Roger De Witte, Neden/eld- straat 19300 Aalst OrganisatorKarei De Coninck, IJzeren- wegstraat 5. 9390 Moorsel Bestuurslid Dirk Roelandt, Spoorweg laan. 67, 9470 Denderleeuw allemol eh gelikkeg joor, 'n goei gezondhèd... en veil voyven en zessen Ge 'n ho rd meh teis daogen iand rs. Gelo j iveranst't sjoepken van annen neis zing en ze zen der do mei Mor ofdat dad al emol zu gemandj es. dad es eh wad anders Wa t ge 'n hedj a gat no ni gekierd of ze zen dad allemol al vergeiten, want dad es allemol mor 'n manier van spreiken hein In elk geval, as ekik on aal ons leizers (hoeveil zen der dad hè hier eh gelikkeg joor wensjes da gemandjEn sertoe as ek erboy zeg eh gezond joorWant meh den beste wil van de wereld, mor dad es iet dagge nie 'n kentj koeipen of oeik ni betolen, newoor. En azoei ja. wajjer zitten na in 1984. 'k Hem vroeger noeit ni gepeisd da'k zul aad zol geworren hemmen... En in de mondj Zjannewore. 'k Zing hier in 'n boeksken da ze dad oeik nog noemen de Laamondj Mor dad 'n hem ekik azoei toch vroeger noeit ni g'hoeird zee. 'k Vraog meh af woor en wannier da ze da zoyn 't Es oeik de mondj van de Stienbokken en van de Wotermanen Allei, 'n mondj ver 't mansvolk, want hejje gè al nen bok geweiten van 't vrawelèk geslacht, of ne Wotermaan die 'n vraa es En ten stoot er hierin da boeksken nog ietalle die vele en dichwils drincken die sal ic eenen roeien snuiter schincken... Dad es azoei in van dad aad vloms hein - mor 'k hem der toch va verschoeten En 'k ben zonder iet te zeggenstillekes ne kier in de spiegel gon zing.Want ierlèk gezeid 'k voel meh op deize moment oeik nog ni noyg op menne chef-de-fil En 'k hoeir da nog van ander mans zeggen. Mor ver heer zeiven te troeisten, hange ze der nog rap oon die daogen bringen da mei hein En ver 't gemak zak ek dad oeik mor geloeiven. Want ien dingen es zjustne mensj etj ewa mier, drinkt ewa mier ver tèn nog van de rest te zwoygen. Ge moetj zing dagge van alles in hoois hetj, want op zekken momenten vallen vantoyd binnen woor dagge va gien kanten of zoyn op gereiked hotj En zeg gè tèn spoyteg. mor 'k hem niet in hoois. In elk gevalon moyn kèzze 'n hem ek niet miszing... 't es allein meh leverken dad op zenne poeit speltj Vandaog es 't Droykeinmgen Deizen aoved es 't in 't Belfort droykeiningen- fiest. As ge der 250 ballen ver oever hedj... Ver 'n taloeir hoesjepot en eh pint- jen En wie da wiltj mag tissendeir nog 'n betjen de klao ooithangen oeik. Dad allemol as veirberoydink va Vastelaoved... Zoeiveir zemmen al gekommen. Mor oever Droykeiningen voesjgesproeken As ge 't naa nog nie 'n wist, dad es 'n tieken da z'a nie 'n weiten woeinen. Want hier ba moy es dad al pekanst 'n ghiel mondj beizeg. Va meige men ne kier zingen Al 'n ghiel bèzze meh inkelgeldj ben ek kwoyt. Mor naa es 't gedoon zee. 'k Ben ekik Fortenates niEn doboy, menne radio speltj ne ghielen dag, worom zol ek ten nog moeten on de deir in de kaa bleive stoon verte looisteren nor liekes da'k nie 'n kaan Want nog gin ienen 'n heit er da heken gezongen va op ienen droykeiningen-aoved den bakker sleig zè woyf. En dad hem ek pertank attoyd schoein gevonnen Sertoe op 't leste, as dennen boer op zen eesgat most vallen. En domei peis ek er op da'k hier vanachter in den hof oeik nog n eesgat moen ooitkappen Mor da zal iet zen ver van de zoemer zee. Want naa es 't te nat en te kaad. En doboy, 'k hem 't dor gezeid hein 'k ben nog ni op menne chef-de-fil PETJEN vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen lingschef bevorderd hetgeen een bekro ning voor zijn onberispelijke loopbaan in dienst van de stad en de Aalsterse be volking betekende Namens zijn personeel sprak dhr. De Lombaert zijn dank uit voor de goede leiding en samenwerking, waarop dhr. en mevr. Callaert ontroerd de talrijke ge schenken in ontvangst namen, en hij een kort woord van dank uitsprak. Hierop volgde een receptie, door de heer en Mevrouw Callaert aangeboden Met de heer Jef Callaert verdwijnt op het «Landhuis» een gewetensvolle bekwa me, ervaringrijke en vooral rechtvaardige fiquur, die zeker een leemte zal achterla ten. De Weide "Het nieuwe zwembad is me wat". Op zaterdag 7 januari willen de kinderen, ouders en stafleden van de ervarings gerichte kleuterschool De Weide een stille protestaktie houden n.a.v. het feit dat de stad Aalst wel miljoenen over heeft voor een prestigieus zwem bad met niet olympische afmetingen maar niet eens een instructiebad voor kleuters voortzien heeft. Moeten deze nu naar Dendermonde of Asse De mensen van De Weide roepen dan ook iedereen - kinderen en volwasse nen - op, om samen met hen aan deze protestaktie deel te nemen. Bijeenkomst De Weide, Brusselsestw. 159 Aalst 9.30 u. aan het zwembad. Tot zover De Weide. Vrouwen tegen de krisis "Geen lampions maar dopkaarten aan de kerstboom". 'Wanneer U eind december dopkaar ten aan de kerstboom zag hangen, dan wilden 'Vrouwen tegen de krisis' met deze symbolische actie direkt wij zen op het enorme probleem van de werkloosheid. Om van het enorme aantal doppers af te geraken, moet er dringend een serieuze WERKTIJDVERKORTING komen voor iedereen, met behoud van loon en met evenredige aanwervin gen. De minimumdop voor jongeren moet opnieuw omhoog, het onderscheid tussen de gezinshoofden en de ande ren moet weg 60 voor iedereen 'Vrouwen tegen de krisis' besluiten met 'MAAK WERK VAN DE VREDE VERMINDER DE UITGAVEN VOOR WAPENS - BESTEED DAT GELD AAN VOLWAARDIG EN ZINVOL WERK VOOR IEDEREEN Bij de P T T. zullen ongeveer 800 te werkgestelde werklozen en 300 ekono- mische stagiairs zonder examen worden aangeworven Deze zuiver politieke be noemingen beletten de normale statutaire aanwervingen. Nochtans werd beloofd in de toekomst voorrang te verlenen aan de 500 laureaten van het examen hulp- kracht-onderpostontvanger (klerk) en de 2000 laureaten hulpkracht-postboden. Hieromtrent stelt Volksvertegenwoordi ger Jan Caudron aan Staatssecretaris D'Hondt de vraag of zij het niet immoreel vindt dat duizende kandidaten geld noch inspanningen ontzien om in staatsex amens te slagen, terwnl politieke vriend jes zonder examen hun plaats zien in te nemen. (!VC) Molenstraat 70 .Aalst ®21 76 08

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3