the best one^ uuillocx video club E. Aalst-Club Brugge Tjapko Teuben moet legerdienst in Nederland volbrengen Veteranenminivoetbalklub F.C. Morta opgericht <3» Videofilms 100 fr./3 dagen Als koning winter koning voetbal verdringt... Marlimat De videoclub die weet wat video is Voetbalkalender van zondag, 8 januari 1983 - Aftrap om 14.30 uur Jeugdvoetbal Alle bereide visschotels Verse vis Schaal- en schelpdieren jan goossens vlaanderenstraat 6 - aalst tel: 053/785328 AUTOBANDEN BEN0IT DE SMEDT HOTEL-RESTAURANT-CAFE DES ARCADES 8 Nieuwe Gazel van Aalst 6 januari 1984 Als voorbereiding voor de kompetitiewedstrijd tegen Overpelt speelde Een dracht een interessante oefenwedstrijd tegen Club Brugge. De eerste helft nam Club volledig voor zijn rekening en Eendracht liet een zwakke indruk na. Aan de rust prijkte er dan ook een logische 0-4 stand op het bord Na de herneming herpakte 'Eendracht zich echter flink. De Rijck die terug een goede partij speelde lukte een tweede tegenbal. Het was wel opvallend dat Geert van Roy en Luc Impens hun talent tegen Club demonstreerden Trainer Borremans zat na de match wel verveeld met enkele problemen Eendracht zal heel waarschijnlijk met meer over de diensten van Tjapko Teu ben kunnen beschikken De Nederlander moet zijn legerdienst volbrengen in het noorden van Nederland op een driehon derdtal kilometer van Aalst zodat het voor hem onmogelijk zal zijn nog voor Aalst dit seizoen uit te komen. Georg Kessler de trainer van Brugge is wel in onderhandeling met de Neder landse overheid om Tjapko zijn leger dienst in betere omstandigheden te laten volbrengen zodat hij alsnog zou voor Ëendracht kunnen uitkomen In Aalster- se bestuurskringen heeft men echter weinig hoop dat de Fries dit seizoen nog voor wit-zwart zal spelen Toch wel een geweldige tegenvaller want Teuben is een van de talentrijkste spe lers die Aalst momenteel in zijn rangen heeft (JVL) Nadat minivoetbalploeg «Het Apostelken» wegens interne moeilijkheden noodgedwongen forfait diende te geven besloot oudspeler van E. Aalst, Freddy Van Den Bogaert een gloednieuwe veteranenminivoetbalploeg op te richten. bestuur. Alle begin is moeilijk en bij de start van deze gloednieuwe ploeg werd er eerst vier maal verloren in oefenwedstrijden die als voorbereiding op de kompe itie betwist werden In de kompetitie vlot het heel wat beter tot nu toe verloor Morta amper één wed strijd Hun ambitie is dan ook bij de eerste drie te eindigen van de veteranenko^ - petitie wat gezien de gunstige resultaten van de laatste weken een haalbare kaart is (JVL) Samen met Pierre Cornells eveneens oudspeler van Eendracht werden er con tacten gelegd met spelers als M Vlas- senbroeck, E. Verhoeven, R. De Schrij ver, F Huylebroeck J Van Goethem L. Cornelis en W. Dehenau. F.C. Morta was meteen geboren Voorzitter is de heer Matthijs die tevens lokaalhouder is. L Van Der Borght (secretaris) R Lam pers (schatbewaarder) en F. Huyle broeck (coach) behoren eveneens tot het - Tweede nationale - Derde provinciale D Eendracht Aalst - V V Overpelt (15 uu. I s K. Aalst - Wilskracht Gijzegem (zater- - Tweede provinciale B dag, 19.30 uur) Eendracht Meldert - Robur Moerzeke Wilskracht Moorsel - S.K. Herdersem Eendracht Nieuwerkerken - V.C. Ede - Vierde provinciale F F C. Edixvelde - Letterhoutem - Vierde provinciale G Optiorp - Schroevers Moorsel Doggen Erembodegem - Juventus Schoonaarde S V Outer - V J Baardegem S.K. Terjoden - S.K. W^lle S.K Erembodegem - Wilkracht Hofstade Rapid Lebbeke - T.K, Meldert HUTSEBAUT G. kantoormeubel Toonzaal: Grote Baan 129 9390 HKRDËRSEM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondseslwg 389 9300 AALST Programma voor 8-1 Tuf Tuf/Bosveld Igrek/Terlinden Twentiers/Kreja Pallieter/Spokuon Eureka Efsee Zenith/Ypsilon Bedrijfsvoetbal Programma voor 7-1 Amylum Bouw Callebaut A Desatex Intercom/Somati Callebaut B/Post VVTTA/Saf Osbr B Osbr C Osbr A Van Hooff Beukenhof Dendermonde 'Ik had erop gerekend dat ik enkele gekwetsten zou kunnen recupereren na de winterstop maar zowel Deroy als Haleydt zijn nog niet speelklaar. Die- rickx kon wel wederoptreden maar ondervindt nog wel wat hinder en Ser geant zal zondag heel waarschijnlijk niet beschikbaar zijn. Eerst liet ik Van Kemseke voor De Rijck spelen, maar toen dit tegenviel liet ik Milco als vrije middenvelder akteren wat duidelijk een meevaller werd. Muylaert over tuigde me met en ik weet eigenlijk nog met goed of ik met drie spitsen of met twee ga starten tegen Overpelt. Dierickx zou ik willen in het midden veld opstellen met naast hem De Rijck en Limpens. Graag zou ik er Sergeant bij hebben maar die zal heel waars chijnlijk niet speelklaar zijn. Van Wilderode liet me geen al te zekere indruk na en ik maak me wel zorgen voor zondag. Horvat is nor maal tot na de wedstrijd tegen Over pelt geschorst maar nu het geschil bij gelegd is twijfel ik nog tussen hem en Hans. Het keepersprobleem en de voorlijn baart me wel zorgen. Ferrera speelde wel geen slechte match maar hij speelt te teruggetrokken, ik geef hem nochtans de opdracht niet zo dicht aan te leunen tegen de verdediging. Gelukkig akteerde Geert Van Roy op zijn niveau, ik hoop nu dat hij de lijn doortrekt in de kompetitie Geert kon enkele weken niet voluit gaan wegens zijn enkelblessure en is nu eindelijk volledig fit wat vandaag wel duidelijk te merken valt Na dit gesprek viel het wel op dat trai ner Borremans in de problemen zat met de ploegopstelling voor zondag. Tegen Overpelt staat er heel wat op het spel. Deze wedstrijd mag bes chouwd worden als een vierpunten match alhoewel dit wel wat vroeg op het seizoen is maar tegen Overpelt zou er kost wat kost moeten gewon nen worden en dat zal wel van geen leien dakje lopen. (JVL) Aan fishcount prijzen! Bel ons tijdig! Continental, Uniroyal, Michelin. Open8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-12 u. en 13-15u 30., De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 Stationsplein 8, AALST s 053/77 32 96 Restaurant open alle weekdagen en zondagmiddag. Specialiteit: scampis, paling MOORSELBAAN 86 AALST 053.212475 Tijdens de kerst- en nieuwjaarsdagen is er gewoontegetrouw geen competitievoetbal. Hiervan maken wij gebruik om een overzicht te geven van de prestaties die onze streekclubs in de provinciale afdelingen tot op heden hebben geleverd in competitieverband In tweede provinciale B Onze enige streekclub uit de reeks een vrij merkwaardige reeks trouwens. De ploeqen volgen kort op elkaar Driemaal na elkaar winnen en men staat vooraan de klassering Verliest men echter drie maal na elkaar, dan komt men automa tisch bij de bedreigde clubs terecht Een dracht Meldert doet het na een vrij goede seizoenaanhef de laatste wedstrijden minder goed. Geel-blauw behaalde slech's 13 punten ur 16 wedstrijden en is daarmee teruggezakt tot op de twaalfde plaats in de algemene rangschikking Eendracht speelde enkele zwakke wed strijden o a tegen S V Temse (thuis 3-6 verloren), E. Winnik (uit 5-0 verloren en het minder sterke F C Wieze (uit 3-1 ve-loren). Daarentegen speelde het knappe wedstrijden tegen Klauwaerts Kemzeke (uit 1-4 gewonnen) en Stan daard Denderleeuw (thuis met 3-2 ge wonnen met slechts 9 spelers na twee uitsluitingen) Eendrach' paart de goede uitslagen dus aan de minder goede. In zestien wedstrijden incasseerde het 25 doelpunten en scoorde het zelf 18 maal. Eddy Van Driessche is topscorer met 10 doelpunten. In derde provinciale D Eendracht Nieuwerkerken een waardig lei der Eendracht Nieuwerkerken is zeker de re- gelmatigste ploeg van de reeks. Van meet af aan stond geel-rood mee voor aan in de rangschikking. De jongens van trainer Armand Spitael verloren tot op he den slechts éénmaal (3-1 op Herzele) en verloren toen even de leidersplaats. Niet voor lang echter De beste wedstrijden speelden de Een- drachters op S.K. Aalst (1-3 gewonnen) en thuis tegen Schellebelle (een 3-3 ge- lijkspr-toevallig f?) twee andere titel kandidaten De laatste wedstrijden was Nieuwerkerken duidelijk in een mindere vorm De ploeg leek wat uitgeblust (er gens normaal dat men geen gans s<- - zoen op hetzelfde peil kan spelen) Na d'ie opeenvolgende gelijkspelen won Eendracht eerder moeizaam op Sint-An- telinks (2-4) en thuis tegen S.K. Herder sem (1-0) Nieuwerkerken heef- met 45 gescoorde doelpunten de beste aanval van de reeks Topscorer is Danny Steenhoudt met 13 doelpunten. S.K. Aalstvalt de beslissing op Nieuwer kerken Na een minder goede competitiestar met slechts twee punten it de eerste vier wedstrijden (dan nog twee gelijkspelen tegen de hekkensluiters Wilskracht Moorsel en F.C Mere) en verloren wed strijden tegen andere iHkanndaten zo als Nieuwerkerken en Herzele) begon S.K. A 1st aan een sterke remonte. De heropstanding van het dit seizoen toch wel hoog aangeschreven S.K Aalst kwam er vanaf de vijfde speeldag met monsterscores tegen F.C. Ylierzele (6- 0) R C Bambrugge (9-0) en Wilskrach Gijzegem (0-8) De oranje-croenen van voorzitter Jozef Vermoesen verworven nanen een indrukwekkende 20 op 24 (er werd sindsdien met meer verloren) waaronder een 11 op 12 op verplaatsing. Van de 13e plaats klom S K. op naar de 3de t laats en staat nu op drie punten van leider Nieuwerkerken Op 15 januari a s staat de topper Eendracht Nieuwerke - ken - S K \aist op het programma Als S.K. deze wei -trijd verliest, mag het de ti el zo goed als zeker vergeten Noteren we nog dat S.K. de beste verde diging heeft van de reeks. Het incasseer de tot nog toe slechts 14 dor-lpunten Z If scoorde het al 40 maal 15 ervan nam Gary De Kinder voor zijn rekening en daarmee is hij tevens topscorer van de reeks. Wilskracht Gijzegem doet het meer dan behoorlijk Het pas gepromoveerde Wilskracht Gij zegem startte de competitie met een zeer goede 5 op 6 Nadien ging het wat minder vlot maar tot nog toe bleef Wilskracht steeds een goede middenmotor Met 15 punten uit 16 wedstrijden staat groen zwart op de achtste plaats (doelsaldo 22-34) Het ziet er naar uit dat trainer Frans Roeland met znn ploeg een pro- bleemloos jaar tegemoet gaat Alvast met slecht voor een ploeg die het met nagenoeg dezelfde spelers doet als vorig jaar in vierde Tegen de zgn topploegen kreeg Wils kracht het wel hard te verduren Op Nieuwerkerken werd verloren met 3-0 en thuis werd verloren van Schellebelle (1- 5) en S.K Aalst (0-8) Zo erg is dat nu ook weer niet Het is met tegen de «groten» dat Gijzegem de punten dit seizoen moet behalen S.K. Herdersem dit seizoen wat teruggeval len Nadat S.K Herdersem vorig seizoen een erg goede competitie had gespeeld, viel het voor de ploeg van trainer John Lis- sens tot nu toe allemaal wat tegen Met 15 punten uit 16 wedstrijden is S.K nog maar een gewone middenmotor Het won nog maar viermaal en het speelde zevenmaal gelijk. Geel-blauw beschikt over één van de beste verdedigingen uit de reeks (het incasseerde nog maar 15 doelpunten), maar het grote zorgenkind is en blijft de aanval Herdersem scoorde nog maar 14 maal en heeft daarmee de op één na slechtste aanval (enkel rode lantaarndrager F C Mere heeft er minder gescoord) Tegen de kopploegen speelde S.K. Her dersem steeds goei wedstrijden Tegen E Nieuwerkerken en S K Aalst moest het tweemaal nipt de duimen leggen (telkens 1 -0 verloren) en op Schellebelle werd 0-0 gelijkgespeeld na een erg goeie match Het ziet er naar ui' dat het huidige sei zoen er een zal worden zonder veel ge schiedenis Wilskracht Moorsel zit in nauwe schoen tjes Met slecht 9 pumen ur 16 wedstrijden (doelpuntensaldo 15-29) staat Wils kracht Moorsel samen met F C Mere (de enige club uit de reeks zonder over- winnnmg) op de laatste plaats in de alge mene rangschikking Het jonge team van trainer Jan Monsieur speelde tot nu toe nochtans verschillen de goeie wedstrijden Zo hield het op de tweede speeldag S K Aalst in bedwang (0-0 thuis) en ook tegen buur S K Her dersem werd het tweemaal een 0-0 gelijkspel Enkel tegen leider E Nieuwer: kerken (5-1) en tegen V.C Ede (4-0) werd met zware cijfers verloren Tegen datzelfde Ede won Moorsel zijn eerste match van he' seizoen (op de zesde speeldag met 3-0) Ook tegen Osta Meerbeke werd nog eens gewonnen huis me- 2-0) Tegen Olympia Burs- mocht eclver nooit verloren worden (1- 2) en tegen Sint-Antelinks een andere degradatiekandidaa- werd een 3-1 rust- s and zomaa' weggegeven in de tweede helf" (3-3 werd het toen nog) Al emaal weggegeven pun en die op het einde van de cpmpeti ie wei eens van doorslagge vende aard zouden kunnen zi n als de afrekening wordt gemaakt1 (Robbyt

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8