Met spikes op de dansvloer VZW doet skipromotie Wintersport in België Bij het begin van 1984... Programma voor 7 en 8 januari Met vallen en opstaan Atletiek Uniek initiatief h RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO MTSA Veteranen Mini-voetbal Aalst (V.M.V.A.) Skilopen in Belgie Nieuwe Gazet van Aalst 6 januari 1984 Morgen zaterdag heeft in zaal 't Kapelleken de jaarlijkse algemene vergadering plaats van A.C. Eendracht Aalst. Een ideale gelegenheid om iedereen die in het afgelopen jaar een bijzondere prestatie leverde eens in de schijnwerper te plaatsen. Vorige week brachten wij U reeds een overzicht van de meest opvallende wapenfeiten van onze wit-zwarten, maar er is meer. Naast de provinciale en de nationale kampioenen zullen ook de winnaars van de regelmatig heidscriteria bedolven worden onder de herdenkingstekens. Om laureaat te worden van het regelmatigheidscrite rium veldlopen, volstond in clubver band een aantal wedstrijden te betwis ten. Bij de dames noteerde Hildegarde Eemans, verantwoordelijke voor deze klassementen, 14 winnende namen Veronique De Pierre, Sandra De Nijs, Anja Lanckman, Inge Tackaert, Sabine Van Der Hoeven, Bettina Van De Steen, Chrisia Van Oostende, Van Holsbeeck Els, Inge Eemans, Gode- lieve Roggeman, Maria Vermassen, Ann De Luyck, Ann Van Holsbeeck en Liesbeth Bogaert. Bij de heren was de belangstelling voor het veldlopen blijkbaar iets gro ter. Wij sommen U 21 atleten op Pas cal Poelman, Johan Van Der Bruggen, Jurgen Buggenhout, Gunther Lanck man, Peter Abbeloos, Guy Van Den Broucke, Erik Tackaert, Alex Buyle, Johan Van Impe, Bart Meganck, Johan Van Den bossche, Erik De Sae- deleer, Francois Buggenhout, Jozef De Roock, Willem De Cock, Pierre Cal- lebaut, Maurice Aerts, Jerome Van Der Gucht, Geert Van Der Bruggen, Herman Parmentier en Roland Baeyens. Wat de criteria voor de zomerwedstrij den betreft worden de deelnemers aan eigen organisaties in acht geno men. Zowel voor wat de dames als voor wat de heren betreft zijn de lijstjes bijna identiek aan deze van de winter. Bij de dames zijn er 11 laureaten met als nieuwkomers Linda Troyekens, Katinka Pottie en Hilde De Saedeleer. De 20 regelmatigsten bij de heren zijn Guy Van Den Broucke, Gunther Lanckman, Johan Van Der Bruggen, Guy De Waen, Jurgen Buggenhout, Koen DE Doncker, Dirk Ledegen, Jos Jacobs, Alex Buyle, Jan Marcelis, Jan De Doncker, Mare Ledegen, Patrick Van Boxtael, Pol Van Den Abbeel, Ste- faan Van Der Stichelen, Geert Van Der Bruggen, Bart De Vuyst, Bart Meganck, Luc Van Schoor en Fran cois Cornelis. Na het officiële gedeelte met de toes praken en de huldigingen van de atle ten volgt een gezellig samenzijn waa rop alle sympathisanten van Een dracht Aalst welkom zijn. Wie meer informatie wenst over de Aalsterse Atletiekclub kan zich wen den tot de secretaris van de vereni ging Erik Coppens, Major Clasers- traat 12/4 te 9300 Aalst. Wie recreatie verkiest boven competi tie kan steeds terecht bij de Club 25- 100 van A.C.E. Aalst. Wekelijks komen deze recreatiesporters samen op zondagvoormiddag om de conditie op peil te houden of te verbeteren. Voor informatie kan men zich wenden tot Emiel De Schrijver, Welvaartstraat 56 te 9300 Aalst. (PVB) Veronique De Pierre Korte tijd geleden werd door een aantal skifanaten uit het Vlaamse landsgedeelte de hoofden bij mekaar gestoken. Bedoeling was te onderzoeken op welke wijze deze mensen zouden kunnen bijdragen de skisport in België van dienst te zijn Zij waren het er roerend over eens dat voor de Belgische skisport nog heel wat kon verwezenlijkt worden. Uit deze gedachtengang ontstond uitein delijk de oprichting van het «BELGISCH SKI CENTER vzw» met medewerkers uit gans het Vlaamse land. Het hoofddoel, de skisport in België te bevorderen, werd uitgebreid tot de be vordering van de sport in het algemeen door het aanbieden van vormingsmoge lijkheden voor alle recreatieve sporten zoals tennis, waterski, zeezeilen, wind surfen, paardrijden enz Door een coördinerende rol te vervullen tussen de verschillende verenigingen kan het Belgisch Ski Center bijdragen tot verwezenlijkingen die anders onmogelijk of onbetaalbaar zouden zijn. Voorbeeld. Een skigroep uit Kieldrecht ziet af van zijn skiplannen naar het bui tenland wegens het beperkt aantal deel nemers. Het Belgisch Ski Center heeft weet hiervan en brengt deze groep te zamen met Skiclub Blanca Sport zodat deze twee gebundelde groepen WEL de mogelijkheid bekomen zich financieel verantwoord te organiseren. Nog een voorbeeld. Skiclub Blanca Sport wil een «Kinderskidag» organiseren en vraagt medewerking van Skibaan Zondal en het Belgisch Ski Center. Door de pers, de vrije radio's en Bloso in te schakelen, gelukt het Belgisch Ski Center erin om 128 kinderen tussen 4 en 12 jaar te zamen te brengen op 21 augustus II. en deze kinderen een GRATIS skibelevenis aan te bieden afgerond met video-op namen en smoutebollen na geleverde «prestaties» Intense samenwerking met clubs en ver enigingen ter bevordering van het eigen streefdoel behoort tot onze doelstellin gen. Door het houden van film- en dia-avon den over het skigebeuren, het organise ren van voordrachten over diverse ski problemen willen wij daadwerkelijk mee helpen aan eerlijke ski-informatie Voorbeeld. Door het tema «Onderhoud en afstelling van eigen skimateriaal» in de praktijk om te zetten kunnen skiërs hun eigen materiaal langer gebruiken Ook kan GRATIS gebruik gemaakt worden van een eigen skibibliotheek en eigen uitgaven met raadgevingen over voorbe reiding op de wintersporten. Alle buiten landse skimagazines staan eveneens GRATIS ter beschikking. Wij geven leden en aangesloten clubs de gelegenheid GRATIS hun mededelingen te doen in een eigen Belgisch Ski Center Newsblad. Daardoor openen zich vele mogelijkheden. Voorbeeld Het doorgeven van kinderski- materiaal dat meestal slechts kort ge bruikt wordt door de kleuters en nadien verdwijnt wegens de groei van betrokken kinderen Ook het organiseren van zeer voordelige skistages in het buitenland met eigen Belgische gediplomeerde Bloso-leraars met GRATIS skilessen nemen wi| ter har te. Op dit gebied werken wij nauw samen met buitenlandse skischolen en in be paalde skigebieden bekomen wij tot 30 vermindering op de skiliftprijzen Bij voldoende belangstelling organiseert het Belgisch Ski Center pre-skigymnas- tiek vóór het skiseizoen en oefenstonden op de kunstpiste. Gehandicapte mede mensen die sporthulp verlangen, willen wij zeer graag begeleiden. Buiten de wintermaanden GRATIS deel name en aanleren van andere recreatie- BELGISCH SKI CENTER vz w Pastoer Dcrgentlaan 70 - 3220 Aarschot Tel. 016/ 56 06 35 Telex 71795 sporten De venvezeniijking van dit doel vergt intense samenwerking daarom een op roep aan alle pro-skigezinde mensen, clubs en verenigingen de skifederatie, reisorganisaties gespecialiseerd in win tersporten ledereen die aan dit project wil meewer ken of zelfs maar een klein steentje wil bijdragen, is welkom en kan terecht bij Hilde De Craecker. Dorenweg 20, 9310 Lede (tel. 21.13.22) of rechtstreeks bij «Belgisch Ski Center v z.w Pastoor Dergentiaan 70.3220 Aarschot (tel 016/ 56.06 35) De jongste jaren ging het aantal wintersportbeoefenaars enorm de hoogte in. Oostenrijk, Zwitser land en Italië werden ook in de winterbrochures van de touroperators opgenomen. Jaarlijks maken dan ook duizenden landgenoten de trek naar de dik besneeuwde hellingen. Nochtans kan men ook in België de lange latten aanbinden, al klinkt dit, de huidige 'lente' golf in acht ngenomen misschien ongeloofwaardig. ver en anorak completeren de uitrus ting. Een paar degelijke handschoe nen is geen luxe. Reservekleding voorkomt dat men verkleumd in de wagen moet om de terugreis aan te vatten. Natuurlijk vindt men in België niet de hoge toppen en de uitgestrektheid van de Alpen. Wie de Ardennen echter kent weet dat er dicht bij huis toch een aantal sneeuwsportmogelijkheden bestaan. Vooral de liefhebbers van Alpineski, zijn afdalingen te Elsenborn, Eupen, Francochamps, Lierneux, Malmedy, Robetville, Spa, Trois-Ponts en Bara- que De Fraiture. De lengte van de afdaling is echter meestal eerder beperkt tot maximaal 1.000 m. Een bijkomende handicap is dat sommige sleepliften enkel tijdens de week-end geopend zijn. Andere beschikken dan wel over een kunstverlichting wat vrij uniek is. Voor de langlaufers is de situatie iets gunstiger. Bij voldoende sneeuwval kunnen zij een keuze maken uit een dertigtal verschillende vertrekplaatsen die dan vaak nog verschillende cir cuits aanbieden. Huur materiaal Meestal worden ter plaatse een aantal ski's te huur aangeboden. De prijs is er vaak hoger dan in het binnenland en bovendien moet men soms lang aanschuiven. Men doet er dan ook goed aan in eigen streek te huren, de kans dat men kwalitatief slecht mate riaal krijgt is dan een flink stuk kleiner. Ski-kleding Voor deze dag- of weekuitstapjes hoeft men helemaal geen dure uitrus ting aan te schaffen. Een warme trai ningsbroek kan reeds voldoen, pullo- Sneeuw Dagelijks worden verschillende sneeuwberichten verspreid via de media. Op RTBF 1 stemt men best af rond 12 u. De BRT 1 geeft even voor 10 u. de toestand door. Daarnaast zijn er nog een aantal informatieburelen waar men telefonisch kan informeren naar de skimogelijkheden. Fédération du Tourisme de la Pro vince Liège 041/22.42.10 Fédération du Tourisme de la Pro vince de Namur 081/22.29.98 Koninklijke Touringclub van België 02/233.22.11 Informatiekantoor Brussel 02/512.30.30 Koninklijke Automobielclub van België 02/230.08.10 Vlaamse Tou risten bond 02/234.34.34 Zowel voor de beginneling als voor de gevorderde wintersporter heeft Belgié heel wat te bieden. Enkel de weerma- ker moet van goede wil zijn. Ondanks alle verkeersellende heeft sneeuw heel wat positieve aspecten. Het komt er enkel op aan ze te ontdekken, ook in eigen land. (PVB) Keizerlijk Plein 22A AALST 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis 'H ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A ,a car,e aan mati9e Prii«n- Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 Is het misschien wel goed even terug te blikken op het vorige jaar, een jaar dat sportief Aalst liefst zo snel mogelijk zal vergeten. Wat de sport betreft was er weinig reden tot fierheid. Vooral in clubverband vielen weinig of geen hoogtepunten te noteren KSC Eendracht Aalst deed het in tweede nationale niet zo best. Ook in de lopende competitie zijn de resultaten be schamend Wij stellen ons dan ook vragen over de kwaliteiten van de spelers, van de trainer, maar vooral van de bestuursleden. Het is bijna niet te verklaren dat een ploeg met meer supporters dan vele eersteklassers blijft modderen in tweede afdeling. De degradatie naar derde is zelfs binnen be reik. Ook het basketbal kent nog weinig hoog dagen. Okapi heeft het verre van gemak kelijk om zijn plaats in tweede afdeling te verdedigen. We denken dan ook met weemoed terug aan de tijd dat zowel het ter ziele gegane Black Boys als Okapi in eerste afdeling uitkwamen Ook de Aal sterse Denderleeuwse ploeg Osiris trap pelt ter plaatse al lijkt promotie dit jaar nog tot de mogelijkheden te horen. Waterpoloteam ZNA degradeerde naar derde afdeling een kortstondig verblijf in tweede. Met de opening van het nieuwe zwembad wordt van deze spelers in 1984 een zware aanpassing verwacht. Het spelen in een groot bad is immers stuk ken moeilijker. Wij zouden met deze opsomming nog zeker enkele regels kunnen verder gaan Ook andere clubs uit andere takken had den weinig reden tot vreugde. In tegenstelling tot deze nationale com petities blijven de regionale competities succes oogsten. Zowel SETOK, MTSA (voetbal) als de liefhebbersbasketcom- petitie bieden wekelijks aan enkele hon derden Aalstenaars sportieve recreatie De verantwoordelijken van deze initiatie ven verdienen dan ook alle lof Op individueel vlak was er wel reden tot juichen Werner Van Der Fraenen be haalde zilver op de wereldkampioen schappen veldrijden Dirk Ledegen haal de bij de scholieren twee nationale at- letiektitels achtkamp en polsstoksprin- gen Bart Meganck was de snelste kadet over 1500 meter. Aalst en Sporthet lijkt de laatste tijd niet zo goed te boteren in het huwelijk Hope lijk wordt het in 84 geen echtscheiding... (PVB) Zaterdagkompetitie EERSTE AFDELING Melckenbeeckvr 'Cobila's (Floris) Onder den Toren/Lada Boys (Levinqs- bird) Boterhoek/Heizijde (D'Herde) Bartan/Rayo Espanol (De Troch) Giwo Endoka (Garcia) Camu/Rode Duivels (Van Schuylen- bergh) TWEEDE AFDELING Excelsior/Leeuwerik (Meert) Jong Timarcha/Musica (Uvir) Apostelken/De Kroon (De Neef) Den Hert/'t Kloksken (Coppens) G M.I.C Walleken (Van Campenhout) Breughels/Royal Sportief (Standsfeldt) Zondagsreeks Ooievaars/Adelaars (Van Campenhout) Sportief 81 /Gipak (Garcia) Rode Roos/Sunset (Uvin) Star Boys/Sportkring (Meert) Timarcha/Amapola (Van Belle) Koszen/'IJsboerke (Floris) Real'Familial/Nieuwe Wiik (D'Herde) Pano/'t Duifken (De Sutter) Rangschikking op 29-12-83 1. Morta 2. Excelsior AZ '83 3. Timarcha 4 De Geuzen 5 BBL 6 Inoxefina 7 OCMW 8. Liars 9. Juwelen Bikkems 990068-14 9 6 2 1 37-27 9 5 4 0 42-36 9 4 4 1 40-30 8 4 4 0 28-24 9 4 5 0 28-61 9 3 6 0 37-30 8 3 5 0 39-52 7 2 3 2 30-40 10 't Velleken 9 1 8 0 25-60 2 Programma 1-4 finale bekerzaal Ten Rozen. - woensdag 4 januari 1984 18 u Excelsior AZ '83 - Moda 19 u. De Geuzen - O.C.M.W. - woensdag 11 januari 1984 18 u Timarcha - Inoxefina 19 u. 't Velleken - Juwelen Bikkems Skilopen of langlauf combineert als geen andere sport de sportieve inspanning met de geestelijke ontspanning. De gezonde en vaak bijzonder fraaie omgeving staat er borg voor. Wie ook tijdens de wintermaanden een sportieve recreatie wenst, mag de initiatiecursus van de dienst Sport van de Stad Aalst zeker niet missen. Na het succes van de vorige jaren mocht de organisatie van een langlau- finitiatie zeker niet op het programma ontbreken. In 1984 zal het reeds de vijfde maal zijn dat Aalstenaars, onder impuls van de dienst 'Sport, Jeugd en Vrije Tijd' kennis maken met de lan- glaufsport. Naargelang de sneeuwval trekt men naar het centrum ADEPS te Eupen- Hattlich, naar het vakantiecentrum Zonneheuvel te Chevron of naar de Ferme Pirlot te St.-Hubert. Zowel op zaterdag als op zondag gaat het in januari of februari '84 richting Arden nen. Voldoende sneeuwval blijft ech ter de eerste vereiste. Wie aan de initiatie wenst deel te ne men kan bij de Dienst Sport inschrij- vingskaarten bekomen. De kostprijs bedraagt 800 fr. per persoon. 3 leden van hetzelfde gezin betalen elk 700 fr. en voor wie over eigen materiaal bes chikt volstaat 600 fr. In de deelname prijs is inbegrepen de reis per auto car, de verzekering, de skilessen, het huren van ski's en skischoenen. Dat betekent alles wat rechtstreeks in verband staat met de lessen. Voor de deelnemers is de gepaste kle dij noodzakelijk een anorak of waterdichte jak; handschoenen; jeansbroek; trainingsbroek of ski broek; 2 paar kousen. Daarnaast is reservekleding onmisbaar. Wie meer informatie wenst kan zich steeds wenden tot het stadsbestuur Aalst, Dienst Sport, Grote Markt 3, 9300 Aalst. Tel. 053/77.11.11, toestel 282. Hopelijk krijgen we toch nog vol doende sneeuw

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9