Garage DENDRY LADA NIVA Moorsel DE NIEUWE LADA 2107 NetwerK Helemaal nieuw de MAZDA 626 diesel met voorwielaandrijving Kom kijken en proefrijden Voorwaarden zoals op het autosalon Denderstraat 60, AALST s 053/21 24 31 Kerstconcert «Canticorum» uit slechts sneeuw ontbrak p.v.b.a. Garage J. KERKVLIET 10 Nieuwe Gazet van Aalst 13 januari 1984 Prachtige afwerking Gunstige overname Financieringsmogelijkheden Kom hem proefrijden DEZE WEEK IN Pretloos Concessiehouder van Groot-Aalst Posthoornstraat 78-80, Aalst 21 35 26 siah dan het trage gevaarte dat eeuwen lang voorbijtrok. De Klank van «Singhet Vro» is doorzichtig, de stemverhouding harmonisch. Soms mis ik in de baslijn de scherpte van een con'our en het koraal van Bach was bijzonder mooi maar geen Bach, ik voelde met de kracht van het volk erachter. Wie fluister krijgt aandacht wie stil kan zingen indt gehoor. Stil zingen is voor mij een norm Dat bewijzen de kerstliede ren uit het tweede de- I die de stemming oproepen van Les Baux in Frankrijk en van de zwervende koningen in Timmer mans' Vlaanderen «Canticorum» zelf 'S met blnven stilstaan Rudi Tas verrichtte schaafwerk aan de stemmen Paul Van Looy kneedt ze ver der tot interpretatie Een gemakkelijke weg is dit metClemens non Papa komt wat verbrokkeld over en Sch tz schudt me niet dooreen Maar te bewandelen moet hij zijn Vooral Wouter Rens' «Gij badt op enen berg» - heel sober maar heel expressief - Van Nuffels «O keer dine oghen» - zijn wij dan toch een ro mantisch volk?- en Brahms' «Der J - ger» - de vroomheid daalt over ons neer - klinken overtuigend De zachte hand van dirigent Paul Van Looy en de geestdrift van de koorleden leveren een degelijk werkstuk af Tussen de koorvlagen in schittert de zon van barok en rococo. Barsanti Quantz en Leclair bewijzen dat alle muziek dans muziek is Patrick Peire huppelt en dartelt met blokfluit en traverso PaulPoppe ba- rokcello en Florian Heyerick klavecim bel dansen met hem mee (W DB) Paul Van Looy of ik weet niet welke Moorselse geest heeft een fijne neus. Hij kiest telkens weer het beste om het eigen koor in te kaderen. Neem nu het kamerkoor «Singhet Vro» uit Rupelmonde ik hoorde maar zelden fijnzinniger zingen. En voeg daar het Telemann Barokensemble aan toe die Jaten de putti en de vlinders los. Om het helemaal romantisch te maken ontbrak alleen de sneeuw in Moorsel za terdagavond De rest kon je zo op een zichtkaart overbrengen landschap met kouwelijke mensen kerk vol vrienden het Vlaanderen zoals Van Isacker het graag zou zien nog samenhorig. nog verbonden met mekaar. Wie het Gregoriaans in het vergeetboek wou drukken verdient in de Leie te wor den gegooid of als Barbertje te worden gehangen. Gelukkig zijn er nog mensen die hun zinnen met hebben verloren en het kostbare goedje uit de handen van de nieuwlichters weten te houden Je laat bv. Alma Redemptoris Mater zingen en de hele kerk wordt één oor Michael Vekeman leidt zijn «Singhet Vro» in een vijftal barokwerken. Op het eerste gezicht zou je zeggen de be grippen barok en kamerkoor spreken mekaar tegen Barok is luisterriik. be stormt de hemel; kamerkoor betekent intimiteit en pastelkleuren Maar. Hog- wood nam het Christ Church Choir onder zijn hoede en we kregen als resultaat een veel transparanter en dynamischer Mes- RESERVATIE 9 -17 uur de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 Ook in '84 gaan de aperitiefconcerten door met de medewerking van ASLK Het eerste concert van het nieuwe jaar, op zondag 15 januari '84 te 11 u., wordt verzorgd door Marina MEVISSEN op saxofoon Saxofoon wordt vooral in de moderne muziek gebruikt en dat is niet te verwonderen gezien de «jonge leeftijd» ervan een honderdtal jaar oud. In de jazz. de rock roll en de new-wave wordt er dankbaar gebruik van gemaakt. Maar ook in de «klassieke» of «ernstige» muziek weet men dit instrument te waarderen Zo speelt Marina Mevissen '59 St - Joost-ten-node) een suite van Frangois DANEELS 1921 Tubize), een Allegro moderato van Eugeen BOZZA (nog in leven) adagio een expressione van SEMBER-COLLERY (nog in leven) en de 1ste solo-suite voor cello van J.S. BACH, bewerkt voor sax door KASPRZYK Met zijn hese timbre zal dit instrument de meesten wel bekoren, vooral omdat van de verschillende uitvoeringen (sopraan alt tenor en bariton-sax) enkele zullen bespeeld worden U heeft de gelegenheid om met dit instrument (opnieuw) kennis te komen maken op zondag 15 januari '84 te 11 u. Inkom leden Netwerk 50 frmet-leden 60 frkinderen 12 j 30 fr De kinderopvang is nog steeds gratis en de aperitieven lekker en goedkoop. «Breathless», met als blikvanger natuurlijk Richard Gere («An officer and a gentle man») wordt aangekondigd als een nieuwe, Amerikaanse versie van «A bout de souf flé». Die deed indertijd heel wat stof op waaien, maar is het nu ook nog nodig om je stofzuiger mee te brengen Jesse Lujack (Richard Gere) is een fos siele zoeker in de jaren tachtig, met een zaak dat hem fataal wordtauto's stelen In een overmoedige bui schiet hij immers een politieagent neer en dat is even een streep door de rekening van zijn lekkerlui leventje (en van dat van die agent nog veel meer). Hoewel, echt vluchten, dat ligt hem niet, want eerst moet hij zijn «poen» en zijn Monica in Los Angeles gaan afhalen Wanneer de dromen over Monica en «Porte-moneca» vervuld zijn, staat er een trip naar Mexico op het ver langlijstje Niet alles loopt echter op rock'n rolletjes. Noch met Monica (de zwakke Valerie Kaprisky) noch met de centjes Of de grenzen van Mexico dan toch nog ge haald worden mag Lange Jo Jo weten Weinig verhaal dus en inderdaad ook weinig aktie Er wordt wel heel wat af- geluld door de hoofdpersonages Voor al over de beide idolen van Jesse wordt adembenemend vervelend uitgewijd de ruimtestripheld Silver Surfer (de poging tot paralleltrekken met Jesse overtuigt nergens) en de ouwe rocker Jerry Lee Lewis (Jesse Lee Zelden viel een top- akteur zo tegen als in deze film trou« wens na «An officer and a gentleman» daalt Richard Gere af tot het John Tra- volta-niveau. Al zal de (rock'n) rol daar niet vreemd aan zijnValerie Kaprisky mag dan wel sommigen de adem afsnij den met haar mooie lijf. maar voor de akteerprestaties in deze film betekent ze ronduit een «Devalerie»-atie... Dat sommige kritici deze prent omschre ven als een «vergulde sexfilm» is schro melijk overdreven Toch valt het moeilijk om «Breathless» ergens bij in te delen. Bij gebrek aan aktie humor, spanning psychologie of romantiek (een tekenfilm is het ook niet) kunnen we «Breathless» ook niet voor fanatiekers in zo'n genres aanbevelen. Dan maar onder de B van B- fïlm klasseren We houden onze adem in voor de toekomst van deze film want «Breathless» had meer zuurs.tof nodig... Programmatie JH Leeuwerik «Chariots of fire», op zo 15 jan 20 u. JH De Spin «Cat People», op vr. 20 jan 20 u. Palace 1 «Breathless» (KMT)zie bespreking 2. «Sophie's choice» (KT) evenals onze keus, 'n aanrader 3. «Never say never again» (KT)het ne- verzwijn James Bond verhindert alweer een life-opvoering van «The day after» 4 «Sneeuwwitje» (KT)het zondigste sprookje ter wereldzeven venten wo nen samen bij één vrouw Feestpaleis 1 «Staying alive» (KT)Travolta met «stik in a lijf» Danskörsus 2. «Jaws 3» (KT)de haai society valt een pretpark binnen Zwakjes Flauw beest je 3. «Bomber» (KT)Bud Spencer zonder Terence Hill of Buik Pens zonder hilari teit Voor fanatieke freaks

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10