FRANCIS SMET Duivennieuws Alosta 1A wijst Artevelde terug Osiris Aalst afgemaakt De dames zijn wakker V.K. Aalst kent weinig moeite met Veurne Het recht van de sterkste BC. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Verder zonder puntenverlies Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Immerzeeldreef 3 1, AALST - Tel. (053)21 .66.79 "HOUTEN RAMEN "ZONNEWERING jSOLATIE| -VOORZETROLLU -VOORZETRAMEN i i i i i I I I K :N Wij zoeken sportredakteur sportfotograaf Neem kontakt op met de redaktie Nieuwe Gazet van Aalst - 13 januari 1984 - 15 Petanque De ereploeg van Alosta behaalde, in de openingswedstrijd van de terugronde een moei zame, duur bevochten zege op een verdienstelijk Artevelde. Hét eksploot kwam van de ploeg VAN DEN STEENE die erin slaagde de bezoekers met 9-0 cijfers huiswaarts te sturen. Alosta 3B van haar kant kon in de reekstopper tegen Mistral het laken niet naar zich toe trekken en zet daarmee een stap terug. Van de wedstrijden Sopec-Alosta 2A en Singel - Alosta 1B ontvingen wij op de deadline noch het wedstrijdverslag, noch commentaren. Noodgedwongen beperken wij ons tot de behaalde resultaten. Beide ploegen losten de verwachtingen meer dan in en boekten met respectievelijke 2-7 en 3-6 cijfers een schit terend uit-resultaat. Alosta ere - Artevelde 5 - 4 De thuisploeg stond, gezien Artevelde toch een stevig geheel vormt, voor geen gemakkelijke opdracht. Het werd een open wedstrijd die alle kanten uitkon. De nieuwjaarsviering zat er blijkbaar tijdens de eerste ronde voor niet weinig tussen de lokalen keken dan ook na een mum van tijd tegen een 0-3 score aan. Men was duidelijk aan «hernemen» toe en de Aalstenaars geloofden ook in die moge lijkheid. Alosta mocht de tweede ronde integraal voor zich opeisen. Het had haar tweede adem teruggevonden en leverde in de beslissende ronde een hoogstaan de en begeesterende prestatie weg zo dat de wedstrijdpunten op de valreep toch nog in eigen huis gehouden werden Een merkwaardige overwinning na een «prachtige nieuwjaarsviering» die alhoe wel zij misschien geschaad heeft aan de spelkwaliteit een niet te verwaarlozen, positieve invloed gehad heeft op de sa menhorigheid. De ereploeg kan zonder twijfel terugvallen op een hechte kern die weet dat petanque, zeker tijdens de kom petitie, een ode aan de kollektiviteit moet zijn. Alosta 1 A - Artevelde 9-0 De thuisploeg hield ervan bij het begin het vuur in en ging na een prachtige ou verture (3-0) gewoon door op haar elan. Met weinig overtuiging zette Artevelde in de tweede periode de achtervolging in maar slaagde er niet in een voortreffelijk georganiseerd Alosta uit verband te ha len. De Gentenaars zochten tevergeefs naar aansluiting en keken, duidelijk aan geslagen, na de tweede ronde tegen een 6-0 achterstand aan. Alosta gaf in de derde ronde de bezoekers het nakijken. De moegestreden bezoekers hadden in de ultieme ronde begrijpelijkerwijze niet meer de kracht om zich van de opgelo pen dubbele uppercut te herstellen en dienden een uiterst zware nederlaag te inkasseren. Ere wie ere toekomton danks de opgelopen afstraffing betoonde Artevelde een positieve en sportieve in gesteldheid zodat deze ontmoeting een propaganda-treffen vormde voor de pe- tanquesport Krachtbal eerste nationale In Lissewege heeft Aalst amper een drietal minuten hoop op een behoorlijk resultaat gehad. Via Jan De Vriendt opende oranje-blauw de score maar dan was het al Avanti Lissewege wat de klok sloeg. Een gehandicapt Osiris, zonder Joris Hanssens en Bart Van Lysebeth kwam aanvallend punch tekort en scoorde veel te weinig. De zware 23-6 nederlaag duwt Osiris Aalst nog verder de dieperik in. Opera tie redding wordt een moeilijk te ver vullen opdracht. De ploeg: Jan De Vriendt (3), Chris Eel- de (1), Jan Geeroms (2), Fred Doc kers. Het B-team presteerde beter en kon Lissewege tot een kwartier voor inruk ken, bedreigen. Dan ging de fysieke vermoeidheid bij enkele Osirisspelers een te grote rol spelen en kon Avanti rustig afmaken. De ploeg: Peter De Bruyn, Bert Maes, Peter Siau, Bart Eelbode. V.K. was er nochtans niet gerust in Het moest naar West-Vlaanderen zonder Marc en Paul Philips en zonder Jan De Schrijver. Hun vrees bleek al vlug onge grond, want in de eerste set kon Veurne V.K. pooit onder druk zetten. De Aalste naars domineerden de ganse set. Vooral bij de opslag en in de recepties was V.K. - gans de wedstrijd trouwens - de baas. V.K. won die eerste set met 10-15. In de tweede set zag het er nochtans minder rooskleurig uit voor V.K. Het keek Het team van ploegkapitein VAN DEN STEENE blijkt momenteel voortreffelijk uitgebalanceerdeen aantal ervaren schutters gekoppeld aan talentrijke poin- teurs en pointeuses lijkt inderdaad de ideale formule naar het sukses De ge wijzigde opstelling ten tijde van de kon- frontatie met Heirnis zorgt ervoor dat de ploeg een fikse stijging kende in pres tatie-curve Dat Alosta 1A zich met nieu we overwinning opwerpt als ernstig titel kandidaat lijkt ons dan ook geen al te voorbarige prognose. Mistral - Alosta 3B 6-3 Zondag stonden in de absolute topper van het weekend de nummers één en drie (beide met vijf punten) van de rang schikking tegenover elkaar De bezoekers gingen voortvarend van start maar wisten de 1 -2 voorsprong in de tweede ronde niet uit te bouwen Via trip letten BOCKLANDT en BRANCART wist Mistral langszij te komen zodat de derde ronde uitsluitend diende te brengen Het werd (via een driemaal 15-13 score) een geanimeerde ronde waarbij de lokalen het thuisvoordeel konden omzetten in winstcijfers. Een echte uitputtingsslag tussen twee gelijkwaardige ploegen waarin eigenlijk geen verliezer behoorde te zijn. Een te zwaar verdict misschien voor de Aalstenaars waar triplette DE MEYST-PERREMAN-PORIAU zich door middel van twee wedstrijdoverwin ningen en een nipt verlies, wederom in de kijker speelde (JMC) Kalender voor zondag 15 januari '84 Patijntje - Alosta ere (15 u J) Patijntje - Alosta 1A (15 u.) Alosta 1B - Conmxdonck (15 u Alosta 2A - Apollo (15 u Alosta 3B vrij (15 u.) Veldlopen Het lijkt dat de Aalsterse meisjes eindelijk wakker geworden zijn na hun winterslaap. Tijdens de cross te Zele kon men niet alleen een groter aantal Eendracht-meisjes aan de slag zien, ook de prestaties waren voortreffelijk. Bij de jongste pupillen werd Anja Ver- massen 15de. In de tweede reeks werd Tessina Baeyens 23ste en ging hiermee Christa Van Oostende net vooraf. Rebecca Alcantarra deed een opgemerkt debuut. Bij de jongste miniemen werd zij elfde. IngeTackaert was 19de. In de tweede reeks was Sandra De Nijs opnieuw goed voor een podiumplaats: zij werd derde. Veronique Bayens (25ste) en Anja Lanckman (27ste) waren de overige Aalsterse miniemen. Bij de kadetten zagen wij een ongekende weelde. Sandra Van Den Bogaert liep zich net bij de eerste drie en Sabine Van Der Hoeven bevestigde haar talent met een vierde plaats. Veronique De Pierre en Kathleen De Wolf werden respektievelijk 27ste en 28ste. In de tweede reeks was Maria Vermassen 24ste. Inge Eemans bleek de enige Aalsterse semore aan de start. Zij werd 14de. Godelieve Roggeman realiseerde haar zoveelste overwinning bij de vetera nen. Volgende week trekken de Aalsterse meisjes naar Opwijk. (PVB) Inge Eemans, een van de meest regel matige Aalsterse atletes. Tijdens de algemene vergadering van A.C. Eendracht Aalst werden de kampioe nen gehuldigd. V.l n.r.Frangois Cornelis, Gustaaf Ledegen, Alfons Schelft- hout, Dirk Ledegen, Godelieve Roggeman en Guido Schelfthout. V.K. Aalst hernam de competitie op overtuigende wijze. Het won zaterdagavond op Vepoka Veurne met sprekende 0-3 cijfers. al vlug tegen een 5-0 achterstand op. Toen herstelde V.K. zich echter en liep in één ruk uit tot 5-10. Nadien ging V.K. echter aan het zwalpen en de thuisploeg kwam terug op voorsprong Het leek er op dat V.K. deze set ging verliezen. Meteen het sein voor Eric Van Mosse- velde om er Paskiewitz in te brengen. Deze bracht V.K. terug op 14-14 en even Golfbiljart Na de winterstop is nu ook de golfbiljartcompetitie opnieuw van start gegaan. Op deze eerste speel dag van 1984 vielen weinig of geen verrassingen te noteren. Golfbiljart lijkt één van de meest logi sche sporten te zijnhier geldt duidelijk hel recht van de sterkste. Zo had Moorsel A niet de minste moeite om als een volwaardig leider HIH A op eigen veld te verslaan. HIH A, dat nochtans op de tWeede plaats van de rangschikking aanspraak kon maken, kreeg een zware 1-^ neder laag te incasseren. Door deze neder laag verliest HIH A voeling met de lei ding van het voorlopige klassement. Tussen Moorsel B en Palace B werd, in het midden van het klassement, een spannende wedstrijd gespeeld, uitein delijk met 4-2 beslecht in het voordeel van de thuisploeg. Ook Leeuwkens A, Palace A en Moorsel A haalden de wedstrijdpunten met vlotte 5-1 cijfers. Koszen A behaalde tegen Schoon- aarde A een belangrijke thuisover winning waardoor dit team aansluiting krijgt met de betere ploegen van de competitie. Schoonaarde, Welkom en KOT blijven echter aan de staart van de groep bengelen. In de B-reeks werd het nog maar eens duidelijk dat Kristoffel A een klasse te sterk is. Ditmaal was het Johny-Boys B, weliswaar niet zo best geklasseerd, dat met 0-6 de boot in ging. Voor King-Boys A, Johny-Boys A en Schoonaarde B lijkt de tweede plaats nog de enige doelstelling. De titeldro- men zal men inderdaad best opbergen voor een volgende competitie. Door zijr\ nederlaag tegen Johny-Boys A verliest Leeuwkens kostbare punten voor een ereplaats. Ook in de vrijdag afdeling lijkt het spel gespeeld. Buxy is er heer en meester. Ook HIH werd op eigen terrein vlot in de vernieling gespeeld met 1-5. Ook Palace en Schoonaarde slaagden erin de volle winst te behalen. (PVB) Uitslagen afdeling A KOT A - HIH B 1-5 Moorsel B - Palace B 4-2 Welkom A - Leeuwkens A 1-5 Palace A - Scotsing A 5-1 HIH A - Moorsel A 1-5 Koszen A - Schoonaarde A 4-2 Rangschikking 1Moorsel A 29; 2. Palace A 27; 3. HIH A 25; 4. Leeuwkens A 23; 5. HIH B 20; 6. Palace B 16; 7. Moor sel B 14; 8. Scotsing A 119. Koszen A 10; 10. Schoonaarde A 6; 11. Wel kom A 5; 12. KOT A 4. Afdeling B Johny-Boys B - Kristoffel A 0-6 Schoonaarde B - Sportvrienden A 4-2 King-Boys A - Parksken A 4-2 Scotsing B - King-Boys B n.m. Sportvrienden B - Faber A n.m. Leeuwkens B - Johny-Boys A 2-4 Rangschikking IKristoffel A 26; 2. King-Boys A 21 3. Johny-Boys A, Schoonaarde B 20; 5. Leeuwkens B 18; 6. Scotsing B 17; 7. Parksken A, Faber a 16; 9. Sport vrienden A 13; 10. Johny-Boys B 8; II. Kristoffel B 7; 12. Sportvrienden B 4; 13. King-Boys B 2. Vrijdagafdeling HIH - Buxy 1-5 Scotsing - Moorsel n.m. Koszen - Schoonaarde 2-4 Palace - Parksken 4-2 Rangschikking 1Buxy 28; 2. Palace 213. Scotsing 20; 4. HIH, Schoonaarde 16; 6. Park sken 9; 7. Koszen 6; 8. Moorsel 2. Tentoonstelling Op zondag 22 januari vanaf 13 uur heeft in het lokaal Eerlijk en Vrij (Binnenstraat Aalst) de jaar- liikse tentoonstelling van de Boorges- en Barcelonavliegers plaats. Voor iedereen is dit nog eens het moment om prachtige fondduiven te bewonderen. In de namiddag is er ook de uitreiking van de gewonnen trofees en de geldprijzen verbonden aan deze 2 vluchten. De laureaten van deze vluchten Hoebeke Achiel, Thienpont Gustaaf, Cosijn Luc. Uitstapje: 12 u.warm middagmaal; Op zondag 12 februari is er gelegen heid met een luxe-autocar een bezoek te brengen aan het duivendorp Natu ral te Sint-Antonius-Brecht. Het pro gramma ziet er als volgt uit 8u.30: vertrek lokaal; 10 u.bus-shop voorstelling met gra tis tombola (prijzenradio, uurwerk, huishoudartikelen); 14 u.: bezoek aan duivenkweeksta- tion Natural met gratis verloting van 10 jonge duiven; 1 7 u.terugreis. Deelnameprijs240 fr. per persoon 25 fr. drinkgeld voor de chauffeur. De mensen die hiervoor belangstelling hebben kunnen zich laten inschrijven in het lokaal vóór 18 januari 1984. later haalden de Aalstenaars ook de tweede set binnen 14-16. De derde set was nu nog maar een for maliteit. Veurne, dat slechts met zeven man was en voordien ook tegen de reser- ven van V.K. diende te spelen, zag het duidelijk niet meer zitten en ging af met 3- 15 Bowling Derde Nationale BC. Alloo - La Quille Tournai: 4-0 Het Aalsters rekord, na '12 wedstrijden nog een verliespunt blijft steeds overeind. BC. Alloo behaalde een nieuwe 4-0 zege tegen La Quille uit Doornik zonder echt te forceren. Alleen in de slot- partij diende men even op te letten, om geen eerste punten verlies te lijden. In het eerste game liet BC. Alloo onmiddellijk zijn sterkte blijken op kollektief vlak. Het won met 904 tegen 751 kegels. Na acht pogingen stond La Quille steeds op voorsprong. Dan bewezen de Alloo-spelers hun grote kracht. Een tikkeltje concentratie was voldoende om ook dit game met 853-769 te win nen. In de klassering leidt Alloo nu met 48 punten uit twaalf wedstrijden. Strike Zulte staat tweede met 43, ter wijl de derde gerangschikte Doornik *nu reeds op 17 punten achterstand staat. Vrijdagavond moet BC. Alloo naar oponent Strike Zulte. De sfeer is wel gespannen aan Aalsterse zijde, doch ook daar moet hun overheersing tot uiting komen, al zou verlies alleen maar een bedreiging kunnen vormen. Alloo blijft alleszins leider. (AVH) Peter Pieters die ruim anderhalve maand niet meer speelde haalde 202 kegels neer. Willy De Ridder liet 195 optekenen. Johny De Bock 189, Bruno Rossi 181, terwijl Roland Van Vaerenbergh zijn normale middelmaat haalde. Het tweede game kwam de supprema- tie van de leiders nog meer naar voor. Het werd 937-747. Roland Van Vae renbergh haalde nu het hoogst gemid delde met 224, terwijl de rest om en bij de 180 bleef. Het slotgame werd heel moeilijk voor de Ajuinen. Blijkbaar zat men met zijn gedachten reeds bij de topper van volgende vrijdag te Zulte.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 15