Buffet Froid Dinatoire, gezellig en geslaagd r VAN DER WAERDEN BIEDT MEER INTERIEURVERZORGING VANW/DiR WAERDEN 'Sï MEUBEL- KEUKEN- BADARCHITECTUUR 2* 16 Nieuwe Gazet van Aalst 13 januari 1984 Wat door sommigen op voorhand gedoemd was te mislukken, is vorige week zaterdag 7 januari uitgegroeid tot een absolute topper. Ondanks de negatieve geruchten, de bijwijlen wansmakelijke roddels van sommigen, de twijfels, de eerzucht en nog meer typisch mense lijke uitingen van gemeend of vermeend enthousiasme is Buffet Froid Dinatoire tegemoet gekomen aan de behoefte van velen om een, wel licht representatief, gedeelte van het Aalsterse muzikale reilen en zei len aan het werk te zien. Ondanks het vroege aanvangsuur kon White Light toch voor een behoorlijk publiek aantreden. Zij hadden een per- fekte sound en een degelijk afgewerkte set. White Light heeft live heel wat moge lijkheden in zich om een zaal te boeien. Na White Light kwam Mensen Blaffen. Als er in Aalst één groep is die met recht en reden mag zeggen dat zij new-wave brengen, dan is het zeker en vast Mensen Blaffen. Een bizarre act, nerveuse songs met een gedreven, stuwend ritme. De groep mist misschien nog enige podium vastheid om met succes hun frontale aan val op een publiek te kunnen volbrengen. Mensen Blaffen, duidelijk vernieuwing in de Aalsterse sceen. Nightcap voldeed eveneens aan de ver wachtingen. Speelse, maar krachtige gitaarriffs, gedragen door energieke rit mes bepalen hun eigen origineel geluid. Dit gaat zeker ook op voor hun nieuwe single die zij live in première brachten. De beide songs hiervan liggen meer com merciëler dan hun vorige single en geven beter de mogelijkheden van de groep weer. Night Cap slaagt erin de passie die in veel van hun nummers ligt, en vooral ook in de A-zijde van hun single, op de juiste en treffende manier over te bren gen. Het zijn echter nummers die beter op een LP dan op single thuishoren. Na hun afgaan op Pallieterpop vorig jaar schijnt Cinq Chevaux zich enigszins her steld te hebben. Podiumervaring is hun grootste troef om ook mindere nummers in een vlotte act boeiend te maken. Enige vernieuwing in hun muzikaal concept zou zeker het zijne bijdragen om het prestige mogelijks nog een tijdje vol te houden. Het wordt trouwens enigszins gevaarlijk wanneer een groep zich bepaalde allures toeeigent, afspraken niet te na komt, en, met absurd tooggelul van sommige leden, hun muzikalen kwa liteiten evenaart, zoniet overtreft. Steenweg op Ninove 6 - B 9470 DENDERLEEUW Tel 053 66 86 45 Vrij in en vrij uit elke weekdag van 10 tot 12 uur van 14 tot 20 uur zaterdag en zondag van 10 tot 12 van 14 tot 18 uur maandaggesloten Als voorlaatste trad Tube Screamer aan, een groep vol ambitie en belovend voor de toekomst. Een boeiende sound waarin het gitaarspel centraal staat, het zinvol aanwenden van sax en percussie, werden door het publiek geapprecieerd. Paris kwam als laatste naar voor met een volledig nieuw programma, waarbij veel aandacht werd besteed aan het showele ment. De vlotte popsongs van deze groep worden hoofdzakelijk gedragen door synthesizer en gitaar en variërende rit mes. Niettegenstaande het late uur kon Paris toch nog op een ruime belangstel ling rekenen, waarmee nogmaals bewe zen werd dat goede muziek de concert ganger tot de laatste noot ter plekke houdt, welke opvattingen daaromtrent ook mogen bestaan. Hiermede valt dus het doek over Buffet Froid Dinatoire dat door de inzet van alle groepen een hoogstaand niveau heeft bereikt. Volgens bepaalde heren van stadstaksen en belastingen zou dit alles echter geen kultureel niveau gehaald heb ben maar dit was hoofdzakelijk bedoeld om hun (overmatig) ^leel van de koek binnen te halen. Wij 'laten beide heer schappen verder in hun onwetendheid en schenken hun de overschot van de onder hand rotte tomaten op de affiches, affi ches die zij waarschijnlijk met veel moeite en nog meer overgave de dag voor het gebeuren op de stddspanelen en de stadszuilen hebben aangebracht. Service, misschien wanneer het hen past. (PBB)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 16