LADA p.v.b.a. Garage J. KERKVLIET DE NIEUWE LADA 2107 In memoriam Hilloné Callebaut Moorselitis nieuwe Aalsterse ziekte Concessiehouder van Groot-Aalst Posthoornstraat 78-80, Aalst et 21 35 26 Prachtige afwerking Gunstige overname Financieringsmcgelijkheden Kom hem proefrijden Bij CIAC gedurende het Auto Salon Zelfde voorwaarden Open ook op zaterdag en zondag vanaf 225.500 8 PEUGEOT 20S eendracMstraa*ls^ «gj 77 (BTW inbegrepen) BLOEMSIERKUNST Wij bezorgen aan huis. Vredeplein 21, Aalst 053/77 37 49 10 Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 5 portieren, 5 zitplaatsen. Een komfortabel nummer. Kom gerust met z'n allen. Met pak en zak. Er is plaats zat voor 5 Brede en volkomen vlakke koffer (slim bedacht achterophanging verzonken in de vloer), de achterbank volledig of voor de helft neerklapbaar Qua komfort, legt de 205 u in de watten 170 topsnelheid. Een vinnig nummer. 80 DIN pk, 170 topsnelheid, van 0 tot 100 km/u in 11,6 sek (205 GT) scherpe klauwen heeft de Peugeot 205. En een geslepen techniek motor in aluminium, boven liggende nokkenas. 5-versnellingsbak, vloeiende lijnen 3,9 liter* per 100 km. Een uniek nummer. Brussel-Nice zonder één keer te tanken De 205 (50 liter- tarik) heeft lak aan pomphouders. Hij kan 't zich ook permit teren een CX van 0,35 en een uiterst gunstige gewicht/ vermogensverhouding. Idem voor de benzine versie die niet meer slokt dan zo'n profijtige 4,3 liter per 100 bij 90km/u (UTAC-normen) Inspelend op de gegevens van deze tijd, hoeft de 205 slechts een onderhoudsbeurt om de 22 500 km Qua zuinigheid isde 205 fenomenaal Bestaat in 7 uitvoeringen Met 4 verschillende motoren van 954 tot 1768cc. Telkens 6 jaar gewaarborgd tegen doorroesten Peugeot 205 diesel, bij 90km/u (UTAC-normen). Hilloné Callebaut, 1898-1984. (archieffoto). Op 11 januari 1984 overleed in het St. Elisabethziekenhuis te Zottegem, Hil loné Callebaut, één van de meest ge kende figuren van Erembodegem. Hij werd er geboren op 27 oktober 1898, als vijfde kind van wijlen Alfons en Cle mentine Callebaut-Van Assche. Hij was trouwens een kozijn van Dom Modest Van Assche. Het gezin omvatte 6 kinderen4 meisjes en 2 jongens, die allen ongehuwd bleven een kentrek van de families Calle baut. Zijn jongere zus leeft nog en is nu 80 jaar. Hillq,né Callebaut liep school in het Aalsterse St.-Maarteninstituut en be haalde zijn diploma van onderwijzer voor de middenjury. Daarna gaf hij achtereenvolgens les in de voorberei dende afdelingen van het St.-Jozefs kollege (waar hij Deken De Vos als leerling had) en in het St. Maartenin stituut. Daar had hij als kollega's o.a. Stefaan De Jonge en Benoit De Cle *ck. In 1929 werd hij dan benoemd aan de Centrale Gemeentelijke Jongens school van Erembodegem. Al vóór 1940 was hij aktief in verschil lende kulturele groeperingen, o.m. in het toneelgezelschap «Uit Eigen Kracht», waar hij met zijn kollega Pol Verleysen een gevierd duo vormde; in de fanfare «Niets zonder Arbeid», waarvan hij de archivaris was; in het Davidsfonds, waar hij het sekretariaat waarnam; in de V.T.B. waarvoor hij als Dlaat- selijk afgevaardigde en reisleider meerdere groepsreizen inrichtte naar Jc toen in trek zijnde vakantieoorden he» «Rijnland, de Vogezen, Zwitserland en Lourdes. Toen na de oorlog de heer Leopold Verleysen van het toneel verdween, kreeg H. Callebaut de zware opdracht deze verdienstelijke man op te volgen als schoolhoofd, als toneelleider en als sekretaris van de fanfare. Boven dien werd hij aangezocht, vooral we gens zijn militaire loopbaan in de reserve, om de eveneens vrijgekomen plaats van bevelhebber te bezetten bij onze Gemeentelijke Vrijwillige Brand weer. Normaal was het ook dat de vriendenkring van de Krijgsgevange nen hem na de 18-daagse veldtocht vroegen hun voorzitter te worden. In 1960 nam hij ontslag als schooldi- rekteur, na voordien reeds de touw tjes uit handen gegeven te hebben bij de meeste andere verenigingen. Van zijn hand verschenen in 1940 «Uit mijn oorlogsdagboekje»; in 1958 «Gemeentelijke Vrijwillige Brandweer Erembodegem 1943-1958»; in 1965 een brochure over «De St.-Amandska- pel» en later «Het Klooster te Erembo degem 1868-1968». Toen hij in 1968 het slachtoffer werd van een zware aanrijding kwam hij deze klap wel fysisch te boven maar moreel bleef het moeilijk te verwerken. Kort daarna liet hij ook de laatste funk- tie die hij nog effektief uitoefende, Gc-_s van sekretaris van de Kon. Fan fare «Niets zonder Arbeid Trouw en Eendracht» over aan dhr. Marcel Tem merman, die hem ondertussen ook als schoolhoofd was opgevolgd. In zijn levensavond trok hij zich samen met zijn jongere zuster terug in het rusthuis «Stil Geluk» te Ophasselt, om daar zijn laatste dagen te slijten. (N.K.- T.M.) De Werkgroep Leefmilieu Aalst heeft een nieuwe ziekte ontdekt, die zich op het vlak van de ruimtelijke ordening situeert. Het betreft de verloedering van de laatste open landschappen van Groot-Aalst door allerlei bouwsels. WLA herinnert daarbij aan de bloemisterij en de paardenstal, die verrezen in de omgeving van de Paardendries, aan de betonnen sporthalle aan de Affligemdreef en aan de villa, die in volle landbouwzone in Moorsel uit de grond verrijst. De vergunning voor deze villa werd dan vraag geen gevolg gegeven werd, dit moet nog gegeven in een straat waar Burge meester Uyttersprot woont. «In Moorsel (en daarbuiten) is het mondgemeen welke «lange arm» de Burgemeester zou heb ben in de diensten van Stedebouw», aldus WLA letterlijk. In dëze gemeente zouden er trouwens nogal wat bouwsels staan, die op dubieuze wijze aan een bouwvergunning geraakten. «Politiekers vinden allicht een artikel of een para graaf in de stedebouwwet, die hen de mogelijkheid geeft de geest van deze wet te overtreden. Achterpoortjes, zelfs wet telijke, bestaan er genoeg» zo lezen wij verder. WLA vreest dan ook dat deze typische Moorselse ziekte, die men gemakshalve «Moorselitis» noemt, weldra het ganse grondgebied van Groot-Aalst zal besmet ten. Bezuinigingen Ook schepen van leefmilieu André Doorns krijgt in het ledenblad een veeg uit de pan. Naar iedereen die beroep doet op de stad voor het ophalen van grof huisvuil, wordt immers een brief ge stuurd waarin de schepen enkel meldt dat zijn dienst tussenkwam voor de opha ling. «Ik hoop U hiermee van dienst te zijn geweest» aldus schepen Dooms, die tenslotte nog vermeld dat indien aan de gemeld worden aan de dienst Volksge zondheid. WLA vindt dergelijke brief van het goede te veel. «Schepen Bogaert heeft hier nog een braakliggend terrein voor zijn besparingsvoorstellen» aldus WLA. Nieuwjaar In zijn traditionele nieuwjaarsbrief wijst de voorzitter van de vereniging Frans De Saedeleer erop dat het voorbije jaar wei nig goeds bracht op sociaal, ekonomisch en financieel vlak. Toch kende de Werk groep Leefmilieu Aalst een grote bloei, dank zij de inzet van een reeks nieuwe bestuursleden. De grote zorg voor het komende jaar zal voor de werkgroep de voortschrijdende korruptie der overheid zijn en het vervreemden van de politieke leiders van de volkswil. Via een parti- kratie, glijdt men volgens de heer De Sae deleer meer en meer af naar een verkapte vorm van diktatuur waar het voor de kleine man een zaak wordt van relaties om er nog persoonlijk zo veel mogelijk profijtjes uit te halen. «Er wacht ons dus allicht een druk jaar. Weerbaarheid, waakzaamheid en aan klagen zullen alledaagse begrippen voor ons zijn. We zijn ervan overtuigd dat wij ook dit aankunnen» aldus de nieuwjaars brief van de WLA-voorzitter. (MP) Ook zondag van 10 tot 12u.30

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10