KOOP IN EIGEN STREEK Moorse! Dressel kastijdt O.C. Aalst Alosta 1A met revanchespirit Okapi Outstanding in de eerste helft Voor Osiris duurde de wedstrijd even te lang De verwachte nederlaag Op het nippertje De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst LUCIEN VAN NIEUWENBERG 12 Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 Setok Dressel zorgde voor de stunt door O.C. Aalst een Beckaert zorgden voor een knappe uitgangspositie selaars wel wettigen. Na de herneming kon Van Lysebeth uit strafschop milderen en O.C. gooide meteen alles in de aanval. Dressel speelde echter handig op de counter en een ontketende Beckaert lukte nog twee goals terwijl De Braec- keleer de 1-5 eindstand op het bord knalde. Leeuwerik had het erg moeilijk bij Apostelken dat tot tien minuten voor tijd gelijke tred kon houden met de Ledenaars. Hunninck en Van Caelen- bergh scoorden de goals voor Leeu werik en Thienpondt lukte het enige doelpunt van Apostelken. Groen Wit toonde zich tegen De Pluim erg opportunistisch en strafte iedere blunder in de De Pluimverdediging genadeloos af. De Maeght, De Grom, Haeck en Ver- leysen scoorden voor de Erembode- gemnaars. Tembuyser scoorde een erg mooie tegentreffer. Blauw Wit had geen problemen met Moorselbaan. De Schenkel was de grote figuur van de match, hij scoorde liefst viermaal. Van De Casteele lukte een vijfde treffer en De Ghendt redde de eer voor Moorselbaan. erg zware nederlaag toe te dienen. De Bolle en voor de rust. Deze voorsprong konden de Moor- Wembley zorgde voor puik verweer tegen Snas. Buiterijs opende de score, maar Stadsfeldt kon gelijkma ken. Na de koffie was er aan het Snas over wicht echter niet veel te doen en Patrick Van Mieghem (2) en Borms drukten dit overwicht in cijfers uit. CJVL) Uitslagen Apostelken - Leeuwerik 1 -2 De Pluim - Groen Wit 1-4 Moorselbaan - Blauw Wit 1 -5 Wembley - Tijl Snas 1 -4 Dressel - O.C. Aalst 5-1 Programma voor 21/1 Groen Wit - Apostelken Van Goethem De Pluim - Wembley De Smedt Moorselbaan - Leeuwerik De Boelpaep Blauw Wit - O.C Aalst Borms Tijl Snas - AZ'77 Van de Velde Stand 1. AZ'77 12/22; 2. Leeuwerik 12/20; 3. Snas 12/19; 4. Blauw Wit 12/19; 5 O.C. Aalst 12/15; 6. Dressel 12/11; 7. Apostelken 12/10; 8. Groen Wit 12/10; 9. De Pluim 12/9; 10. Wembley 12/5; 11Moorselbaan 12/4. Petanque Het voorbije ledentomooi leverde, met als inzet de nieuwjaarstrofee, een aantal begeesterende duels op. Bij de dames ging de felbegeerde trofee naar Melckenbeeck terwijl Impens gelauwerd werd als kampioen bij de heren. In de jeugdcategorie behaalde de 10-jarige Van Haudt de palm van het tornooi dat ondertussen reeds aan haar derde editie toe was. Zondag werd dan de elfde kompe titiedag afgewerkt die als volgt kan samengevat wordende best gerangschikten van Alosta won nen van de minder goed geklasseerden. Basketbal TWEEDE NATIONALE OKAPI AALST - SINT-TRUIDEN 65-60 Okapi Aalst moest het vorige zaterdag aan huis opnemen tegen de giant-killer van de vorige speeldag, nl. Sint-Truiden. S.T.B.B. won toen tegen leider Duvel Willebroek, veruit de sterkste ploeg uit de reeks. Meteen een interessante wedstrijd voor het Okapi, dat onder coach Gust Acke aan een sterke remonte bezig is. In de beginfase van de wedstrijd ging de enigszins anders aan en kwam lang- stand vrij gelijk op en na vijf minuten spel zaam maar zeker terugBij de thuisploeg luidde de stand 12-10. Toen kwam Okapi lukte nu niets meer. Door al dat geknoei beter op dreef en vooral dankzij een sterkspelende Herman Van Den Broeck had Okapi halverwege de eerste helft een tienpuntenkloof geslagen 24-14. In die eerste helft speelde Okapi werke lijk schitterend er werd door iedereen fel bewogen en de afwerking was meer dan behoorlijk Tegen dit wervelend Okapi konden de bezoekers in die eerste helft slechts weinig inbrengen. De Aalste- naars liepen rustig verder uit en bereikten de rust met een 41 -25 voorsprong. Hoe sterk de Okapispelers in de eerste twintig minuten acteerden, des te slech ter was hun spel na rust. In plaats van met veel vertrouwen aan de tweede helft te beginnen, begon het weldra te krasse- len Sint-Truiden pakte de zaken nu was S.T B.B. ondertussen op twee pun ten genaderd50-48. Gelukkig voor Okapi speelde Herman Van Den Broeck weer groots zodat de Aalstenaars steeds een krappe voorsprong behielden. Eén minuut vóór het einde van de wedstrijd had Okapi vijf punten voorsprong (63- 58) maar nog steeds bleef Okapi panie kerig spelen. Het was dan ook een hele opluchting toen de wedstrijd bij een 65- 60 eindstand werd afgefloten. Al bij al een verdiende overwinning voor Okapi (op basis van hun voortreffelijke eerste helft) dat zich nu rustig in het mid den van de klassering heeft genesteld. Onder coach Gust Acke behaalde Okapi reeds een 12 op 14. Komen er zondag op Kontich weer twee eenheden bij Basketbal derde nationale A Oxaco - Osiris Denderleeuw: 71-70 Osiris Denderleeuw is voorlopig leider af. Ti nipt de duimen leggen, na een nochtans zeer gi In deze topper nam de thuisploeg al van meet af aan het initiatief in handen en liep uit tot 12-6. Na dit beginoffen- sief moest Oxaco langzaam maar zeker de wedstrijd uit handen geven. En via de vlot scorende Ongenaet en De Geest liep Osiris bij rust uit tot 35-40. Ook in de tweede helft was Osiris de dominerende partij. Halverwege de tweede peridoe keek Oxaco al tegen een 50-58 op. De wedstrijd leek ge speeld. Maar de thuisploeg vocht terug en kwam nog terug tot 66-66. en het tweede geklasseerde Oxaco moest Osiris Je wedstrijd. De slotfase beloofde dus nog span nend te worden. Bij 70-70 leek de wedstrijd op verlengingen af te steve nen, maar op amper vier seconden van het einde kreeg de thuisploeg de kans om de wedstrijd in haar voordeel te beslechten vanop de vrijworplijn wegens een voorafgaande fout. Eén korf volstond voor Oxaco om deze vierpuntenwedstrijd te winnen, wat ook gebeurde. Osiris verloor met amper één puntje verschil. Meteen verliest het de leidersplaats aan dat zelfde Oxaco, maar Osiris heeft wel nog een inhaalwedstrijd te goed. Basket 1e provinciale Hemaco Dendermonde The Tower 76-58 Zoals gevreesd werd, is The Tower er niet in geslaagd Hemaco Dendermonde op eigen terrein te verslaan. Ondanks hevig verzet van de Aalsterse gasten slaagde Hemaco er uiteindelijk in de pun ten in eigen huis te houden. In de eerste helft konden beide ploe gen gelijke tred houden, dit vooral dankzij de inspanningen van De Troyerdie heel wat punten aanbracht. The Tower keek dan bij de rust tegen slechts 2 punten achterstand op32- 30. Ook na de rust bleven de Aalste naars aanklampen, maar na een tien tal minuten begon de foutenlast door te wegen. Zowel Heyvaert als De Troyer mochten met vijf fouten plaats nemen op de bank. Tot overmaat van ramp was de shotprestatie van de ove rige spelers eerder matig zodat Hemaco moeiteloos een 20-punten- voorsprong kon uitbouwen. Ondanks de zware verliescijfers kunnen de spe lers van The Tower terugblikken op een geslaagde partij basket. Volgende week speelt T.T. tegen Wezenvrienden Geraardsbergen dat momenteel met 10 punten op de twaalfde plaats van het klassement prijkt. The Tower, momenteel met 14 punten op de tiende plaats, kan bij winst zijn klassement verbeteren. Daar de twee laatst geklasseerde teams eveneens tegen elkaar uitko men kan het puntenverschil met de rode lantaarn eveneens groter wor den. The Tower: Heyvaert 2, De Smedt 5, Lenoir 14, De Troyer 21Thijs 8, Van Den Brempt 4, Van Der Borght 4. Basket 2e provinciale Erpe-Mere - BBC Erembodegem 64-65 BBC. Erembodegem lijkt aardig op weg een reeks merkwaardige overwinningen te lukken. Daar waar vorige week nog 2 verlengingen noodzakelijk waren, werd tegen Mere in extremis met slechts één punt voorsprong gewonnen. Supporteren voor BBC: niet voor hartlijders Patijntje - Alosta ere2-7 Alosta had in Gent weinig moeite om de thuisploeg afgetekend te kloppen. Van bij de aanvang namen de Aalste naars de teugels in handen en via 1 -2 en 2-4 behaalden zij het uiteindelijke resultaat tegen de huidige rode lan taarn die inzake precisie absoluut haar meerdere moest erkennen in Alosta. Voor Patijntje, dat er nog niet in slaagde een overwinning te boeken, lijkt de degradatie onoverkomelijk. Voor de ereploeg van Alosta, die door deze nieuwe uitoverwinning de aan sluiting met de top verzekerd ziet, blijft het wachten op verliespunten van de konkurrentie. Patijntje - Alosta 1A4-5 Alosta kon, wil het nog in aanmerking komen voor de titel, zich geen punten verlies veroorloven. Een makkie is het zeker en vast niet geworden voor Alosta dat in extremis de zieke Van Den Steene diende te vervangen Patijntje toonde zich in de eerste ronde de betere ploeg maar wie dacht dat Alosta in al haar voegen in mekaar zou stuiken had het mis voor. Via tri- plettes De Wolf en Impens slaagde het erin langszij te komen en hield, na een verbeten tweede ronde, alle kansen gaaf om de eindoverwinning alsnog te behalen In een bijzonder spannende derde ronde maakte Alosta een stel prangende momenten door want Patijntje drukte zo intens dat er heel wat kunst- en vliegwerk aan te pas kwam om de eindcijfers in het voor deel van Alosta vast te leggen. Triplet- te Van Belle slaagde erin wenkend verlies bij 13-9 cijfers om te zetten in winst, terwijl Impens via drie wed strijdoverwinningen de zege in het Aalsters kamp kan houden. Een ge vleid puntje voor Alosta dat, luidens de kommentatoren, blij mag zijn dat het zonder kleerscheuren uit Gent weg kwam Alosta 1B - Coninxdonck: 5-4 Het kwam er voor beide ploegen op Voetbalkalender van zondag 22 januari 1984. Aftrap om 14u.30 Tweede nationale: R.C. Harelbeke - Eendracht Aalst Tweede provinciale B: Eendracht Appelterre - Eendracht Meldert Derde provinciale D: R.C. Bambrugge - Eendracht Nieu- werkerken S.K. Aalst - Wilskracht Moorsel Wilskracht Gijzegem - F.C. Mere S.K. Herdersem - Panters Okegem Vierde provinciale F: F.C. Edixvelde - F.C. Hillegem Vierde provinciale G S.K. Erembodegem - S.V. Outer T.K. Meldert - S.K. Terjoden Wilskracht Hofstade - Doggen Erem bodegem V.J. Baardegem - Lebeke Sch roevers Moorsel - Rapid Lebbeke U.E.F.A.-junioren: Eendracht Aalst - S.C. Lokeren (zaterdag, 21 januari 1984, terrein S.K. Aalst). Vorig weekend was er een algemene aflasting in Oost-Vlaanderen voor alle lagere afdelingen aan in de eerste plaats de schade te beperken, al was gezien haar huidige plaats onderaan de rangschikking, Coninxdonck meer genoodzaakt om naar het punt te jagen dan Alosta. Ver lies van de bezoekers staat immers gelijk met een kwasi zekere degrada tie. Vormgever van de zege werd triplette Borms die door middel van drie wed strijdoverwinningen het halve werk leverde. Coninxdonck drukte wel maar zag zich door de 4-2 achterstand na de tweede ronde voor een haast onmogelijke opdracht geplaatst. Ondanks haar verbeten inzet in de derde ronde diende zij met het gering ste verlies de duimen te leggen voor Alosta dat door deze derde opeenvol gende overwinning haar fiks getaand imago weer wat opgepoetst heeft en daarmee een vrijwel zekere stap ver der richting behoud heeft gezet. Alosta 2A - Apollo 8-1 Alosta heeft in het stadsderby en daardoor tot topper gepromoveerde wedstrijd, de bezoekers geen kans gegund in de wedstrijd te komen. De lokalen maakten een schitterende start door in een ruk de score tot 3-0 te drijven. Bij aanvang van de derde ronde hadden de spelers van kapitein Cassiman hun schaapjes reeds op het droge. Hun voortdurend overwicht op een te steriel spelend Apollo werd op het scorebord uitgedrukt in riante 5-1 cijfers. In de derde ronde werd het vonnis dan definitief geveld vermits de drie wedstrijdoverwinningen in eigen kamp werden gehouden. Apollo, dat in de heenronde de schade wist te beperken tot het nipste verlies, slaagde er deze keer niet in de lokalen te verontrusten. Alosta, dat nog maar één wedstrijdpunt liet liggen in deze kompetitie, verstevigt met deze zege haar leiderspositie. De interne meningsverschillen tussen de spelers blijken bijgelegd of oefenen althans geen nefaste invloed uit op de presta tiecurve. Alosta kan met de twee pun ten voorsprong op de onmiddellijke titelkonkurrenten, de eindstrijd opti mistisch tegemoet zien. De spelers dienen zich echter goed bewust te zijn van het gevaar dat uitgaat van de min der gekwoteerde ploegen, die stuk voor stuk wat graag de kopploeg zul len laten struikelen. (JMC) Kalender voor zaterdag 21 januari 1984 Reynaert - Alosta 2A (20 u.) voor zondag 22 januari 1984 Alosta ere - Zelzate, 15 u. Alosta 1A - Kortrijk, 14 u. Mistral - Alosta 1 B, 15 u. mogelijks verlegd naar 21/01/84 Alosta 3B - Heirnis, 18 u. Zowel Erpe-Mere als BBC. brachten een spannende en afwisselende wedstrijd ten tonele. De hoofdrol werd echter opgeëist door de arbitrage die te pas en te onpas voor een onderbre king zorgde. Er werden inderdaad nogal wat fouten geblazen, waardoor beide ploegen vrij zenuwachtig speel den. Er werden zelfs drie technische fouten genoteerd 2 voor BBC. wat typerend was voor de aard van het scheidsrechterlijk optreden. In de eerste helft kon de thuisploeg een kleine voorsprong opbouwen, doch BBC. was nooit ver. De rust stand 32-28 liet dan ook alle twijfels over de mogelijke winnaar bestaan. Na rust bleef de stand gelijkopgaand tot 62-63 in de 1 7de minuut. De thuis ploeg kwam toen opnieuw aan de lei ding met een punt voorsprong. In de voorlaatste minuut mistte BBC. 2 vrij- worpen, maar 30 seconden voor het eindsignaal werd dan toch de win nende korf gescoord. BBC. haalde met deze overwinning 12 op 12. Na de moeilijke kompetitiestart lijken alle moeilijkheden bij BBC. nu uit de weg geruimd. Met 18 punten lijkt het behoud in 2® provinciale een feit. Volgend weekend komt Red Boys St. Lievens-Houtem op bezoek in Erem bodegem. Zij tellen momenteel 14 punten zodat BBC. normaal ook vol gende week punten moet kunnen halen. BBC. Erembodegem: Nevens 21, Marcoen 6, De Mangeleer 14, Praet 8, Cobar 4, Heyman 1Triest 11 FOURREUR - TECHNIEKER ALLERLEI BONTWERKEN s 053/21 84 87 Nestor De Tièrestraat 47-49 9300 AALST

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12