Gewestelijke finale 4de klas 38.2 in B.C. Sint-Anna Aalst UW SCHOUW TREKT NIET Inge Van De Velde nieuwe belofte aan Aalsters tennisfirmament Draws troef Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 13 Hernieuw vlug je abonnement Stort op rekening 001-1153969-36 van de vzw Aalsterse Informatie 1.000 fr. en je krijgt een vol jaar de Nieuwe Gazet van Aalst thuisbezorgd Hoek Van der Nootstraat-Vilanderstraat AALST Ouivenmaatschappij Eerlijk en Vrij Biljarten. Gewestelijke Finale 4e klas 3t Raemdonck, voorzitter Nimmegeers, Me der Schollaert keurig op een rijtje I (JC) De vijf distriktskampioenen poseerden voor aanvang, allen nog met de glimlach, voor de klassieke foto en dan gedaan met lachen en aan de slag. De eerste ronde toonde algauw dat door de vlotte zeges van Meirlaen en Packet de verliezers. Raemdonck en Roels weinig kans op de eindzege zouden ma ken In de tweede ronde ging De Backer, met zijn ogen toe, over Raemdonck en ont futselde Roels een matchpunt aan Packet. De derde ronde was. in feite, het einde van de finale. De Backer maakte kort spel met Packet en Raemdonck had. na 2 nederlagen, zijn lesje geleerd. Gedaan in 7 beurten en Meirlaan op 22 punten la tend. In de vierde ronde won De Backer moei zaam van Roels en Meirlaan herstelde zich. na die opdoffer prachtig tegen Packet. De vijfde ronde zag Raemdonck winnen tegen Roels en op de andere tafel won De Backer, na een aarzelend begin, moeiteloos van Meirlaen. De match die een finale moest worden verloor alle spanning omdat de ongeslagen thuis- speler genoeg had aan een dertigtal ca ramboles om te zegevieren. De vreugde in het lokale kamp was groot Peter De Backer, pas één week zeven tien geworden, bleef in eigen huis baas over zijn vier belagers. Hij is de waardige kampioen en een nationaal titelkandidaat waar men rekening zal moeten mee hou den Als hij het niet in zijn hoofdje krijgt en nederig blijft, zoals nu, zullen ze in het Aalsterse nog veel plezier aan hem bele ven. 2, de finalisten. V.l.n.r. De Backer, 'laer, Roels, Packet en sportbestuur- J.CI Meirlaen reeds vroeg naar een tweede plaats verwezen, toonde zich een bedreven kaderspeler die in de 3de klasse ook zijn rol zal kunnen spelen. Honré Raemdonck vond in het begin zijn draai niet op die biljarts van 2.30 m. maar hij eindigde zeer sterk op de derde plaats. Wilfried Packet begon zeer goed maar deemsterde naar mate de finale vorder de. volledig weg op de vierde plaats. Jan Roels is ons een revanche verschul digd Hij leverde pover spel en kan zeker veel beter Was hij ook niet eens kampi oen maar ja. zie je .van Brugge zet joen Sportbestuurder Schollaert dankte aan het einde van de wedstrijden de inrich tende club van voorzitter Jef Nimme geers, de scheidsrechters de spelers en de toeschouwers. Bi] hef bekend maken van de uitslagen had hij nog een hartelijk woordje voor winnaar en verliezers. En omdat iedereen zich in het zweet had gespeeld, mochten de finalisten gaan douchen met hun nieuwe badset door de inrichters als prijs geschonken Trek de traditie door B.C. Sint Anna Wij zeggen u al tot volgend seizoen (H.S 1Peter De Backer BC Sint-Anna Aalst 8 360 38 9 47 53 2. J Cl Meirlaen BC Sans Peur Moes- kroen 4 263 36 7.30 47 3. Honoré Raemdonck St -Niklase B A 4 245 44 5 56 42 4. Wilfried Packet BC Picardie Gent 3 292 53 5 50 26 5. Jan Roels K Brugse BC 1 264 69 3.82 18 wij lossen dit probleem volledig op met aangepaste schouwvoering Tel. 053/21 31 25 Ontwerpen; studies en uitvoeringen voor alle openvuurmoge- lijkheden, alle materialen, inbouwelementen, bouwpakketten voor de doe-het-zelvers; grote keus in voorzetopenhaarden, houtkachels, openhaardbenodigdheden en originele tafelge zelligheden barbecue, fondue en alle toebehoren. Nadat wij zowat één jaar geleden op reportage waren bij een rijzende ster in de tenniswereld, Sabinne Appelmans uit de Meerlaanstraat te Erembodegem, presenteerde TC. Corona ons nu zijn nieuwste groot- bloeier Inge Van de Velde uit de Kluizendreef, eveneens uit Erembo degem. Voor Aalstenaars is zij nog onbekend, want zij speelde nog niet op Wimbledon of ander groot tornooi Voor andere ste den, waar een tennistornooi de grote massa lokt. is zij een graaggeziene be kendheid. Deze zomer wordt Inge 14 jaar en toch is zij amper twee jaar met ten nissen begonnen. Hoe zulks in zijn werk ging. laten we Inge zelf vertellen «In de zomer van 1981 was ik met mijn guders met verlof aan zee te Middelkerkè Ons pension was zeer kort tegen de tennis- court, en onvermijdelijk moest ik daar passeren wanneer ik buiten kwam. Het tennisspel greep mij onmiddellijk aan. en in die zomer versieet ik vele uren op de toeschouwersplaatsen van die court De gedachte groeide met de minuut, zo vlug mogelijk een raket ter hand te nemen Mijn vader, voormalig doelwachter van Union Sint-Gilles speelt nu voor zijn hob by bij de voetbalklub van Corona. Als zusterklub van de tennis kwam ik gauw in kontakt met voorzitter Antoine Ghijs- sens en mijn eerste tennisraket werd aangekocht. Van Jérome De Bruyn, klublid van TC. Corona kreeg ik mijn eer ste lessen, en ook de gratis initiatie door de klub. Volgens mijn begeleider vorder de ik zeer goed, zodat men mij selekteer- de om nog meer kursussen te gaan vol gen. Doch de winter stond voor de deur en alles geraakte zowat bevroren». In de zomer van 1982 kreeg Inge Van de Velde les van Willy Segers Ze werden onder verdeeld in groepen van vier, en zij viel in de groep met Sabine Appelmans. Beiden sloten onmiddellijk vriendschap, en voor Inge betekent Sabine nu nog de ideale sparring-partner. Die eerste zomer werd een start in hogere versnelling voor Inge Zij haalde in de schiftingen van de Bor- man-beker. gespeeld op de terreinen van La Gantoise de halve finale, wat haar meteen een ticket bezorgde voor de bondstrainingen te Aalter tijdens de win ter o.l.v. Mario Legein In de finaleronde die daarop volgde te Brugge werd zij uit geschakeld door Carine Van Damme, de nummer één in Dames III, dus zeker geen oneer Zij speelde verschillende tornooien met wisselend sukses en plaatste zich als achtste beste in haar leeftijdskategorie in de Pierre Godefroid- klassering 1983 Bijna het begin van het einde 1983 moest en zou een groot jaar worden voor Inge Van de Velde. Doch in haar jeugdige onbezonnenheid, betekende het bijna het einde van een zeer korte tenniskarrière met een steile opgang en een snelle tuimeling. Zover is het geluk kig niet gekomen Het palmares dat Inge kan voorleggen, is zeker even het bekij ken waard. Vooral als men weet dat zij in de drukste maand juli praktisch inaktief was. Haar eerste grote overwinning kwam er te Denderleeuw, waar zij het open tornooi won tegen Gudula De Sae- deleer. Opnieuw bereikte zij de halve fi nales van de Borman-beker, deze maal in Zottegem gespeeld. Zij versloeg er in de finale Jasmin Van Peteghem van TC Snas, de dochter van de zaaluitbater aan de Immerzeel. Inde beker Jasmijn te St.- Niklaas diende zij de duimen te leggen voor Angelique De Martelaere, een an dere grote naam in de jeugdige tennis wereld. In het tornooi van Braekeveld nam Gudula De Saedeleer revanche en versloeg Inge in de finale. In het Aalster se Beukenhof klopte zij Ilse Veldeman, doch Ilse nam haar weerwraak door zo wel op Kangoeroes als op Vogelenzang Lede Inge uit de finale te houden. Ze haalde eveens de finale op TC 521 Ge- raardsbergen. waar zij diende te duimen voor Lieve Cansse en dan kwam één van haar mooiste overwinningen in de finale van het tennistornooi van Wanzele, waar zij na een zeer mooie wedstrijd opnieuw Ilse Veldeman klopte. Inge Van de Velde stond in de tussenstand van het Vlaams Criterium op de derde plaats, een kleine droom voor een beginnelinge Doch kan kwam plots de anti-climax. Inge verloor op een paar dagen alles waaraan zij deelnam. Ze zat echt in de put. Niemand kon haar overreden Ze sprak van stop pen. Toch nog een wedstrijd tegen haar vriendin Sabine Appelmans Sabine be gon onmiddellijk met 6/0 en de raket ging richting «haak» Ze schreef zelfs niet in voor het open tornooi van haar eigen klub. Alles scheen verloren. Doch dan kwam een jonge prins, net een sprookje, die haar terug tot het leven opwekte, met name Koen Lauwereys. Hij overhaalde Inge voor een gemengd dubbel Ze won nen en de goesting bij Inge was er op nieuw. Uiteindelijk behaalde Inge de ze vende plaats in het kriterium van Vlaan deren. Zeker niet onverdienstelijk, doch Aalter is voor mij niets, want autorijden is nu éénmaal mijn hobby» Nabije toekomst Inge mikt niet zo hoog als Sabine bij onze reportage Een bewijs opnieuw dat zij met beide voeten weer op de grond staat. Ilse Veldeman en Inge Van De Velde. zonder dat dieptepunt was Inge zeker met een medaille gaan lopen Nu één jaar later is Inge meer volwassener ge worden Ze bekent fout voor vorig jaar De opgang was misschien iets te steil geweest en nu traint Inge weer op volle toeren Ze volgt de bondstrainingen drie uren per week o.l v. Afzal Ali de Indiër, die ooit Krischna aftroefde, en die door ons land aangezocht wordt de jongeren op te leiden Zeer goede leerling Hoe het huisgezin Van de Velde dit alle maal klaarspeelt, vertelt ons moeder Van de Velde, onvoorwaardelijk de grootste fan van dochterlief «Inge heeft niet veel inspanningen nodig om lessen en schoolwerken tot het einde te brengen. Zij vordert heel vlug, zodat zij ook vlug aan de trainingen kan denken. Ikzelf sta ook in het onderwijs, zodat haar vrije tijd ook de mijne is Wekelijks driemaal naar Sabine «dacht» reeds aan Wimbledon. Inge houdt het bij één groot tornooi win nen in de Dames ll-kategorie. «Afsal Ali traint mij op een gewijzigde positie van forehand en backhand De nieuwe methode van backhand is weer in orde, doch de forehand vordert moeilij ker. Komt deze er door, dan wordt mijn betrachting werkelijkheid Mijn sterkste punt is mijn opslag. Een «ace» slaan is voor mij geen verrassing. Ook in het vol- leywerk aan het net vorder ik. iets wat andere tegenstrevers soms kan doen be ven». Verder hoopt zij opnieuw de halve finale van de Borman-beker te bereiken wat haar opnieuw gratis deelname verleent aan de bondstrainingen Lukt dat niet. dan moet een privé lesgever gevonden worden Doch daar denkt men alsnog met aan in de Kluizendreef te Erembo degem (AVH) Golfbiljart Afdeling A Moorsel A - Schoonaarde A 4-2 Scotsing A - HIH A 3-3 Leeuwkens A - Palace A 1 -5 Palace B - Welkom A 3-3 HIH B - Moorsel 3-3 KOT A - Koszen A 3-3 Stand 1Moorsel A 312. Palace A 29; 3. HIH A 26; 4. Leeuwkens A 23; 5. HIH B 216. Palace B 1 7; 7. Moor sel B 15; 8. Scotsing A 14; 9. Koszen A 11; 10. Schoonaarde A, Welkom A 6; 12. KOT A 5. Afdeling 8 Johny Boys A - Kristoffel B 5-1 Faber A - Leeuwkens B 1 -5 King-Boys B - Sportvrienden B 3-3 Parksken A - Scotsing B 4-2 Sportvrienden A - King-Boys A 2-4 Kristoffel A - Schoonaarde B 5-1 Stand IKristoffel A 26; 2. King Boys A 23; 3. Johny Boys A 22; 4. Leeuwkens B, Schoonaarde B 20; 6. Scotsing B 19; 7. Parksken A, Fabèr A 18; 9. Sport vrienden A 13; 10. Johny-Boys B 8; II. Kristoffel B 7; 12. Sportvrienden B 5; 13. King Boys B 3. Vrijdagafdeling Palace - Koszen 3-3 Schoonaarde - Scotsing 5-1 Moorsel - HIH 1-5 Parksken - Buxy 3-3 Stand 1. Buxy 29; 2. Scotsing, Palace 22; 4. HIH, Schoonaarde 18; 6. Parksken 10; 7. Koszen 7; 8. Moorsel 2. Binnenstraat 289, Aalst. Duivententoonstelling van gekende Barcelona en Bourgesliefhebbers (vanaf 13 uur). o.a.Luc Cosijn, Bambrugge; Geor ges Van Keymeulen, Aalst; Frank Hei- reman, Aalst; Marcel Daeleman, Hof- stade; Hector Patrick Boterberg, Aalst; Achiel Hoebeke, Haaltert; Gus- taaf Thienpont, Aalst; Leon Speec- kaert, Aalst; Alfons Noel, Impe; Gust. Leus, Aaigem; René Cami, Aalst; Hok Bosman, Oordegem; Remi ue Wilde, Aalst; Edmond Steenhout, Aalst; J Mare De Vadder, Haaltert; Adolf De Smet, Aalst; Remi De Mol, Erpe; Frans De Jaeger, Mere; Jozef Vekeman, Anderlecht. Uitreiken van de trofeeën nadien gezellig samenzijn en breugheliaans etentje.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 13