ST.-J0RIS Moorselbaan 78 Aalst V.K. Aalst geeft set kado Met een gratis modderbad Kangoeroes Aalst maakt er een festijn van Eendracht Vrij verplettert Buggenhout De heropstanding van Osiris Aalst Wapens Munitie BC. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Topper op ere-klasse-niveau verloren Wielertoeristen op de bowling piste RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO Wees geïnformeerdLees de Nieuwe Gazet van Aalst. 14 Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 Volleybal Zaterdag speelde V.K. Aalst aan huis tegen het voor laatstgeklasseerde Saint-Ghislain. Een wedstrijd die normaal op een gemakkelijke 3-0 overwinning zou moeten eindigen. Temeer daar de thuisploeg nog een rekening te vereffenen had met de Waaltjes, die hen in de heenronde met een 3-2 verlies huiswaarts stuurden. Saint-Ghislain begon de wedstrijd vrij goed. Het liep in de aanvangsfase even uit0-2 en 1 -3, maar toen schoot men bij V.K. wakker4-3. De Bergense Volley ballers klampten nog wel even aan (4-4). maar moesten toen lijdzaam toezien hoe V.K. in één ruk uitliep tot 11-4. Het werd 11-5, maar even later kreeg V.K. zijn eerste setbal bij 14-5 Saint-Ghislain bood nog even weerstand, maar ging uit eindelijk met 15-6 de boot in Er waren nauwelijks 15 minuten gespeeld Hoe gemakkelijk het in de eerste set ook ging, des te krampachtiger speelde V.K. in de tweede set V.K maakte in het be gin een 0-1 achterstand goed in een 3-1 voorsprong en leek weer gelanceerd. Maar dan ging de thuisploeg weer aan het zwalpen, (het is bijna een gewoonte geworden Het zwakke Saint-Ghislain buitte de nonchalance van de Aalste- naars optimaal uit. Van 3-1 ging het naar 3-8. Coach Eric Van Mossevelde wissel de toen Lieven De Schrijver voor Mare Philips maar ook deze kon het klunge lende V.K. niet omhoog tillen. Even later kwam Chris lemants in voor Raymond De Geyndt, zonder succes echter Op 3-14 kwam Paskiewitz dan in voor Pascal Boeyckens. Even zag het er naar uit dat deze V.K nog zou terug brengen, maar verder dan een 7-15 kwam V.K niet meer Ook in de derde set zag het er in het begin even benard uit voor V.K dat wel dra op een 1 -3 en een 2-4 achterstand werd geplaatst. Met de inbreng van Pas kiewitz kwam V.K. echter langzaam maar zeker terug (4-4) En de V K,-scorema chine kwam op gang. Vooral Wilfried Doorns en Guido De Schrijver waren aan het net outstanding. Van 4-5 liep V.K. nu uit tot 10-5. Saint-Ghislain vocht echter moedig terug (10-7), maar kon niet meer verhinderen dat V K. de derde set met 15-0 won. Ook in de derde set zag het er in het be gin even benard uit voor V.K., dat weldra op een 1 -3 en een 2-4 achterstand werd geplaatst Met de inbreng van Paskiewitz kwam V.K echter langzaam maar zeker terug (4-4) En de V.K.-scoremachine kwam op gang Vooral Wilfried Doorns en Guido De Schrijver waren aan het net outstanding Van 4-5 liep V.K. nu uit tot 10-5. Saint-Ghislain vocht echter moedig terug (10-7). maar kon met meer verhin deren dat V.K de derde set met 15-10 won. In de vierde set pakte V.K. verder uit met goed volleybal en kwam nooit meer in de problemen. Het liep aanvankelijk uit tot 2- 0 en 4-1 De Walen kwamen toen nog even terug 4-3, 5-4 en zelfs 7-7. maar toen drukte V.K. door en het werd 11 -7 en even later 15-8. De vele vervangingen en time-outs van de bezoekende coach konden V.K.'s tempo niet meer breken Een 3-1 overwinning werd het dus voor V.K dat na het verlies van de beide lei ders W S. Sint-Amandsberg en Juv. Zele samen met Menen terug aan de leiding komt Toch jammer van die tweede set. die zomaar kado werd gedaan. Ze zou op het einde van de competitie wel eens van doorslaggevende aard kunnen zijn als de afrekening wordt gemaakt(Robby) Provinciale uitslagen Heren Tweede provinciale B; Kangoeroes Aalst - Deinze 3-1 Derde provinciale C Ninove - Kuklos Aalst 3-1 Vierde provinciale C V K. Erembodegem - Aaigem 3-1 Dames Derde provinciale A Kangoeroes Aalst - Sint-Amandsberg 3-0 V B Danny Hofstade - Sint-Martens- Latem 3-1 Vierde provinciale C V.K Aalst - Ename 3-1 Veldlopen Zo kon men een deelname aan een veldloop vorige week inderdaad typeren. Door de over vloedige regen van de laatste maanden zijn vrijwel alle omlopen bijzonder zwaar en uitermate selectief. De damesveldloop te Opwijk gaf dan ook voldoende mogelijkheid tot echt crossen, zowel voor de deelnemers als voor de toeschouwers. De dames hoopten op een mooie over winning en een nederlaag voor Schel- lebelle wat hen nu reeds op de eerste plaats van de rangschikking in 3A zou hebben gebracht. De overwinning kwam er, op een duidelijke manier, maar de ploeg van Schellebelle beet zeer goed van zich af tegen Borsbeke en bracht de twee punten mee terug, zodat Kangoeroes op de tweede plaats blijft met één punt achterstand. Maar uitgesteld is niet afbesteld. Kan goeroes kan nog kampioen worden. De wedstrijd te Aalst tegen St. Amandsberg was mooi om volgen, maar onze meisjes waren werkelijk te sterk voor deze ploeg. Er werd over tuigend gewonnen in drie sets15/6, 15/5 en 15/9. Ook de reserven behaalden de over winning 15/11, 16/14 en 15/7 De mannenploeg had het wel wat lasti ger met Deinze. Er waren vier sets nodig om de overwinning in de wacht te slepen. De eerste set werd gewon nen met een duidelijk verschil 15/5, maar tijdens de tweede set was er meer en beter verweer van Deinze Aalst won moeizaam met 15/11 cij fers De derde set was volledig voor de jonge ploeg van Deinze die Kangoe roes inblikten met duidelijke 3/15 cij fers Hiermee was dan ook de kaars van Deinze uit en dienden ze het meesterschap van de Aalsterse ploeg te herkennen 15/7 Kangoeroes Aalst schuift hiermee terug een plaatsje verder op in de rangschikking en bekleedt nu de achtste plaats. De reserven wonnen afgetekend hun wedstrijd 15/2. 15/7 en 15/7. Het weekend van 7 en 8 januari was minder schitterend voor de ploegen van Kangoeroes. De dames wonnen, zoals we de laatste tijd gewoon zijn, op overtuigende wijze hun wedstrijd tegen Aaigem 4/15. 4/15 en 6/15 De reserven deden het minder goed en verloren de twee sets: 15/11 en 18/16 De heren moesten tegen de bestge- rangschikte ploeg uit Appelterre spe len en dit op verplaatsing. Kangoeroes kreeg een nederlaag van 0-3, maar leverde naarmate de wedstrijd evo lueerde meer tegenstand: 15/4 15/10 en 15/12. De reserven verloren eveneens hun wedstrijd: 15/10, 15/10 en 15/12. Kangoeroes Aalst wordt een gevaar lijke ploeg voor de tegenstanders. Volgende week spelen de dames tegen St. Martens-Latem en de heren tegen Nazareth, beiden op verplaat sing. Cvdap) Bij de jongste pupillen werd Anja Ver- massen 12de. Bij de oudere miniemen was Tessina Baeyens goed voor een elfde plaats. Eerstejaarsminiem Rebec ca Alcantara heeft duidelijk iets in haar mars. Na haar elfde plaats van vorige week haalde ze nu reeds de zevende rang binnen een duidelijke vooruitgang. Sandra De Nijs blijft zich handhaven in de top van de uitslagen, zonder echt aan spraak te kunnen maken op een overwin ning. Te Opwijk werd zij vijfde. Veronique Baeyens (19de) en Anja Lanckman (25ste) waren de overige Aalsterse twee dejaarsminiemen Ook Sabine Van Der Hoeven, dochter van Godelieve Roggeman, doet het niet zo slecht in het veldlopen. Ondanks de zware wedstrijd werd zij toch zesde, daar waar zij meer vertrouwd is met het piste- werk Kathleen De Wolf die 19de werd bleef voor Veronique De Pierre (22ste). Maria Vermassen was de enige Aalster se tweedejaarskadet aan de start. Zij werd 20ste Bij de scholieren liep An Buy- le haar eerste veldloop van het seizoen. Handbal Derde nationale heren Buggenhout - Eendracht Vrij Aalst: 17-24 Het afgelopen handbalweekend was zeer belangrijk voor herfstkampioen Eendracht Vrij Aalst, daar grootste titelconcurrent Kortrijk zaterdag ging verliezen bij Ajax Lebbeke en Eendracht bij gebuur Buggenhout op bezoek moest. Het feit dat ex-eendrachter Wim Van der Borght er een belangrijke rol speelt was geen probleem voor E.V.A. In de eerste helft stonden twee zenuw achtige ploegen op het terrein wat veel balverlies tot resultaat gaf en romme lig handbal langs beide kanten. Na 30 min. wees het scorebord een 8-8 stand aan. Tijdens de rust zal trainer- coach Wellekens M. wel klare taal ge sproken hebben want in de tweede helft speelde Eendracht Vrij als een ware leider en bleek twee klassen sterker dan Buggenhout. Tot de 7de min. kon Buggenhout nog aanklam pen 10-12, maar toen begon Een dracht nog sneller te spelen en werd de kloof steeds maar groter. D. Eckaert en G. Van Malderen ge steund door gans de ploeg maakten er een echte doelpuntenkermis van met als eindstand 1 7-24. Door deze overwinning staat Eendracht Vrij Aalst met 4 punten voorsprong aan de lei ding van het klassement. Voor Eendracht: Baeyens M. 2; Baeyens R. 2; Eckaert D. 7; Steemans J. 4; Van Malderen G. 6; Van Herre- weghe R. 1De Doncker R. 2; Meert J. Verhaeven E.; Mertens J. en Van Mal deren E. ReservenBuggenhout - Eendracht Vrij Aalst 26-22 Van Malderen E en Mertens J., De Troch F. 8; Arijs B. 1; Kiekens D.; Ledegen W. 4; Janssens G.; Coore- man P. 8; Verhaeven E. 1Corthals H.: De Troyer C. Zaterdag speelt Eendracht Vrij Aalst tegen Mechelen 65 en Eendracht Vrij Aalst II begint de terugronde tegen Denderbelle II en ook de dames begin nen er opnieuw aan en nemen het op tegen Haachtse, deze wedstrijden worden gespeeld in de sporthal Rozendreef te Aalst en de eerste wed strijd begint om 18u.15. (Tinne) KrachtbalEerste Nationale Dubbele winst voor Osiris Aalst. Het was lang geleden. De reserven mochten Frank Lauwereys en Hans Kerkvliet opnieuw in hun rangen verwelkomen en dat wierp meteen umnntan il vruchten af. Op een modderig en glad terrein opende Peter De Bruyn met een listig rugworp- doelpunt de score De rugworpen slaag den trouwens wonderwel bij Aalst. De vier basisspelers doelden op die wijze, Fred Dockers zelfs tweemaal. Knokke kwam er zelden aan te pas en moest vooral plooien voor het overtuigende aanvalswerk van Lauwereys, keurig ge assisteerd door Dockers. De 34-9 eind cijfers zijn sprekend genoeg De ploeg De Bruyn (2) Kerkvliet (2), Dockers (14), Lauwereys (16). Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la carte aan ma,i9e P"izen- Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. Ze had echter wel een minder moeilijke opdracht kunnen uitkiezen ter kennisma king Haar elfde plaats is dan ook hoop vol. Ingeborg De Decker bracht bij de juniores eveneens een behoorlijke pres tatie de 12de plaats. Bij de seniores bleek Inge Eemans in een echte off-day Daar waar zij zich normaal zonder al te veel problemen bij de eerste vijftien kan handhaven, werd ze nu pas 28ste. Hilde- garde Eemans deed haar wederoptre- den na meer dan een jaar inactiviteit wegens gezinsuitbreiding. Na een ver dienstelijke wedstrijd kwam ze als 31ste over de eindmeet. Traditiegetrouw was bij de veteranen niemand bij machte Go delieve Roggeman enige noemens waardige tegenstand te bieden Volgende week zullen de Aalsterse he ren deelnemen aan de veldloop van Smeerebbe-Vloerzegem Ze zullen er een zeer zware modderige en boven dien golvende omloop aantreffen een kolfje naar de hand van Pierre Callebaut (PVB) Bowling Derde Nationale BC. Strike Zulte 2 BC. Alloo Aalst4-0 De verwachtingen aan Aalsterse zijde stonden hooggespannen voor deze topper. Hij diende het gewijs te brengen dat BC. Alloo oppermachtig was en op één been naar tweede klasse kon gaan. De mannen uit Zulte wisten zulks en hadden niets onverlet gelaten om de Aalstenaars een warme ontvangst te bezorgen. Voor een grote massa volk zorgden beide derde klassers voor een kwalitatief ere-klasseduel. Iedere beurt maakte men de tussen stand op om werkelijk te weten wie de leiding had. Zo kort lagen beide teams bij elkaar. Strike had echter vrijdag avond het geluk aan zijn zijde en won de-drie games zeer nipt. In het eerste ging BC. Alloo slechts met 979-921 ten onder. De Aalstenaars bleken niet onder de indruk en hadden doorgaans de leiding in de tweede game. In de slotfase was het toch de thuisploeg die het nog met 976-947 haalde. De slotpartij was tenslotte van zeer hoog niveau. Voor BC. Alloo ging echter ook de laatste kans op een gelijkspel verlo ren door een nog niptere 985-957 ver lies. Doch de verliezers kwamen eervol uit de strijd. Met een totaaleindstand van 2940-2823 dienen beide teams gefeli citeerd voor hun hoogstaande bow lingavond. Voor Strike Zulte de moge lijkheid om zich weer in de run te bren gen voor de titel en voor BC. Alloo werd de oorlog niet verloren, want ten slotte staan zij in de klassering nu nog één punt voor op Zulte. Al de andere ploegen zijn al uitgeschakeld. Opval lend in de kegelverdeling was wel, dat de hoofdpionnen van anders zoals De Ridder, Rossi en Cardon nu iets min der presteerden, al mocht hun respek- tievelijk totaal van 548, 541 en 546 nog gezien worden. De mindere goden Roland Van Vaerenbergh en Peter Pieters speelden daarentegen een onberispelijke partij door respek- tievelijk 564 en 625 kegels neer te halen. (AVH) W.T.C. Den Blok 26 wielertoeristen streden verleden week, in bowling De Kat, naar de titel van bow lingkoning. Enkelen zijn ook aangesloten bij de plaatselijke bowlingclubs en konden van de gelegenheid gebruik maken om zich in de kijker te spelen. De 1 e ronde werd afgefloten met als bes ten Marie-Jeanne Thienpont 190 pun ten Wilfried Van Delsen 188 en Johny De Bock 186 punten. De 2e ronde werd gewonnen door Johny De Bock met 188 punten voor Antoine Dufour met 179 en Marie-Jeanne Thien pont met 166 punten. Na 2 ronden werd de finale ingegaan met 12 spelers die allen nog evenveel kans hadden op de overwinning. De bowling- koning van de vorige uitgave, Johny De Bock bleef ook ditmaal aan de winnende hand met een verpletterende score van 233 punten, waarmee hij ook het baanre- kord verbeterde. Verrassend sterd teruggekomen werd Roland Ganzeman 2e met 210 punten. Eerste bi j de dames werd Suzanne Adam met 162 punten vóór Marie-Jeanne Thienpont. Bij de «amateurs» werd Eric Cooman 8e met 135 en Marcel Cleemput 9e met 129 punten. Jeugdkampioen Maddy De Bleser haalde het voor Jurgen Cooman en Gert Cleemput. (CM) 1De Bock Johny 233: 2 Ganzeman Roland 210; 3. Dufour Antoine 166; 4. Adam Suzanne 162; 5. Thienpont Marie- Jeanne 159; 6. De Vos Jeanine 145; 7. Van Delsen Wilfried 141; 8. Cooman Eric 135; 9. Cleemput Marcel 129; 10. Cooman Jozef 111:11. Van Delsen Wil liam 108; 12. Hoebeeck Paul 93. De stand voor de Bloksporter na 4 proe ven ziet er uit als volgt 1Deprijck Annie 52,5 punten: 2 Van Delsen Wilfried 51,5; 3. Cooman Eric 45; 4 Ganzeman Roland 45: 5 Cooman Jo zef 43; 6. Adem Freddy 40; 7. De Bock Johny 40: 8 Hoebeeck Paul 36: 9. Matthijs Omer 3:10. Smekens Camiel 35. Staan nog op het programma bakschie- •ing, elektronische spelen en kaarting. De verdeling der pun'en volgens de ur- slag 40 - 35 - 30 - 25 - 20 - 10 - 5 - 4-3-2-1

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 14