Gevraagdstakingspiket (m/v) Worden De Pauw en Vinck «gemeenschapsministers De zwartwerkloze De Zeeleeuw van Vlaanderen De voorspelige vrouw Pater-Overste(ek) Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 15 Met maandelijkse bijdragen van Chap, E.T., V.d.B., D.B., Queen Elisabeth, Huile Frites M, J.R. en Willy OO. Aalst mag dan wel tot raketvrije zone zijn uitgeroepen, maar veilig zitten we lang niet. Zo is er in onze stad de ontdekking (ont-dekking van een vreselijk biologisch wapen gemeldde kruisduit, de opvolger van de kruisraketOntwik keld in het duivenkot boven de stadsbibliotheek (vandaar die Navo-stickers I) en nog dodelijker dan de recentelijk uitgeteste nucleaire garnalen. Toch heeft de ontstaansgeschiedenis van de kruis-duif haar wortels in de natuur zelf. Het produktieproces werd afgekeken van de vlucht van het ruim teveer Columbia op de rug van een Boeing... In het Aalsterse vogelmilieu is die stunt niet onopgemerkt geble ven, en vrijwel in elke deelgemeente waren er vogels die het paren in volle vlucht, net als die grote ijzeren met dat kleintje, wilden onder de knie, pardon vleugel krijgen... Het resultaat wordt dan een nageslacht in de vorm van een kruis-duif. De Navo probeerde met een handig afleidingsmanoeuvre het kweekreak- tortelduivencentrum in de Kattestraat te maskeren door het probleem van de verwilderde duiven in het stadscen trum op het voorplan te brengen. En intussen kon de aanmaak van de neukleaire duif goed op dreef komen... De NGvA liet echter beslag leggen op de bezwarende foto van de lancering van Pietje met Roza (uit het geslacht der fuifduiven). Even later zou de poging stranden omdat het koppel tezeer op drift raakte door een slecht kontakt met de ge- slachtsverkeertoren aan de «kruis- duif». Het is niet bekend of het Warschau- pakt gelijksoortige wapens in petto heeft, maar ontstellend is wel dat de duivenbond binnenkort een prijs- vlucht naar Moskou heeft gepland... Is WO III dan toch op (duiven-)til Vorige week werd het studiecentrum opgeschrikt door een drama tisch voorval. Onder de (zevende) druk van de krisis kon de in zwart en groen geklede jongeling, D.M., zijn verantwoordelijkheid niet meer aan, en dreigde hij van de standbeeldsokkel bij het Belfort in de diepte te springen... Gelukkig kon hij door de stadsdiensten taktvol omgepraat worden (foto), zodat hij na het toehoren van zoveel lieve woordjes maar bleef staan, en van ver dere wanhoopsdaden afzag. Voorlopig heerst er nog verwarring omtrent de motieven van deze zelf moordpoging. De genaamde D.M. woont nabij het Belfort, en zou de laatste tijd erg misnoegd zijn over het nachtge- kibbel van de buren. Vooral dan bij een gemeenteraad... Boze tongen beweren dat onze schepen van kuituur de brave man wel een schuldgevoel zou opgedron gen hebben in de grafische industrie, en zou zich reeds zelfbeschuldigend hebben uitgelaten over zijn rol in de hele zaak. Anderen spekuleren dan weer op de be schimpingen die D.M. reeds jaren te horen kreeg over een oorlogsverleden (zoals«Kijk daar, de Zwarte Man Momenteel is D.M. er moreel echter weer bovenop. Ook bovenop zijn podium trouwens. Zijn nieuwe leuze: «Ik sta beter op de sokkel dan op den dop»... hun staking te «verzorgen», want daarmee ondermijnen ze hun eigen aktie Een en ander zou alweer door werklo zen kunnen opgelost worden, en de RVA bereidt reeds kursussen voor in die aard. Examens zullen moeten afgelegd worden in de disciplines «het niet respecteren van andermans mening», «het robbertje vechten», «het schreeuwen van holle leuzen die men niet begrijpt, op een manier dat het toch indruk maakt» en het bier- proeven. De toekomst van de NMBS lijkt dus verzekerd Opmerkingverwarring is mogelijk met de NMBS die bij elke staking haar «N iet-ter-city »-plan ontvouwt, maar die is het dus niet. Deze heren hebben het al lang begrepenwil je binnenkort als Vla ming nog aan de bak komen, dan zal je goed moeten kunnen zwem men. Hun visie«Het Waalse imperialisme in de richting van de kust doet een nabije terugdringing van ons volkje in een onderzeese vluch- teiingenstad vermoeden... En laten we hopen dat er daar nog roest vrij staal is...» De zwemklub die ze ter voorbereiding stichtten, doopten ze als «De Federalen», met een knipoogje naar de «sidderalen», een soort elektrieke palingen... Natuurlijk waren zij van dé partij om het nieuwe zwembad in te «zwemmen» (niet te verwarren met de zwempartijen in de gemeenteraad De Jan-van-Atlantis, de heer J. Zeekoedron was er voornamelijk om de waterpolotisering te inspekteren. De heer D. De Haaier wilde er perse in alle hoekjes duiken om nog enkele «vin nige» interpellaties uit zijn (korte) moiiw te kunnen schudden. De heer W. Van Mosselvelde (de naam zegt het zelf) tenslotte, zocht er een exploitatiegebied voor zijn mosselkweke rij. Leden van de koalitie lijken wel eens te suggereren dat hij nog eerder een zwemvliesontsteking dan een hersenvlies ontsteking zal oplopen, maar vanuit de oppositie wordt de bal wel eens terugge kaatst «de koalitie heeft meer ervaring met snorken in de gemeenteraad dan met snorkels in het zwembad...». Terwijl de oppositieleden zich in de kij ker werkten met rug- en schoolslag, bleef de koalitie als stuurlui aan wal. Ja, zelfs door mevr. A. De Zeemaght werd er nog geen kikker van de kant geduwd. Had den wij hier geen sierlijke vlinderslag ver wacht Publicitair gezien een slag in het water werd het, ja... Maar zagen we tus sendoor daar niet de heer M. De Bis schop... in zijn typische «wisselslag»... Nu Madame Anita haar glazen bollen al een tijdje aan de haak gehangen heeft om ze als serres voor citroenen te gebruiken, hebben wij de nobele taak op ons genomen om de voornaamste Aalsterse evenementen in 1984 voor U effekes uit de doeken te doen... Zeg niet dat we jullie niet gewaarschuwd hadden kandidaat voor het presidentschap. NOVEMBER JANUARI: Hevige stormwind helpt Eendracht Aalst aan een doelpunt De QCMW-raadsleden krijgen hun citroenprijs uitgereikt op het autosalon bij de stand van het gelijknamige auto merk. Alles wordt uitgezonden door de BRT in «slow motie». FEBRUARI De «Nieuwe Gazet van Aalst» wordt gecensureerd uit de bibliotheek. We schreven iets over «de hand van Baïta». Doordat de Aalsterse vismijn einde lijk een aansluiting kiest voor kabeltele visie, zal er voortaan ook kabeljauw ver kocht worden. MAART Karnaval wordt gesponsord door Amylum. De smoutballenkramen krijgen een verdacht geurtje. Wapenfabriek FN meldt zich als sponsor voor 1985... Het Vlaams Blok maakt zijn pro gramma bekend voor de Europese ver kiezingen Aalst moet twee autonome federale staten wordenlinkeroever en rechteroever... APRIL: 1 april: het VNJ stuurt een uitnodi ging tot het GOC voor een verbroede ringsfeest. De Navostickers uit de bibliotheek worden verwijderd. Ze worden vervan gen door de kernraketten zelf... MEI: Eendracht Aalst wint nog eens... tegen de eigen miniemen. Bepaalde hospitaaldokters krijgen OCMWeeën, baren zorgen, en een kind van de rekening. JUNI: Ter gelegenheid van zijn 250e interpel latie, interpelleert De Nayer zichzelf DECEMBER In de NGvA wordt toegegeven dat de voorspellingen uit begin '84 allemaal fout zijn gebleken van de eerste tot de laatste... De laatste Een aktie van de plaatselijke Jezuïetenbond heeft geleid tot het invoeren van een nieuwe verkeersregeling nabij de Nieuwstraat. Vatikaan en de boetiekjes aldaar te promoten, maar wel om een daad uit wettelijke zelfverdediging. Jezuïeten en andere geestelijken (behalve de geestelijk vochtigen) hebben .namelijk de vervelende eigenschap om uit te sterven, en daarom moet er zuinig mee omgesprongen worden, ook in het verkeer... Vandaar deze gezegende versie van het bord voor overstekend wild een verkeerslicht met passende illustra- tie... Over de kleur laat men geen twij- *el bestaanoranje natuurlijk, en zeker géén rood Ook het plan om er een «flikker»-licht van te maken, werd FiPHKShP 1 verworpen... Teveel aanleidingen tot sexistische mopjes... Pientere lezers zullen reeds opge merkt hebben dat er bovenaan ook nog ruimte is voor een lichtend Hj figuurtje. Dat is dan voor een stil- staand mannetje... Wanneer dat dan gaat branden Wel, als er toch een Neen, het gaat hier niet om de rekla- Jezuïet aangereden is, om zijn hemel- mestunt om de laatste mode uit het vaart aan te duiden... De grote stakingsgolf heeft natuurlijk ook Aalst bereikt, en de Ajuinstad zou haar reputatie geeo eer aandoen als er niet weer iets «anders dan anders» gebeurde Door een aardbeving in het Aalsterse wordt de topdag tot in juni verschoven. Bij de Europese verkiezingen worden de glascontainers als stembussen ge bruikt. Jammer genoeg worden ze niet op tijd geledigd. JULI Aalst Kermis wordt opnieuw uitge breid. Naast monoloog is er nu ook dia loog mogelijk... AUGUSTUS: Schepen De Pauw opent de jaarbeurs per satellietverbinding. Als attraktie moet er een speciale gemeenteraadszittingshow opgevoerd worden wegens besparing. - Gelukkig vindt niemand dat optreden, want alle podia zijn weer van plaats verwisseld. SEPTEMBER Burgemeester Uyttersprot lanceert een eigen «24 u. van Aalst»een mara thongemeenteraadszitting. Er komt pro test wegens lawaaihinder OKTOBER Overal in de stad krijgen de verkeers lichten een bordje omgehangen«uitge zonderd CBS»... In Amerika stelt D'Haeseleer zich Centraal staat het beroep of zo je wil de ambacht (soms moet er met de handen gewerkt worden) van de sta kingspiket. Je weet wel, zo'n heer die in beleefde termen de werkwilligen bij een «spontane staking» tot betere gedachten brengt, of hen alleszins de toegang verspert. Nu rees in Aalst het vraagstuk rond het stakingsrecht van de piketten. Vakbondsafgevaardigden van de betrokken werkontnemers bui gen zich nog steeds over het pro bleem... Want, geef toe: eenvoudig ligt het niet Tenslotte heeft staken zonder stakingspiketten weinig stijl of cachet; riskeert men ook niet dat dan een staking gewoon wordt opgeheven omdat iedereen (behalve dus de sta kende en wegblijvende piketten van het bedrijf) wel op het werk kan ver schijnen Nog belacherlijker wordt het wanneer de NMBS (Nationale Maatschappij van Beroeps Stakingspiketten) zelf een staking zou organiseren en het werk zou neerleggen. Hetgeen in deze tijden niet zo denkbeeldig is, gezien de sterkere stijging van het aantal piketten en het gering aanbod stakin gen... Wie zou dan immers piket staan om de werkwillige stakingspiketten tegen te houden bij het uitoefenen van hun beroep Ze kunnen toch ook geen eigen werkwilligen vragen om

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 15