Aalsters Pammrrta Gazet \>an Qalst Politie eit politici soms meet dan een lettergreep verschil BRONSON'S CLUB Aalsters sociaal overleg naar Dirk Martensstraat 2 Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 Oudste hof van Mijlbeek Aalsterse café's FLANDERS'PRINTING Flanders' Printing een gesprek over hoe het groeide en wat nog bloeien moet KWAKKELS nicucoe. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Het gebeurt niet alle dagen dat een ordemacht of althans een verte genwoordiger ervan het ib een openbare manifestatie opneemt tegen politici, die hun al dab niet reeds corrupte boekje te buiten gaan. Vorige Week woensdag ontvingen echter een aantal Aalsterse politie agenten, vni. leden van ftet Nationaal Syndikaat van de Belgische Politie (NSBP), hun protesterende en marcherende collega uit Blankenberge. Met een eenzame mars van Blankenber ge tot Antwerpen werlst politië-inspek- teur Vandenberghe immêrs lè proteste ren tegen de zes weken schorsing, die hem door burgemeester Content bij wijze van tuchtmaatregel opgelegd werden. Het is vooral als voorzitter vten het NSfiP dat deze ftolitie-inspekteur" zich ooit de erger en toorn van poiitrcus- Content op de hals gehaald heeft. Juridische activiteiten van de afdeling van de NSBP in Blankéffoerge, alsook het feit dat deze vakbond af en toe een beroep deed op de pers, bleken zeker niet te stroken met Contents politieke kleur en tolerantievermogen. De politieke wraak kon niét uitblijven en onder impuls van Blankenberges burger vader. heeft de gemeenteraad van deze kuststad voorzitter Vandenberghe uit eindelijk wegens «beroepsfouten» - de stok was gevonden - aangeklaagd en vervolgens met een meerderheid van stemmen veroordeeld. En hier begint nu het politie-schoentje pas goed te- knijpen. Het feit dat een tuchtstraf zomaar opgelegd kan worden door de burgemeester - evenwel adminis tratief hoofd van de politie - en een poli tiek geïnspireerde meerderheid in de ge meenteraad. vinden Vandenberghe en een aantal van zijn collega's toch wat te bar. Dit impliceert immers dat om het even welk gemeentelijk politie-korps rechtstreeks onderhevig aan zijn - en in dit geval ook is - aan schommelingen binnen het lokale politieke klimaat of m a.w dat een politie-korps meer dan eens tegen wil en dank verpolitiekt wordt. Als voorzitter van het NSBP - Blanken- berge ijvert Vandenberghe dan ook voor een zo onafhankelijk mogelijke stelling en werking van de politie in het alge meen. In hoeverre de toestand in Aalst nu parallellen vertoont met de Blankenberg- se problematiek vroegen wij aan een aantal Aalsterse NSBP-ers. De Aalsterse politie kent momenteel geen problemen binnen een politieke kontekst Door een aantal interne moei lijkheden is het NSBP echter zowat een jaar geleden toch tot een 40-tal leden uitgegroeid. Kenmerkend voor de Aal sterse toestand is evenwel dat de bin nendienst van de politie de hulp van een NSBP niet zozeer wenst te benutten Politie-agenten die in hitte en koude de minder prettige buitendienst moeten ver vullen zien zich in meerdere gevallen echter liever geruggesteund door een onafhankelijk syndikaat Hoezeer wij ook verziekte politieke toe standen in om het het even welk open baar ambt aanklagen, toch ligt volgende overweging ons nog op de maag De politie is er door en voor de gemeen telijke burger Deze ordehandhavende organisatie onttrekken aan burgerlijk ge zag, zou toch ook geen al te orthodoxe oplossing zijn Gelukkig zijn er in Aalst tussen politie en politici op dit vlak vooralsnog geen moei lijkheden. Hout vast houden dus. (I.D Vervolg van \)\t. 1 Hij raasde in dé striemende regen zonder vaart te minderen het erf op. De voerman bracht de steigerende pahrden op het laatste moment het stilstand en kapte zijn vracht afallemaal gouden 'en zilveren munten !-Temidden van dónder en blik sem reed hij weer in volle galop de straat uit. Geen-mens heeft ooit de schat weer gevonden. In elk geval gaf de hoeve haar naam aan de straat waarin ze gelegen is: dè Gelcf- hofstraat. In 1731 was Je gekend-als «De Gauden Leeuw», waarnaar ten aanpa lende straat is genoemd. In Mijlt^ek is geen ouder hóf je vinden. Wellicht is het een der oiidste nog be staande hoeven vqnf'êrpoi-Aatët. lh de gevel aait de straatkant kaQ-rfien het jaar tal lólSfezgn, jaar van pjfricttr'rng. Het gaal volgenshistorici om-een'jowëel van 17de eeuwse-bouwktihstde typische trapgevel, een schouw die minstens 300 jaar oud is, het imposantéWuien gebinte waar hei dak op, rust, eeR Sr&iihsien'en portiek (18He eeuw).,, Na een paar jaar onbewoond geweest te zijn, is er-nu veel kans dat' dé slopersha mer de weg vrijmaakt y<jor dtiró bouw grond. Er'bestaat sedèrt 1§78 rc-eds qen vcrkavclingsvergunning, en' naar verluidt is recent een kontrakt afgesloten met'een Vkldcrtse aannemer vah afWaakwerken. Nog deze maand of ten laars.te in "februari zou het Gcldhofken verdwijnen. Als dit geboiiw, dat «vrij verwaarloosd» is (maar dar ioch nog gerestaureerd zou kunnen worden) nog gerecf wil worden, moet het vlug gaan. (PD) Vervolg van blz 1 Öp de Grote Markt zou ook het gekende café «De Hoorn» van patron vèranderen Het zou overgenomen worden door een sportfiguur uit het Aalstèrse. Nog op de Grote Markt, begih Kerkstraat, komt er in de vroegerè bloemenwinkel een nieuw etablissement«Café de Paris». Hier zou een vroecfereffatron van de «Tiger pub» uit de Kerkstraat achter detoogstaah. In de «Tiger pub» zouden twee-.gezus ters, dochters van een gekénde Aalster se arts, hun intrek nemen. Tenslotte zou1 in de Kerkstraat ook dé «Shakespeare» van uitbater ve/andereh Dit alles werd aan on te rèpöders mét stellige zekerheid verteld aartr ver^éhU- lende cafétogen. Toch verhielden wij dit hier met het nodige voorbehoud. Wat ook vaststaat is het feit dat er nog andere Horecabedrijven In hét centrum over te nemén zijn. Wat de restaurants betreft,' werd het reeds aanzienlijk aantal nog met enige eenheden vergrootEen Italiaans in de Molenstraat, een Turks op de hopmarkt en een Ki^rëStaurant ob het Keizerlijk Plein. Ti t De stichters van de ruilklub St.-Gudulavrienden Moorse! die vorig week-end hun eerste ruilbeurs organiseerden in het parochiehuis. (JC) '5. Ver,volg van blz.l De basisscholen hebben een Zogk: en speuropdracht naar oude Aal sterse drukwerkjes. Dat is voor hen maar aok voor ons zeer leerrijk. De geschiede nis van de drukkunst is een ideale basis voor een reeks themalessen, de figuur Van Martens komt hier weer ter sprake. Al wat bewaard is kan zeer inzichtelijk geordend worden. Leo Fosselle schrijft bovendien een begeleidingsfarde voor het Middelbaar Onderwijs. Stellen jullie technische normen aan de firma's Er is een uitgebreid technisch dossier. Firma's die daaraan niet beantwoorden sluiten eigenlijk zichzelf een beetje uit. .De stad zorgt voor het transport en voor een maximum aan voorzieningen. De standplaatsen variëren van 15 tot 30 m2. Voor de rest zorgen wij voor alle beno digdheden, vanaf de aansluitingen tot dé publiciteit. Is een permanent drukkersmuseum leef baar Kijk naar het 'Hötel Dieu' in Beaune. Iedereen kijkt naar dat uniek gebouw en daarnaast is er ook het wijnmuseum. Dat tS gewoon een bijkomende attraktie. Dal Vraagt omzeggens geen personeel, alleen plaats. Met zo'n systeem belast je nie mand. Al wat je nodig hebt is een bewa ker, die bovendien zijn wedde opbrengt, als hij af en toe een demonstratie geeft en wat aan de toeristen of bezoekers ver kóópt. Ik heb het meegemaakt in het Outenbergmuseum bij zo'n nog wer kende handdrukpers staan ze gewoon aan te schuiven om te mogen betalen. Zö'n vast museum geeft je ook de kans om in fasen aan te vullen en voortdurend öpi vinkenslag te liggen, je kan gewoon stelselmatig uitbouwen. Het patrimo- 'riium dat we in 73 opgebouwd hadden is 'nu compleet verspreid, verloren, op de meest ongelooflijke plaatsen verzeild. Verschillende stukken voor het museum staan op de lijst maar kunnen niet opge haald worden. Ik zeg niet dat het alle maal in 1 ruimte moet of dat het aan het Oud-Hospitaal moet gekoppeld worden, maar we moeten ergens terecht. Kijk naar het Daensmuseum, dat vraagt geen extra-belasting, een karnavalsmuseum dat voor een groot gedeelte uit schenkin gen bestaat, dat kost toch niets De 'De Saedeleers' die dr. Sierens geschonken heeft in ruil voor zijn naam op een zaal deur. Dat is een ideale formule voor een goedkope uitbouw. Als je hel zo hoort, lijkt het wel eenvou dig Nee, toch niet want het gaat om grote voorwerpen, en zoiets vraagt plaats. Het ideaal ware natuurlijk dat die dingen nog echt zouden functioneren. Stel je voor: een wandeling door Aalst met daaraan de naam van drukkersstad verbonden. Zulke dingen moeten toch op een gemak kelijke manier verworven kunnen wor den de stad volgt zo'n beetje het gebeu ren, aktief blijven, organiseren bij een eventuele faillissement in de drukkerswe reld kan de notaris de stad verwittigen. Zo'n dingen zijn toch ook zeer interes sant voor de jeugd. Kijk naar de uitbouw van de bibliotheek hier in het archief: daar staan duizende nummers, gewoon gekregen van mensen die hier zijn komen werken en me nadien hun thesis of proef schrift bezorgden. Continue uitbouw met de meest goedkope formule. Komt er volk naar Flanders' Printing Natuurlijk. Behalve de geleide bezoekers en de scholen verwachten we veel mensen met een gedifferentieerde belangstelling, mensen die zelfs nooit naar Flanders Technology gegaan zijn. De samenwer king tussen het Comité, de Economische Dienst en Cultuur moét gewoon naar een succes leiden. De optie is en dat is uit drukkelijk gesteld een bonus of hoog stens nuloperatie. De stad levert tijdens de hele operatie de logistieke steun, dat is tenslotte ook haar taak, en voor de rest moeten de bedrijven het maar aantrekke lijk maken. Is er geld over, dan kopen we aan of we slaan op, er is tenslotte nog het Festival, dat moet ook nog leven. Wal is er op komst Het verschijnen van een cataloog die ook al zichzelf betaalt, en die een soort ambassadeur van het geheel wordt. In de 2e helft van januari komen de publici- teitsartikels klein en groot, waarbij jullie als plaatselijke pers wel een belangrijke rol spelen. In februari tenslotte komt er een nationale perskonferentie. (F.C.) Ik stond in het zwembad met een pint bier in de hand, van het merk dat in de schoot van het schepenkollege werd gedwarsboomd van 1970 tot 1976. Rechts van mij de man van Het Laatste Nieuws met een dito pint, links de man van de radio, nog zonder. Zeg, zegt deze laatste tegen mij, 't schijnt dat Mare Galle hier niet als minister werd uitgenodigd, doch enkel als gemeenteraadslid en dat hij daarom niet gekomen is. Kunt gij dat voor mij eens kontroleren Maar dat kan niet en ik geloof daar niks van, was'mijn antwoord. Hij staat op de protokol-lijst en werd zonder twijfel als minister uitgenodigd. Op dat ogenblik schoof een zekere Raymond Uyttersprot achter de ruggen van mijn twee grote kollega's voorbij. Ik pakte seffens de stier bij de horens. Bij manier van spreken. «Bijlange niet», weerde zich de burgemeester. «Hij is wel degelijk als minister gevraagd volgens de protokol-lijst. Waarom hij hier niet is weet ik niet. Hij heeft mij vorige week nog gezegd dat hij kwam. Wij hebben hier trouwens bloemen liggen voor zijn echtgenote. En kijk zelf maar naar mijn redevoering: hij staat hier vermeld om hem te verwelkomen». Met dit weinig belangrijk feit wil in maar onderstrepen, beste lezer, hoe gemakke lijk een misverstand ontstaat en hoe graag schadelijke praatjes ongekontroleerd worden v x>rtverteld. Neem nu de feestzaal Ter Mael waarover gans de stad vier jaar geleden de onzin vertelde dat ze failliet ging. Neem nu de firma Dropa uit de Kattestraat die twee jaar geleden zogezegd ging sluiten wegens faling, en neem bv. de firma De Ster uit Molenstraat en Kapellestraat waarover velen onlangs haarfijn maar ten onrechte wisten uit te leggen hoe ze het daar met een faillissement en een konkordaat aan het regelen waren. Nu kan het zijn dat in de zwembadaffaire minister Galle iets anders op de gal of de lever lag, toen hij besefte dat staatssekretaris Paula D'Hondt gevraagd was om de telefoon in te huldigen. Allicht hoorde hij de oeverloze vrouwelijke spreekbeurt al in zijn verbeelding: «Ik wist niet dat Aalst zo een feministische stad is... Ik ben ook nog gaan zwemmen aan de Capucienenlaan» van de dame met het hoogste spraakdebiet uit onze arrondissement. Oud-minister Ludovic Moyersoen is nog de slimste geweestop tijd aanwezig om zijn naam te horen vernoemen, en juist gepast weg om niet te lang te moeten luiste ren. Maar hij heeft er wel zijn fruitsapje bij ingeschoten. De Panoramist Dat het Aalsters sociaal overleg er financieel niet al te best voor staat, is geen goed nieuws te noemen. Dat de verantwoordelijken hier echter niet bij de pakken blijven zitten, klinkt al wat gunstiger. Het A.S.O. heeft namelijk besloten om wat meer ruimte op te zoeken en vandaar ook de verhuis van de Korte Nieuwstraat naar de Dirk Martensstraat. Een eigen telefoon en ook andere faciliteiten zal het A.S.O. in het nieuwe pand trach ten op punt te stellen. Vredeplein 13 9300 AALST eten en drinken van 16 uur tot het ochtendgloren. ilnanktli|k weekblad voor Groot Aalst - ten irfw.r vari Aanmr JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 tr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer; Gemeente Handtekening. schrappen wat met past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraal 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tol 18 uur en van 19 tol 21 uur. Verantwoordelijke uilgever: v.z.w. Aalsterse informalie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraal 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2