Moet er gi iaat op Jeugdsekretaris Moens nam ontslag GADECO OCMW-beslissing over dr. Matthieu op 23 januari Oppositie protesteert fel Te veil Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Café frituur snack Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 3 Michel De Gols volgt op (voor 1 jaar.. Verleden week behandelde het schepenkollege de vraag van Guido Moens om voor één jaar verlof zonder wedde te vragen, om persoonlijke redenen. Een heel gewone personeelskwestie natuurlijk, maar ander zijds ook weer niet. Moens was tijdens de vorige bestuursperiode de rechterhand van SP-schepen Monsieur en een stuwende kracht in de uitbouw van het jeugdbeleid van de voorbije zes jaar. In het licht van de rumoerige start van de nieuwe jeugdraad, is dit geen onbelangrijk gebeuren. We praatten met Guido Moens en zijn opvolger voor-een-jaar Michel De Gols (niet bepaald een verrassing). Het jaar verlof zonder wedde van Guido Moens ging in op zondag 16 januari '84. Een aantal vragen liggen voor de hand waarom verlaat hij voor een jaar een post waar ie vast benoemd is. en een job waar hij van houdt Gaat hij vrijwillig of werd hij onder druk gezet (Er was immers als manifest wantrouwen van bvb. de CVP- afgevaardigden in de jeugdraad, en de eis van Stefaan Van de Winkel tot zijn ontslag als sekretaris van de jeugd raad...). Keert hij in januari '85 als stadsambte naarterug in dezelfde funktie, of wordt hij dan uit het jeugdbeleid gerangeerd Zal hij dit jaar nog betrokken worden bij het jeugdbeleid of daar nog zin in hebben G. Moens antwoordde vrij voorzichtig op een aantal van deze vragen Begrijpelijk, want het blijkt wel de bedoeling te zijn volgend jaar terug te keren in stads dienst, en liefst in dezelfde funktie. Intus sen dus liefst niemand voor het hoofd stoten... Over zijn vooruitzichten in dit verlof jaar wenste hij zich vooralsnog met uit te spreken, ook niet over de mogelijke nieuwe werkkring. Wat de motieven voor zijn tijdelijk ontslag betreft zei hij dat voor wie de zaken een beetje heeft gevolgd, het niet zo moeilijk kan zijn om dit feit te situeren «Mijn be trokkenheid bij het jeugdwerk blijft be staan; mijn interesse ook maar dit jaar zal ik die enkel als privé-persoon uiten. Verder is het afwachten». Het schepenkollege heeft onmiddellijk Michel De Gols aangeduid als jeugdse kretaris en als sekretaris van de jeugd raad. Hij was 6 jaar voorzitter van de jeugdraad onder het vorige bestuur, in die tijd ook voorzitter van de PW-jonge- ren Aalst, en sinds vorig jaar medewerker op het kabinet van schepen Bourlon (Jeugd, Sport en Vrije Tijd). Een socialistisch jeugdsekretaris werd dus voor één jaar vervangen door een li beraal. Wat zijn de achtergronden, vroe gen we ook aan De Gols. Werd Moens gewipt «Nee. er is helemaal geen druk aan te pas gekomen, dat is onjuist Het lijkt me eerder zo dat Guido zich in de veranderde situatie, na de bestuurswis seling, minder goed voelde. Onder sche pen Monsieur had hij meer bewegings ruimte, meer vrijheid om zelfstandig iedeeën uit te werken, initiatieven te nemen Nu wordt hij meer onderworpen aan een (ander) beleid, kreeg hij meer afgelijnde taken en kontrole enz... Ik be grijp dat het zijn motivatie en perspek- tief doet verminderen Maar verder gaat het om een gewoon verlof om persoonlij ke redenen dat men niet politiek moet willen uitleggen net zo min als mijn op volging voor 1984» We zullen Guido trouwens bij een aantal zaken blijven be trekken. of hem daar in elk geval als vrij williger voor uitnodigen» Onze rijke keus aan allesbranders en houtkachels. (Gailly-Decooman) Molenstraat 59, 9300 AALST 053/21 34 67 Nadienst binnen de 24 uur. Levering plaatsing gratis. Wordt De Gols nu de mini-schepen van Jeugd «Geen sprake van Ik zal blijven werken op het kabinet van schepen Bourlon en onder zijn leiding; het jeugd- sekretariaat zal ik nu natuurlijk meer bin nenwippen. maar het wordt niet mijn per manente verblijfplaats. Binnen de jeugd dienst zal wel een stuk aan herverdeling van de taken moeten gedaan worden maar voor de jeugdorganisaties blijft al les hetzelfde 't Is natuurlijk zo dat ik tot nu toe enkel raadgever was voor jeugd beleid en nu ook deel uitvoerder - hoe we die twee aspekten gaan kombineren wordt nog uitgezocht» Tot zover de feiten aan de oppen/lakte Het ziet er naar uit dat de echte oorzaken en weerslag van deze opvolging pas op termijn duidelijk zullen worden Intussen is de laatste vergadering van het Dagelijks Bestuur van de jeugdraad naar verluidt rustig verlopen en waren enkel de SP-afgevaardigden afwezig Deze week woensdagavond ging de Al gemene Vergadering van de VZW Aal- sterse Jeugdorganisaties door, de vol gende A. V. van de jeugdraad valt op don derdag 26 januari. Op de agenda deze keer stilaan een paar punten die kunnen leiden tot een wezenlijker jeugdbeleid plus een ontwerp van huishoudelijk reg lement.. Verder verscheen in «'t Prikklokje» - een vers tijdschrift van de CVP-jongeren - een vinnig artikel van Vera Van Der Borght. ondervoorzitster van de jeugd raad Daarin wordt vooral de SP op de korrel genomen inklusief de ontslagne mende jeugdsekretaris Moens (k n Met een week uitstel wordt maandag 23 januari een speciale 0CMW- raadszitting gehouden over «de zaak dr. Matthieu». Mogelijks wordt deze geschorste labo-arts van het hospitaal dan opnieuw in dienst genomen. Vorige maand viel reeds een soortgelijke beslissing inzake hospitaaidirekteur H. Barrez, die sinds 16 januari opnieuw in funktie gesteld is. Officiële reden voor het uitstel is dat de OCMW-raadsvrouw advokate Fazzy uit Gent, niet klaargeraakt is met haar verslag. Wellicht zijn er ook politieke redenen, en is het binnen de meerderheid nog niet tot op een akkoord tussen beide koalitiepartners om dr. Matthieu terug in dienst te nemen. De SP van haar kant blijft aandringen op de burgerlijke partijstelling van het OCMW, nadat daar door de gouverneur toelating voor gegeven was. Naar verluidt weigeren CVP en PVV op dat voorstel in te gaan. Op de Algemene Ledenvergadering van de SP op 13 januari noemde OCMW- raadslid Eddy Dierickx bij voorbaat de raadszitting van 23 januari reeds de «vol gende commedia del Arte»Centraal in zijn betoog omtrent deze zaak stond dat tot dusver nog geen klaarheid is gekomen inzake de schuldvraag In haar maandblad «'t Ajuintje» neemt ook de KP de beslissing inzake direkteur Barrez op de korrel, alsmede de manier waarop het gerecht te werk gegaan is in de zaken Matthieu en Barrez. Gewaagd wordt van klassejustitie. Zo dr. Matthieu terug in dienst zou genomen worden zou dat volgens de KP «een slag in het gelaat zijn van de Aalsterse bevolking, een zoveelste bewijs dat het gerecht verschillende maatstaven gebruikt naargelang het gaat om aanklachten tegen rijken en invloed rijken, dan wel tegen gewone mensen». Misschien een voorbarige aanklacht (pd) Feestkomitee verpolitiekt Het is stilaan een publieke geheim dat, zoals in sommige andere ad viesraden, ook in het nieuw stedelijk feestkomitee de politieke tegen stellingen op de spits gedreven worden. Waar deze adviesraad in het verleden steeds als voorbeeld gold van samenwerking over de partij- grenzen heen, blijkt uit allerlei details dat de CVP-PW-meerderheid de vertegenwoordigers van de SP-VU aan banden wil leggen. Deze laatste gebruikt dan ook steeds meer woorden als «manipulatie» «achterdocht» «politieke machtsgreep». Het begon reeds bij de installatieverga dering van het feestkomitee, toen nog niet beslist was wie uiteindelijk als onder voorzitter ging verkozen worden Simon D'Hondt of Albert Cornand. Deze laatste haalde het en vrij vlug bleek dat hij, meer nog dat de bevoegde CVP-schepen van feestelijkheden Julien Vinck de touwtjes in handen wilden hebben. Aldus werden een aantal vergaderingen bijeengeroe pen waarop niet alle feestkomiteeleden uitgenodigd waren, en waarvan de leden pas achteraf kennis kregen Dit zou o a het geval geweest zijn met een perskon- ferentie waarop de financiële resultaten van de Jaarbeurs 1983 bekendgemaakt werden. Ook een informeel onderhoud met dezelfde Aalsterse persmedewer kers over hun visie en noden i v.m. kar naval zou slechts aan een deel van de komiteeleden bekendgemaakt zijn Nadien waren er, volgens onze infor manten. moeilijkheden met de jaarlijkse affichewedstrijd voor karnaval. Bepaalde leden van de CVP-PW meerderheid wensten deze wedstrijd gewoon af te schaffen en iemand autonoom aan te duiden voor het ontwerpen van een af fiche Anderen wilden dan weer een af fiche laten drukken op basis van een foto- of dia van karnaval Na heel wat diskussie werd de aloude formule van een «affichewedstrijd» behouden, waar aan 18 artiesten deelnamen. Als laureate kwam Monique Kiekens uit de Water straat 32 te Moorsel uit de bus. Zij zal binnenkort de prijs van 15.000 fr in ont vangst mogen nemen. Statuten Vervolgens waren er moeilijkheden be- es te veil, dad es geweiten en dad es meh alles azoei 'n betjen Verleide zoemer zaote men 'k weit ni hoelank te snakken mor eh wa regen - en naa. naa 'n doeg'het pekanst ni anders nimier. Op sommegste daogen zaote men te snakken nor 'n betje koeltje, nor eh klein winjeken... En naa 't 'n Haaf nimmer op Alleiverleide zaoterdag zat ek te zing nor de regen en pieh ne schaan nek te looisteren nor die windjvloagen, want ne mensj 'n wetj noeit ni ofdagge niveranst gin bonk 'n gotj hoeiren van iet dad afwooit En aal meh ne kier, wa zien ek Op dad hate kotjen da vanachter in mennen hof stoot en woor da'k azoei 'n betjen oolam in zet. leit er azoei va denne groene roefink. ge wetj wel hein, azu pesies 'n soert va kertong meh koykes op. Awei, da spel was beizeg meh dor af te wooin 't Er was al 'n ghiel scheer in Wa kost ek anders doeng as roef-roef nen haomer grabbelen, eh zaksken meh naogelen meh platte koppen (woor da'k ten nog iest mor nor zoeken) 'n traplirken en nen hoeip korrozje. Want die korrozje hooi 'k noyg noeideg as ek dor booite stond te kloppen en te scheiren nor da stik roefink da gediereg waa wegvliegen Doboy begost het ten nog t' haogelen oeik en op nen ik en ne goy 'n kost ek pekanst die naogelen ooit da paksken nimmer kroygen gelek as men hannen versteive woren va kaa Ver de moment zit ek meh 'n scheer in 't dék van men haten hooizeken en meh 'n goei vallink. Want men klieren koste ooitvringen en moy koste rechtzetten stoyf van de kaa... Da'k wist dat da de faat was van die gebroeders Draokmans die hier in ons gazet denne felletong iniengeflanst hemmen van «De windj die nie 'n waa vallen», 't zol heren beste kier ni zen Al pertank volges da'k heer 'n betje kaan. 'n leit dad in heren ooir ni. Wa dat er oeik nog te veil es dad es aal denne reklam da ze de leste daogen in aal de gazetten maoken oever dad ottosalong. 't Es de lesten toyd aal ottomobils dat de klok sloot. Pesies ofdat er giene kriezes 'n es. Kriezes in de petrol en kriezes in de mieste portemoneis. En schoein koesjen da ze lote zing. En ze zen allemol om te beiter. te profoyteger... mor te dierder En ten zwoyg ek nog oever den taks dad opsloot en d'asseranses en de dagieren in de garaasj. Ge zotj gé zeggen dad allemaan boeve zenne stand wiltj leven Mor ja, 't veirbeldj komt van hoeigerhand hein... Dad es toch iet da z'ons in den toyd van de kiezingen woysgemokt hemmen En ze zen goe beizeg meh der ver te zergen dat de mensjen nimmer kennen boeve here stand leven. 'k Ben na woorlèk ne kier krejeis ver binnen ienegte daogen in de gazet te leizen hoeveil nieve koesjen dat er geer verkocht zen op dennen salong. Mor 'k peis dat er zelle veil zen woraf dat de deiren. as ge ze toeslotj. zelle «poef» zeggen Mor ja, allemaan moe leven. Oeik dedie die ottos verkoeipen. Mor allei 't zal allemol beiteren. As noor vastelaoved de daogen va langsom mier zelle gon beginnen te lingen. As 't er alhier en adoor nen boeim zal beginnen ooit te loeipen't zonneken hem al ne kier mier zal lote zing en dammen kennen beginnen af te tellen nor den ooitkommenen. Want de wintjer mag schoein zen ver degein die dor ver zen - en pleziereg ver degein die op wintjersport goon mor geif moy mor de zoemer zee PETJEN vanzelfsprekend Even aanlopen, aan de zoutstraatpoort weer of geen weer, altijd welkom ook op zon- en feestdagen treffende voorstellen tot wijziging van de modelstatuten voor de stedelijke advies raden, die opgesteld waren door het nieuwe schepenkollege In deze statuten is o.a. vermeld dat bij afwezigheid van de voorzitter en de ondervoorzitter, het oud ste lid in jaren de vergadering voorziet. Omdat gevreesd werd dat dan wel eens een SP-afgevaardigde voorzitter zou kunnen worden wilde de meerderheid de statuten dermate wijzigen dat de se kretaris van het komitee (die een stads- medewerker is) dan maar de adviesraad zou voorzitten Ook verzetten de CVP en PW-leden zich tegen de verkiezing van een dage lijks bestuur binnen het feestkomitee, omdat dit bestuur proportioneel per partij zou samengesteld zijn, wat de oppositie meteen de gelegenheid zou geven in spraak te krijgen in het beleicfvan advies raad. De klimax van de huidige moeilijkheden kwam er toen de PW- en CVP leden uitgenodigd werden voor een afzonder lijke vergadering in 't Apostelken. Naar men achteraf kon vernemen werden hier afspraken en ordewoorden gegeven voor de houding, welke de meerder heidsleden dienden aan te nemen bij la tere vergaderingen en problemen, waarmee de minderheid niet akkoord zou kunnen gaan Hierover ondervraagd deelde schepen Julien Vinck op de laatste stadhuispers- konferentie van 1983 mee dat het hier geen uitzondering betrof, daar in vroege re jaren bepaalde frakties ook vooraf apart vergaderden. Dit wordt echter door de huidige SP-VU oppositie ontkend. Op dezelfde perskonferentie voegde Julien Vinck er wel aan toe dat hij er persoonlijk tegen was dat men in aparte groepen ver gaderde, wat een terechtwijzing is van de huidige praktijk. Driekoningen Zoals jaren geleden de gewoonte was. besliste de meerderheid binnen het feestkomitee opnieuw een Driekonin genfeest in te richten. Dit feest had op 6 januari jl. plaats op het gelijkvloers van het Belfort, en de talrijke gasten werden er naar aloude traditie vergast op hutse pot. Ais protest tegen de huidige gang van zaken beslisten SP en VU slechts één afgevaardigde naar dit feest te sturen Het beperkt aantal feestkomiteeleden dat aanwezig was. viel trouwens ieder een op. ook de enkele persmedewer kers, die ten persoonlijke titel en slechts op het allerlaatste ogenblik telefonisch uitgenodigd werden De huidige moeilijkheden binnen de ad viesraad zullen ook nog op andere vlak ken gevolgen hebben Aldus weigert de oppositie, die elke medezeggenschap en inspraak ontzegd wordt, nog langer mee te werken aan de alom gekende karna- valzitting, die de dag vóór de karnaval- stoet. plaats heeft in de trouwzaal van het stadhuis. Nochtans behoorden SP-figu- ren zoals Frans Wauters, Herman Lou ies. Odilon Mortier en Jean-Paul De Boit- selier steeds tot de trek- en werkpaar den. die de karnavalzitting mee tot een hoogtepunt van de Aalsterse karnaval- viering optilden Naar wij vernamen heeft de meerderheid zich nu tot karnavalkeizer Kamiel Ser geant gericht om voor de praktische uit werking van de «karnavalsraadszitting» te zorgen Hoe de toestand verder zal evolueren binnen het stedelijk feestkomitee is op dit ogenblik nog niet te zeggen. De komen de maanden kan men echter nog ander nieuws van het «feestkomiteefrpnt» ver wachten Waarmee ook het Feestkomi tee een aktieve bijdrage levert voor de inspiratie van onze karnavalgroepen Voorlopig nog geen zand en confetti er over dus (MP) St. Annalaan, AALST s 77 57 30

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3