Saneringsplan hospitaal niet aanvaard door Ministerie SP en KP verzet zich tegen onderhoudsplicht rusthuizen Primitieve beschaving weldra ontdekt Aktie voor vergeten kleuterbad viel in 't water Van Geemstraatje wordt verlegd A. VAN DURPE OPENBARE KUNST- en ANTIEKVEILING TENTOONSTELLING Marlimat zetelgarnierder vakkundig herstellen verkoop antieke zetels Pontstraat 37, AALST Tel. 77 14 25 op zondag 22 januari 1984 te 14 uur in galerij J.-M. LIEVENS vrijdag 20 januari 1984 van 14 tot 21 uur zaterdag 21 januari 1984 van 14 tot 19 uur Veilingmeester: J.M. Lievens SINT-LUTGARDISINSTITUUT, 4 Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 Naar Eddy Dierickx (SP-fraktieleider OCMW) op 13 januari meedeelde op de Algemene Vergadering van zijn partij, ontving het OCMW recent een brief van het Ministerie van Volksgezondheid waarbij het ingediende sane ringsplan voor het ziekenhuis niet aanvaard werd. Volgens Dierickx blijkt hieruit dat de door de SP-fraktie gemaakte bemerkingen gegrond zijn, nl. het plan werd niet goedgekeurd op het Bijzonder Comité; er was geen akkoord, zelfs geen besprekingen met de vakbonden; er was geen ak koord van de Medische Raad en er werd geen rekening gehouden met de door de hogere overheid verstrekte richtlijnen en termijnen. gen (met patronale bijdragen e d. onge veer 6 miljoen fr. Ook de invoering van part-timewerk zou maar een flop zijn Slechts een 20-tal Ook inzake de bouw van het nieuwe zie kenhuis aan de Merestraat had hij kritiek op het stadsbestuur. Waar de SP zich op alle echelons voor 200 inzet voor de diverse dossiers, stelde hij dat het stads bestuur wel aan een bezoek bracht aan de O.-L.-Vrouwkliniek, maar het nieuw stedelijk ziekenhuis nog niet van binnen gezien heeft. Hij vroeg zich trouwens af of de CVP (middenstandsgroep) niet de belangen van de kliniek verdedigt en met lede ogen de voltooiing van het openbaar ziekenhuis ziet naderen. Wat het personeelsbeleid betreft wees hij op het minder gekende feit dat iedere maand een groot bedrag aan extra-pres taties en overuren wordt uitbetaald, als gevolg van de niet-verlenging van be paalde kontrakten en stagekontrakten. Hij achtte het financieel voordelig voor het OCMW in de plaats hiervan een aan tal tewerkgestelde werklozen aan te wer ven. Ter informatie op de huidige basis zou het jaarbedrag aan extra-prestaties en overuren zowat 4,6 miljoen fr. bedra- personeelsleden blijken bereid gevon den te zijn om in dit stelsel te werken. Vooral de onomkeerbaarheid (eens part time kan men geen full-timer meer wor den) is een negatieve faktor. Volgens hem wendt de CVP-PW de invoering van deeltijds werk met aan om de tewerk stelling te verhogen maar eerder om te besparen op personeel Gelukkig achtte hij zich wel met de oplos sing die gevonden werd voor de tewerk gestelde werklozen «Ingevolge de grote druk van de SP-fraktie en het begrip ter zake van de voorzitter» zullen ze mogen blijven 14 dagen werken en 1 dag stem pelen Het zijn TWW-ers die voor de re novatie en restauratie van het oude zie kenhuis hoofdzakelijk instonden, en ook nieuwe diensten (zoals Intensieve ver zorging en Cardiologie) hebben ze hel pen bouwen en afwerken (pd) De Ridderstraat 36, 9300 AALST 053/77 95 95 Antieke en tweedehandsmeubelen Oosters en Europees porselein Handgeknoopte Oosterse tapijten Curiosa, juwelen, oudheden Kristal, koperwerk, houten gesculpteerde beelden Cloisonne, ivoor, mineralen Schilderijen (75), akwarellen, etsen, litho's Getekende bronzen beelden Schouwgarnituren en pendules uit het tijdperk. Een veiling die U zeker niet mag missen Kosten25 °/o De invoering van de onderhoudsplicht in de OCMW-rusthuizen blijft niet enkel de betrokken bejaarden en hun families beroeren, ook de politieke wereld blijft kommentaar leveren. Met name het KP-maandblad 't Ajuin- tje en SP-fraktieleider Eddy Dierickx (op de Algemene Ledenvergadering van zijn partij op 13 januari) kwamen er recent op terug. De KP spreekt van regelrechte stroperij. «Terwijl er de jongste maanden in alle toonaarden gezongen wordt over miljoe nenfraude. korruptie. wanbeleid, ineffi ciëntie en nog meer van dat fraais vond het OCMW hét nodig alle bejaarden die verblijven in één van de OCMW-rusthui- zen een financiële opdoffer te verkopen waarbij de anti-sociale politiek van de nationale inleveringsprofeten Martens- Gol-De Clercq in het niets verzinkt». Dat de dagprijs in de rusthuizen met zo maar eventjes 250 fr. stijgt (meer dan 50 in één klap) tot 650 fr., dat wie met toekomt met zijn pensioentje noodge dwongen moet afstand doen van zijn schamele spaarcenten of eigendommen die wat waarde hebben, dat wie niets bezittend is het voortaan moet stellen met een belachelijke 2000 fr zakgeld per maand, dat de familie voor tekorten moet opdraaien., dat zet kwaad bloed bij de KP. Men blijkt daar te weten dat in de rust huizen nu een ware paniekstemming heerst«Verschillende bejaarden zijn verplicht om bij verwanten in te trekken met alle onaangename gevolgen van dien gewoon omdat het OCMW zijn plicht niet nakomt. Anderen kennen geen gerust ogenblik meer en zijn verplicht zich de laatste genoegens te ontzeggen geen supplementje kan er nog af hoe klein ook». HUTSEBAUT G. kanloormeubel Toonzaal: Grolt' Baan 129 9390 HERDERSEM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondsestwg 389 9300 AALST Zin in een gezellig etentje zonder kook- of vaatwerk Kom dan naar ons GRANDIOOS EETFESTIJN De leerlingen van onze nieuwe afdeling COLLECTIVITEITEN-GROEPSKOKEN hebben hun beste beentje voorgezet om U te laten genieten van een exclusief maal Tongreepjes mei kampernoelies en frambozensaus Varkensnooijes op z'n Affligems Daüphinoiseaardappelen. Desseri naar keuze \an hei buffel Hcrioginnesoep Parelhoemjes mei dragonsaus Aardappelsoesjes Dessert naar keuze van hei buffel Waterkerssoep Koriinginnehapjes mei fijne frietjes Kinder ijsje 150 fr. (kindermenu) i Gcraardsbergsestraat 90, 9300 AALST, 053/21 19 42 zaterdag 4 FEBRUARI van 18 tot 21 uur zondag 5 FEBRUARI van llu.30 tot 15 uur (Liefst inschrijven vóór 26 januari) Volgens de KP blijven de rijken buiten schot, want die hebben geen behoefte aan een verblijf in een OCMW-rusthuis. die kunnen zich een duur privé-rusthuis of privé-verzorging permitteren Meer gedetailleerd zette Eddy Dierickx namens zijn fraktie op 13 januari de di verse bezwaren nog eens op een rijtje. Hij pleitte voor de vroegere regeling. De ze hield in dat iedere bejaarde 3/4 van alle inkomens (pensioen kapitalen eigendommen) afdroeg. Verkopen en schenkingen van 5 jaar vóór een opname werden niet aanvaard en mee ingekal- kuleerd bij de berekening van het inko men van de bejaarde. Dit had tot gevolg dat de hoge inkomens ongeveer 5,7 mil joen fr meer afdroegen dan het normale referentiebedrag en de lage inkomens ongeveer 5.5 miljoen fr minder Toch nog altijd in gunstig saldo voor het OCMW van zowat 200.000 fr. Bij de huidige regeling wordt de onder houdsplicht beperkt tot 650 fr per dag; ook al ligt de kostprijs hoger, toch dienen de hoge inkomens niet meer te betalen. Een en ander moet volgens Dierickx 6 miljoen fr meerontvangsten opleveren bij de lage inkomens. Kortom, zowel voor KP als SP a-soci- aie maatregel, (pd) In december 1982 meldden we dat de verkeerssignalisatie aan het kruispunt Boudewijnlaan-Raffel- gemstraat volgens de plannen reeds begin september 1983 operationeel zouden zijn. Blijkbaar is daar wel weer wat met het Aalsters uur gerekend, want pas enkele weken geleden werden de eerste rood-wit-palen in die streken geplant. Jammer, bijna kon het voor een meiboomviering door gaan... Bij het ter perse gaan van dit artikel zijn de werken zelfs al in een verdergevor- derd stadium dan op de foto te zien is (het voetpad is al omwoeld). De mensen aan de overkant krijgen dus hoop. Verwacht wordt dat een hele beschaving Aal- stenaars weldra voor het eerst sinds de aanleg van de ringlaan opnieuw (levend) het stadscentrum kwamen betreden. Voorheen leek bevoorrading haast enkel door een helikopter mogelijk... We zijn benieuwd welke waardevolle vondsten archeologen zullen verrichten bij het onderzoeken van deze geïsoleerde stam Aalstenaars... Alvast proficiat voor de initiatiefnemers van de petitie indertijd het heeft sukses opgeleverd Nogal wat jeugdverenigingen zijn niet te spreken over de «aktie» van De Weide ter gelegenheid van de opening van het nieuwe zwembad. Inderdaad was met veel ruchtbaarheid via de pers aangekondigd dat op die zevende januari geprotesteerd zou worden tegen het feit dat een instruktiebad «vergeten» was. Tal van jeugd verenigingen. die om samenwerking verzocht waren, hadden reeds toegezegd eveneens aanwezig te zijn, toen een paar dagen tevoren de aktie afgezegd werd. Binnen de groep van De Weide zou geen eenstemmigheid (meer bestaan over de zin en opportuniteit van de aktie. Markant is dat de burgemeester zelf in zijn toespraak betreurde dat er zich geen instruktiebad in het nieuwe zwemkompleks bevindtEigenlijk was hij dus de enige «aktievoerder» die kwam opdagen... (Pd) Nieuwe rijkswachtkazerne wordt driemaal zo groot Enkele maanden geleden publiceerden wij in dit weekblad de plannen van de rijkswacht om de kazerne in de Denderstraat te vernieuwen en te vergroten. Hiervoor werden o.a. de vroegere fabrieksgebouwen van de firma Penne aangekocht. Volgens de oorspronkelijke plannen diende het aanpalende Van Geemstraatje te verdwijnen. Dit straatje wordt echter veelvuldig gebruikt door pendelaars, die aldus vlugger en veiliger de Majoor Claserstraat en het station bereiken (en vice versa) Ook in het struktuurplan klein-Aalst werd het belang van deze brede voetweg benadrukt Mede om deze reden heeft de rijkswacht nu nieuwe plannen opgesteld, waarbij het Van Geemstraatje zou verlegd worden De ingang van de straat aan de Dendermondse steenweg zou onveranderd behouden blijven, maar even verder naar rechts afdraaien om zo de Denderstraat te bereiken Dergelijk voorstel zou stedebouwkundig haalbaar zijn. en zou de rijkswacht meteen de mogelijkheid om het later af te schaffen deel van de Van Geemstraat in te palmen. De nieuwe kazerne kan zich aldus uitstrekken tot aan de spoorlijn Gent-Aalst. Voor het zover is dient echter nog een hele administratieve weg afgelegd te worden (MP)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4