FRANCIS SMET 't Prikklokjenieuw CVP- jongerentijdschrift -tëmoÉïai Boordevol vijfjarenplan Openbare Werken üiJylMS Vraagt je huisbaas te veel Immerzeel dreef 3 1 AALST - Tel. (053)21 .66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas Nieuwe Gazet van Aalst 20 januari 1984 5 'i Schijnt dat Uyttersprot zit te beven, van de spanning, 't is geen leven De ganse coalitie trouwens, kraakt en beeft omdat z'over d'OCMW-kwestie geen eensgezindheid heeft. 't Gaal hen anders nochtans goed: hoe zou je zelf zijn als je niets dan feesten moet het nieuwe zwembad werd maar pas in «geredevoerd», en er wordt in dezelfde zin al naar 't cultureel centrum geloerd. Want ook dit mag deze coalitie tot het hare maken, en natuurlijk zullen ook de OCMW-vrienden erover waken, dat nog binnen hun «zittings»tijd ook het nieuwe ziekenhuis wordt ingewijd. Ondertussen kunnen alle OCMW-personeelsleden weer aan 't werk; men moet immers wachten op 't klaarkomen van Meester De Clercq om; uiteindelijk (meerderheid tegen minderheid te beslissen of men zonden zal aanrekenen of rekeningen uit zal wissen. Een goede raadvooral dan voor de kleine man, Neem nooit iets weg op 't werk, tenzij je't in 't groot doen kan Wbnt als jij zou doen, wat bij 't OCMW toch kan, allemaal, Dan was 't al lang gebeurd en stond je nu platzak bij 't stempellokaal. per versje Welke zegswijze tekende Frans Wauters Oplossing volgende week. Voorzitter Vera Van der Borght. (JC) der Borght en persverantwoordelijke Hendrickx hadden ook sekretaris Ste- faan van de Winkel en persverant woordelijke Nestor Roseleth aan de eretafel plaatsgenomen. Europees parlementslid Eric Van Rompuy, die ook aangekondigd was als spreker liet op het laatste nippertje verstek gaan. Wie interesse heeft voor 't Prikklokje kan steeds terecht bij de hoofdredak- teur Hendrickx, Eikstraat 27, 9300 Aalst. Een steunabonnement kost 250 fr. per jaar. Alle CVP-families in Groot-Aalst en alle kristelijk geïnspi reerde jeugdorganisaties krijgen het tijdschrift echter gratis. Blijkbaar wor den deze laatste als wervingsbasis be schouwd. (MP) Stadscentrum wordt verkeersarm Bij de begroting 1984 werd een meerjarenplanning gevoegd, die volgens schepen van openbare werken Annie De Maght, nog niet definitief is. Uit dit vijfjarenplan kunnen toch de grote krachtlijnen geput worden van het beleid van het nieuwe stadsbestuur inzake openbare werken. Een eerste dossier handelt over de restauratie van administratiegebou wen. Hiervoor werd tot in 1988 29 miljoen voorzien, waarvan 9,5 miljoen zou moeten gesubsidieerd worden door de overheid. Op het einde zouden niet alleen de beide stadhuisvleugels, maar ook het huis De Bolle volledig moeten gerestaureerd en aangepast zijn om de stadsadministra tie een degelijke huisvesting te bezorgen. Voor het huis Van Langenhove wordt in 1984 1,5 miljoen voorzien, zodat de tota le investeringsom 35 miljoen zal bedra gen, waarvan de helft gesubsidieerd werd door de overheid. Stadsgebouwen Ook andere gebouwen in stadseigen- dom worden de komende vijf jaar onder handen genomen. Voorde buitenrestau ratie van het Belfort voorziet men in 1987 33 miljoen en in 1988 3,5 miljoen, samen dus 36,5 miljoen, waarvan 26 miljoen toelagen, gezien het hier een geklas seerd gebouw betreft. Voor de Keizershallen werden in het ver leden reeds 23 miljoen geïnvesteerd. Voor 1984 voorziet men hier 4,5 miljoen uitgaven aan dakwerken, waarvan 3 mil joen ten laste van de stad zelf. Andere werken zijn niet voorzien tot 1988 maar volgens de meerjarenplanning zouden toch nog 150 miljoen nodig zijn vooraleer men tot een degelijke expo- en feesthal- Ie kan komen Het kultureel centrum mag in deze reeks natuurlijk niet ontbreken. In het verleden heeft men hier reeds 377 miljoen uitgegeven, waarvan 116,3 miljoen betoelaagd werd. In de toekomst zou men hier nog eens 480 miljoen moe ten bijvoegen, waarvan 120 miljoen sub sidies. De afwerking van de 1 ste fase en de technieken zou in 1984 37.4 miljoen kosten, waarvan 19,4 miljoen ten laste van de stad. In 1985 komt hier 33 miljoen bij voor de afwerking van de tweede fase (15 miljoen stadsaandeel) De afwerking van de 3de fase zal in 1986 33 miljoen kosten, waarvan 18 miljoen subsidies In 1987 voorziet men dan de eindafreke ning met 30 miljoen, waarvan 12 miljoen stadsaandeel. Tegen dan kan het nieuwe kultureel centrum misschien wel reeds geopend zijn. De afwerking van het nieuw stedelijk zwembad aan de Aelbrechtlaan vergt nog 4,6 miljoen uitgaven in 1984, waarvan 1 miljoen subsidies. In dezelfde omgeving krijgen de plannen tot verruiming van de nieuwe stedelijke werkhuizen aan de Friac stilaan vorm. In de begroting 1984 werd 500.000 fr. voorzien voor verwerving van gronden Het bouwen van nieuwe autoloodsen zou in 1985 5 miljoen kosten, waarvan 3,5 miljoen ten laste is van de stad. In 1986 tenslotte zou er een portierwoning opge richt worden wat 1,5 miljoen zou kosten. In totaal voorziet men echter nog om 27 miljoen investeringen, zijnde het drie dubbele van wat reeds in het verleden geïnvesteerd werd. Sport De belangrijkste sportinvesteringen in de komende vijf jaar wordt ongetwijfeld de bouw van een nieuwe zittribune voor Een dracht Aalst. Hier wordt de totale uitgave geschat op 38,5 miljoen, waarvan 17 miljoen in 1984. 15 miljoen in 1985 en 6,5 miljoen in 1986. Deze investering valt totaal ten laste van de stadskas. De nieuwe atletiekpiste aan de Osbroek zal 26 miljoen kosten, waarvan 9 miljoen toelagen. In 1984 werd de aanleg van de 2de fase in de buitengewone begroting ingeschreven voor een bedrag van 6,5 miljoen (2,9 miljoen ten laste van de stad). Hierin is wel de herziening van de eerste fase inbegrepen Verrassend is wel dat voor de aanleg van een nieuw sportkomplex aan de Rozen- dreef in de vijfjarenplanning 13,5 miljoen voorzien werd. In 1987 zou de aanleg gebeuren, wat 12 miljoen zal kosten (7,2 miljoen subsidies) en in 1988 zal de eind afrekening nogmaals een uitgave vergen van 1,5 miljoen. Wegen Alhoewel hierover niets vermeld werd in de beleidsverklaring heeft het stadsbe stuur toch 21 miljoen voorzien voor het verkeersvrij maken van de Zoutstraten. Hiervan zou wel 12 miljoen gesubsidi eerd worden In 1986 zouden de eigenlijke werken starten en in 1987 zou dan de afrekening gebeuren. Naar burgemeester Uytter sprot onlangs op een perskonferentie verklaarde zou men eerder streven naar een verkeersarm maken dan een ver keersvrij van deze belangrijke winkel straten. In 1987 zou dan gestart worden met de werken voor de aanleg van de Nieuw- straat als winkelwandelstraat. Dit zou een uitgave vergen van 11,5 miljoen waarvan 6,5 miljoen subsidies De eindafrekening van deze werken zou plaats hebben in 1988. Belangrijk zijn ongetwijfeld de bedragen, die voorzien worden voor het aanleggen en verbeteren van voetpaden. Vanaf 1985 tot 1988 wordt nu reeds 10 miljoen per jaar voorzien voor dergelijke werken, wat in totaal een uitgave zou betekenen van 40 milioen. Deelgemeenten De aanleg en verbetering van een aantal straten werd natuurlijk evenmin verge ten. in de vijfjarenplanning. Koploper in de uitgaven is ongetwijfeld de Kiaarhaag, Kokerij en Dorp van Meldert wat in de ko mende vijf jaar 69 miljoen moet kosten Hiervan wordt gelukkig 39.2 miljoen ge subsidieerd door de overheid De eerste fase zal dit jaar 19 miljoen kosten de tweede fase in 1985 33 miljoen In 1986 wordt dan de derde fase gerealiseerd die goed is voor een uitgave van 8 miljoen en de herzieningen zullen op hun beurt 9 miljoen vergen In Baardegem wil men dit jaar de Eerde- gemstraat onder handen nemen Dit zal 12 miljoen kosten, waarvan 7 miljoen subsidies In 1985 kost de eindafreke ning 1 miljoen. De verbeteringswerken aan de Aalsterse Dreef te Meldert worden geschat op 18 miljoen waarvan de helft betoelaagbaar. Deze werken zouden aanvangen in 1985 en het jaar erna zou de eindafrekening gebeuren. De Meersstraat te Gijzegem wordt volgens het plan onder handen gepakt in 1986 en zal op haar beurt 18 miljoen uitgaven vergen, waarvan 10 miljoen subsidies Voor de overlaging van bestaande wegen voorziet het vijfjarenplan een uitgave van 10 miljoen per jaar en dit vanaf 1984 tot 1988 (samen dus 50 miljoen). Elk jaar hoopt de stad Aalst wel op 3 miljoen sub sidies voor deze werken. Ook in Klein-Aalst werden enkele konkre- te dossiers ingeschreven De aanleg van de Merestraat, die de toegangsweg zal worden tot het nieuw ziekenhuis zal 21 miljoen kosten, waarvan 9,8 miljoen ten laste van de stad. In 1984 worden hier van 1 miljoen uitgegeven worden voor verwerving van gronden. De aanleg zelf zou plaatshebben in 1985 (18 miljoen) en de eindafrekening gebeurt dan in 1986 (2 miljoen) Ook de Moorselbaan wil het stadsbestuur onder handen nemen In 1985 wordt hiervoor 12 miljoen voorzien en in 1986 1,5 miljoen Hiervan zou 8.1 miljoen moeten betoelaagd worden Leefmilieu Ook in beken en rioleringen wordt geld gestopt In de komende jaren wil men aldus 100 miljoen investeren waarvan 40 miljoen ten laste zou vallen van de stad zelf Rioleringswerken in de Schietbaan enRe- rum Novarumstraat zouden 7,2 miljoen vergen, in 1985. Het jaar daarop worden in het kader van het totaal rioleringsplan van Gijzegem voor 11,5 miljoen werken uitgevoerd. Werken aan de Meerbeek in dezelfde gemeente zullen in 1986 51,5 miljoen uit gaven vergen en 23.5 miljoen in 1987. Ook de Hoeze- en Siesegembeek worden degelijk onder handen genomen vermits het verleggen ervan in totaal 122 miljoen zou kosten waarvan 40 miljoen ten laste van de stad Aalst zelf Dit jaar wil men voor deze werken 51 miljoen investeren in 1985 5 miljoen, in 1986 30 miljoen in 1987 3 miljoen en in 1988 nog eens 22 miljoen Binnenkort hopen wij hierover meer informatie te krijgen. Tot slot van de enorme reeks werken die in het vijfjarenplan voorzien zijn dient het bedrag vermeld van 30 miljoen dat men in 1987 en 1988 wil uitgeven, voor wer ken aan de Pas- en Steenbeek. Hiervan zou 12 miljoen betoelaagd worden. Over welke werken het gaat wordt in de meer jarenplanning niet vermeld Belangrijk is telkens wel wat men precies wil uitvoeren Daarover hopen wij U in een volgend nummer te kunnen informe ren (MP) Huurders met problemen aangaande de wet betreffende de huur van onroerende goederen van 29.12. 1983 (B.S. 30.12.1983) kunnen zich voor gratis advies en informatie wen den tot de juridische dienst van het O.C.M.W., Gasthuisstraat 40, 9300 Aalst, elke dinsdag en donderdag van 9 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur (tel. 053/21 23 92, toestel 214). Vrijdag 13 januari werd onder ruime belangstelling (o.a. van Burgemeester Uyt tersprot, de schepenen De Pauw en Vinck en de raadsleden Isidora Van der Borght, Stockman en Bosteels) het nieuw Aalsters CVP-jongerentijdschrift «'t Prikklokje» voorgesteld in 't Apostelken. Voorzitster Vera Van der Borght deelde in haar openingstoespraak mee dat er binnen de CVP-Jongeren nood was aan een kontaktblad met de leden, de partij- en beleidsinstanties en de pers. Slechts weinigen kennen immers de werking en samenstelling van het bestuur, 't Prikklokje wenst juist het kontakt met de leden te bevorderen en meteen de standpun ten van de CVP-jongeren van Aalst bekend te maken. Mw. Van der Borght was er zich van bewust dat veel van dergelijke initiatieven verdwijnen bij gebrek aan geldmiddelen. Daarom deed zij een oproep tot financiële steun. Naast een hoofdartikel (ditmaal over de jeugdraad) wil het Prikklokje om de twee maand een vraaggesprek publi ceren met een belangrijk figuur (dit maal met schepen van financiën Etienne Bogaert). Daarnaast wenst men ook iedere maal een algemeen artikel en een aantal standpunten en opmerkingen van de plaatselijke CVP- jongeren weer te geven. Dit algemeen artikel handelt in het eerste nummer over de jeugdwerkloosheid, en ook voor een boekbespreking (over de zaak Frangois) werd in 't Prikklokje plaats voorzien. Soepele aanpassing Namens de partij stelde senator Mau rice De Kerpel, voorzitter van de CVP- Aalst, dat zijn partij dringend behoefte had aan initiatieven, die getuigen van dynamisme en verbeeldingskracht. Hij stelde zich de vraag of de filosofie van de CVP, die weldra haar 40-jarig bestaan viert, geen gevaar loopt om ouderdomsverschijnselen te verto nen. Nochtans heeft de partij stand gehouden dank zij de soepele manier waarop zij zich aanpaste aan de eigentijdse behoeften. In vele gevallen waren de ideeën van de CVP, volgens Maurice De Kerpel, vooruitstrevend en fris. Dit leidde tot moedige pro gramma's, die vaak innoverend waren voor het beleid van het land. Eén van de oorzaken hiervan zag de spreker in de manier waarop de CVP een oplos sing vond voor de partijjongeren. Zij vonden niet alleen een klankbord, maar voelden zich ook thuis in de par tij. Daarnaast kregen zij inspraakmo gelijkheden in de besluitvorming. De jongeren zorgden aldus voor nieuwe en jeugdige ideeën in de partijdoktri- ne. In tegenstelling met sommige oudere partijverantwoordelijken was Senator De Kerpel van oordeel dat de jongeren meer armslag moeten krijgen om op de uitdaging van deze tijd in te gaan. Deze armslag diende zich zowel op het nationaal als op het plaatselijk vlak te situeren. Tot slot zegde de spreker niet alleen de geldelijke steun toe van de partij aan het nieuwe jongerentijdschrift, maar beloofde hij dat de Aalsterse CVP-jongeren konden rekenen op de totale inzet van de partijverantwoorde lijken. Als dank werd door de hoofdredakteur Erik Hendrickx aan senator De Kerpel een grote ingekaderde afdruk van de voorpagina van 't Prikklokje overhan digd. Naast CVP-jongerenvoorzitster Van De stuwende krachten van de CVP-Jongeren. (JC)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5