CITROËN COOL'S GAS Garage GHEERAERDTS Dierickx overdreef en is tendentieus, zegt burgemeester Ter joden hulpproject in armenbuurt van Santiago Frans JANSEGERS Zakenkantoor circuit... Bent U prijsbewust St.-Anion sus- Viert! e feesten arbeids- te Herdersem De uitzonderlijke lopen bij ons nog 1984, haast U... salonvoorwaarden door tot 5 februari 4 Nieuwe Gazet van Aalst 27 januari 1984 Speciale ASLK-voorwaarden U zoekt de goedkoopste autolening Vraag prijs bij 7.500 fr. |uxe-kache fslagbon ip al onze Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen, medicinale gassen OOK OPEN OP ZATERDAG p.v.b.a. concessiehouder Werf 7, 9300 AALST Tel. 053/21 42 49 De lezer zal zich herinneren dat het OCMW-raadslid Eddy Dierickx recent uit zijn krammen schoot toen hij i.v.m. twee klachten geen antwoord kreeg van de burgemeester (zie onze editie van 6 januari). Deze antwoordde op 12 en 13 januari dan toch, maar hij is allerminst mals voor Dierickx die hij enerzijds verwijt sterk te overdrijven (i.v.m. de zout- zuurverwijdering in het nieuwe zwembad) en anderzijds tendentieus en gewild onvolledig te zijn «teneinde het bestuur feiten ten laste te leggen die in geen enkel opzicht met de werkelijkheid stroken» (i.v.m. het zuiveringsstation). Zoutzuurverwijdering hoeveelheid werd tot honderdmaal ver- I p v 500 liter is volgens de burgemees- dund met water, waarna de oplossing in ter in werkelijkheid slechts 40 liter zout- derdaad in de riolering gepompt werd zuur uit de tank ontsnapt, en dit via een Het technisch personeel dat op die mo gebarsten kraantje van de tank. Deze ment (26.11) ter plaatse was oordeelde dat in deze omstandigheden het zout- Aan de andere kant van de wereld, Santiago in Chili, is reeds meer dan zes jaar juffrouw Marlies Adriaens aan het werk tezamen met een paro chiaal team van Terjoden, om de noden te verzorgen van zowat een 2000- tal personen. Om de twee jaar komt zij voor een verlofperiode naar huis, waarvan zij gretig gebruik maakt, om via voordrachten, de initiatieven die dank zij de bevolking en sympathisanten tot stand komen, nog eens in de verf te zetten. Zo kon tijdens de afgelopen winterpe riode voor een driehonderdtal mensen, dagelijks een middagmaal bereid wor den. Afgelopen jaar, kon volgens Mar lies een opvangcentrum voor onder voede kinderen, van twee tot vijf jaar, opgebouwd worden Zij krijgen er het nodige onderricht en een aangepaste voeding, dit onder toezicht van een pe diater. Men is er ook in geslaagd 22 vrou wen aan het werk te zetten, voor ver vaardiging van kunstwerkjes op lijnwaad. Een initiatief dat waarschijnlijk zal uitge breid worden, om een paar mensen een kleine bron van inkomen te bezorgen Zij vraagt via deze weg hulp om haar missie werk verder te kunnen zetten Een Chili-avond met diamontage wordt georganiseerd op vrijdag 17 februari om 20 uur, in de parochiezaal van Terjoden. zuur volkomen onschadelijk is voor de riolen. Aangezien zoutzuur wordt ge bruikt om de zuurtegraad van het zwem water op peil te houden, werd afgeleid dat eenmalige lozing van zoutzuur in gro te verdunninq zonder problemen kon qe- beuren De burgemeester wijst ook op een de kreet van 1790 dat de gemeentebesturen opdraagt om door gepaste zorg de onge vallen en rampen te voorkomen en te doen ophouden; op het feit dat kordaat optreden noodzakelijk was, zeker omdat de atmosfeer in de kelder zeer giftig was en dat het tenslotte om een ongeval en geen kontinue lozing ging. Waterzuiverinsstation Inzake de werken aan het waterzuive ringsstation verweet Dierickx het College een administratieve fout. die tot een ne gatief advies van de regeringskommis- sarissen bij de Vlaamse Waterzuive ringsmaatschappij (VWZ) zou geleid hebben Meer bepaald zou geen beslis sing van College noch gemeenteraad getroffen zijn waardoor dit dossier over gedragen werd aan de VWZ. Resultaat NV Jan De Nul kan nog steeds met be ginnen aan de werken. Het antwoord van de burgemeester is vrij omstandig Het komt erop neer dat het College op 1 december besliste het dos sier over te dragen aan de V.Z.W die echter reeds op 29 november zich prin cipieel akkoord had verklaard in de plaats van de Stad te treden. Uitgerekend óók op 1 december stelde de regeringskom- missaris beroep in tegen dit laatste ak koord. Dit niet zozeer omwille van die overdrachtsperikelen (Minister Lenssens achtte deze stelling van de regerings- kommissaris betwistbaar, en ze speelde geenszins een bepalende rol bij hem.) Wel omdat de bieding van de NV J De Nul niet konform bleek inzake 4 tech nische aspekten De burgemeester maakte bekend dat de V.Z.W. opdracht gekregen heeft van de Minister tot het uitschrijven van een nieuwe beperkte aanbesteding waar geen varianten of suggesties toegelaten zullen worden. Een en ander toont volgens burgemees ter R Uyttersprot duidelijk aan dat de stad alle nodige schikkingen getroffen heeft om het normaal verloop van deze zaak te waarborgen. Integendeel ver wondert het hem ten zeerste dat Dierickx wel kennis had van vermeende adminis tratieve tekortkomingen, maar niet van de door de regeringskommissaris aan gehaalde niet-konformiteit van het dos sier De Nul. Jammer voor De Nul; jammer voor Aalst (pd) Pontweg 57, 9390 HERDERSEM Tel. 053/77 51 34 Herdersemse kunst van Callebaut. In het verenigingenwereldje is tegen woordig een van de gemakkelijkste vor men om personeel «aan te werven», de «vrijstelling van stempelkontrole». Ook in Aalst zou héél wat socio-kultureel werk verdwijnen of aanzienlijk in kwali teit of omvang verminderen als je de vrij gestelden van stempelkontrole wegtrekt. Anderzijds blijft dit toch een vorm van nuttige arbeid voor werklozen, die tijd zat zijn en maar bitter weinig mogelijk heden hebben om bij te blijven, sociale kontakten te onderhouden, zich te ont plooien... Op vrijdag 27 januari richt HAK hier over om 20 uur een informatieavond in. Er is een panel met mensen van het ABVV, het ACV, de RVA en vrijgestel den van de stempelkontrole zelf. Alles onder de noemerhet «vierde arbeidscir cuit». Adres: HAK, Sint-Martensplein 2, Aalst, (pd) 3de Industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053/67 11 40 Verkoopdienst: Edwig Willockx 6 JAAR WAARBORG TEGEN KORROSIE. Slechts weinige dappere marcheerders namen in de bijtende vrieskoude deei aan de jaarlijkse fakkeltocht van Herdersem. (JC) Herdersemse kunst van Roland Monteyne. (hg)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4