Burgerlijke prior Het Heklaamblad De Swaef Starten JïfMtCM,. Onder de Belforttoren Erembode - gemse hopbelletjes Schoenen aan weggeefprijzen. Als een dode beuk gekandelaard is... Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... Taxi Eddy Vrijheidsstraat 73 (hoek Schoolstraat) Aalst (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN, LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! beschikt over meer troeven dan U vermoedt 053/21 08 88 Begrafenissen Crematies Geen stap zonder Nieuwe lentekollektie Heren, dames en kinderschoenen Lange Zoutstraat 35, AALST. 6 Nieuwe Gazet van Aalst 27 januari 1984 Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral... P.V.B.A. R. QUINTIJN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 Als groene jongens een boom wegwillen, moet het wel menens zijn Zoals bekend is de 120-jarige monumentale beuk aan het Oud Hospitaal dood en werd hij in het najaar '83 van stadswege postuum gekandelaard, d.w.z. duchtig met de zaag bewerkt. Volgens de milieuvereniging RALDES (die hierover deskundigen inzake boomverzorging gekonsuiteerd heelt) had men die beuk moeten redden, toen hij nog in leven was. Nu het kwaad echter geschied is, moet hij weg. Geboorten binnen de stad Aalst vanaf 9-1 tot en met 14-1-1984 Kenneth Van der Cammen Aalst. Goudbloemstraat 13. Katia Van Calenbergh. Aalst. Denderstraat 76. Julie Lippens. Hofstade Steenweg op Aalst 159/3. Nathalie Croeckaert. Aalst. Van der Nootstraat 35. Stijn Schollaert. Nieuwerkerken Smt-Rochusstraat 50 Joost Veldeman. Erembodegem. Ronsevaaistraat 28. Vanessa Van Londerseie. Hofstade Zakstraat 15. Steve Kerkhof. Hofstade. Steenweg op Denderm 70. Sevenne D'Hondt Aalst. Koolstraat 73A. bus 4 Sofie Van Cauter. Erembodegem. Roeveid 3. Neie Segers Erembodegem Roeveid 6; Katnen Bocque Aaist. Onegem 48. Karen Sergeant, Aalst. Affligem- dreef 162. Karen Vlasschaen Aalst, Felix de Heri- straat 85 Een unieke witte bruidswagen en old timer Ceremonie Bediening gratis. Moorsclbaan 328 AALST Dag en nacht. Huwelijksaankondigingen van de stad Aalst op 15 januari 1984 Piet Dreesen. Dendermonde. Bevrijdingslaan 157 met Murielle De Comnck, Aalst, Park Terlinden, 10 bus 9, Francis Cluts, Sint-Truiden. Maasrode. 20 met Linda Lowie, Gijzegem, Denderstraat 27; William Van Vae- renbergh, Aalst, Larewei 27 met Marianne Philips, Aalst, Larewei, 23; Edwig De Strooper, Erembodegem, Leuvestraat 93 met Carole Van Langenhove, Aalst. Guido Gezellestraat 3; Patrick De Bruyn, Aalst, Ste- faan De Jonghestraat 30 met Linda De Coster, Den- leeuw-Welle, Steenweg op Aalst 366, Ivo Walschot, Sint-Truiden, Tramstraat 10 met Marina Van der Ve- ken, Aalst, Achterweg 62; Luc Bleyen, Aalst, Beuken- dreef 41 met Mariane De Vriendt, Aalst, Beukendreef 41; Mare Sterck, Hofstade, Bergweg 28 met Martina Cooreman, Moorsel, Marktweg 2, Mare De Smet, Aalst, Sinte-Barbarastraat 34 met Marleen Van Lan- duyt, Aalst, Horebekeveld 7; Walter Blanckaert, Den derleeuw, Kruisstraat 65 met Greta Van Gijseghem, Aalst-Moorsel Molenstraat 16, Herman De Dycker, Wichelen, Elsbrug 42 met Elisabeth De Man, Aalst, Oude Gentbaan 259; Paul Lowie, Aalst, Denderstraat 27 met Martine Vanhauwe, Berlare, Leopolddreef 38; Geert Stragier, Aalst, Kerrebroekstraat 112A met In- grid Temmerman, Dendermonde, Molenkouterstraat 31; Patrick De Schrijver, Affligem, Brusselbaan 112 met Greta Van der Vurst, Aalst, Ouden Dendermond- sesteenweg 103, Luc Schoonjans, Baardegem, Eer- degemstraat 46 met Marline Couck, Denderleeuw, Guido Gezellestraat 80; Eric Lemout, Aalst, Sint-An- nalaan 93 met Claudia Schitto, Soest, Ulricherstraat 10, Ronny Moerloose, Anderlecht, Klaverstraat 10 met Christel De Sadeleer, Aalst, Steenweg op Aalst 51; Eddy Van de Perre, Watermaal-Bosvoorde Reiger- boslaan 100 met Katrien De Smedt, Watermaal-Bos voorde. Reigerboslaan, 100 Voltrokken huwelijken binnen de stad Aalst vanaf 9-1 tot en met 15-1-1984 Frank De Coninck. Aalst Valerius De Saedeleerstraat 15 mef Begona de la Villa y Blanco, Aalst, Valerius De Saedeleerstraat 15; Jacques De Graeve Dirk Mar- tensstraaf 27, Aalst met Bernadette Hélin, Aalst. Markt weg 18, Chris De Pauw, Opwijk. Nieuwstraat 129 b met Annick Pieters, Meldert, Dorpstraat 73; Danny Arijs, Aalst, Geraardsbergesestraat 40, bus 4 met Beatrice Bakareke, Aalst, Geraardsbergsestraat40, bus 4; Paul De Bruecker Hofstade, Kammenstraat 15 met Ann De Graeve, Aalst, Sint-Annalaan 186; Mare Vanwelde, Kortenaken, Heerbaan 30; Ann Van Damme Moorsel. Waverstraat 45. Overlijdens binnen de stad Aalst van 9-1 tot en met 14-1-1984 Hector Van Nuffel, 51 j., won te Herdersem, Broekstr 58, echt van Josephine De Kegel; Blanche Alloo. 86 j Hoek Gentsesteenweg Welvaartstraat AAI RT Tel. 053/21 48 54 053/70 31 00 won te Aalst, Ingang Lauwereys 8, echtgesch van Camille Schoonooghe wed. Louis Hermans, Maria Poep, 79 j won te Gijzegem, Steenweg op Dender monde 21wed van Seraphinus Annaert; Theophilus Pieters, 77 jwon te Meldert, Hoogstraat, 31A, wed van Virginia Wille Marie Van Mespelgem, 731., won te Erembodegem. Dreefstraat 11echtg Felix Vijverman, Paulus Mees 64 jwon te Aalst, Park Ter Linden, 14 bus 25, echtg van Maria Neetens, Lucia Van Landuyt, 57) won te Hofstade Steenbergstraat 4E, echtg van Albert Maesschalck, Josephus Van Hecke, 63 jwon te Hofstade, Blektestraat 108, echtg van Maria Lanck- man. Carolus Muylaert 79 won te Aalst, Geraards- bergsestraat 252, echtg van Maria De Schrijver Frans De Gols. 88 j won te Aalst, Moorselbaan 593, wed van Clementina De Wolf en van Josephina Podevyn; Maria Van den Nest, 84 jwon te Gijzegem Drapstraat 1D echtg van Edmond Rombaut, Anna VanderHeyden 89 j won te Erembodegem, Ninove- steenweg 121wed van Isidoor De Landsheer. Marie Ceule, 67 j., won te Aalst, Overhammekouter 34. wed van André Claessens, Jozef Vinck, 77 j won te Herdersem Pontweg 19. wed van Amelia Adriaens Maria Putteman. 83 j ,won te Aalst, Binnen straat 342, wed van Michael Wellekens, Bernard Chanet, 56 jwon te Baardegm. Eerdegemstraat 29 echtg van Julia Van Neyghem Vrijdag 27 januari 20 u. in zaal Van Innis, G.B., Nieuwstr. 20: 8ste Welsprekendheidstornooi van de Jonge Kamer van Aalst, met als thema: 'Hoera, het is crisis'. 20 u. in 't Apostelken: 'Turkije, Kreta en Spanje'. Commentaar R. Sienaert. Org De Wielewaal, afd. Denderland. 20 u. in Mikisklub, Nieuwbeekstr. 35: vormingsavond met als thema Sociale onzekerheid. Org. Imavo. 20 u. in Centrum NetwerkeSCAPIN-ade door Tejater '80. Tekstbewerking, verta ling, regieA. Cogen. 20u.3Q in Stadsschouwburg: «Vincent Van Gogh, Vincent Van Gogh, geen begra fenis in het koren». Toneelgroep Janus. 20 u. in de Belfortcryptetentoonstelling Jean-Pierre Gits, Zaterdag 28 januari 10 u. in De Nieuwe Madeion: filmvoorstel ling «Jekino» (film en jeugd). 20 u. in JH Kreja, Driesleutelstraat 51 optreden van «The Int» met 'a special act'. Inkom: 60 fr.; CJP/TTT, VV: 50 fr. 20 u. in zaal 't Kapelleken, Meuleschette- straat: karnavalbal van AKV-De Schra- moeillekrabbers. 20 u. in Netwerk: e-SCAPIN-ade. Zie vrij dag. 20u.30 in Stadsschouwburg: «Vincent Van Gogh, Vincent Van Gogh, geen begra fenis in het Koren». Zie vrijdag. 21 u. in 't ApostelkenAalst 1900 The New Orleans Train Jazz Band. Toegang gratis. Zondag 29 januari 9u.30 in Centrum Netwerkcursus grimage. 11 u. in Borse van Amsterdam: algemene ledenvergadering en jaarlijks banket van het Willemsfonds, afd. Aalst. Toe spraak van dhr. Karei Van Gucht, lid van het Europaparlement. 20 u. in JH Terlinden, Raffelgemstraat 8 Vampierenbal. Toegang 50 fr. leden, 70 fr. niet-leden. 20u,30 in stadsschouwburg: «Vincent Van Gogh, Vincent Van Gogh, geen begra fenis in het koren». Zie vrijdag. Maandag 30 januari 20 u. in centrum Netwerk: e-SCAPIN-ade Zie vrijdag. Woensdag 1 februari 20 u. in 't Apostelken: «Kronieken uit mijn familiegeschiedenis» door R. Van Assche, sekretaris VVF-Aalst. Bespreking van het probleem: «Hoe stoffeer ik mijn graatgenealogie Org.Vlaamse Vereniging voor Familiekunde, afd. Aalst 20 u. in het Stedelijk Trefcentrum: «Hypnose». Toegang: 100fr. Org.: Groep Merlijn. 20 u. in Centrum Netwerk: cursus filosofie: thema «Vervreemding». Donderdag 2 februari 20 u. in Feestzaal van het Stadhuisuitrei king Dirk Martensprijs. Zondag 29 januari Van 9 tot 11u 45 worden bloedgevers verwacht in de crypte. Zoniet aldus RALDES, komen er zware moe jjkheden - Afbreken van zware gesteltakken (aan gezien dood beukehout niet weersbe- stendig is); - massale aantasting door schimmels (vooral ondergronds en meestal onzicht baar) met een bodembesmetting als ge volg; - verminking van de historische site; vermindering van de stabiliteit van gans de boom door stambasisrot. Waar een meerderheidsraadslid (be doeld is Lambert Van de Sijpe) het plan ten van een halfwassen boom (eik bv.) op zowat 100.000 fr. raamde, kost dit volgens RALDES hooguit 50.000 fr. Men Om 14u.30 vergaderen de alleenstaan den van KAV in de crypte. Maandag 30 januari Om 20 u., filmavond in de crypte (Jong- KVLV). Om 20 u., schaakklub in de parochiezaal (KWB) Dinsdag 31 januari Om 20 u. danskursus in de parochiezaal (KAV-KWB) Woensdag 1 februari Om 20 u.AA-groep Om Mekaar in de parochiezaal. Voor wie het nog niet gemerkt heeftMiel Cools treedt binnenkort op te Erembodegem met een programma «Van Boer Bavo tot Houden Van» Oude en nieuwe liedjes dus, voer voor kleinkunstliefhebbers op zaterdag 11 februari in het parochiehuis om 20 u. Georganiseerd door het Davidsfonds, afdeling Erembodegem. Zwemliefheb- wijst er trouwens op dat het laten staan van deze boom op termijn ook heel wat zal kosten, vanwege de vooropgestelde bodembesmetting. De vraag wordt gesteld waarom deze kwestie nog niet op het agenda van de leefmilieu-adviesraad gekomen is, en a fortiori niet vóór de «operatie kandelaar». Daarnaast vraagt men zich af of de leef- milieudienst in deze zaak om advies ge vraagd is en of dit gevolg werd. Men stelt dat dergelijke beslissingen met kennis van zaken moeten getroffen worden, wat advies van deskundigen impliceert. In elk geval wil RALDES i.p.v. deze «dode mus in de hand» een nieuw exemplaar, waar van de soort deskundig gekozen moet worden. (P D.) bers kunnen met KAV-KAB mee, elke vrijdagavond van 19 tot 20 u., naar het nieuwe zwembad aan de Albrecht- laan natuurlijk. Op zondagavond 14 januari bood de Volksunie-afdeling Erembodegem in zaal Rembrandt een nieuwjaarsdrink aan. Oud-gemeente- raadslid Luc D'Hondt werd er tot ere voorzitter uitgeroepen. Het nieuwe be stuur werd er voorgesteld door Edcfy Schollaert, terwijl er applaus was voor het nieuwe gemeenteraadslid Erik Arijs. Ook een afvaardiging van het arrondissementeel bestuur was erbij Daniël Denayer, Willy Alloo en Frans Jansegers. Als je zelf een badhanddoek of slaapzak meebrengt, sportieve kledij aantrekt en wil leren ontspannen hebben KAV en KWB iets voor joudrie dinsdagavonden in de crypte (13, 20 en 27 februari). Thema: «Leren ontspannen zijn». Naar wij vernamen heeft het schepenkollege op 4 januari een bouw vergunning afgeleverd voor het nieuw omvormingsstation dat Inter com wil bouwen nabij de Bredestraat. Dit station is zeer belangrijk voor de nieuwe hoogspanningslijn, die men wil bauwen doorheen het Denderland van Aalst naar Dendermonde, en waartegen reeds heel wat protest rees. In een persmededeling herinnert het stadsbestuur eiaan dat de bewo ners van een woning de aansluiting aan de riolering niet zelf mogen uitvoeren. Art. 154 van het algemeen politiereglement zegt immers «Het verbinden van huisriolen met stadsriolering mag enkel geschie den door gekwalificeerd personeel als dusdanig door het bestuur aangesteld en onder toezicht van een bevoegd ambtenaar van de

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 6