V FRANCIS SMET ST.-JORIS Dirk Schellinck grijpt de kans In de ban van het degradatiespook Blauw Wit verliest punt bij Groen Wit Eendracht Meldert zonder problemen KOOP IN EIGEN STREEK. 10 Nieuwe Gazel van Aalst 3 februari 1984 h RISTORANTE r Dl ROMA DA BRUNO De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst Immerzeeldreef 3 1AALST - Tel. (053)21.66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas MIHï. Basket eerste nationale Okapi - Grivegnée 98-87 Okapi heeft in deze vierpuntenwedstrijd het tapijt naar zich toe met gelijke punten in de klassering. Na de donderdagavondtraining meld den Herman Van Den Broecke en Chris Schmitt zich wegens respektie- velijk rugklachten en aan voetverzwik king gekwetst. Gelukkig hadden de krakers en andere wonderdokters hun toverijen verricht, want bij de opwar ming, zaterdagavond, was iedereen present. Coach Acke liet Dirk Schellinck in de basisvijf starten en deze bedankte op zijn manier met drie geslaagde veld- worpen op evenveel pogingen. Na drie minuten was de stand dan ook 10-5 Via de ingebrachte Schmitt werd het na 8' 20-16. De bezoekers kwamen echter terug. Een fantastische Del- seaux (ex-Verviers) zorgde na 15' voor 28-28. Dan begon de plaatselijke 1 -3-1 zone (met Schmitt als laatste man) beter te renderen, zodanig zelfs dat de bezoekers betrapt werden op een overtreding van de 30 seconden- regel Bij de rust (42-38) hadden Schellinck en Van Den Broecke reeds elk 12 Punten aangebracht. Na de rust liep de thuisploeg verder uit. Minnebo nam de rol over met 6 ge slaagde worpen op 7. De mooiste korf van de wedstrijd kwam nog van Dirk Schellinck met een achterwaartse worp na 11 minuten bij een 74-64 stand. De aanwezige toeschouwers begonnen zowaar 'Okapi' te scande ren zoals in de goeie ouwe tijd. De ultieme press van Grivegnée kon niet meer baten. Slechts Delseaux met 34 punten kon enige weerstand bieden. Met nog 40" te spelen kreeg Dirk Schellinck zijn welverdiende applaus- vervanging. Kortom, één van de betere wedstrijden van Okapi Volgende zaterdag speelt Okapi om 20u.15 een vriendschappelijke wed strijd tegen Melda Gent. Deze ploeg mag als de verrassing van het eerste- klassebasket bestempeld worden en dat is niet in het minst te danken aan Percy Davis. Deze zwarte Amerikaan I. Grivegnée stond immers Van Den Broeck springt naar de korf en scoort 2 punten voor de thuisploeg. (EL) is de spektakulairste gastspeler van mogen deze wedstrijd zeker niet mis- het ogenblik. Echte sportliefhebbers sen. (GSX) Basket eerste provincialeDeinze - The Tower76-65 The Tower is er vorige zaterdag niet in geslaagd het nochtans lager geklasseerde Deinze te ver slaan. Vrijwel de ganse wedstrijd brachten de torenjongens er weinig van terecht zodat de neder laag vrijwel logisch was. The Tower, dat reeds vooraf gevreesd had een nederlaag te zullen oplopen, bracht er zowel aanvallend als verde digend weinig van terecht. De Aalster- se verdediging had veel weg van Kaas met enorme grote gaten. De enige bezoekers die getuigden van behoor lijke inzet waren Thijs en Lenoir die respektievelijk 13 en 20 punten scoor den. In de eerste vijf minuten werd zeer weinig gescoord aan beide kanten zodat TT nog enigszins gelijke tred kon houden. (8-6 bij de vijfde minuut). Daarna begon Deinze echter lang zaam maar zeker een mooie voor sprong op te bouwen. TT bleef aange wezen op achtervolgen. Via 17-12 na tien minuten werd de rust bereikt met 41-30 op het scorebord. De rust bracht voor TT blijkbaar raad want de tweede helft werd heel wat beter aangevat. De opgelopen achter stand was niet meer te overbruggen zodat alle akties van The Tower boter aan de galg waren. Via 56-42 na tien minuten en 64-50 na vijtien minuten werd het 76-65. The Tower telt momenteel 16 punten en staat in de rangschikkking op de tiende plaats De degradatiezone (de drie laatste plaatsen) komt echter steeds dichter. Volgende zaterdag maakt T.T. de moeilijke verplaatsing naar Beveren dat momenteel 18 punten telt. Indien The Tower de derdelaatste plaats wil ontlopen, dan zal het zaterdag uit een ander vaatje moeten tappen. Nu het degradatiespook steeds hardnekkiger zijn invloed laat gelden, wordt de afwezigheid van de gekwetste De Schaepdrijver des te meer gevoeld. Sommige supporters stellen zich dan ook de vraag of The Tower in het kader van de reddingsoperatie beroep zal doen op bij de club aangesloten, maar momenteel niet aktieve spelers. (PVB) Setok De kopploegen Az en Leeuwerik deden terug een uitstekende zaak. Az won met zware cijfers van O.C. Aalst en Leeuwerik had de twee punten reeds op voorhand binnen wegens forfait van Opwijk. De dichtste achtervolgers Snas en Blauw Wit verloren echter verder terrein. Snas liet een punt tegen De Pluim en Blauw Wit kwam niet verder dan een punten- deling bij Groen Wit. Groen Wit dat op zijn sterkste opstelling kon rekenen opende de score langs De Grom De Erembodegemnaars verde digden deze krappe voorsprong erg kra nig en Blauw Wit kon pas drie minuten voor tijd een punt uit de brand slepen Johan De Moor was de auteur van de gelijkmaker De Pluim speelde een voortreffelijke match tegen het gereputeerde Tijl Snas. Johan Tembuyser knalde De Pluim op enig mooie wijze op voorsprong. Na de koffie ontketende Snas een geweldig of fensief dat resulteerde in de gelijkmaker. Hélin lukte uit een geweldig geharrewar het Snasdoelpunt. De bezoekende doelman diende achteraf nog enkele ge vaarlijke standjes te klaren, maar naar het einde van de wedstrijd toe kreeg De Pluim nog enkele mooie kansen die ech ter niet benut konden worden Az '77 bouwde vroeg in de match een veilige 0-2 voorsprong op bij OC. Aalst Nog voor de rust kon Oc milderen en het eerste kwartier na de rust kreeg de lei- dersploeg het even moeilijk. Toen Dooremont een derde doelpunt Het Setokbestuur meldde ons dat er in hun kompetitie nog plaats is voor een tweetal sportieve clubs. Geïnteresseerde ploegen kunnen hun aanvraag indienen tussen 1 februari en 2 april. Men kan contact opnemen met de heer Roger Van Goethem. Pnnsenveld 10. Aalst - tel. 77.81.53. scoorde was de match gespeeld en liep Az verder uit. Eddy Verleyen (2) en Cor- nand (2) scoorden de overige goals en Van Lysebeth maakte het eerreddend doelpunt voor de thuisploeg. Dressel blijft in de gunstige zin verras sen De Moorselaars haalden nu een verdienstelijk gelijkspel bij Apostelken De wederoptredende De Backer lukte meteen twee goals voor Apostelken Thienpont stond in voor de derde treffer Voor Dressel zetten Beckaert. Asselman en De Bolle de netten bol Wembley won overtuigend van Moorsel- baan Verlee tweemaal De Neef en Nijs zorgden voor deze knappe zege. De Ghendt maakte de verdiende tegen treffer. (JVL) Uitslagen Groen Wit - Blauw Wit 1 /1 Apostelken - Dressel 3/3 Wembley - Moorselbaan 4/1 Tijl Snas - De Pliiim 1 /1 Leeuwerik - Opwijk 2/0 FF. Keizerlijk Plein 22A AALST 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis mTjH ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A 'a carte aan mat'9e P"izen- Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 Strafcomité MTSA Geschorst voor twee speeldagenRoger Van Den Bossche (De Kroon) en Jacques De Vlieger (Real Familial). Geschorst tot eind'84: Norbert De Jonge (Heipias) wegens aanslag op de scheidsrechter. Strenge verwittiging wegens gebrek aan organisatie voor Onder Den Toren, Giwo, Jong Timarcha en G.M.I.C. Scheidsrechter Constant De Neef -25 fr. bonus, wegens te laat komen op de wedstrijd. Strenge verwittiging voor Marc Van Cauwenbergh (Rode Roos), wegens het te laat aanbieden bij de scheids rechter voor de match. Scheidsrechter Kamiel Dalschaert -180 fr. bonus, dit bedrag zal overge maakt worden aan Onder den Toren (uitgestelde match Onder den Toren- Cobila's). Scheidsrechter Valère D'Herde bonusverlies en drie weken schorsing wegens het niet opmaken van een wedstrijdverslag. De wedstrijd Heiplas-Excelsior stilge legd op een 0-3 stand wordt 0-5 FF. Programma MTSA Zaterdagkompetitie 1e afdeling Melc'.enbeeckvr. - Boterhoek (V.D. Veken) 2e afdeling Jong Timarcha - Leeuwerik Coppens Royal Sportief - Heipias Stadsfeld Apostelken - Musica Meert De Kroon - 't Kloksken Van Schuylenbergh wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST Den Hert - G.M.I.C. 't Walleken - Breughels De Neef D'Herde Zondagsreeks Timarcha - Adelaars Floris Koszen - Gipak Van Belle Nieuwe Wijk - Sunset D'Herde) Real Familial - Sportkring De Meyst IJsboerke - Amapola V.D. Veken Star Boys - 't Duifken Boterberg Sportief 81 - Pano Levingsbird Rode Roos - Ooievaars Van Campenhout Voetbalkalender van zondag, 5 februari 1984 Aftrap te 15 uur Tweede nationale: Sint-Truiden V.V. - Eendracht Aalst zaterdag, 4 febrüari, te 20 uur Tweede provinciale B: S.V. Melsele - Eendracht Meldert. Derde provinciale D: R.C. Bambrugge - Wilskracht Moorsel Eendracht Nieuwerkerken - F.C. Mere S.K. Aalst - F.C. Sint-Rafaèl Herzele S.K. Herdersem - Olympia Burst Wilskracht Gijzegem - Panters Oke- gem Vierde provinciale F: F.C. Edixvelde - Bavegem Vierde provinciale G Sch roevers Moorsel - Sparta Appels T.K. Meldert - S.V. Outer S.K. Terjoden - Doggen Erembode- gem S.K. Erembodegem - Opdorp Wilskracht Hofstade - Lebeke V.J. Baardegem - Rapid Lebbeke U.E.F.A.-junioren Eendracht Aalst - S.K. Sint-Niklaas zaterdag 4 februari, terrein S.K. Aalst Tweede provinciale B: Eendracht Meldert - Heikant Zele: 2-0 Eendracht Meldert heeft vorige zon dag tegen het bedreigde Heikant een uur lang op een meer dan behoorlijk niveau gevoetbald. Toen leidden de poulains van trainer Jacques Van Den Bergh reeds met 2-0. De Nijs scoorde voor geel-blauw tweemaalin de eerste helft scoorde hij met het hoofd en op het uur trapte hij nummer twee achter de bezoekende portier. Eendrachts overwicht was overduide lijk en het toch wel zwakke Heikant mocht zich gelukkig achten dat de stand niet hoger opgelopen is. Doel man Buyle sleet alvast een rustige namiddag. Nu zondag speelt Eendracht Meldert op het veld van S.V. Melsele, dat in de heenronde met de beide punten te Meldert ging lopen (0-1). Een spor tieve revanche O.C Aalst-AZ'77 1/5 Programma voor 4-2 Blauw Wit - AZ77 Borms Snas - Apostelken De Smedt Leeuwerik - O.C Aalst Van de Velde Dressel - Groen Wit De Boelpaep De Pluim - Moorselbaan Van Goethem Stand 1. AZ'77 26 - 2. Leeuwerik 24 - 3 Blauw Wit 22 - 4. Tijl Snas 20 - 5. O.C Aalst 15-6. Dressel 14-7 Groen Wit 13-8. Apostelken 11-9 De Pluim 10. Wembley 8-11 Moorselbaan 4.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10