Aalsters mmramê Deedee weldra in Guinness Book Gazet \>an Ralsfc De terugkeer van het fatsoen... voor hoelang 2 Nieuwe Gazet van Aalst 3 februari 1984 Gebundeld vakbondsprotest in gehandikap- tensektor De Nieuwe Gazet van Aalst zoekt MEDEWERKERS sport algemeen nieuws gemeenteraad Marie-Jeanne Café frituur snack Onafhankelijk weekblad Voóir Groot-Aalst De eerste gemeenteraad van 1984 belooft op basis van de toegestuurde agenda een zware dobber te worden. Niet alleen zijn er 18 leningen ingeschre ven, maar ook het OCMW komt nogmaals ter sprake, via begrotingswijzigingen, en het goedkeuren van het reglement voor de onderhoudsplicht en de nieuwe onderhoudsdagprijs in de rusthuizen. Vervolgens zijn er 4 punten over de stads- en dorpsherwaardering, die ook beloven stof te zullen opwaaien. De drie volgende agendapunten heb ben betrekking op de aankoop van een deel van de Osbroek De oppositie (vooral raadslid Balta) zal nog eens haar hart kunnen ophalen wanneer de oprichting van een nieuwe zittribune voor Eendracht Aalst opnieuw ter sprake komt. Daarna kunnen de interpellaties beginnen. Raadslid Denayer steekt iedereen weer de loef af met 10 vra gen o.a. over het aanleggen van een voetpad aan de Albrechtlaan, over het verhogen van de waterdruk in de Immerzeeldreef, over de verkoop van het oude zwembad, enz. Ook de nieuwe glaskontainers worden in zijn interpellatie niet vergeten, even min als het totale onkruidverdelgen door de stadsdiensten. Hij vraagt maatregelen om energieverspilling tegen te gaan, en wil weten of het waar is dat men naast de tennishall aan de Affligemdreef een hondenasiel wil oprichten. Gemeenteraad van 31 januari Vandalen ruimen baan voor dikke Van Dale De eerste zitting van het nieuwe jaar liet zich opmerken door haar onop vallendheid, althans wat het woordgebruik aangaat. Geen oorlogsverklaringen meer, weg de laag-bij-de grondse verdachtmakingen en het misplaatst cynisme Sommige waarnemers vonden de gemeenteraad dan ook maar slapjes, mat. Wij denken er echter anders overdinsdag werd immers bewezen dat men ook in Aalst op een waardige manier kan discussiëren, bijtijds zelfs op hoog niveau (cfr. onderhoudsplicht, renovatiegebieden...), mét gevoel voor humor. Voor ons dus (uitzonderlijk een magere buit. want hoe hoger de ruzies oplopen, hoe onbeschofter de woordenwisselingen, hoe rijker deze kroniek wordt gestoffeerd. In het centrum van de deelgemeente Nieuwerkerken worden een aantal ver keersproblemen met de dag dringender. Alle mogelijke en onmogelijke oplossin gen werden reeds grondig overdacht om vooral Dorpstraat en Kwalestraat te ont lasten. Raadslid Van de Sijpe (CVP), suggereerde een aantal «sleeping police men» (verkeersdrempels) aan te leggen om snelheidsgekken in te tomen Een goed idee, Lambert. Aan «sleeping policemen» ontbreekt het de stad niet trouwens. Dus kosten gespaard SP en VU weigerden mee te stemmen over de agendapunten die iets met financiën hadden te maken. Reden «schepen Bogaert beknotte het inzage- en kontrolerecht door geen kommissievergadering te beleggen «Ja, maar, betekent dit onthouding of «neen» vroeg de burgemeester om verduidelijking. Hooghuys (SP)«Wij zijn hier niet, hein Wij kennen meerdere raadsleden die deze techniek al een vol jaar respekteren (en waarschijnlijk nog 5 jaar)ze zitten er wel, maar ze zijn er niet. Zelfs politici hebben een hart. Agendapunt 31 m b.t «de toepassing van de onderhoudsplicht en het invoeren van een onderhoudsdagprijs in de rustoorden», bleek en delikate zaak voor verschillende verkozenen. SP-raadslid Van der Spee- ten hield een ellenlange speech over de «rampen» die de nieuwe regeling zou veroorzaken (zie verslag elders) en gebruikte hierbij een aantal streekgebonden krachttermen als daar zijn lap, bonk, plak.recht uit het hart.. Dokter Bogaert, de financiechirurg heeft nu ook tijdens de raadszitting assis tentie gekregen. De schepen vergeet immers telkens weer zijn microfoon in te schakelen wanneer hij het woord neemt. Geen nood Stadssekretaris Willems, naast hem gezeten, heeft de geconditioneerde refleks ontwikkeld, de micro aan te zetten indien Bogaert uitleg moet verschaffen. Een geste die deze laatste weet te waarderen. De stad wil gronden verwerven in het Osbroek. Hierbij komen onteigeningen te pas die dooreen bepaald eigenaar niet worden gewaardeerd. Er werd dan ook een vraag om verzaking ingediend. Het bestuur is echter met akkoord Uyttersprot «ledereen akkoord met het niet-akkoord Een gemeenteraad zou geen gemeenteraad meer zijn. wanneer de nieuwe zittribune van Eendracht Aalst onbesproken zou blijven Baïta. Eendrachts kers verse Blavier (althans volgens sommigen) ging onvervaard het zoveelste duel aan met de schepen van Openbare Werken, De Maght Een voetbalkwestie die in Aalst hoofdzakelijk onder vrouwen wordt afgehandeld. De bescheiden Aalsterse voetbalglorie in deze bange dagen mag toch ook op naam van de Kamillekes worden geschreven, niet Baita's tussenkomt verliep in een ware cupsfeer Haar kritische bedenkingen werden afwisselend met aah's en ooh's bedacht. Eindstand 0-0. Scheidsrech ter Uyttersprot leidde rustig. De hamvraag blijft voor Baita «Moet de nieuwe infrastruktuur van EA quasi volledig door de gemeenschap worden betaald De Maght las hierop een krantenartikel voor waarin SP-er Willockx het stads bestuur van St.-Niklaas steunt met de beslissing het stadion te renoveren. «A wel, wat zegt ge hierop Voetbal, vrouwenzaak Jawel, want nu mengde ook Van Nieuwenborgh zich in het debat«Ik zal Freddy Willockx vragen om al zijn interpellaties op te sturen Denayer, wél akkoord met de nieuwe tribune, kwam op voor de minder-valide toeschouwer, en vroeg de mogelijkheid te onderzoeken om een lift in het bouw werk te voorzien. Wij menen zelf dat een 2de lift geen overbodige luxe zou zijn de Eendrachtploeg maakt immers momenteel een vrije val naar 3e klasse. Langs de trap zou de weg naar de hoogste afdeling nog erg lang kunnen zijn Terwijl men dus 38 miljoen wil besteden aan de nieuwe Eendracht-tribune, vindt men blijkbaar het weinige geld niet om voor het sanitair in het Osbroekstadion een passende «boiler» aan te kopen SP-er D'Hondt wist te melden «dat Osbroek- sporters vaak door een koude douche worden verrast». Schepen Bourlon was vol begrip, maar verklaarde dat om budgettaire redenen «dit jaar nog niets aan het koud water kon gedaan worden» Fraktieleider Caudron (VU) deed het college enige besparingsvoorstellen kado. waardoor het beheer van de politiediensten rationeler zou uitvallen. Een voor beeldje zij die in de cel belanden, zelf laten opdraaien voorde kosten (eetmalen o.a.). De burgemeester replikeerde enigszins geamuseerd dat de (voorlopige) gedetineerden in de Aalsterse «jail», met zijn allen Slechts 1000 fr per jaar op consumeren (29 fr. per eetmaal). Zij die te diep in het glas keken, krijgen zelfs niks, om extra reinigingskosten te vermijden «Waarom worden de bloedstalen voor onderzoek naar een labo in Dender- monde gebracht», vervolgde Caudron, «kunnen die niet in een Aalsters klinisch laboratorium worden onderzocht Toegeven, wij moeten zelf ook al diep nadenken om nog een «clean» klinisch labo aan te halen, sinds de «zaak Matthieu». Om te eindigen de «act van de maand» Deze keer een performanu van Denayer (wat dacht U), die schepen Bogaert in een discussie «schepen van Bistouri» noemde, hierbij uitgebreid de betekenis van het woord «bistouri» citerend (bron Van Dale). Voor wie het nog niet mocht weten, willen we er nog even aan herinneren dat Bogaert zelf, de financiële sanerings operatie van de stad «operatie Bistouri» noemde. Denayer besloot «In uw plaats zou ik voor de term «Scalpel» hebben geopteerd Een Scalpel is, net als de bistouri, een werktuig voor chirurgen, maar het bestaat uit één stuk en kan dus niet dichtklappen, zodat uw vingers geen gevaar lopen 1 (JVG) Ook zijn fraktieleider Jan Caudron diende een interpellatie in over het rationeler en zuiniger beheer van de stedelijke politiediensten, terwijl SP- raadslid Monsieur het schepenkollege vraagt of het plan bestaat om alle stadsdiensten maximaal te computise- ren. (MP) Bloed stadspersoneel Bloed kan mensenlevens redden. Bloedgevers zijn een noodzaak. Van daar dat het Schepenkollege vorig jaar toeliet dat ook de stadsdiensten (werk lieden, bedienden, brandweer en politie) hun medewerking zouden verlenen aan de bloedinzamelingsaktie van de Jonge Kamer Aalst (gesteund en gevolgd door het Bloedtransfusiecentrum) 85 donors boden zich aan in 1983, waarvan 21 vrouwen en 64 mannen Men gaat door met de aktie. Een bloed- inzameling wordt gehouden in januari, april, juni en september, (pd) Besparingen in ae genandikaptenzorg Blijkbaar is een psychologische grens be reikt, waarboven men het niet meer slikt. Morgen zaterdag 4 februari trekken de B.B.T.K. en het L.B C. van Aalst samen naar de Magdalenazaal te Brussel waar een nationale manifestatie plaats heeft hiertegen. Verzameld wordt om 13 u. aan het Volkshuis (Houtmarkt 1). ledereen kan mee aan de symbolische prijs van 50 fr. (voor het gemeenschap pelijk vervoer). Inlichtingen Jean-Louis Colsoul (BBTK 053/77.90.30) en Wim Govaert (053/ 66.43.79). (pd) Vervolg van blz. 1 Stadsherwaardering Heel wat kritiek zowel van De Naeyer als van Roger D'Hondt (SP) werd er geformuleerd over de konkrete plan nen tot stadsherwaardering in Aalst- centrum. Ook hier volgde de meerderheid de richtlijnen van schepen Doorns, ledereen was wel akkoord met de ont eigening van een groot deel van de Osbroek. Eendracht Aalst Meer dan een half uur lang werd gediskutieerd over de bouw van een nieuwe zittribune voor Eendracht Aalst. SP-er Dolores Baïta, kon weer alle registers opentrekken, tegen dit projekt, vooral tegen wat zij noemde «het gebrek aan informatie», Voor de zoveelste maal diende zij bakzeil te halen. Zelfs de meerderheid van haar eigen fraktie keurde het projekt goed. Meteen kon het festival De Naeyer beginnen. Dank zij zijn tussenkoms ten werd bekend dat de strijd tegen de krotwoningen volop aan de gang is. Op de Albrechtlaan komt er nu einde lijk een voetpad. Dierenasiel Het belangrijkste nieuws leek ons de mededeling dat er naast de beruchte tennishalle aan de Affligemdreef nu een hondenoprichtingscentrum komt. Waar zal dit eindigen Aan het lawaai rond de glaskontainers wordt gewerkt via aanpassing van het stedelijk politiereglement. Wij vernemen ook dat er nog heel wat herbiciden gebruikt worden door de stad alle milieuslogans ten spijt. De plannen tot verkoop van een aantal stadseigendommen blijven bestaan en aan het indijken van energieverspilling in de stadsgebouwen wordt verder gewerkt. Ondertussen was het opnieuw mid dernacht geworden. Drie interpellaties van De Naeyer en één motie van Jan Caudron over de Voerstreek stonden nog op het programma. Maar wij had den al genoeg nieuws om twee edities van dit weekblad te vullen. (MP) Op 16 september schreef ik hier vorig jaar, graag te blijven geloven in de onkreuk baarheid van dokter Matthieu, en dat is nog altijd het geval. Hij-zelf heeft in dit blad meer dan eens beweerd een ernstig onderzoek nopens bepaalde feiten te eisen, maar waarom heeft OCMW-raadslid Bourgeois dat vorige week dan zo verdacht willen beletten Ik had al betreurd dat hij zijn eigenlijke verdediging overliet aan wat hij noemde «de verantwoordelijken van het Rode Kruis aan We deze kwestie aanbelangt», ver^ mits het Rode Kruis niets te maken heeft met deze affaire. Het heeft trouwens nooit gereageerd, al zou een zekere prins toch naar de telefoon gegrepen hebben. Maar ik had dokter Matthieu tevens aangeport om zich minder naïef te verdedigen «Allee dokter, bijt een beetje flinker van U af Were di Hij moet dat serieus opgepakt hebben, maar geoordeeld dat geen enkel Aalsters advokaat daartoe in staat was. Zonder te denken aan de herbergspreuk «Aan de waard kent men zijn klanten» laat dokter Matthieu zich nu verdedigen door de Ninoofse advokate Marie-Jeanne De Cooman. Een dame die in alle Oostvlaamse gerechtshoven gekend is om haar vriendelijkheid, minzaamheid en lieftalligheid waarmee zij haar tegenstrevers zo charmant pleegt te lijf te gaan. Vorige week maandag zat zij 's nachts tot kwart voor twee te wachten tot de beslis sing van het OCMW werd bekendgemaakt. Als je de gazetten moogt geloven, het geen je nooit mag doen, zou zij een smile voor een stemverheffing geruild hebben en iets gepreveld over 25 miljoen schadevergoeding plus een miljoen per volgende geschorste maand, en meteen een klacht aangekondigd tegen de heren Caudron, Saeys, De Bie en Velghe. Ik moge deze heren en hun echtgenoten afraden daarvoor ook maar één minuut van hun slaap te laten, want ik geraak vertrouwd met poker praktijken. Maar ik wil ook een berekening maken. Stel dat dokter Matthieu slechts in 1990 vrijgesproken wordt. Dan zou dat aan de stadskas 25 plus 6 x 12 of in totaal 97 miljoen kosten. Dat is nauwelijks méér dan wat het OCMW de Aalstenaars elk jaar aansmeert. In de gemeenteraad zouden ze er zelfs geen wóórd mogen over zeg gen. Waarom ons daarover dan druk maken En misschien krijg ik van Meester Marie-Jeanne dan een percentje. De Panoramist St. Annalaan, AALST 77 57 30 niGUCOG. Onalnjnkeli|k weekt*ad «oor Groot Aalst - (en «airAjiitmr «Ïimnui» JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam. Adres Postnummer: Gemeente. Handtekening. schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3. 9300 Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 lot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aaist. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2