Starten Erembode - gemse Levensvreugde dankt Erembodegemse CVP-jongeren hopbelletjes Gezwellig GADECO Marlimat Initiatiedag balboogschieten te Erembodegem Annick De Kimpe welsprekendste van 24 Gandois Gandwie Nieuwe Gazel van Aalst 3 februari 1084 7 Erembodegem heeft al ruim een jaar een CVP-jongerenafdeling, die zich in het nieuws werkte door een initiatief t.v.v. Levensvreugde. Verleden zondag overhandigden ze tijdens hun nieuwjaarsreceptie aan de heer Fosselle een cheque van 50.000 fr., en kregen ze woorden van lof van oudere CVP-tenoren. Voorzitter Patrick Henninck en sekretaris Fons Hoefs schetsten de bedoeling van de werking de politieke verjonging van de CVP mee realiseren (ze praten al mee in diverse partijorganen en adviesraden), maar ook zorgen voor ontspanning (bvb. een suksesrijke wandeltocht vorig jaar) Een jaarlijkse fuif zorgt voor de inkom sten en tenslotte hechten ze ook belang aan hulpverlening de aktie voor Le- Zaterdag 4 februari om 20 u. spaghettifuif t.v.v Damesbas ketbal in café Shamrock (Dorp) Zondag 5 februari om 14u.30 initiatienamiddag door Ko ninklijke Balboogmaatschappij De Klauwaerts in Gerstenhof. om 14 u. poppenkast Wanepoe in paro chiehuis (VKSJ) Dinsdag 7 februari om 14 u., hobbynamiddag KAV in paro chiehuis. om 20 u., danskursus KAV-KWB in paro chiehuis. Woensdag 8 februari om 20 u., AA-groep Om Mekaar in paro chiehuis. om 19u.30, kookkursus KVLV in de crypte. Verleden week vierde het koor A Capella Termuren z'n dertiende koor- feest, met een gezellig onderonsje, maar ook met de opluistering van de zaterdagavondmis. Ze zongen een nieuw aangeleerde driestemmige mis van Perosi, o.l.v. dhr. Bourlon en aan het orgel begeleid door L. Verhegge. We maakten een verdienstelijke uit voering mee, waarmee A Capella Ter muren aantoonde dat het boven het niveau van het gemiddelde parochie koor blijft. Wel vraagt de groep nieuw stemmenmateriaal; wie belangstelling heeft voor samen musiceren kan terecht bij E.H. Colpaert of dirigent A. Bourlon. Er wordt gerepeteerd op elke donderdagavond Zaterdagochtend werd in Erembo- degem-Terjoden een nieuw agentschap van het Gemeentekrediet geopend (Geraardsbergsesteenweg 109), be heerd door Dirk Van Vaerenbergh, Voor wie het nog niet had gezien aan de Roomshofstraat, naar het stads park toe, werden 2 rijen nieuwe bomen geplant. Hopelijk doen ze het beter dan de eksemplaren die de Grote Markt van Aalst sieren. vensvreugde is daar een voorbeeld van Men werkt nu ook aan een aktie i.v.m. verkeersveiligheid te Erembodegem. Johan De Saedeleer legde uit, hoe de aktie voor Levensvreugde, in het kader van «Lachend Geven», werd gevoerd eerst kontakt met mensen van Levens vreugde, dan informatieve pamfletjes bij de bevolking en tot slot een huis-aan- huis verkoop van steunkaarten. Het re sultaat, 56.100 fr.. werd zondag over handigd aan dhr. Foselle, voorzitter van de Raad van Beheer van Levensvreug de. In zijn dankwoord betrok hij niet enkel de CVP-jongeren maar ook de gehele Erembodegemse bevolking «Lachend Geven» heeft hier van in het begin grote steun gevonden o m. via belangrijke gif ten vanwege partikulieren, terwijl een plaatselijke bakker al jaren voor gratis koeken zorgt voor de St.-Maartenfees ten. Bovendien was er (opnieuw) een Op het programma een reeks aktivitei- ten die zowel de beoefenaars van deze oude sport als leken zal interesseren. Dhr. De Ridder houdt een uiteenzet ting over wat een balboog in feite is, welke problemen zich kunnen voor doen bij het hanteren ervan, hoe men die kan verhelpen, veiligheidsrichtlij nen bij het schieten, enz... Ook over het uitlenen van balbogen en andere procedures wordt uitgeweid. Daarna begint een praktische initiatie in ver- Op vrijdag 17 februari verlaat de Rotary Club Aalst-Noord even haar distrikt, en ontdekt ze Aalst-Oost. of zelfs nog iets verder India. Sinds jaren voert deze vereniging aktie door het gratis ter beschikking stellen van een alarmapparatuur voor bejaarden. Om deze investering enigszins te kunnen -.anderen organiseerd de Rotary Club .us op voormelde datum in Ciné Palace 19.30u. een filmvoorstelling... En wel ke prent konden ze daarvoor beter kie zen dan deze over de beroemdste be jaarde ter wereld, die voor die wereld zelf een soort alarminstallatie vormde tegen de onrechtvaardigheid «Gandhi», van Richard Attenboraigh... De toegangsprijs bedraagt 200 fr. en kaarten zijn te bekomen bij Ducaju. Zout- straat; Generale BankmijNieuwstraat 20, optiek Cardon. Kerkstraat 13. en Ge meentekrediet, Stationstraat 3. allen te Aalst aanzienlijke gift uit de Leuvestraat, deze keer een hele partij nieuwe kleren ter waarde van een bedrag van vijf cijfers... Dhr Foselle spoorde terloops schepen Remi Van Vaerenbergh aan om te ijveren voor de goedkeuring door de brandweer van het tehuis voor 15 minderjarigen. Door de nieuwe brandweerkommandant. zo werd gezegd, worden (te) zware eisen gesteld, waardoor een gunstig advies qua brandveiligheid uitblijften duo ook de broodnodige subsidies van het minis terie van Volksgezondheid Schepen van Vaerenbergh die eerder al een overzicht had gegeven van zijn beleid (zie elders in dit blad) beloofde een spoedige oplos sing De Erembodegemse CVP-jongeren kre gen verder nog gelukwensen van Omer De Saedeleer (CVP-sekretans) en Vera Van Der Borght. (voorzitster CVP-jonge ren Groot-Aalst) waarna versnaperin gen en drank werden aangesproken. Melden we tenslotte nog waar u terecht kan als andere verenigingen zich wen sen in te schakelen in de aktie «Lachend Geven» Bob Van Den Berghe, Post hoornstraat 8 (77,01 59) - dat is de man die er in 1976 mee begon, als toenmalige prins Karnaval (k n scheidene aspekten van het balboog- schieten: hoe pezen worden gemaakt en trench leggen (R. De Boeck), hoe de balletjes gegoten worden (W. De Clercq), pasgaten maken (G. Huyle- broeck) en ballen draaien (D. Bau- wens). De aanwezigen krijgen de kans aan deze initiaties mee te werken of ze te volgen. Wie zelf pasgaten of een boog heeft, mag ze natuurlijk mee brengen. De leden van De Klauwaerts verschijnen in hun typische kledij, (k.n.) De voordrachten met als onderwerp «Hoera het is crisis» dienden minimaal 15 en maximaal 7 minuten te duren, wie niet binnen deze tijdsgrenzen bleef werd met 5 strafpunten bedacht De kwotering geschiedde naar vorm (taalvaardigheid, uitspraak en vormgeving, 10 punten elk) en naar inhoud (kreativiteit, struktuur en inhoud zelf. 10 punten elk) De deelnemers werden van meet af aan gewezen op het feit dat het begrip «CRI SIS» nu zeer frekwent op een enge wijze geassocieerd wordt met slechte econo mische prestaties, werkloosheid e.d., hetzij als een negativisme, maar dat de «CRISIS» ook veel ruimer kan zijn. Crisis kan ook optreden in sociale struc turen, in de morele waarden, op het af- fektieve vlak. in de religie, enzOok werd gewezen op het positieve van de crisis Crisis betekent in esentie immers het vraag stellen, bekritiseren, afbreken van vaste waarden en normen Het impli ceert het eindpunt van een toestand, maar eveneens het beginpunt van een nieuwe cyclus, en aldus een opportuniteit tot vernieuwing en verbetering Met die gedachte werden de deelnemers verzocht het opgelegde thema vanuit een positieve en creatieve ingesteldheid te benaderen Na de spreekbeurten kwam de jury sa mengesteld uit R. PEYNSAERT-VER- STRAETE, voorzitster. M. HENDRICKX, doctor (Leuven), H. DE BAERE, Hoofd administrateur EEG-commissie. en A HUTSEBAUT, architect, met de uitslag naar voor Tot de 10de prijs werden alle deelnemers alfabetisch opgeroepen en ontvingen ze dezelfde prijs. 10 werd W VERMEULEN. 9 M. DROESSAERT, 8. C. D'HAEZE, 7 G. DE CREM. 6. V. HERTVELDT, 5 M DE KERPEL, 4. K. IEMANTS, 3 G. VAN MALDEREN, 2 A VAN OETEREN en laureate ANNICK DE KIMPE, die in haar prijzenpakket ook een ticket voor een mi ni-trip naar de Britse hoofdstad zag ste ken Tevens is zij zeker orji op provinciaal vlak haar redenaarstalent te mogen aan wenden. een figuur die we nog zeker moeten volgen (JC) Vrijdag 3 februari 18 tot 21 u. in St. Lutgardisinstituut, Geraardsbergsestraat 90gezellig etentje. Zaterdag 4 februari 11u.30 tot 15 u. in St. Lutgardisinstituut, gezellig etentje. Zie vrijdag. 15 u. in Centrum Netwerk, De Ridder straat 28, AalstTheater Stekelbees met hun allernieuwste stuk «Omer de Merde». Toegang 70 fr. Abonnees en groepen 50 fr. Org.De Weide. 21 u. in zaal Netwerk: Jazz met «The Retro Jazz Group». Toegang: 200 fr./VV en leden 150 fr. Reserve ren 77 99 32. Org.Crazy Bol Jazz Club Aalst. Zondag 5 februari 9u.30Centrum Netwerkcursus grime. 14 u.Dorp Moorsel: vertrek geleide wandeling «Het Moorselpad». Afst. 10 km. Inschr.25 fr. Org.:W .S.V. De Kadees. Winterse Insektentocht in de Welle- meersen. Samenkomst: Rodestraat te Denderleeuw. Leiding: J. Tavemier en G. Coene. Org.De Wielewaal, afd. Denderland. Maandag 6 februari 14 u. in 't Apostelkenknippen en naaien van vilten spaarpotten door Mevr. Van der Weeën. Org.C.M.B.V. Dinsdag 7 februari 20u.30 in Centrum Netwerk: open pro- grammatievergadering. Woensdag 8 februari 20 u. in Centrum Netwerk: cursus filo sofie. Onze rijke keus aan allesbranders en houtkachels. Waar rook is. is vuur... en later kankerDe gezelligheidsroker wordt net als de ket tingroker een gezwelligheidsroker. Een met-roker paft er onbewust in een kamer met (nicoVien rokers eentje mee... Dankjewel Elke sigaret verkort alvast je leven met 5 minuten en 30 seconden Effe rekenen vrouwen die bij ons gemiddeld 6 jaar ouder worden dan mannen, verspelen die voorsprong al rokend Bruine vingers zwarte longen geel slijm, oranje tanden, schele hoofdpijn rochelend hoesten, wazig kuchen en platte portemonnee Een doorsnee roker ziet jaarlijks zowat 20.000 Fr in rook opgaan Er is gewoon NIETS goeds aan maar dat beseft men meestal slechts als de stoere cowboy van de Marlboro-affiche zijn paard voor een rolstoel ruilde, nietwaar De keuze is duidelijk ophouden met dat stomme paffen En afkicken kan nu Met het vijfdagenplan op 13, 14, 15, 16 en 17 februari in het dienstcentrum Nieuwerkerken Dorpsstraat 19, telkens om 20 uur. Dat vijfdagenplan wordt georganiseerd door doorwinterde specialisten i s m de Liga «Leven en Gezondheid».Het aantal deelnemers wordt beperkt tot 60; schrijf daarom dadelijk in bij de Dienst Volksgezondheid, Stadhuis. Grote Markt 3, 9300 Aalst (telefoon 77.11.11toestel 267). Deelname in de kosten 100 Fr., de prijs van nog geen twee pakjes sigaretten Gratis voor minderjarigen (Niko Tinne) Het Willemsfonds-liberaal en vrijzinnig - hield vorige zondag zijn jaarlijkse ledenver gadering. Na een korte uiteenzetting i v.m de filosofische ideologie van het W.F benadrukte voorzitter Mark De Jode tevens een aantal specifieke standpunten De voorrang van het openbaar initiatief inzake omroep, onderwijs en bibliotheek wezen alsmede de solidariteit met de Vlaamse gemeenschap dit door te ijveren voor een taalwetgeving in de openbare aangelegenheden Vervolgens gaf ere-genodigde, Karei De Gucht, Europees parlementslid, een uiteen zetting over de struktuur en problemen inzake de Europese uniformiteit Tevens werd het WF-jaarprogramma voorgesteld 13.2.84 Borse van Amsterdam Info- en debatavond over «Aalsters Cultuurbeleid» met nadruk op de beheersvorm voor de infrastruktuur 16.2.84 café 't Landhuis Voordracht over Bibliotheekwezen door P De Meyer WF-consulent. (JC-CAD) (Gailly-Decooman) Molenstraat 59, 9300 AALST S 053/21 34 67 Nadienst binnen de 24 uur. Levering plaatsing gratis. HUTSEBAUT G. kantoormeubel 1 ToonzaalGrote Baan 129 9390 HERDF.RSEM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondseslwg 389 9300 AALST 0p zondag 5 tebruari gaat in het Gerstenhof te Erembodegem een initiatiena middag voor balboogschutters en belangstellenden. De Koninklijke Balboog maatschappij De Klauwaerts verwacht hen in de Gerstenstraat 12 vanaf 14u.30. Voor het achtste welsprekendheidstornooi van de «JONGE KAMER AALST» werden aanvankelijk 31 deelnemers, afgevaardigd dour 6 ver schillende scholen, ingeschreven. Wegens ziekte slonk het aantal echter tot 24, wat toch nog steeds 5 meer is dan vorig jaar. Het tornooi dat plaatsvond op 23 en 27 januari in de feestzaal van de Generale Bank- maatschappij, Nieuwstraat Aalst, genoot veel belanstelling. De deelnemers van het 8e welsprekendheidstornooi van De Jonge Kamer Aalst.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7