Keizer Kamiel met De Matotten op gank naar de zwemkom Goebby geeft stof tot discussie Karnaval '84 Minder kleur Drie kandidaten prins karnaval OFFICIËLE NAVERKOOPDIENST Volgende week: De Schoimers, ue Snottebellen e.a. in aktie. Karnavalgroepenhebben jullie nieuws van het karna- valfeest. Vertel het aan Patrick Van Bockstael of Leon Boel in de karnavalhallen. FABRIEKSGARANTIE ALLE BEKENDE MERKEN STERK VERLAAGDE MEENEEM- PRIJZEN STEEDS DE LAAGSTE PRIJZEN STUNTPRIJZEN 8 Nieuwe Gazel van Aalst 3 februari 1984 alle merken Donderdag 28 januari stelden de schepen van feestelijkheden Julien Vinck en feestkomitee-ondervoomtter Albert Comand het programma voor van de komende karnavalfeesten. Veel opvallende nieuwigheden kwamen daarbij niet aan bod. Tenzij misschien de nieuwe karnaval- affiche, ontworpen door Monique Kie kens (Waverstraat 32 te Moorsel) Deze affiche valt vooral op door haar langwer pig formaat en door haar minder in het oog springende kleuren Hoogstwaar schijnlijk wordt dit de laatste getekende affiche, want vanaf volgend jaar wil men werken op basis van kleurenfoto's. Hier toe zal er een kleurenfotowedstrijd inge richt *toorderr^ooF">4wt- stadsbestuur waarvan het reglement dinsdag jl. door de gemeenteraad diende goedgekeurd te worden. Een andere nieuwigheid is een karnaval- kalender, die regelmatig zal gepubli- ceer worden in de stadsberichten Volgens de heer Cornand is het de be doeling van dergelijke kalender overlap ping van aktiviteiten tegen te gaan, als ook een publicitair steuntje te geven aan de initiatieven van karnavalverenigingen. Publiciteit Zoals in het verleden wordt dit jaar ook een kleine karnavalfolder uitgegeven, waarin o.a. het trajekt van de karnaval- stoel, en de deelnemende groepen in vermeld staan. Deze folder zal meteen ook als programmaboekje gebruikt wor den op karnavalzondag zelf Daar waar in het verleden de publiciteit voor de Aalsterse karnaval vooral ge voerd werd via affiches, heeft men het dit jaar, o.a om financiële redenen over een andere boeg gegooid Zo zal het hierbo ven vermelde foldertje door leden van het feestkomitee verspreid woraen in de be langrijkste stations van de streek zoals Aalst, Erembodegem, Denderleeuw, Wetteren enz Ook op de wekelijkse markt zal het publiek persoonlijk warm gemaakt worden om naar de stoet te ko men kijken. De publiciteit wordt ook verzorgd via ad vertenties in plaatselijke en nationale bladen, en of dit alles niet voldoende is, zullen er weldra aan de afrit van de auto snelweg twee reuzepubliciteitsborden verschijnen, die op hun beurt de voor bijrijdende automobilisten zullen wijzen op het belangrijkste jaarlijkse evenement van onze stad Stoet Naast de klassieke evenementen, zal de traditionele karnavalraadszitting dit jaar plaatsgrijpen in de feestzaal van het stadhuis i.p.v. in de trouwzaal waar het publiek de laatste jaren als haringen op elkaar gepakt stond Men wenst uiter aard ook meer publiek naar deze voor stelling te lokken, maar of men hiervoor ^ataUs-jnoanoskaadeadiende te drukken is een andere vraag Op de perskonferentie werd bevestigd dat een aantal bekende feestkomitee- leden met langer aan deze zitting wensen mee te werken, en dat Keizer Kamiel dit jaar de grote bezieler van het schouw spel zal zijn Eerder lakoniek antwoordde ondervoorzitter Cornand dat ieder feest- komitieelid vrij is om aan de raadszitting mee te werken. Hij repte met geen woord over de spanningen in het feestkomitee die hier de oorzaak van zijn Het toppunt van de driedaagse feesten wordt onge twijfeld opnieuw de karnavalstoet. Zoals verleden jaar zijn er opnieuw 51 Aalster- se groepen ingeschreven, waaronder 4 nieuwe groepen. Noig, die in 1983 niet deelnam, is er opnieuw bij en ditmaal als moraalridders in het land Coïtha. Ander zijds verdwenen er 6 groepen van het toneel waaronder gevestigde waarden als De Brikaljongs en de Kaloeterkabas- sen. Belangrijk om vermelden is ook dat de Gilles opnieuw vooraan in de stoet zullen marcheren Met deze groep wordt een kontrakt ondertekend waarin zowel de rechten als de plichten van de Gilles dui delijk vermeld staan Zo staat nu reeds vast dat zij een toelage zullen ontvangen, die gelijk is aan de eerste prijs van de grote groepen, en dat zij in geen geval de stoet zullen mogen ophouden De andere groepen zullen opnieuw op treden in de volgorde waarin zij verleden jaar een prijs behaalden, waarbij de bes te groepen achteraan zullen opstappen. Voor het overige is het karnavalpro- gramma zeer klassiek gehouden Slechts één nieuwigheid valt te noteren met name een «kroegentocht» die voor zien is met de Lazy City New Orleans Brass Band Deze jazzgroep zal 's maandagsavond de omgeving van het Stationsplein aandoen, terwijl men dins dagavond afzakt naar de herbergen om heen het Vredeplein en de Houtmarkt. (MP) Erik De Saeger (Leeuwerikenlaan 25 te Erembodegem) dingt reeds voor de tweede maal achter elkaar naar de fel begeerde titel van karnavalprins van Aalst Erik De Saeger. beter bekend als Rikkie, is gehuwd en heeft twee kinderen Deze 40-jarige voorzitter van de karna- valgroep De Toisers hoopt het beter te doen dan in 1983. Herman Van Gijseghem (Gentsestraat 444A te Aalst) is even oud als Rikkie. Alhoewel hij geen lid is van een karna- valgroep, verklaart hij toch karnavalist te zijn tot in het merg van het been Zijn beroep als brandweerman belette hem echter de jongste jaren aktief deel te ne men aan de karnavalstoet. Voorheen heeft hij echter dikwijls als enkeling in de stoet meegestapt. Nu reeds werd hem door het stadsbestuur beloofd dat indien hij tot prins verkozen wordt gedurende drie dagen extra verlof zal krijgen De derde en laatste kandidaat is Eddy Van Gijseghem (Torenveld 37 te Hofstade) Ondanks zijn 29 jaar, neemt hij reeds 15 jaar deel aan de stoet, eerst bij de Kaloe- terkabassen, nadien bij AKV De Zjiepee- rekes Herman is evenmin aan zijn proef stuk toe, vermits hij reeds bierprins was in 1982. Om het tienjarig bestaan van zijn karnavalgroep te vieren, wenste men eerst met verschillende kandidaten deel te nemen aan de prinsenverkiezing. Na heel wat forfaits bleef Eddy Van Gijse ghem tenslotte alleen over om zich op het podium te meten met de twee andere kandidaten. Slechts op het allerlaatste ogenblik diende hij zijn kandidatuur in Programma Naar jaarlijkse gewoonte hebben de ver kiezingen opnieuw plaats in de Keizers- hallen en dit op zaterdag 11 februari eerstkomende. De deuren gaan open om 19 uur en stembulletins worden uitgereikt tot 21 uur. Kaarten in voorverkoop en plaatsreservaties kunnen bekomen wor den op het sekretariaat van het Stedelijk Feestkomitee. Keizerlijk Plein, 21 te Aalst (2de verdieping) De eigenlijke ver kiezing van de prins is op traditionele leest geschoeid De kandidaten dienen eerste een vastgestelde opdracht uit te voeren, waarna ze een vrij optreden ver zorgen De jury kent dan punten toe op deze proeven, waarna het publiek over gaat tot de stemming Keizer Kamiel is opnieuw konferencier en de F.S. Band zorgt voor de muzikale omlijsting Tussendoor brengen o.a. de Aalsterse Gilles de Prinsencaemere en andere gerenomeerde karnaval isten een aantal shownummers Dit jaar zullen de Keizershallen in een karnavalplunje gestoken worden, en ook een bodega, een koffiestand en een snack zullen niet ontbreken. (MP) In extremis kandidaat prins karnaval In 1982 was hij reeds bierprins, en nu doet hij een gooi naar de karnavalscep- ter: Eddy Van Gyseghem alias 'De Goebby', één van de meest besproken figu ren uit het Aalsterse karnavalwereldje. Door zijn laattijdige inschrijving voor de komende verkiezing van Prins Kar naval, heeft hij inderdaad stof geleverd tot hee. wat discussie. Aangezien Eddy de enige persoon is die de ganse zaak enigszins kan ophelderen, vroegen we hem naar zijn bedoelingen. «Toen ik twee jaar geleden deelnam aan de verkiezing van de Bierprins, was dat eigenlijk als opwarming bedoeld voor de 'grote' verkiezing. Het lag in mijn bedoeling mij later kan didaat te stellen voor de prinsentitel. Ik speelde toen nog in een orkestde Goebbies. Vandaar ook mijn bijnaam. Ik meende echter dat een titel van Prins Karnaval heel wat verplichtingen met zich zou meebrengen, wat niet te kombineren is met het werk in een orkest. Als muzikant kon ik nooit een 'goede' prins zijn. Ondertussen speel ik niet meer in die groep zodat de weg vrij is om Prins Karnaval te worden». Natuurlijk een mooie uitleg, maar dan had je toch voor de reglementaire afsluitdatum je kan- didatuur kunnen stellen. Er wordt hardop ge fluisterd dat je de kat uit de boom gekeken hebt alvorens in aktie te komen... «Normaal moest men inderdaad in schrijven vóór 31 december. In onze groep (De Sjiepeerekes) was er lange tijd sprake dat Jozef, onze voorzitter, zijn kandidatuur zou stellen. Om aller lei redenen is dat uiteindelijk niet door gegaan. Ik vernam dit pas op 2 januari. Het was Polle Keipernogel die me stimuleerde daar de inschrijvings termijn zou verlengd worden tot 11 januari. Achteraf zelfs tot 24 januari». We hoorden reeds zeggen dat er politieke steun nodig was om de inschrijvingsperiode te verlen gen. Het feestcomité zou er tegen geweest zijn. Allemaal roddels «Ik heb ook wel vernomen dat het feestcomité tegen de verlenging is. Dat ik politieke steun gezocht heb is uit de lucht gegrepen. Niets is minder waar. Ik begrijp wel dat ik heel wat stof deed opwaaien. Persoonlijk vind ik dat een verkiezing met drie kandidaten toch prettiger om volgen is dan met twee». Als muzikant met podium-ervaring heb je toch wel enig voordeel «Dat is misschien wel mogelijk, maar toch mag men de overige kandidaten niet onderschatten. Rickie zal waar schijnlijk wel opnieuw heel wat sup porters hebben, maar dat mag geen beletsel zijn. Ik hoorde reeds verschil lende groepen beloven dat ze voor mij zullen stemmen. Vorig jaar is trou wens voldoende bewezen dat suppor ters alleen niet voldoende is. We doen dan ook ons best om onze show tot in de puntjes te verzorgen». Eigen kreatie «Voor het grootste deel ben ik verant woordelijk voor de podiumact. Jozef had wel reeds enkele ideeèn op papier en die hebben we dan samen uitge werkt. Door mijn laattijdige inschrijven rest er mij maar weinig tijd om alles in orde te brengen. Gelukkig kan ik reke nen op de Sjiepeerekes die me helpen waar mogelijk». Even onderbreekt Jani, vorig jaar kan didaat prins, de conversatie: «Ik zal hem zo veel mogelijk helpen, en we doen dan ook mee om te winnen. Als je niet wil winnen moet je niet mee doen. Dat is mijn opinie Het wordt stilaan duidelijk dat de deel name van Goebby is feite groepswerk is. Indien hij de pluimen op zijn hoed mag steken zal dat de overwinning zijn van de ganse groep, niet van een enkeling. Ondertussen nadert 11 februari met rasse schreden. Goebby heeft echter voldoende zelfvertrou wen. Een Sjiepeereke meteen scepter zou immers niet mis zijn... (PVB) Nlnovettttnweg 116, AALST-Erembodegem - Tel. 053/77.30.27 Grondwetlaan 81 (Potult), SINT-AMANDSBERG - Tel. 091/51.49.99 OPENINGSUREN_^lle_dager^anJ4_^oH9 u. - zaterdag van 10 u. tot 17 u. - zondag en maandag gesloten. Het wordt stilaan een traditie: ieder jaar brengt Keizer Kamiel een onver valste karnavalhit op de markt, telkens met veel succes. Wie herinnert zich met de onvergetelijke meebrullers zoals Santé men bieken, Den len- dracht, Remongsken e a Dit jaar vormt de nieuwe 'zwemkom het onderwerp van de karnavalplaat Een lied dat opnieuw veel kans heeft tot succes in de Aalsterse karnavalmid- dens Het valt voor Kamiel wel te betreuren dat het Aalsters met zo'n universeel aanvaarde taal is. Zoniet zou hij zeker ook buiten Aalst hits sco ren. Denk maar even hoe vlot som mige Nederlandse karnaval-rotzooi hier in Aalst over de toonbank gaat. Dat de Matotten dit jaar ruime aan dacht hebben voor de Kamillekes werd al eerder bekend deze voetbal lende dames vormen inderdaad het onderwerp van de groep uit De Zand- put. Die belangstelling opende blijk baar nieuwe mogelijkheden voor de Matotten Zij kregen immers de moge lijkheid samen met Kamiel de B-kant van diens nieuwe single vol te zingen. Dit liedje kreeg de voor de groep toe passelijke titel 'De Matotten zen op gank' Meteen is de live-reputatie in de vinyl- groeven vastgelegd (PVB) In 't Kapelleken gaven de SCHRAMOEILLEKRABBERS, geruggesteund door de dekenij van de Koolstraat hun jaarlijks bal, zonder uitschieters evenwel, maar toch best gezellig. Het karnavalistenbloed stijgt langzaam naar het kookpunt toe; nog een goede maand en de aders kunnen weer openbarsten. (JC) Inbouwtoestellen en licht beschadigd PRUZEN BUITEN KONKURRENTIE Aanpassing verrijkt gas AMELEK Korting 3.750 fr. bij aankoop van een gas fornuis na voorleggen van de waardebon. Onbeschadigd Wasautomaat 9.950 fr. Droogkast, 2 temperaturen, inoxkuip 9.950 fr. Koelkast-diepvriescombinatie (4 sterren) 335 liter 12.950 fr. Tijdens het Matottenbal, zaterdag jl., werd de nieuwe karnavalplaat van Kamiel Sergeant aan het publiek voorgesteld. Merkwaardig is wel dat niet Kamiel maar De Matotten de B-kant volzongen. De MATOTTEN (vorig jaar 3e prijs in de karnavalstoet) hebben voor karnaval '84 samen met KAMIEL SERGEANT, de KOIZER VAN OILJST», een liedje op plaat gezet Op hun bal in de St.-Annazaal ging de première van deze en ook van de jongste schlager van Kamiel van start. (JC)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8