SPORT IR AALST CUVELIER Paleisrevolutie in Eendrachtbestuur Zorgt hoopgevende zege voor de ommekeer Gouden punten Doggen won verrassend bij Terjoden Nieuwe uitzege voor Eendracht Meldert De kroon zet 't kloksken een hak Voetbal 2e Nationale St. Truiden - Eendracht Aalst: 1 Damesvoetbal Eerste Afdeling Kamillêkes Eva's Kumtich 2/1 Overzicht 4e provinciale G Nieuwe Gazet van Aalst 10 februari 1984 11 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT IJZERWAREN H. Hartlaan 54, AALST Tel. 053/21 11 19 Klantenparking om de hoek (Verbrandhofstraat) Voetbalkalender van zondag, 12 februari 1984 Tweede provinciale B: Melsele - Eendracht Meldert 1 -2 MTSA Jeugdvoetbal Op de Limburgse voetbalvelden zit er voor Eendracht Aalst over het algemeen weinig puntenwinst in Aalst reisde dan ook met een bang hart af naar St. Truiden met het doel er in het beste geval een punt weg te kapen. In voetbal blijft echter alles mogelijk en het halve wonder geschiedde, Een dracht won op het zo gevreesde Staaien. Wit-zwart doet meteen een uitstekende zaak in de klasse ring en deze zege betekent ongetwijfeld een geweldige opkikker voor de spelersgroep die stilaan het vertrouwen aan het verliezen was. Trainer Borremans was uiteraard opgelucht: «Eindelijk hadden we nu eens het tikkeltje geluk aan onze zijde dat we de voorgaande matchen ont braken. De eerste helft waren we ongetwijfeld de best voetballende ploeg en onze voorsprong was dan ook gewettigd. Mijn elftal gaf een kol- lektief gave prestatie weg. Ferrera was de figuur van de match. Ik had hem voor de wedstrijd opgedragen volledig in de spits te blijven. Manu laat zich gewoonlijk te ver terugvallen en verliest dan te veel van zijn waarde. Nu betekende hij een bestendig gevaar voor de Limburgse verdedi gers en hij diende meerdere malen foutief gestopt te worden. Hij lag aan de basis van de twee goals en mag op een uitstekende prestatie terugblik ken. Luc Limpens citeer ik ook graag bij de uitblinkers. Luc werkte enorm hard en mocht zich offensief naar har telust uitleven. Na de koffie kregen we het wel moeilijk. De opkomende flank verdediger Ludo Beckers en de uitste kende Coenen deden de Truidense motor draaien. Ik trok De Rijck, die centraal in het middenveld begonnen was, iets terug om Peeters wat te steunen om die opkomende mannen op te vangen. Alles klopte in onze ver dediging en de thuisploeg kwam niet verder dan een eerreddend doelpunt. Deroy die nog eens zijn fraaie trap- techniek aantoonde diende noodged wongen het terrein te verlaten wegens krampen en Muylaert verving hem. Haleydt liet ik op de bank omdat het geen match was voor hem. Het vechtsvoetbal ligt Rudi niet, hij moet het van zijn techniek hebben en moet het met zijn knie nog wat voorzichtig aan doen. Spijtig dat we vier boekin gen moesten incasseren. Eigenlijk was de scheidsrechter wel wat te vrij geving met zijn boekingen want mijn spelers speelden wel hard, maar vuile In het kader van de erg spannende degradatiewedstrijd deed Kamillekes Aalst een uit stekende zaak tegen Eva's Kumtich. Trainer De Cremer trok Greta Van Hauwermeiren achteraan en liet Trees Van Geert in het middenveld opdraven. Het bleek een uitstekende taktische zet te zijn. Greta speelde op de liberoplaats gewoonweg grandioos en Trees betekende in het middenveld een enorme steunpilaar voor de ploeg. Het middenveld met Hilde Daelemans. die internationale Frederickx uitstekend uit de match hield, Lea Louis en Ann Bouduin vormde de as van de ploeg en legde de basis van de overwinning. Veerle De Wint kwam het eerst dichtbij een doelpunt op aangeven van Ann Eeckhoudt, Veerle talmde echter te lang en weg was de reuzekans. Ann Eeck- hout had er terug zin en in de 23ste mi nuut zette ze een paar tegenstanders in de wind om tenslotte de bezoekende portierster te omzeilen. Deze greep Ann echter bij de benen, wat een strafschop als gevolg had. Deze werd feilloos om gezet door Greta Van Hauwermeiren. Na de herneming kon de thuisploeg haar voorsprong verder uitbouwen langs Trees Van Geert die op aangeven van Lea Louis raak knalde. Aalst verving Ann Bouduin door Ingrid Claessens die eer der ongelukkig inviel. Toen Veerle De Wint wegens protest een vrijschop te- genkreeg kopte Claessens de bal in eigen netten. Eva's Kumtich kreeg door deze domme treffer vleugels en zette de Aalsterse dames fel onder druk. Tien minuten voor tijd werd Veerle De Wint dan nog uitge sloten wegens herhaaldelijk protest na dat ze reeds geboekt was, wat uiteraard de situatie voor Aalst niet rooskleuriger maakte. Het geluk was deze maal wei aan de zijde van Kamillekes en Brenda Van Den Eeckhoudt kon haar netten ongeschon den houden niettegenstaande de bezoe kende dames enkele malen dichtbij de gelijkmaker kwamen. Een puntendeling ware misschien een logischere uitslag geweest, het puht dat Kamillekes verdiende op Gent won het nu na een erg spannende match. Vol gende week staat de verplaatsing naar Elen op het programma. Een overwinning betekent meteen de redding, maar een puntendeling zou ze ker een uitstekend resultaat zijn. Het provinciaal elftal ging bij Kapellen met 2-1 de boot in. Zondag wordt er vriendschappelijk gespeeld tegen Oetin- gen en de jeugdploeg moet het op Kuur- ne waarmaken. (JVL) Dé verrassing van de zondag was de overwinning van Doggen te Terjoden. Nadat zij verleden week de streekdertoy glansrijk gewonnen hadden namen ze nu te Terjoden ook de punten mee huis waarts. Mertens scoorde eerst 1-0 (20') maar in de 2e helft namen de gasten het ini tiatief in handen en drukten dit uit via treffers van Vanderburcht en Van Hoorde (47' en 55'). Lijstaanvoerder Hofstade had een moeilijke klant aan Lebeke. Toch kon Geldhof (55') en De Smet (65') de toeschouwers gerust stellen met een veilige 2-0. Op de magnifieke goal van Geldhof niet te nagesproken was dit echter geen grootse partij. Meldert bleef in het spoor van Hofsta de door eveneens met 2-0 te winnen van Outer. Doelpunten van De Wit op penalty (65') en De Vis (70') zorgden ervoor om dus in het vaarwater van de kopploeg te blijven. Meldert moest wel de diensten van William Goossens en D'Hanselaere missen (allen ge kwetst). De bezoekende doelman werd 10' voor tijd nog uitgesloten voor djscussie met de referee. Erembodegem scoorde 'slechts' 3 x tegen rode lantaarn Opdorp. Een slechte match nam een gehalveerde basisploeg van de thuisspelers. Enkel De Greef (5'), Buggenhoudt (30') en Cooman (75') konden de Opdorpgoa- fouten werden nauwelijks bedreven. Als we nu tegen Diest kunnen winnen kunnen we stilaan uit de degradatie zone wegkomen en kunnen we ont- spannender voetballen». Luc Limpens sprak in dezelfde zin als zijn trainer«Het kan een nieuwe start zijn voor ons. We wonnen twee gou den jjunten waar we eigenlijk niet ojd gerekend hadden. Dankzij dat straf schopgeschenk dat St. Truiden kreeg kwamen we nog wat in de problemen. Zonder dit geschenk durf ik zelf stel len dat we eerder gemakkelijk zouden gewonnen hebben. Tegen Diest kun nen we het eveneens halen. De week nadien staat de verplaatsing naar St. Niklaas op het programma en daar wordt het moeilijk zodat we nu zondag puntenwinst moeten halen willen we wat vrijer ademen». (JVL) Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u zaterdag 8-12 u. en 13-15u.3C De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST s 053/77.33.77 ÜOinljïël OJ' Allerhande geruchten doen in het Aalsterse de ronde over een paleisrevolutie in het Eendrachtbestuur. Daarom gingen we het even na wat er eigenlijk aan de hand is. Uit goede bron vernamen we, dat schoenenfabrikant Matthijs uit Schaarbeek, die momenteel samen met zijn zoon deel uitmaakt van het Aal sterse bestuur, Eendracht Aalst wil sponseren. Er is een grote voorwaarde aan deze sponsering gekoppeldzijn zoon zou moeten voorzitter worden, wat meteen betekent dat de huidige voor zitter Frans Daeleman zijn voorzitterschap zou moeten afstaan. Hij zou dan enkel nog in de beheerraad zetelen. Bij het ter perse gaan van dit artikel was er echter nog niets definitief beslist. Feit is dat er achter de rug van Frans Daeleman wat op til is en dat een gedeelte van het Aalsterse bestuur zich tegen hem gekeerd heeft. De spelers staan in elk geval in blok achter hun voorzitter, dit be klemtoonde onlangs Johan Dierickx nog. Frans Daeleman heeft ongetwijfeld reeds heel wat verdienste en heeft bij Eendracht reeds heel wat gepresteerd. Hem zo maar afzetten vinden we uiteraard helemaal niet fair. In Aalsterse kringen stelt men zich terecht de vraag wat er met de Aalsterse jeugd gaat gebeuren met een Brusselse voorzitter. Of de invloed vanuit Brussel niet te groot zal worden Matthijs heeft wel heel wat invloed in het Aalsterse bestuur en kan financieel Aalst steunen, maar of dit Eendracht ten goede zal komen blijft een open vraag. Destijds was hij betrokken in de aankoop van Salvador-Ferrera-Van Kemseke en hij zou in sommige andere aankopen even eens zijn invloed hebben laten gelden. Het moment om dergelijke bestuurskrisis te ontketenen vinden we heel slecht gekozen. Eendracht zit in volle degradatiestrijd gewikkeld en heeft hiermee reeds voldoende problemen. Financieel kan er na het seizoen toch enkel in de transferperiode geholpen worden. Hoe dit probleem zal opgelost worden blijft een raadsel, misschien weten we volgende week reeds meer. (JVL) lie verschalken. Baardegem won met het kleinste ver schil tegen Lebbeke. Het enige doel punt wel kort na rust te noteren, door Van Bremt binnengeknald. 4de provinciale F Edixvelde - Bavegem 3-2. Een veilig gewaande 3-0 aan rust werd door de bezoekers nog aardig in het gedrang geschoten. Van Impe (uit blinker) (15' en 25') en Baetens (35') tekenden een 3-0 stand aan. Bavegem klom nog tot 3-2 terug maar kwam uiteindelijk tekort om Van Impe en zijn maats nog te bedreigen. Noota.s. zondag topmatch Doggen - T.K. Meldert. 4e provinciale GMoorsel - Appels0-3 Na een inhoudsloze 1e helft klom Appels gemakkelijk over Moorsel. Een goeie 2e 45' van beide ploegen. Appels kon echter 3 keren scoren wat eigenlijk nog te weinig was. Moorsel speelde wel een van zijn beste wed strijden van de afgelopen maanden. PVDS Aftrap om 15'uur Tweede nationale: Eendracht Aalst - F.C. Diest Tweede provinciale B: Sint-Gillis-Dendermonde - Eendracht Meldert Derde provinciale D: S.K. Vlierzele - S.K. Aalst Panters Okegem - Eendracht Nieu- werkerken F.C. Sint-Rafaël Herzele - Wilskracht Moorsel Osta Meerbeke - S.K. Herdersem Olympia Burst - Wilskracht Gijzegem Vierde provinciale F: Massemen - F.C. Edixvelde Vierde provinciale G Lebeke - S.K. Terjoden Schroevers Moorsel - Juventus Schoonaarde Sparta Appels - V.J. Baardegem Rapid Lebbeke - Wilskracht Hofstade Doggen Erembodegem - T.K. Meldert S.K. Erembodegem is vrij. U.E.F.A.-junioren: R.C. Mechelen - Eendracht Aalst (10 uur) Na de gemakkelijke zege van vorige week aan huis tegen Heikant Zele is Eendracht Meldert er nu ook in ge slaagd de beide punten weg te halen uit Melsele, dat geel-blauw in de heen ronde reeds met 0-1 had overwonnen. Het was een weinig hoogstaande par tij met slordig voetbal langs beide zij den. In de eerste helft waren de gast heren op voorsprong gekomen. Maar twintig minuten vóór tijd herstelde Eddy Van Driessche het evenwicht. Met deze puntendeling leken beide teams alvast tevreden tot zo'n vijf minuten voor tijd een speler van Mel sele zijn eigen doelman vloerde en Eendracht in extremis met beide pun ten kon gaan lopen Volgende zondag op Sint-Gillis-Dendermonde zal het be slist zo eenvoudig niet zijn voor Mel dert Melckenbeeckvrienden verstevigde zijn leidersplaats in de hoogste afdeling dankzij een moeiteloze overwinning tegen Boterhoek. In de tweede afdeling ging 't Kloksken de boot in bij De Kroon. Het verliest hierdoor verder terrein op leider Excelsior dat definitief de ruimte lijkt in te zijn. 't Kloksken startte nochtans erg snel maar verder dan enkele onbenutte doel kansen kwam het niet. De thuisploeg werkte echter beter af en op tegenaanval kon Theo De Leeuw scoren. Aan dit doelpunt hing wel een buitenspel geurtje maar scheidsrechter Van Schuy- lenberg valideerde het doelpunt. Nog voor de rust kon Robert De Doncker gelijkmaken. De tweede helft kende eerr sensationeel begin toen Walter Moock een door Musson getrapte hoekschop succesrijk met het hoofd overnam. Twee minuten later stelde opportunist De Leeuw echter terug gelijk. Even later kreeg Moock nog een uitstekende kans, maar zijn schot ging nipt over. Luc De Wolf bracht 't Kloksken dan toch op voor sprong, maar de thuisploeg liet zich door deze nieuwe opdoffer niet uit haar lood slagen en Schockaert die voordien reeds tegen de lat knalde zette de bordjes terug in evenwicht. Vijf minuten voortijd mocht Ronsin tenslotte volkomen ongedekt de winninggoal tegen het net prikken. In de zondagsreeks eindigden alle top pers op een puntendeling. Nieuwe Wijk en Sunset speelden 0-0 ge lijk en leider Amapola behaalde een pun tendeling tegen IJsboerke. Baeten, D'Haeseleer en De Boeck scoorden voor IJsboerke. Juliaan Diaz tweemaal en Wim De Jonge maakten de doelpunten voor de leider. Gipak won moeiteloos van Koszen dank zij goals van Herman Persoons (2) en Guido Renier. Real Familial haalde zwaar uit tegen Sportkring. Freddy Schollaert tweemaal, Guy Meert en Walter Van Geit waren de auteurs van de doelpunten. Star Boys had aan één treffer van Mare Keymeulen voldoende om 't Duifken te kloppen. (JVL) Uitslagen Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Melckenbeeckvr. - Boterhoek 2-0 Tweede afdeling Jong Timarcha - Leeuwerik uitg. Royal Sportief - Heipias uitg. Apostelken - Musica 2-0 De Kroon - 't Kloksken 4-3 Den Hert - G.M.I.C. 6-4 't Walleken - Breughels 3-4 Zondagsreeks Timarcha - Adelaars 0-0 Koszen - Gipak 0-3 Nieuwe Wijk - Sunset 0-0 Real Familial - Sportkring 4-0 IJsboerke - Amapola 3-3 Star Boys - 't Duifken 1 -0 Sportief 81 - Pano 2-0 Rode Roos - Ooievaars 4-0 Programma voor 11 februari 1984 Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Melckenbeeckvr. - Bartan D'Herde Rode Duivels - Ond. den Toren Meert Lada Boys - Rayo Espanol Dalschaert Cobila's - Endoka DeTroch Boterhoek - Blauwe Vlam Van Campenhout Heizijde - Giwo Floris Camu vrij Tweede afdeling Den Hert - Leeuwerik Levingsbird Heipias - Breughels De Sutter Excelsior - G.M.I.C. Garcia 't Kloksken - Jong Timarcha V. Belle Royal Sportief - Apostelken V.D. Eeckhout Degrieck V.D. Veken Campenhout Levingsbird Meert Garcia De Sutter Van Belle Dalschaert Musica - De Kroon 't Wallekenvrij. Zondagsreeks Adelaars - Koszen Gipak - Nieuwe Wijk V. Sunset - Real Familial Sportkring - IJsboerke Pano - Amapola 't Duifken - Timarcha Ooievaars - Star Boys Sportief 81 - Rode Roos Uitslagen Zenith - Tuf Tuf 0-1 Eureka - Terlinden 0-5 FF. Bosveld - Pallieter 0-5 Ypsilon - Kreja 1 -0 Tijl - Efsee 1-1 Igrek - Spokuon 1 -2 Eureka gaf voor de tweede maal dit seizoen FF. en wordt bijgevolg uitge sloten. Programma voor 12 februari Bosveld - Terlinden Osbr. B Igrek - Twentiers Osbr. C Kreja - Pallieter Immerzeel Ypsilon - Spokuon Osbr. A

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11