Staat Hans Van Wilderode voor definitieve doorbraak S.K. Aalst weert Herzele uit het titeldebat AZ'77 en Leeuwerik de ruimte in Krijgt Aalst binnenkort rolschaatsklub Atletiekkampioenen gehuldigd Wij zoeken dringend: SPORTFOTOGRAAF en SPORTMEDEWERKER 12 Nieuwe Gazet van Aalst 10 februari 1984 Setok Telefoneer of schrijf naar dit blad. Eendracht Aalst maakt een bijzonder moeilijk seizoen door. Scoren blijft moeilijk, maar niet alleen de aanval baart trainer Borremans zorgen. Het keepersprobleem bezorgt de Brusse laar eveneens zorgen. Horvat keept erg onregelmatig en werd enkele weken geleden nog geschorst vanwege zijn gedrag na een vriendschappelijk treffen te Denderleeuw. De jonge Hans Van Wilderode kreeg zijn kans op Boom. De steenbakkers konden hem amper be dreigen en zijn prestatie kon moeilijk beoordeeld worden. Wel viel het ons op dat dit wat te maken had met onsportieve aanpak van Horvat die zijn schorsing niet kon kroppen en Hans op de korrel nam. In een vriendschappelijk treffen tegen Club Brugge slikte Hans vijf goals waarvan hij het vierde doelpunt misschien kon verhinderd hebben. Omdat er tegen Overpelt heel wat op het spel stond trok het bestuur de schorsing van Horvat in en werd Van Wilderode terug naar de bank verwezen. Hans begrijpt dat hij nog jong is en nog een mooie toekomst voor zich heeft, maar lijkt toch wat ontgoocheld. Enkele weken geleden leek de grote doorbraak nabij en nu is hij terug de anonieme tweede doelman. Hoe beoordeel je zelf je prestaties in het eerste elftal Op Boom kreeg ik erg weinig werk en was ik wat zenuwachtig en tegen Brugge kon ik moeilijk iets bewijzen omdat bijna ieder doelpunt een zuiver uitgespeelde kans was Het vierde doelpunt kon ik mis schien verhinderd hebben door vlugger uit te lopen, maar het was eigenlijk een rotmatch voor een keeper. Ik kreeg wei nig de gelegenheid me te onderscheiden en kreeg vijf goals binnen. - Wanneer werd je op de hoogte gesteld van je verwijdering Na de match werd er nog niets gezegd maar vrijdagavond voor de match kreeg ik het te horen van trainer Borremans - Het is een moeilijke periode om een jonge doelman voluit zijn kans te geven. Een dracht zit in volle degradatiestrijd en zowel het bestuur als de trainer beweren dat ze je willen sparen. Welke mening houd je hierop na Ik begrijp die mensen wel enigszins, maar zelf zou ik mijn verantwoordelijk heid wel durven opnemen en zou ik er niet tegen opgezien hebben tegen Over pelt en Berchem in het doel te staan De voorzitter en de trainer verzekerden me dat ik volgend jaar mijn kans zal krij gen. Het kan dan eveneens mislopen, dat zijn dingen die je nooit op voorhand kan weten. Een jonge doelman moet toch eens zijn kans krijgen. De Wilde, De Bruyne en Verlinden zijn toch duidelijke voorbeel den van jonge doelmannen die hun kans kregen en het toch goed doen - Toen je in het eerste elftal kwam reageerde Horvat hierop onsportief. In het verleden rezen er nochtans geen problemen tussen jou en hem, hoe komt het eigenlijk dat die vete is ontstaan Eigenlijk betreur ik gans die zaak. Vorig seizoen was er geen vuiltje aan de lucht en hij verzekerde me nog dat ik zijn op volger zou worden Onder Heylens kreeg ik mijn kans niet, maar toen ik op AA Gent mijn debuut maakte, voelde ik dat Franjo dat moeilijk kon kroppen. Toen hij na de ruzie met Borremans, waar ik eigenlijk niets mee te maken had uit het elftal ver wijderd werd, werkte hij dit uit op mij Na de match op Boom hebben we het dan samen met de voorzitter uitgepraat en is alles min of meer bijgelegd. Spijtig dat dit incident heeft plaatsgehad Ik had er eigenlijk wel wat op gerekend dat Franjo me wat zou bijleren van het keepersvak zoals bvb. Engelen bij Lierse Verlinden traint. - Heb je eigenlijk al eens echte keepers training gehad van een gewezen doelman. Neen Speciale technieken en wenken van een specifieke keeperstrainer zoals Vrancken dat doet in W Vlaanderen heb il^nog nooit gehad. Alles wat ik nu kan en weet is enkel door eigen ervaring. In de jeugd gaf Bert Michiels me zware trainin gen en van hem leerde ik wel heel wat. Hij deed me afzien tot ik van het terrein kroop. Ik plukte er in de matchen de vruchten af en ben hem hiervoor dank baar. Heylens en Borremans nemen ons eveneens apart, maar het spreekt van zelf dat ze de meeste tijd besteden aan de ploeg in zijn geheel. Enkel Ivic be steedde erg weinig aandacht aan de doelmannen Hij had in die korte tijd spanne wel andere dingen om het hoofd - Betekende het heengaan van Heylens en de komst van Borremans een grote veran dering voor je Heylens liet heel moeilijk de jeugd aan bod komen. Hij stond ook eerder boven de spelersgroep Hij dulde weinig in spraak en was zakelijker. Als trainer was hij zeker goed als mens iets minder Trainer Borremans zal gemakkelijker met de spelersgroep eens praten en brengt jeugd in de ploeg. Ik héb vertrou wen in hem en denk dat ik nog wel mijn kans zal krijgen. De jeugd schijnt de laatste jaren in Aalst verwaarloosd te zijn. Er breekt weinig echt talent door. Waaraan zou dat liggen Jij doorliep de jeugdrangen en was ook Uefa-junior. Sta je positief tegenover een Uefa-juniorenkompetitie en een kompetitie met nationale scholieren Van mijn lichting zijn er inderdaad weinig spelers doorgebroken. Vanaf de knapen en de miniemen is er terug talent bij Aalst Op enige uitzonderingen na zal het heel moeilijk zijn voor de huidige lichting juniores om in het eerste elftal te gera- Overzicht derde provinciale D S.K. Aalst heeft vorige zondag misschien wel de beste wedstrijd van het seizoen gespeeld aan huis tegen het vierde geklasseerde F.C. Sint-Rafaël Herzele. Vooral in de eerste helft speelden de oranje- groenen op een niveau eerste provinciale waardig en kon dan ook geen aanspraak maken op de overwinning. Door deze nederlaag (de tweede dit seizoeri ver liest Nieuwerkerken nu zijn leioers- plaats aan Schellebelle dat met 1-3 ging winnen op Sint-Antelinks. W. Gijzegem zet scheve situatie recht na rust Wilskracht Gijzegem heeft zondag een 0-1 achterstand bij rust omgezet in een riante 4-1 overwinning tegen de Panters uit Okegem. Al in de ope ningsfase van, de wedstrijd waren de bezoekers op voorsprong geklommen. De eerste helft ging verder gelijk- gaand op met twee aan elkaar ge waagde ploegen. Echte doelkansen waren er voor beide teams echter niet. Na rust veranderde het spelbeeld totaal. Wilskracht was duidelijk met betere intenties op het veld gekomen en het werd nu een zuivere éénrich- tingswedstrijd. Stefaan Vereecken maakte gelijk. Wauters bracht groen zwart op voorsprong. Met een own- goal liep Wilskracht verder uit en ten slotte legde Patrick Verleyen de 4-1 eindcijfers vast. Twee punten bij dus voor Gijzegem dat een vrij regelmatige competitie speelttot nu toe werd er zesmaal gewonnen, zesmaal gelijkge speeld en ook zesmaal verloren. Tiende gelijkspel voor S.K. Herdersem Tegen Olympia Burst behaalden de knapen van trainer John Lissens hun ken. Waar de oorzaak hiervan ligt is moeilijk te zeggen De nationale kompe tities bij de jeugd zijn erg leerrijk en inte ressant Ik zelf heb bij de Uefa's veel ge leerd en het is altijd fijn als je tegen gere puteerde tegenstanders mag spelen - Wat was tot nu je mooiste belevenis in je carrière Bij de juniores mocht ik met Anderlecht deelnemen aan een tornooi in Baudour Ik speelde in het lentetornooi van Een dracht Aalst redelijk goed en trainer Fi- geys vroeg me of ik mee wou gaan met de juniores van Anderlecht naar dat tor nooi. Het werd een compleet succes. We ein digden er derde. Mexico won St.-Etien- ne. Bratislava, Den Haag, Brugge, Ber gen en Baudour zelf waren de andere deelnemers. Ik speelde goed en hou er erg fijne herinneringen aan over René Peeters speelde toen ook mee. - Hoe zie je de toekomst verder voor Een dracht Aalst en voor jezelf Ik denk wel dat met de spelers die Aalst in zijn rangen heeft de degradatie kan ver meden worden Ik hoop op een vaste plaats. Als het kan dit jaar nog, want ik geloof er echt in Volgend seizoen moet dan normaal het jaar van de waarheid worden Ik weet dat ik nog veel moet leren en dat ik nog veel moet verbeteren, maar ik heb vertrouwen en ben ervan overtuigd er te zullen komen '(JVL) In het eerste kwartier misten de Aal- stenaars tot driemaal toe de openings treffer. Eerst schoot dé doorgebroken Gary De Kinder voorlangs, daarna' trapte Johan Spanoghe de bal milime- ters naast en dé kans was voor Rudy De Moor, die een afgeweerde bal hoog over het verlaten doel keilde. Even minderde S.K. wat. gas, wat Herzele toeliet wat meer in de wedstrijd te komen zonder daarom echt gevaarlijk te zijn. In de 23ste minuut kwam S.K. dan toch op voorsprong. De dribbe lende Johan Spanoghe werd juist vóór het strafschopgebied onderuit gehaald. Gary De Kinder trapte de vrij schop keurig richting winkelhaak. De Herzeledoelman kon de bal niet klem- vast grijpen en Karei De Jaegher was er als de kippen bij om in te schieten 1 -0. Deze stand bleef ongewijzigd tot aan de rust. De tweede helft was net zes minuten oud toen Gary De Kinder en Karei De Jaegher een actie opzetten op rechts. Laatstgenoemde drong het straf schopgebied binnen en werd gehaakt. Bij de hieropvolgende strafschop zette doelman Luc D'Herde zijn overbuur op het verkeerde been en S.K. stond meteen 2-0 voor. Vijf minuten later werd de doorgebroken Hugo Verbes- tel zwaar gepakt door een Herzeelse verdediger (bij rust ingevallen) en deze mocht zich van scheidsrechter Vermeirsch direkt weer gaan aankle den. Dat de score nadien niet verder opliep hebben de oranje-groenen in de eerste plaats aan zichzelf te wijten. Want na die uitsluiting probeerden de Aalstenaars het te dikwijls met per soonlijke akties en verre afstandscho ten (meestal slecht gericht of te zwak). Enkel Gary De Kinder was nog het dichtst bij een derde doelpunt, maar zijn schot sloeg via de vingertoppen van de bezoekende goallie op de dwarsligger uiteen. Door dit verlies mag Herzele de titel- ambities voor een jaartje in de kast stoppen. Zes punten achterstand op leider Schellebelle lijken toch echt teveel Wint S.K. Aalst zijn inhaalwed strijd tegen Gijzegem, dan komt het op de tweede plaats met nog amper één punt achterstand op de leider Zwak E. Nieuwerkerken verliest leidersplaats Eendracht Nieuwerkerken heeft blijk baar de winterstop niet goed verteerd. Nadat vorige week reeds een puntende ling moest worden toegestaan aan het toch wel zwakke Wilskracht Moorsel (2-2), diende Eendracht nu ook beide punten te laten aan het al even zwakke F.C. Mere. In de eigen Schoolstraat werd met 0-2 verloren van gebuur F.C. Mere. Een verrassing toch wel, want de bezoekers hadden tot op heden nog maar één overwinning behaald dit seizoen. Mere speelde heel wat vinniger dan de geel-roden van trainer Armand Spitael. Achteraan werd de snelle Merespits Van Der Hoeven té veel vrijheid gegeven en die profiteerde van de gulheid der leiders om zijn ploeg van de laatste plaats te halen in de rangschikking. Hij scoorde beide doelpunten (eentje in elke helft). Eendracht speelde zonder overtuiging tiende gelijkspel dit seizoen. In deze wedstrijd namen beide ploegen elk een helft voor hun rekening. De blauw zwarten uit Burst waren duidelijk de betere ploeg in de eerste helft en ston den bij de rust dan ook niet onver diend met 0-1 voor. Na de rust ging S.K. op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er via Rudy Van Den Brempt (eindelijk erbij na zijn kwetsuur). Geel-blauw liet zelfs nog de kans onbenut om beide punten thuis te houden toen André Hendrickx faalde vanop de witte stip. W. Moorsel nu alleen rode lantaarndrager De knappe verrichting van vorige week tegen Eendracht Nieuwerkerken heeft Wilskracht Moorsel zondag niet kunnen herhalen op R.C. Bambrugge. Paars-wit was duidelijk te zwak voor een ook al niet bijzondere thuisploeg. Moorsel was nochtans goed begon nen. Het kwam eerder gevleid op voor sprong toen Van Moesieke een straf schop benutte. Maar nog vóór rust kwam Bambrugge terug tot 1-1In de tweede helft kreeg Wilskracht het als maar moeilijker tegen een fel aandrin gende thuisploeg. Tien minuten vóór tijd versloeg De Neef zijn eigen doel man en even later moest de Moorselse verdediging zich alweer gewonnen geven. 3-1 was ook de eindstand. Door deze nederlaag blijft Wilskracht Moorsel nu alleen achter op de laatste plaats met één punt achterstand op Sint-Antelinks en twee op F.C. Mere en Okegem. Blauw Wit is definitief uitgeschakeld in het titeldebat, het werd moeiteloos door AZ'77 opzij gezet en de nuidige leider dient nu nog enkel af te rekenen met Leeuwerik dat blijft aanklampen. Blauw Wit begon nochtans goed teger AZ, maar AZ ving de thuisploeg goed op en liep rustig uit. Aan de rust stond Blauw Wit reeds 0-2 in het krijt. De gastheren misten weliswaar een strafschop maar hadden weinig in te brengen tegen het superieure AZ. Cornand, Dooremont en Eddy Ver leyen scoorden de goals, een drietal dat regelmatig geciteerd wordt als doelpuntenmakers. Leeuwerik had het moeilijker tegen O.C. Aalst dan de einduitslag laat ver moeden. O.C. diende met amper negen spelers van start te gaan. Nor- bert Van Rentergem als tiende en Roland Rowies als elfde man zorgden er voor dat er uiteindelijk met een vol tallig elftal kon aangetreden worden. De thuisploeg vond aanvankelijk zijn goede draai niet en de gasten kwamen uit hoekschop getrapt door Patrick Van Limbergen en binnengekopt door Norbert Van Rentergem zelfs op voor sprong. De Ledenaren konden echter nog voor de rust de scheve situatie rechtzetten. Na de herneming liep Leeuwerik verder uit en haalde het tenslotte met overdreven 1-4 cijfers. Korte (2), Matthijs en Stammeleer scoorden de doelpunten. Tijl Snas had aan één doelpunt van Bart Eelbode voldoende om Apostel ken met lege handen huiswaarts te sturen en Groen Wit haalde een ge vleide puntendeling bij Dressel Moor sel dat in de gunstige zin blijft verba- De Pluim liep moeiteloos tot 4-0 uit tegen Moorselbaan dat op het halfuur het vierde doelpunt betwistte. Lefèvre scoorde toen uit vrijschop. D'Hondt, Tembuyser en nog eens Lefèvre luk ten de overige treffers. Moorselbaan beweerde dat de vrijschop onrecht streeks genomen diende te worden. Het doelpunt werd echter goedge keurd omdat er volgens de scheids rechter wel rechtstreeks mocht getrapt worden. Na lange discussies besloot Moorselbaan zijn kansen niet meer te verdedigen en bleef het de scheidsrechter het leven zuur maken waarop deze uiteindelijk de match stopzette wegens onsportief gedrag van de Moorselbaanspelers. Moorsel baan heeft dan achteraf beslist niet meer in kompetitie uit te komen en geeft bijgevolg forfait voor de rest van het seizoen. (JVL) Uitslagen Blauw Wit - AZ'77 0-3 Tijl Snas - Apostelken 1 -0 Leeuwerik - O.C. Aalst 4-1 Opwijk - Wembley 0-2 FF. Dressel - Groen Wit 0-0 De Pluim - Moorselbaan 4-0 stopgez. Programma voor 11 februari Leeuwerik - Tijl Snas Dressel - De Pluim Blauw Wit - Apostelken AZ'77 - Wembley O.C. Aalst - Opwijk 2-0 FF. Groen Wit - Moorselbaan 2-0 FF. Een aantal rolschaatsfanaten hebben de bedoeling deze sport in Aalst en omstreken nieuw leven in te blazen. Het rolschaatsen kende de jongste tijd opnieuw een bloei, ook bij de jeugd, dit vooral dank zij het fantasie- schaatsen en de disco-rage. Maar daarnaast bestaan ook nog andere vormen zoals snelschaatsen, hockey of gewoon voor ontspanning. Allen die zich ook maar enigszins voor de rolschaats interesseren, en die zouden willen deel uitmaken van een nieuw op te richten klub, of in het bestuur van deze klub zouden willen zitten, kunnen nu kon- takt opnemen met één van de twee on- dervermelde personen Herman Van Gyseghem, Gentsesteen weg 444 A 9300 Aalst. Tel 053/77.24.38 André Mincke, Koopwarenstraat, 18 te 9470 Denderleeuw. Tel 053/67.13.00. Van het sukses van deze oproep zal het afhangen of er in Aalst ook een rol schaatsklub zal opgericht worden, waarvoor nog geen naam bedacht werd. Het aantal belangstellenden zal mee aan de basis liggen van de eventuele rea lisatie van konkrete plannen. Op dit ogenblik kan men in feite nergens terecht om de rolschaatssport in één of andere vorm te beoefenen, tenzij op de open bare weg, wat' niet alleen wettelijk niet mag maar ook levensgevaarlijk is. Vorige vrijdag werden de Aalsterse atletiekkampioenen ten stadhuize ontvangen aoor dhr. Bourlon, Schepen van Sport. Drie dagen later stonden de heren aan de start van de zware veldloop te Zottegem. Bij de seniores werden de beste resultaten gehaald door Freddy De Boeck en Paul Adriaans. Freddy werd 18de en bleef hiermee net achter gewezen steeple-kampioen Luc Lievens van ZOVA. Ook Paul Adriaans liep een zeer verdienstelijke wedstrijd, met de 23ste plaats als resultaat. Bij de scholieren werd Bart Meganck naar de tweede plaats verwezen, al bedroeg het verschil met de winnaar slechts 2 seconden. We durven Bart nu reeds tippen voor de regionale en nationale kampioenschappen.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12