.f Tg - -■-ju MM* Coach G. Acke houdt troepenshow Verdiende zege Nipte nederlaag Gevleid puntje voor Alosta 2A pig Home*inc Nieuwe Gazet van Aalst 10 februari 1984 13 Basket 2e Nationale Vriendschappelijke wedstrijd Okapi - Melda Gent: 70-77 Basket Eerste Nationale Beveren - The Tower 70-77 i Basket tweede provinciale BBC. Erembodegem - Melle62-63 Eerlijke bijverdienste Telefoneer naar de redaktie na 19 uur 053/77 62 94 Petanque OKAPI eerste ploeg: 20u.30 zaterdag 11/2/84: Okapi Home-In - Mercurius Voorwedstrijd BELOFTEN te 19 uur Supporters allen op post Van deze vriendschappelijke wedstrijd heeft coach G. Acke gebruik gemaakt om al zijn spelers te laten opdraven. Allen werden goed voor dienst bevonden. Okapi is klaar voor de volgende veldsla gen. Het basisvijftal bestond ditmaal hele maal uit Veterans, dit is niet oneerbie dig bedoeld, maar de benaming die men in Amerika geeft aan spelers met meer dan één jaar spelervaring. Okapi startte met P.V.D. Bossche als spel verdeler, L. Famaey en M. Elias op de vleugels en M. Minnebo en H.V.D. Broeck als grote jongens. M. Gent begon zonder reus D. Acke (gekwetst) en met Percy Davis (juist hersteld na een griepaanval) op de bank; streekgenoot Veldeman mocht echter wel starten. In de beginperiode kregen we een gelijkopgaande wedstrijd, met na 10' een 24-22 stand. Inmiddels was de Gentse sterspeler P. Davis op het ter rein verschenen. Percy Davis is een zwarte amerikaanse vleugelspeler, afkomstig van Rhode Island, 1.93 m. groot maar met een ongelooflijke veer kracht. Bij de Aalstenaars werden de rockies, Schellinck, Schmitt en een weinig later Cornand ingebracht. Dat is de grote sterkte van het huidige Okapi. Onder coach Acke zijn de jon geren zodanig in de ploeg opgenomen dat ze kunnen opgesteld worden naar gelang de omstandigheden en dit zon der het geheel te verzwakken. De rust werd bereikt met een 40-38 stand. Okapi had dan 19 op 39 veldworpen en 2 op 3 vrijworpen gelukt. H.V.D. Broeck en L. Famaey hadden elk 8 punten gescoord terwijl bij de bezoe kers Davis 12 punten op zijn aktief had. Na de rust werden bij Okapi nieuwe systemen uitgeprobeerd. Zo zagen we dat in de verdediging, man to man werd afgewisseld met zone naarge lang de omstandigheden. Bij Gent mocht na 5' Davis terug het veld op. Hij demonstreerde dadelijk zijn veerkracht door te jumpen boven Minnebo. Okapi liet zich echter niet overbluffen, zo kon onder luid aDDlaus P. Van Impe op assit van D. Schellinck scoren. Ook D. De Neve en G. Cor nand lieten zich van hun beste zijde zien, al zal dat niet meteen uit de pun- tenstand af te leiden zijn. Slechts in de laatste seconden kon Gent via Decleene (ex-Naccabi) uitlo pen tot een eindstand van 70-77. Al bij al een leerzame wedstrijd voor de beide teams. De wedstrijd werd bijgewoond door R. Harris (S. Oostende), de vorige dag nog de vedette van de topmatch Standard-Oostende. Rufus speelde samen met Davis bij de Maine Rum- berjacks in een amerikaanse semi- profliga en kwam dan ook zijn ex- ploegmaat opzoeken. Volgende zaterdag ontvangt Okapi aan huis de antwerpse klub Mercu- rius, momenteel op de 3de plaats in de rangschikking en vorig weekend nog winnaar tegen leider Willebroek. Deze wedstrijd kan uitgroeien tot een span nend duel, waarin Okapi zal willen bewijzen dat ze primo beter kunnen dan de voorlopige 8ste plaats in de rangschikking en secundo dat ze om het even welke 2de klasser aan huis de baas kunnen. De N.G.V.A. zal er zijn Punten voor Okapi: Minnebo 6; V.D. Broeck 8; Elias 14; Famaey 12; V.D. Bossch 6; Schmitt 10; Schellinck 8; Cornand 2; Van Impe 2; De Neve 2 of 33 op 70 veldworpen en 4 op 6 vrij worpen. G.S. The Tower Aalst heeft vorige week gouden punten behaald. Door de winst tegen het voordien nochtans beter geklasseerde Beveren lijkt het er sterk op dat de Torenjongens zich, mits een goed verloop van de volgende wedstrijden, toch zullen handhaven in eerste provinciale. Aalst gaf blijk van zelfzekerheid en van voldoende motivatie. De zege kwam eigenlijk nooit echt helemaal in het ge drang. Er was immers nooit paniek in de Aalsterse rangen, wat tot gevolg had dat zij gevat op de acties van de thuisploeg konden reageren. The Tower liep zeer goed van stapel langs Thijs, Van Den Brempt maar vooral Van Den Borght. Ook De Troyer was in goede doen. speelde de.lokale verdedi ging in de vernieling. Beveren keek bijna gans de eerste helft tegen een tien-pun- tenkloof op. Na tien minuten was het im mers reeds 11-23 en aan het kwartier kwam Beveren terug tot 21 -29. De rust werd bereikt met 29-37 op de bordjes. Na de rust scheen Beveren herboren en kwam na 6 minuten op gelijke hoogte 43-43. Een minuut later hadden de Aal stenaars de leiding opnieuw in handen - 47-49, maar op de t4de minuut kwam de thuisploeg voor het eerst op voorsprong BBC. nam tegen Melle een vlotte start en kon zelfs na een tiental minuten een tienpuntenkloof maken (20-10). Desondanks slaagden de bezoekers erin het tij te doen keren. Aan de rust kwamen zij met 32-32 opnieuw op ge lijke hoogte. In de tweede helft bleef de wedstrijd zeer spannend. Beide teams scoorden om beurten. BBC. had wel meer mogelijkheden om opnieuw op voorsprong te komen, maar verkwanselde zijn kansen. Zo werden enkele gemakkelijke lay-ups gemist of voorafgegaan door een loop- fout. 4 seconden voor het einde waren de bordjes nog steeds in evenwicht (62-62) toen de overigens uitstekend Viervijfden van de zonale kompetitie is afgewerkt en de grote lijnen in de respektievelijke rang schikkingen zijn uitgezet. Dat betekent bijvoorbeeld dat de ereploeg, met bescheiden ambities ge start, een derde plaats in het bereik heeft, terwijl de ploeg Ameloot, door de winst tegen stads genoot Apolio, het degradatiedebat definitief ontloopt. Alosta 2A van haar kant stevent, zonder noemenswaardige tegenslagen, recht af op de kampioenentitel terwijl 3B nog een rol van betekenis kan spelen als scheidsrechter voor het behalen van de eerste plaats. 60-59. Dit scheen voor The Tower echter het teken te zijn om opnieuw alle regis ters te openen. Er werd geopteerd voor langdurig balbezit met op het juiste mo ment een geslaagde doelpoging. The Tower mocht dan ook verdiend de twee punten mee nemen naar Aalst. De Aalstenaars lieten in deze wedstrijd een zeer goede indruk; zodat het moreel van de ploeg, en van het bestuur de hoogte in gaat. Zondagavond a.s. ontvangt The Tower BBC Dendermonde dat momenteel met 14 punten op de derdelaatste plaats staat. Hopelijk kunnen onze eerstepro- vincialers voor deze belangrijke match op voldoende supporters rekenen. Indien The Tower ook tegen Dendermonde aan de winnende hand blijft is het behoud in de afdeling bijna een vaststaand feit Het zal er dan op aan komen in de overige wedstrijden de concentratie niet te ver liezen. (PVB) Knokke-Heist - Alosta ere4-5 De thuisploeg bouwde grif. mee aan een aardig spektakel waarin het in de eerste ronde zowat het beste van het spel mocht opeisen. Het duurde inder daad wel eventjes vooraleer de motor van de Aalstenaars onder stoom kwam. Vreemd genoeg was er van het technisch overwicht van Knokke in de tweede ronde niets meer te merken en Alosta dat niet zo gemakkelijk van haar stuk te brengen was, slaagde erin de 2-1 achterstand om te zetten in een 2-4 voorsprong. De bezoekers waren technisch iets vaardiger maar Knokke kompenseerde dit ruim schoots met een niet aflatende inzet van de zijde van de pointeurs. Bij Alosta ontpopte Wim Van Belle zich als de man van de wedstrijd door via een subliem schot de 3-5 tussenstand vast te leggen. Daarmee kreeg een matige wedstrijd, die vaak nogal rom melig samenspel te zien gaf, dan toch nog een logische uitslag. Met name de pointeurs van triplette Van De Meers- sche halen niet meer dan pure techni sche klasse. Inzet, werklust en onder linge verstandhouding in de ploeg kunnen het verschil ook maken. Dat heeft de ereploeg zondag in Knokke nog eens aangetoond. Alosta 1B - Apolo: 7-2 Na twee opeenvolgende nederlagen heeft de ploeg Ameloot het geweer van schouder veranderd. De thuis ploeg ging nu, in het stadsderby tegen reeksconcurrent Apollo, volledig de andere toer op m.a.w. kropen zowat in de huid van de tegenstanders der voorbije weken. De thuisploeg nam via 2-1 cijfers een schitterende start en maakte er in één ruk, tegen een onmondig Apollo, 5-1 van, meteen een definitieve kloof. Alosta ging in de derde ronde gewoon door op die prachtige ouverture terwijl Apollo, dui delijk aangeslagen, tevergeefs naar enige aansluiting zpcht. De lokalen, om onbekende redenen te wispelturig in de uitslagen, gaven daarmee een niet onaardig spelend Apollo het nakij ken en ontlopen via deze thuiszege definitief het degradatiegevaar. Alosta deed ongetwijfeld een goede zaak door de overwinning op rechtstreekse konkurrent Apollo maar de vrees blijft of de herboren ploeg er zal in slagen zondag ook leider Schorpioens scalp aan de riem te hangen. Alosta 2A - Boeiing: 5-4 Op eigen veld kreeg Alosta de moge lijkheid niet alleen haar hoogkonjunk- tuur te bevestigen, maar tevens spor tief revanche te nemen voor de opge lopen nederlaag uit de heenronde. Het waren echter de bezoekers die erg voortvarend van start gingen. De thuisploeg bieek helemaal niet aan geslagen door de 1-2 achterstand uit de eerste ronde en kon, na inbreng van pointeur De Smet, dankzij een denderende tweede ronde de benarde situatie enigszins rechtzetten en in de derde ronde verlengen in een nipte, zij het verdiénde, zege. We zagen zon dag een ploeg waar het spelkoncept wederom een soliede basis vertoont. De voornaamste wijziging is vooral de mentaliteit die totaal omgeslagen is. Men is terug bereid om te vechten voor elkaar. Het op tafel gooien van de interne meningsverschillen speelde hierbij ongetwijfeld een niet te onder schatten rol. Alosta 3B - Meetjesland6-3 De bezoekers raakten nooit in de wedstrijd tegen een Alosta dat niet eens moest doordrukken. Ondanks de achterstand uit de eerste ronde liepen de lokalen in de tweede ronde stevig uit en via triplette De Meyst, die onget wijfeld een van de beste wedstrijden van het seizoen speelde, werden de zegecijfers onbereikbaar opgevoerd. Niet dat het zo n simpele walk-over is geworden als tegen Heirnis veertien dagen geleden, maar toch ging Meet jesland tijdens de tweede en derde ronde kansloos onderuit. Zonder de slipper op Gent had Alosta nu mee aan de kop van de tabellen geprijkt. Met de kansen van de ploeg Jacob dient er dan ook nog steeds rekening gehou den te worden. Nu is het in de under dogpositie gemaneuvreerd maar kan het wel eens de spreekwoordelijke derde hond worden die met het 'been' gaat lopen (JMC) Op het kabinet van Schepen Bourlon werd kaatsclub De Groenendalers gehuldigd ter gelegenheid van de behaalde kampioenentitel 1983. leidende scheidsrechters een betwist bare fout zagen en 3 vrijworpen toe kenden aan de bezoekers. Velen zagen in deze fase een springbal, maar de arbitrage bleef bij zijn besluit vrijworpen. Na 2 missers ging de derde vrijworp in de korf, zodat BBC. meteen 2 punten armer werd. Volgende week ontvangt BBC. Ebes Gent. Om van deze ploeg te kunnen winnen zal een meer dan maximale inzet vereist zijn. Nevens, aan de slag als spoorwegbediende, kon zich voor deze wedstrijd immers niet vrijmaken, waardoor BBC. een belangrijke pion zal moeten missen. (PVB) WP|W V TAPIJTSUPERMARKT

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 13